Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.390.458
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa nije to nista novog ne znam sto se cudite. Jedna lasta ne cini proljece

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav.Kupio sam polovno računalo i u njemu imam 16gb ddr3 ram  . i7 3770k i hd radeo 4890 te cx 430 napajanje jel to dovoljno? ne rqzumijem se pa pitam.Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa ako nije staro onda je, mada nije baš najsretnije rješenje jer ta stara Radeonka nije baš nešto štedljiva. Ako je starije od par godina onda mjenjaj prvom prilikom na neko 450W+ dobor napajanje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
exer1234 kaže...
roby27 kaže...

XFX ima cvrčke u sebi, kao i seasonic na toj staroj platformi

 pojasni? posto sam vec 6 god vlasnik tih xfx 450 i nemam nikakvih zamjerki 

 6god opa jos ce ti trajat sigurno jos toliko hehe

 

Kod mene ima likova koji kad kupe napajanje s garom 5god cim istekne gara on kupi novo s garom 5god

11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dragec0 kaže...

 6god opa jos ce ti trajat sigurno jos toliko hehe

 

Kod mene ima likova koji kad kupe napajanje s garom 5god cim istekne gara on kupi novo s garom 5god

Pa šta je tu loše? Prodaš to za koliko ide i uzmeš novo s 5 godina jamstva da si miran, ovako ako ti krepe od njega nemaš nikakve zarade a svakako moraš opet kupiti novo.

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
dragec0 kaže...

 

Kod mene ima likova koji kad kupe napajanje s garom 5god cim istekne gara on kupi novo s garom 5god

Pa šta je tu loše? Prodaš to za koliko ide i uzmeš novo s 5 godina jamstva da si miran, ovako ako ti krepe od njega nemaš nikakve zarade a svakako moraš opet kupiti novo.

 

Treba se sjetit toga heh

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
dragec0 kaže...

 6god opa jos ce ti trajat sigurno jos toliko hehe

 

Kod mene ima likova koji kad kupe napajanje s garom 5god cim istekne gara on kupi novo s garom 5god

Pa šta je tu loše? Prodaš to za koliko ide i uzmeš novo s 5 godina jamstva da si miran, ovako ako ti krepe od njega nemaš nikakve zarade a svakako moraš opet kupiti novo.

 To je ok ako imas komp vrijednosti 5000kn ak imas komp od 300kn(dual core 2,5ghz am2,3gb rama) onda je glupost pa bokte vidio sam da ljudi na velikim opterecenjima imaju staro napajanje 8-9god i dan danas testiraju s mjeracem volti i kazu radit ce jos 5 haha

Tako da je glupost recimo da ja za moju konfu dao 350kn i jos dao za novo Fortron Hexa 400w 300kn=650kn i da crkne maticna 150kn sto nije puno tako da radi napajanje dok radi-samo se nadam da ce izdrzat bar preko 10god ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.10.2017 15:01 (dragec0).
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dragec0 kaže...

 To je ok ako imas komp vrijednosti 5000kn ak imas komp od 300kn(dual core 2,5ghz am2,3gb rama) onda je glupost pa bokte vidio sam da ljudi na velikim opterecenjima imaju staro napajanje 8-9god i dan danas testiraju s mjeracem volti i kazu radit ce jos 5 haha

Tako da je glupost recimo da ja za moju konfu dao 350kn i jos dao za novo Fortron Hexa 400w 300kn=600kn i da crkne maticna 150kn sto nije puno tako da radi napajanje dok radi-samo se nadam da ce izdrzat bar preko 10god ;)

 

Glupost je imat konfu od 300kn u 2017. godini, jer ista nije dovoljna ni da pogledaš 720p 60fps youtube video bez trzanja, glupavo je uopće što uspoređuješ žabei babe.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
honor8 kaže...
dragec0 kaže...

 To je ok ako imas komp vrijednosti 5000kn ak imas komp od 300kn(dual core 2,5ghz am2,3gb rama) onda je glupost pa bokte vidio sam da ljudi na velikim opterecenjima imaju staro napajanje 8-9god i dan danas testiraju s mjeracem volti i kazu radit ce jos 5 haha

Tako da je glupost recimo da ja za moju konfu dao 350kn i jos dao za novo Fortron Hexa 400w 300kn=600kn i da crkne maticna 150kn sto nije puno tako da radi napajanje dok radi-samo se nadam da ce izdrzat bar preko 10god ;)

 

Glupost je imat konfu od 300kn u 2017. godini, jer ista nije dovoljna ni da pogledaš 720p 60fps youtube video bez trzanja, glupavo je uopće što uspoređuješ žabei babe.

 

 

 Ja nisam ovisnik o igrama pa mi skuplja konfa netreba max do 1000kn samo ok napajanje i meni super

 

Sta sa ovom integriranom grafom 128mb-32bit youtube bez trzanja 45fps radi ko urica a zamisli jos kad grafu uzmem ajme i sve komp vrijednost 700kn tako nest i jos zaigram nest

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dragec0 kaže... 

 Ja nisam ovisnik o igrama pa mi skuplja konfa netreba max do 1000kn samo ok napajanje i meni super

 

Sta sa ovom integriranom grafom 128mb-32bit youtube bez trzanja 45fps radi ko urica a zamisli jos kad grafu uzmem ajme i sve komp vrijednost 700kn tako nest i jos zaigram nest

 

1000kn nije 300kn, 45fps nije 60fps, a kad sam rekao da ne može vrtiti bez trzanja youtube video u 60fps mislio sam da je to zbog procesora kojeg možeš imat u konfi od 300kn.

Ako imaš taj proc iz potpisa aj pls pokreni neki video u chrome na 60fps i otvori task manager pa gledaj usage pa mi javi dojmove.

 

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

napajanje je precjenjeno, ok ako imas jaci komp, ali za neki gdje gaming nije bitan, moze posluziti i noname napajanje

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dragec0 kaže...

 To je ok ako imas komp vrijednosti 5000kn ak imas komp od 300kn(dual core 2,5ghz am2,3gb rama) onda je glupost pa bokte vidio sam da ljudi na velikim opterecenjima imaju staro napajanje 8-9god i dan danas testiraju s mjeracem volti i kazu radit ce jos 5 haha

Tako da je glupost recimo da ja za moju konfu dao 350kn i jos dao za novo Fortron Hexa 400w 300kn=650kn i da crkne maticna 150kn sto nije puno tako da radi napajanje dok radi-samo se nadam da ce izdrzat bar preko 10god ;)

Netko tko ima komp od 300kn sumnjam da mjenja išta u njemu dok god šljaka

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

komp moze sljakati vjecno... tako da

 

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
exer1234 kaže...

napajanje je precjenjeno, ok ako imas jaci komp, ali za neki gdje gaming nije bitan, moze posluziti i noname napajanje

 Evo recimo onaj lega sto sam tu govorio koji ima 6000+ proc i 3gb rama on ima MS star 11godina radi ko urica ja ostao sokiran-"Pa kak taj srot od napajanja nije spalio sve?"

 

On mi samo reko da od djetinstva imo 2-3(ukljucujuci i ovo sad 11god staro)MS napajanja crklo mu je samo jedno staro 9god te spalilo samo 478socket maticnu ostalo sve ok te lik ima 50god kaze Noname je zakon haha

Reko je da ce od mene uzet Fortron za 200kn ako ja kupim Anteca od lege sa foruma pa da obojica imamo kvalitetu ;) hehe

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
honor8 kaže...

 evo slika valjd je to to stavljeno na 720-60 iskreno zna tokom 30minuta videa zastekat 2put mozda internet il da je grafa jaca bit ce ok

ibme74 kaže...

Netko tko ima komp od 300kn sumnjam da mjenja išta u njemu dok god šljaka

 Mogo sam ja ostat na MS napajanju al eto svi mi govore u ulici kud to smece imas haha neces moc s tim grafu stavit jacu pa racunam kupujemmm napajanjee radi grafe ipak opterecenje ce bit ak budem zaigro nest jace!

 

A i zazelim se odigrat Gotic 2 i 3 te far cry 3 pa mi nije problem odvojit 300-400kn za napajanje i grafu

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozz kolege.

Imam u planu naruciti napajanje sa amazon.de pa me zanima koje bi bilo najbolji izbor za cca 50 eura.

Za oko mi je zapelo EVGA K2 100 B1 0500 PSU 80 + BRONZE.

Ako imate nesto bolje za prijedlog slobodno pucajte,jer zadnjih godina nisam u toku sa razvojem trzista napajanja.

Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Fortron hexa 85+ 450w, cx450m ako želiš modularno
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne vidim da je Hexa 85+ raspoloživ na amazon.de, ali CX450M se čini kao dobar izbor za tebe. Postoji još nekoliko modela koji bi mogli biti konkurentni, pogotovo ako ne misliš imati nešto puno jače od i5 i GT1030.

 

be quiet Pure Power 10 CM 400 W - on bi bio moj prvi izbor jer više preferiram FSP-ovu platformu koju ima ovaj model u odnosu na onu CWT-ovu u Corsair-u. Osim toga, napajanje bi trebalo biti tiše od CX-a i ima bolju učinkovitost. Nedostatak je kraće jamstvo i što je 50 W slabije, iako je 400 W i više nego dovoljno za tvoje komponente.

Corsair Vengeance 400 - ista platforma kao i kod CX-a, ali sa svim japanskim kondenzatorima. Nedostaci su što nije modularan i viša cijena.

CM G450M - isto CWT platforma, ali nešto starija u odnosu na onu u CX-u i kondenzatori su nešto lošiji. Jeftiniji je, ali osobno bih dao 4 € više za CX-a, tj. 8-9 € za be quiet.

 

Osim njih još ima nekoliko jačih modela koji su u rangu EVGA-e što si ga stavio, ali za tvoje komponente bih se odlučio na ove modele s kvalitetnijim komponentama i naprednijim platformama.

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dragec0 kaže...

 Mogo sam ja ostat na MS napajanju al eto svi mi govore u ulici kud to smece imas haha neces moc s tim grafu stavit jacu pa racunam kupujemmm napajanjee radi grafe ipak opterecenje ce bit ak budem zaigro nest jace!

 

A i zazelim se odigrat Gotic 2 i 3 te far cry 3 pa mi nije problem odvojit 300-400kn za napajanje i grafu

 

Video šteka zbog preslabog procesora.

Vidiš da je zakovan na 99%, to trza svako malo a ne jednom u pol sata, trebao si stavit da se vide svi procesi, chrome ga je zakovao 100%, kao što sam i rekao, takva konfiguracija nije skroz funkcionalna ni za multimediju.

Možeš koristit edge, na njemu ide glatko i 60fps video na tim slabim procesorima, chrome ga zakolje i nikako nije browser za prastare konfe.

 

Daj ne kaki  

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 9:13 (honor8).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

Hvala na odgovoru. Trenutno imam Corsair CX600w. Za ovaj i5 i komponente pod "moj PC" je vise nego dovoljno.

Zaboravio sam reci.

Novo napajanje ce mi sluziti za slaganje druge konfiguracije sa Ryzen procesorom.

Maksimum na koji cu ici jest R5 1600 sa Grafom tipa GTX 1050ti,GTX 10603G ili RX470-570.

Za nove komponente i novu konfu piknut cu novo napajanje.Necu stedjeti na tome jer ne znam koliko je moje napajanje staro.

Zbog toga sam naveo EVGA navedeno napajanje,jer mi na papiru izgleda kao dobro napajanje.

Modularno ili ne,sasvim mi je svejedno.

 

 

Bolje je biti mrtav pijan,nego mrtav hladan.
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

honor8 pa bolji je od Pentiuma 4

 

Uf jbg bio ukljucen program od lege koji uzima najvise proca HAHA evo nove kad je iskljucen i proc skace 3% do 25%

 

Evo napajanje dobivam u ovaj cetvrtak nadam se 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 20:40 (dragec0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dragec0 kaže...

honor8 pa ako sam mogo na starom Intel Pentiumu 4 2,50ghz,grafa 512-128bit igrat Gothic 2 i gledat 720 hd bez stekanja i bilo mi je 99% sve radilo normalno tako da mogu i na ovom po meni Je ovaj Proc noviji i bolji od Pentiuma 4

 

Evo napajanje dobivam u ovaj cetvrtak nadam se 

 

Daj ne seri bgti, svaki dan mi neki pametni ko ti donese takvu skalameriju i priča takve priče za malu djecu, objasniš mu šta i kako i on opet isto trubi.

Nema jebene šanse da ide video glatko ako ti je proc na 99% usage zbog chrome, ne moraš meni te bajke pričat.

Najjače kad se čude što sve sporo, sve mi trza, zašto to, ma to treba novi windows, virusi pojeli sistem, a konfiguracija stara 15 godina.

A ova izjava o igranju far cry 3 ti je epic.   Imaš dualac koji ne može youtube video vrtit a ispalo kao da si rekao za koju godinu kad se zaželiš igre pukneš n anjega neku grafu i vozi. 

 

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma ti nekontas da je bio program za izradu slika bio ukljucen ma eto ti gore uredeno i tocka nevrijedi se prepirat i radit Offtopic sta si ti pametniji od mene lako tebi kad imas komp od 5000kn pa si zugat meni to je staro,kanta nismo svi velikog budzeta da si mozemo priustit nemos mi sad rec da na ovom kompu Gothic 2 nemogu igrat a na Pentiumu 4 letilo na Medium postavkama svast neda mi se raspravljat o tome!

 

Znam da tu kod mene s Intel dual core 2,20 igraju far cry 3 na Mediumu i sad da ja nemogu glupost

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 20:52 (dragec0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

tadic

 

RX570 je najveći potrošač od navedenih, ali teško je pronaći recenziju u kojoj su s puno rastrošnijim procesorima imali potrošnju veću od 300 W. Na ove dvije (1 / 2) su imali 330 W odnosno 315 W, ali to je s Haswell-E i Ivy-E procesorima koji imaju znatno veću potrošnju od Ryzen-a 5 1600 i ta vrijednost je vjerojatno iz zida, što znači da nije uračunata učinkovitost napajanja. Na recenziji 5 1600X i RX 570 su imali max potrošnju od oko 260 W, a kod tebe bi trebala biti i niža. Znači, CX450M bi i dalje bio dobar izbor, a ako ti jamstvo nije ključni element u izboru, osobno bih i dalje gledao Pure Power CM 10 400 W kao prvi izbor.

 

Ukoliko baš želiš 500 W, be quiet System Power 8 500 W vidim kao bolji izbor od EVGA-e. Oba napajanja imaju vrlo slične HEC platforme, ali be quiet bi trebao biti tiši, ima jedan japanski kondenzator (vjerojatno na 5VSB), atraktivniji su mu svi crni kablovi i nekako vjerujem da je u EU podrška bolja od EVGA-ine. Cougar VTX500 ima potpuno jednaku platformu kao EVGA, ali i on ima crne kablove pa bih čak i njega stavio ispred EVGA-e.

Treći i najbolji izbor je FSP Hydro 500. Unutra je platforma iz Hyper modela, ali ima kvalitetnije kondenzatore i još ponekih modifikacija koje ju čine boljom. Osim toga, ima atraktivnije kućište, flat kablove (sve osim 24 pin) i vjerojatno najznačajnije, 5 god. jamstva.

 

Recenzije:

EVGA

be quiet

Cougar

FSP

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 20:56 (kiwi_91).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dragec0 kaže...

Ma ti nekontas da je bio program za izradu slika bio ukljucen ma eto ti gore uredeno i tocka nevrijedi se prepirat i radit Offtopic sta si ti pametniji od mene lako tebi kad imas komp od 5000kn pa si zugat meni to je staro,kanta nismo svi velikog budzeta da si mozemo priustit nemos mi sad rec da na ovom kompu Gothic 2 nemogu igrat a na Pentiumu 4 letilo na Medium postavkama svast neda mi se raspravljat o tome!

 

Znam da tu kod mene s Intel dual core 2,20 igraju far cry 3 na Mediumu i sad da ja nemogu glupost

Tu priču za FC3 objesiš mačku o rep 

Meni je igra bila trzava i lagava sa E5200 + HD6850 i tek je postalo igrivo prelaskom na Quad Core.

13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ibme74 znam probat cu na Low postavkama ako ne lako kupim x3,x4 ima ih 150-250kn mah i ak nebudem mogo koda moram tu igru igrat ima dosta drugih koje cu moc a i to me vise ne zamara bitno da uzmem napajanje Antec 450wat s jamstvom i amen 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo stigla nova ljubav  Antec ;)

 

Zahvaljujem forumasu Khadgar sto mi je malo snizio cijenu sad mogu nabavit Proc i grafu te je to to ;)

slika malo ukoso sorry slika malo ukoso sorry
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ljudi, uzimam u Futuri novi komp, ovo su komponente:

 

AB350-M Gaming 3

Ryzen 1700

RX 480

Corsair 2x8 3200 C16

500GB 850 EVO Basic

 

Što bi mi bilo najbolje uzeti iz njihove ponude do nekih 550 kn? Bilo bi idealno kad bi bilo polumodularno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 2:06 (Domdom32).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sama Arnor 550w 568kn
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice