Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.390.371
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

ps. GOLD je prošlost, sada ako nemaš Titanium, nemaš ništa i vrijeme je za promjenu.

picajzla0707 kaže...

 mišljenje je ko i šu..., ovaj, mislio sam lakat - uglavnom, svak ga ima 

 

 

Jedno ima svatko, a drugo neki i nemaju.

 Za ovo bold,

 

Za ovo drugo, nažalost znam za neke koji nemaju ni ovo prvo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

Jedno ima svatko, a drugo neki i nemaju.

Nije u šoldima sve, ima nešto i u nekretninama.

vjeruj meni, ja uvijek imam mišljenje... 

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Isplati li se uzeti ovo napajanje po ovoj akcijskoj cijeni ili bi bilo bolje nadodati malo i uzeti Corsair CX450M s duljim jamstvom?

https://www.links.hr/hr/napajanje-450w-antec-neoeco-ne450m-atx-v2-4-120mm-vent-modularno-pfc-80-bronze-052700121

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

CX450M

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Valentin17

 

Kolega mi je preko PP rekao da je točno taj P12 model od Noctua-e.

 

 

Jakovp

 

Mislim da su prije dvije godine izmjenjali ADDA ventilatore s Hong Hua FDB u cijeloj liniji napajanja tako da su te novije iteracije EVO modela od 750 i 850 W možda tiše od starih. Nažalost, ne mogu pronaći noviju recenziju pa da usporedimo.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

CX450M

 I mislio sam. Onda zasad neću ništa kupovati, FSP Hyper 600 će poslužiti još neko vrijeme. 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A zasto bi ti uopce mjenjao hyper 600?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Hoću neko modularno / semimodularno kako bi se riješio te hrpe kablova kod hypera, ali nije mi to sad hitno.
 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Još sam neodlučan oko napajanja, zanima me Corsair Vengeance 500W. klik

Recenzija: klik

Koštalo bi me oko 600kn.

Ima netko iskustva s ovim napajanjem?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

za te novce dobiješ superflower gold 550w - link

Moj PC  
3 0 hvala 2
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A imas i Fortron HydroX 550w 80+ Gold klik

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

A imas i Fortron HydroX 550w 80+ Gold klik

 da, to je još bolje od superflowera

ima kvalitetnije komponente i dbb vent za razliku od sf koji ima obični sleeve i meni se počeo čuti nakon 2-3 godine

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
pqweasdyxc kaže...

Još sam neodlučan oko napajanja, zanima me Corsair Vengeance 500W. klik

Recenzija: klik

Koštalo bi me oko 600kn.

Ima netko iskustva s ovim napajanjem?

 

 Gdje ga namjeravaš kupiti?Možeš birati između tog, FSP hydro x-a i Corsair tx-m - a (koji ima 2 godine dužu garanciju).

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.7.2017 12:38 (DaShip).
6 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bok, ekipa, frend je zelio uzet napajanje kao sto ste meni predlozili chiefteca od 500w ali vise nije dostupan u linkau taj model za 350kn, pa ga sada zanima da li je ovo dobro napajanje i ako mu mozete predlozit nesto u tom cjenovnom rangu

https://www.links.hr/hr/napajanje-500w-xilence-performance-c-atx-v2-3-1-120mm-vent-pfc-crno-052700104

Ovo je on nasao u linksa
Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Znači najgori mogući dućan za kupiti napajanje. Nikakav izbor i skoro sva napajanja imaju samo dvije godine garancije. Jel moze kupovat negdje drugdje i koliko ima para? Na koju konfu ga stavlja (CPU i GPU)? Taj Xilence je smeće

6 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Frend je iz Splita, reka je max 450kn ima grafu kao i ja r9 270x i cpu je i5 2500k
Trust nobody, become the best !
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

malo informacija o evga 750w g3 napajanju koje sam uzeo prije par dana

 

ukoliko tko razmatra ovo napajanje za silent konfu - nemojte ga uzimati u obzir

nije preglasno, no čini se kako eco mod ne radi kako bi trebalo, ili je evga bila preoprezna pa su napravili sranje

 

uglavnom u eco modu bez opterećenja ventilator iz nepokretnosti odjednom prolupa i zavrti se na velikoj brzini - poprilično bučno i zatim se lagano smanji

jučer to nisam skužio jer je bila buka u dnevnom boravku, no jutros se odjednom vent sam od sebe upalio na opisani način i tijekom sat vremena ponovio isto bar 3-4 puta

što je najgore, čini se da i na nižim brzinama radi dosta brzo i glasniji je od svega ostalog u kanti, ustvari - jedino se on čuje

 

uzeo sam to napajanje jer sam očekivao da se sa mojom konfom, a vjerojatno i na budućim upgrejdima vent na njemu neće niti paliti, a ako se slučajno i upali - da će biti na minimumu kraće vrijeme

kako je najbitnija karakteristika koju sam očekivao tišina i to nisam dobio, napajanje je završilo u kutiji i vraća se natrag za češku, a već je naručeno seasonic prime 750w, pa ću napraviti update o razlikama kad stigne za koji dan

 

 

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 5
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

To ti je do tvorničke greške u napajanju, to nije normalno.

Nadam se da sa Seasonicom bude bilo više sreće, koliko si ga platio ako mogu znati?

ps. ja imam rastrošnije računalu u svakom pogledu od tvoga i nemam taj problem, a i Lucidius, kao i kolega Gearbox ti budu rekli isto,

iako i ja i njih dvojica imamo G2 modele, ali ne bi tu trebalo biti neke razlike.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 17:32 (Valentin17).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

normalno je za evgu nažalost, majkeimgaspalim blesave

kasno sam gledao po netu što se događa, jer doista nisam ovo očekivao - pun je net istih problema s ljudima koji hoće tišinu

 

inače nije preglasno i da mi stoji pod stolom vjerojatno ne bih niti znao što se događa

no ovako pored glave meni osobno je nepodnošljivo, jer sam očekivao mrtvu tišinu

 

plaćeno je oko 1100 kuna s poštarinom, sisa je parsto kuna više

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

Eto, nadam se da sa Seasonicom bude bilo više sreće.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa mogao si uzeti Corsair Rx i ne bi ga čuo .

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

picajzla0707

Ja cu vjerojatno za mjesec dana vidjeti kako se ponasa Super Flower Leadex cija je platforma u Evginom G2 napajanju pa cu javiti, ako bude tih problema. Leadex II je ustvari G3 i mislim da su razlike u praksi minimalne. Inace ne vjerujem da nema tihog napajanja za nekih 700kn, ali tvoji su novci.. Kaj se tice Seasonic prime 750w iskreno mislim da bacas novce. Moja preporuka je da si kupis neko solidno BeQuiet napajanje posto ti je konfa u tom tonu, npr. be quiet! 650W Power Zone ili be quiet! Straight Power 10 600W, oba za oko 870kn u Uziju, iako je i to overkill, ali se kladim da bi ispunili tvoja ocekivanja tisine, ako ne i neki jeftiniji model blize 600-700kn. I jesi razmisljao o tome da pomaknes komp da ti ne bude pored glave..??

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 17:46 (The_Fichek).
8 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

malo informacija o evga 750w g3 napajanju koje sam uzeo prije par dana

 

ukoliko tko razmatra ovo napajanje za silent konfu - nemojte ga uzimati u obzir

nije preglasno, no čini se kako eco mod ne radi kako bi trebalo, ili je evga bila preoprezna pa su napravili sranje

 

uglavnom u eco modu bez opterećenja ventilator iz nepokretnosti odjednom prolupa i zavrti se na velikoj brzini - poprilično bučno i zatim se lagano smanji

jučer to nisam skužio jer je bila buka u dnevnom boravku, no jutros se odjednom vent sam od sebe upalio na opisani način i tijekom sat vremena ponovio isto bar 3-4 puta

što je najgore, čini se da i na nižim brzinama radi dosta brzo i glasniji je od svega ostalog u kanti, ustvari - jedino se on čuje

 

uzeo sam to napajanje jer sam očekivao da se sa mojom konfom, a vjerojatno i na budućim upgrejdima vent na njemu neće niti paliti, a ako se slučajno i upali - da će biti na minimumu kraće vrijeme

kako je najbitnija karakteristika koju sam očekivao tišina i to nisam dobio, napajanje je završilo u kutiji i vraća se natrag za češku, a već je naručeno seasonic prime 750w, pa ću napraviti update o razlikama kad stigne za koji dan

 Pa vec sam nekoliko puta pisao da napajanje ima glasan vent ko šleper, bas onaj mehanicki zvuk, kao da vent struze po maski dok se vrti. Ja kod sebe od prvog dana imam upaljen ECO mode i vent se uopce ne pali tako da ni napajanje ne cujem.

 

 

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

superflower ima drukčiju filozofiju fan krivulje, bar sam dosad imao takva iskustva s nekoliko primjeraka - ovako nešto kod njih nisam čuo

i koliko sam skužio od kolega, evga g2 verzija je općenito glasnija zbog dbb venta - no ima normalni eco mod koji se ne pali ovako glupo kao kod g3

 

moguće da bacam novce sa sisom, no ne da mi se više zajebavati - ovo me maksimalno iživciralo, a prime modeli su odlično pogođeni za tiha napajanja, em im se eco mod ne pali od 50% snage u normalnim temperaturama okoliša, em kad se pali to ne radi na 800rpm kao evga, već na nekih 400rpm i tek pod jačim opterećenjem diže okretaje

 

be quiet nema eco mod, a nisu im baš niti ocjene najbolje - doduše to je bilo ranije kad sam gledao, možda su sada bolji

nebitno, parsto kuna je razlika i uopće više ne želim riskirati

Moj PC  
2 0 hvala 2
8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmi ovo kad vec mijenjas Seasonic Prime SSR-650TD, znaci vrh ponude, Titanium certifikat, najbolje komponente pod haubom, 12 god garancije putem registracije, i uz to snage dovoljno cak i za dvije gtx 1080ti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.7.2017 18:49 (Lucidius).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Lucidius kaže...

 i uz to snage dovoljno cak i za dvije gtx 1080ti.

Napajanje je vrh ponude jednoga proizvođača, ali ne bih išao baš tako daleko,

te dvije kartice bih spojio na 850W svakako.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Drzalo bi sigurno, al naravno uvijek bolje imat lufta.

Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Lucidius kaže...

 al naravno uvijek bolje imat lufta.

Tako je. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Lucidius kaže...

Uzmi ovo kad vec mijenjas Seasonic Prime SSR-650TD, znaci vrh ponude, Titanium certifikat, najbolje komponente pod haubom, 12 god garancije putem registracije, i uz to snage dovoljno cak i za dvije gtx 1080ti.

 uzeo sam ovo i već je na putu

sve je isto u njima osim snage na strani gold i malo bolje efikasnosti na strani titanium, koja mi btw. ne znači ništa

750w gold će duže ostati ugašenog venta, čime je za mene bolja opcija

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice