Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.390.342
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Oće li ova biti dovoljna?

Corsair PSU VS series 650W, 80+, EU version

http://www.playcom.hr/product.asp?product=corsair-psu-vs-series-650w-80-eu-version&code=CP-9020098-EU

536,05 Kn :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može struja sa links.hr jer mislim od njih uzeti kućište.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovo gledaj, ipak imas grafu koja dosta trazi struje...

 

550W, ANTEC True Power Classic TP-550C - 669kn

 

ako ti je to previse love i ne mozes se nikako razvuci uzmi ovo koje je manje kvalitetno ali bude ok

 

700W, ANTEC VP700P, ATX v2.3 - 559kn

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala svima na pomoči,odlučio sam se za Hexu 400W. Jedno pitanje,frend ima konfiguraciju sličnu mojoj(A8 7600,4GB rama,jedino ima internu optiku i drugu ploču,isto bez grafike).Dobio je ponudu za Silverstone SST-ST40F-ES (nije ESB!) za 200 kuna,novo zapakirano sa računom i još 2 godine garancije.Da li se isplati?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ST40F-ES ima istu platformu kao i ST50F-ES230 s razlikom da je nešto slabiji. Znači solidno napajanje za tu konfiguraciju i mislim da se isplati za 200 kn.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ipak se nije isplatilo jer se ustanovilo da je garancija istekla.Na kraju je skupio "pinku" i uzeo LC Power LC7300 300W 80+Silver.

Evo,napokon smo obojica složili konfe i puno hvala ekipi sa foruma na pomoči!

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hoče li biti dovoljno?

Napajanje 500W, LC POWER Office Series LC500H-12, ATX v2.2,

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=052.740.029

 

Intel Xeon X5460

http://ark.intel.com/products/33087/Intel-Xeon-Processor-X5460-12M-Cache-3_16-GHz-1333-MHz-FSB

 

HD 4870 512MB

 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Osobno bih na to stavio barem Silverstone ST50F-ES230 (od oko 350 kn) ili FSP Hexa+ 400 W (od 340 kn), ali budući da tražiš nešto jeftinije onda bolje idi na LC Power 600H-12 (270 kn). Vjerujem da bi radilo i s 500H-12, ali koliko vidim to napajanje ima samo 1x 6 pin priključak, a tebi vjerojatno trebaju dva, što 600H-12 ima tako da nećeš morati uzimati adapter.

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napajanje već imam, pitam radi procesora.

Nebi volia da mi se napajanje pregrijava.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tijekom intenzivnijeg rada (igre, bench) bi trebalo raditi na granicama svojih mogućnosti jer i CPU (oko 120 W) i GPU (150-200 W) se najviše napajaju iz 12 V, a to napajanje može dati oko 350 W na tom railu. Još k tome treba uzeti u obzir da to napajanje nije nešto kvalitetno i efikasno tako da bi se u tim uvjetima moglo zagrijati.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

znači slažem ovako bezveze čisto okvirno. pa bi mi trebalo neko napajanje u rangu 400 - 600 kuna. 500 wata naviše. ima li kakav best buy u tome rangu.

 

primjer

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 22:18 (ranko091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

u tom rangu ima dosta dobrih napajanja :)

 

Npr nesto sasvim ok i sasvim dosta Fortron Raider 550W

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ranko091 kaže...

znači slažem ovako bezveze čisto okvirno. pa bi mi trebalo neko napajanje u rangu 400 - 600 kuna. 500 wata naviše. ima li kakav best buy u tome rangu.

 

primjer

 http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=super+flower+550

 

evo na prvu jedno koje sam i sam uzeo i zasad sam zadovoljan, 550w, 5 godina garancije, gold, i ne čujem ga

 

netko će možda predložiti i nešto bolje, pa pričekaj

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
ranko091 kaže...

znači slažem ovako bezveze čisto okvirno. pa bi mi trebalo neko napajanje u rangu 400 - 600 kuna. 500 wata naviše. ima li kakav best buy u tome rangu.

 

primjer

 http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=super+flower+550

 

evo na prvu jedno koje sam i sam uzeo i zasad sam zadovoljan, 550w, 5 godina garancije, gold, i ne čujem ga

 

netko će možda predložiti i nešto bolje, pa pričekaj

 nije za mene. ali ja već tog imam. nedavno kupio. leadex seriju. opteretio ga max i stavio uho na njega. ništa. tih ko buba.

 

al taj komp šta slažem to je čisto okvirno. tko zna šta će čovjek sve izmislit dok mi dođemo do kupovine. pa zato sad tražim par prijedloga. a ako se buđet poveća možda i tog super cvijeta stavim u izbor.

12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel bi moglo ovo napajanje koje sad imam (link : http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817207030) upogoniti GTX 980 Ti ?

 

Navedeno je da je power requirement 250W za GTX 980 Ti (http://wccftech.com/nvidia-geforce-gtx-980-ti-final-specifications-unveilied-gaming-benchmarks-par-gtx-titan/), dakle, isto kao na Titan X kartici

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 16:01 (AngryBird).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Možeš bez problema jer ti CPU nije velik potrošač. To je kvalitetno Seasonic napajanje tako da nemaš brige. Ja imam grafu koja ima isti TDP kao nadolazeća GTX 980 Ti pa ako kod mene sve radi savršeno, radit će i kod tebe.

10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Osoba A:Be quet dok je radio Listan gmbh je koristio Seasonic paltforme od kad su ga preuzeli Svajcarci 2013 ako se ne varam to je svoj svet.Otvori neki Be neces naci nista strano no nebitno to.
Prvi svoj Be quet e7 400w saam uzeo kroz neke polovne komponente koji sam koristio i na ovu konfiguraciju.Kad sam hteo da radim OC mislim da sam bas ovde piao kolko mogu.5850 na 1030/1250 sa 1.325v i procesor na 4,20 svi su mi govorili stani ne idi dalje nece izdzati.Prosle godine sam ga zamenio uzeo 750w dark power a svoje staro dao rodjaku on jos ludji od mene sa 550ti i fx 6300 stavi 280xi gura i dan danas da sam znao da tako gura ne bih ga dao .Komsija na 750w kako moje vuce 2x280x i 8350 pre toga 7990.Kad sam planiro kupovinu mislio sam se izmedju Seasonic i Be quet svi su mi rekli Be uzimaj i nema greske.Ako gledamo kvalitetno napajnje vljda gledmo specifikacije i njegovu zadnju granicu.750w Dark na 12v 110A (25,25,30,30)koliko napajanja moze da se pohvali ,gde ces kvalitetnije od ovoga kad bude stani pani A je taj koji odigra scenu zivota.Super Flower kolega vidi sepcifikacije jednog vidi drugog pa reci.Ja sam spreman sa mojim da idem do 744w u svako doba dana i noci
Nisam sreo neko da se zalio na ova napajnja,steta kad sam ga kupovao kostalo je 147e sada je 182e za 25e imao bih 1000w i da ne brinem jedan vek
Osoba B:

Tvoj komentar je na principu rekla-kazala. Izvoli pogledaj ovo.
Dakle, Seasonic je samo u Dark Power Pro seriji, ostatak je FSP i HEC. Ja mogu da napisem da sam terao GTX Titan na kinezu od 400w, kako ces ti da dokazes suprotno ?
Jos jedna velika greska je sto sabiras virtuelne grane. Ne mozes da kazes da to napajanje od 750W moze da isporuci 110A na 12V zbog toga sto ima na 4 grane 25,25,30,30A. (kombinovano ne moze da isporuci ni 70A). Vidi se da slabo poznajes ovu materiju, bez ljutnje. Nemoj da se salis da uporedjujes Super Flower i Be Quiet . SF je jedna od retkih firmi koja moze da izadje na crtu Seasonic-u (SF ima najveci broj kvalitetnih 80+ Platinum modela). Pre 7-8 godina bi poredjenje imalo smisla, ali poslednjih par godina SF je dostigao vrh sto se tice izrade napajanja (jedan od najvecih inovatora u svetu napajanja, nisu kao vecina, da "kradu" od drugih i lepe svoje nalepnice, oni su ti koji poboljsavaju, unapredjuju, pronalaze bolja resenja...). Ne kazem da su Be Quiet napajanja losa (cak se moze reci da su odlicna), ali budimo malo realniji, za njih drugi prave napajanja, tako da nije posteno reci da su najbolji  (ta zasluga opet ide Seasonic-u zbog Dark Power Pro serije ).
Ako budes u prilici, pitaj McSteel-a, objasnice ti ko je ko u svetu napajanja.
Ne verujem sta napisa osoba B

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
cardadule kaže...

 

....

 

 osoba c: wtf?!?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
cardadule kaže...

 

....

 

 osoba c: wtf?!?

 Iako se kolega cudno pismeno izrazava, mislim da sam skuzio taj dugi post. ;)

 

Dakle; ako imamo priliku birati PSU, preporuca ovim redosljedom: Superflower, Seasonic pa tek onda Be-quiet.

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

SF ni u ludilu ne moze biti bolje od Be queta.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2015 23:26 (cardadule).
Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
cardadule kaže...

SF ni u ludilu ne moze biti bolje od Be queta.

 stari moj, varaš se..

 

SF leadex i EVGA g2 su trenutno 2 najhvaljenija napajanja, jedini je problem što ga hrvatski dućani ne nabavljaju ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 9:49 (Rasho).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Imaš SF u Centro.hr.

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moze mala pomoc? Mjenjam napojnu, a maticna mi ima samo 4pin connector za procesor, dok su na napojnoj samo 8pin connectori. Sta da radim?
Hejjjjj
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Svi ti 8 pin konektori na "napojnim" su dva puta po 4 pin tako da možeš uključit samo 4 pin kako ti i ide na ploču. 

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uradio sam, radi.

Hvala.

Hejjjjj
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kućište ZALMAN Z3 PLUS

Grafička kartica XFX AMD Radeon R9 270A 2GB DDR5, XFX-R9-270A-CDFC

Procesor AMD FX X6 6300 BOX, s. AM3+, 3.5GHz, 14MB cache, Six Core

GIGABYTE Main Board Desktop AMD 970A (SAM3,DDR3,SATA III,LAN,USB 2.0/3.0) ATX Box

Memorija PC3-12800 8 GB KINGSTON, KVR16N11S8K2/8, DDR3, 1600MHz, kit 2x4GB

Kingston 120GB HyperX FURY SSD SATA 3 2.5 (7mm height) w/Adapter

Cooler LC POWER LC-CC-95, socket 775/1155/1156/AM2/AM3

 

Na ovo sam mislio staviti Fortron Hyper,600w. Dobar izbor ili ne?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I ne treba ti takvo napajanje, dosta ti je Hyper 500W.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Trenutno imam

GTX750Ti 2GB

Core i5 760 2.8GHz

 

i čini mi se da mi odazi napajanje Corsair CX430W.

 

U budućnosti planiram uzeti opet neki core i5 i GTX960 (novu seriju nvidijinh kartica koje troše malo) i SSD disk.

 

Može li netko preporučiti kvalitetno i tiho napajanje od 550W (mislim da mi je to dosta).

Volio bi da je ispod 600 kn, 700kn maximum.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dosta ti je i slabije ali ovo je dobro, tiho i duge garancije pa si miran godinama.

 

http://www.protis.hr/products/details/napajanje-550w-coolermaster-g550m-rs550amaab1eu-atx-v231-120mm-vent-modularno-pfc/84087

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice