Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.396.702
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

Inace kaj se tice tih velikih radijatora njima uopce nije potreban push pull sistem radi velike povrsine odlicno hlade samo bezveze stvaras buku.

 ma trubi bezveze, silom pokušava dokazati kako na dark base nemereš staviti push-pull samo i isključivo zato jer na taj tt nemereš

 

a to što je tt view 71 vila propuh nema veze  

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...
Lucidius kaže...

 Ti sa tim kucistem dobijes samo jedan nosac za SSD koji šarafis na ta mjesta za SSD, ostalo moras kupovat. Ok moj bed, previdio sam taj dio.

 

Prednosti:

 

1. velicina - za nekoga tko trazi mid tower to moze biti i minus

2. tezina - nije nuzno uvijek bonus, u ovom slucaju konkretno jedan dobar dio ode na zvuicnu izolaciju koja je samo dodatni teret

3. veca podrske za ventove

4. veca podrska za radijatore

5. daleko veci broj mjesta za HDD i SSD - drasticno gubis na velicini radijatora, a uz to nosaci su glomazni pa ako ti treba jedan dodatni HDD il SSD naprijed moras gledat u taj nosac koji uz to jos i smeta air flowu

6. zvucna izolacija

7. dosta bogatiji prednji panel - dva USB 2.0 su stvarno "dosta bogatiji" panel 

8. updejtana verzija dolazi sa kaljenim staklom i pokrovom za napajanje na koje idu jos dva SSD-a - i sa updejtanom cijenom 

9. puna podrska za E-ATX ploce

 

 

 

 

 Haahaha kakv trol "u ovom slucaju konkretno jedan dobar dio ode na zvuicnu izolaciju koja je samo dodatni teret" 

ta zvucna izolacija je sva skupa teksa jedva kilu, a kuciste ima 12kg... i kakav je to sad veliki dio 

 

5. cak i sa jednim kavezom za HDD naprijed kojeg mozes staviti skroz gore ili dolje ide bez problema 280mm radijator kojemu kavez za HDD nece uopce smetati, kao ni ventovima za airflow jer nece biti ispred njih. Sa time si ukupno na 5 diskova u kucistu, dok kod Phanteksa moras placat po nosacu za 1 HDD 6 eura 

 

I naravno F51 nema nikakvih problema sa zadrzavanjem diskova u kucistu jer su sa straznje strane objeseni na panelu, dok kod enthoo-a moras vadit kaveze i ostat na jednom SSD-u ako zelis 360mm rad naprijed.

 

7. tu je i fan kontroler

 

Opusti se, naucit ces za drugi put i sve ok.

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

pogledaj opet one slike i video gdje je lik složio ekwb debeli hladnjak

evo ti dolje fotka s tim ekwb hladnjakom, kako vidiš ima mjesta ako treba i za noiseblocker eloop ventove koji su deblji od ostalih

 Taj EKWB hladnjak je debel 4cm, ovi hladnjaci o kojima pricam su 6cm i uz jos ventove na dnu imat ces konflikt sa maticnom. Zali se tamo na temi nekoliko ljudi sa takvim sistemima...

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...
roby27 kaže...

Inace kaj se tice tih velikih radijatora njima uopce nije potreban push pull sistem radi velike povrsine odlicno hlade samo bezveze stvaras buku.

 ma trubi bezveze, silom pokušava dokazati kako na dark base nemereš staviti push-pull samo i isključivo zato jer na taj tt nemereš

 

a to što je tt view 71 vila propuh nema veze  

 Ne, na TT ide push pull sa 360mm radom bez beda, sa širim radijatorom na koji idu 140mm ventovi bi bilo nekompatibilnosti ako imas visoku memoriju, dok u Bequiet imas problema i sa 360mm radijatorom bez obzira na memoriju jer te ploca jebe cak i kad ju pomaknes skroz dolje.

 

Daj se priberi vise 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 18:12 (Lucidius).
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 Haahaha kakv trol "u ovom slucaju konkretno jedan dobar dio ode na zvuicnu izolaciju koja je samo dodatni teret" 

ta zvucna izolacija je sva skupa teksa jedva kilu, a kuciste ima 12kg... i kakav je to sad veliki dio 

 

5. cak i sa jednim kavezom za HDD naprijed kojeg mozes staviti skroz gore ili dolje ide bez problema 280mm radijator kojemu kavez za HDD nece uopce smetati, kao ni ventovima za airflow jer nece biti ispred njih. Sa time si ukupno na 5 diskova u kucistu, dok kod Phanteksa moras placat po nosacu za 1 HDD 6 eura 

 

I naravno F51 nema nikakvih problema sa zadrzavanjem diskova u kucistu jer su sa straznje strane objeseni na panelu, dok kod enthoo-a moras vadit kaveze i ostat na jednom SSD-u ako zelis 360mm rad naprijed.

 

7. tu je i fan kontroler

 

Opusti se, naucit ces za drugi put i sve ok.

 

 Kao i od prvog posta jedini argument ti je veci radijator s prednje strane i beskorisni fan kontroler, ne ide ti to tako da kad ponavljas jednu stvar 100 puta ona odjednom postane bolja.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 Taj EKWB hladnjak je debel 4cm, ovi hladnjaci o kojima pricam su 6cm i uz jos ventove na dnu imat ces konflikt sa maticnom. Zali se tamo na temi nekoliko ljudi sa takvim sistemima...

 je, sad sam vidio da lik ima 45mm radijator, dakle push -pull ide samo s 420x45mm radijatorima - tt nemere 420/280 push-pull bez obzira na debljinu s višom memorijom

za "konflikt s matičnom" ipak ne vidim problem, na donjem dijelu matične idu samo sitni konektori poput onih za usb 2.0 ili za prednji panel, a svi oni stanu u 1cm prostora i provuku se pored napajanja - možeš vidjeti i sam na onoj fotki da ima više nego dosta mjesta

 

kako bilo, niti jedno kučište ne postoji, a da nema prigovora

tt 71 view je ipak dosta lošije od dark base, koje ima praktičnije fičre i nije vila propuh

 

hebote, ovo da su bočne stranice pola centimetra odvojene od ostatka kućišta ti je isto kao da te stranice i nema, u tim uvjetima pričati o airflowu je totalno bedasto kad zadnji i gornji ventovi vuku zrak otkud hoće, umjesto da im to isključivo "dostavljaju" prednji ventovi

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

 je, sad sam vidio da lik ima 45mm radijator, dakle push -pull ide samo s 420x45mm radijatorima - tt nemere 420/280 push-pull bez obzira na debljinu s višom memorijom

za "konflikt s matičnom" ipak ne vidim problem, na donjem dijelu matične idu samo sitni konektori poput onih za usb 2.0 ili za prednji panel, a svi oni stanu u 1cm prostora i provuku se pored napajanja - možeš vidjeti i sam na onoj fotki da ima više nego dosta mjesta

 

kako bilo, niti jedno kučište ne postoji, a da nema prigovora

tt 71 view je ipak dosta lošije od dark base, koje ima praktičnije fičre i nije vila propuh

 

hebote, ovo da su bočne stranice pola centimetra odvojene od ostatka kućišta ti je isto kao da te stranice i nema, u tim uvjetima pričati o airflowu je totalno bedasto kad zadnji i gornji ventovi vuku zrak otkud hoće, umjesto da im to isključivo "dostavljaju" prednji ventovi

 

 Isto Be quiet tasko nemoze ni 360mm radijatore deblje od 40mm (debljina je ista, samo se širina mijenja), dok kod TT ako ides na rad sa 140mm ventovima onda ti je jedino bitno da imas low profile memoriju i ide sve bez problema, a Be quiet je jednostavno ogranicen i nema mu spasa jer mu fali visine i nema to pametno rijesno kao TT koji je manji i nizi ali mu je krov za ugradnju rijesn tako da se rad moze micati u stranu po potrebi.

 

U TT mozes staviti 280mm rad jer ga mozes pomaknuti skroz u desno od maticne i nece ju ni dodirivat kao ni memoriju kolko god bila visoka, jer ce biti na drugoj polovici kucista.

 

Šta je tu je... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2017 18:32 (Lucidius).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 Isto Be quiet tasko nemoze ni 360mm radijatore deblje od 40mm, dok kod TT ako ides na rad sa 140mm ventovima onda ti je jedino bitno da imas low profile memoriju i ide sve bez problema, a Be quiet je jednostavno ogranicen i nema mu spasa jer mu fali visine i nema to pametno rijesno kao TT koji je manji i nizi ali mu je krov za ugradnju rijesn tako da se rad moze micati u stranu po potrebi.

 

U TT mozes staviti 280mm rad jer ga mozes pomaknuti skroz u desno od maticne i nece ju ni dodirivat kao ni memoriju kolko god bila visoka, jer ce biti na drugoj polovici kucista.

 

Šta je tu je... 

 360x60 ili 420x45, hm, hm, toliko drastična razlika da čovjek ne zna što bi 

 

 

što je tu je, dobro kažeš

 

ali što ćemo sa vilom propuh, kako to srediti?

možda ugraditi one spužvaste dihtunge za prozore 

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

ali što ćemo sa vilom propuh

Ja to ne kužim stvarno, koji je smisao toga na tom kućištu?

Gledam slike i ne mogu vjerovati.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ma ima opcija ... pa ovo moje kuciste je bolje od tog tt-a (dobro mozda je malo skuplje) 3x120mm dolje i(usis) 3x120mm gore (isis) sto je ujedno i najbolja situacija za airflow ... imao sam fractal designe prije i graficka mi je jedno 8c hladnija samo radi savrsenog airflowa.

Inace dark base pro 900 je jedno od boljih kucista .. ima dosta boljih kucista kojih bim uzeo prije tt-a.
Inace generalno gledano nije da nisam zadovoljan sa tt-om ... radio sam dosta sa njima i generalno gledano su ok, imam htpc sa tt core v1 i fenomenalno kuciste za tu namjenu.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...

Ja to ne kužim stvarno, koji je smisao toga na tom kućištu?

Gledam slike i ne mogu vjerovati.

 navlakuša za ljubitelje izloga 

 

da su barem to napravili kako spada, još bi kućište i nečemu valjalo bez obzira na druge sitnije mane, ovako je totalni trop

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

 

ali što ćemo sa vilom propuh, kako to srediti?

možda ugraditi one spužvaste dihtunge za prozore 

Ha cuj, dok ce u tom TT komponente biti 6-7 stupnjeva hladnije Be quietu ces morat skidat vrata sa prednjeg panela i zvat dizalicu da ti skine krov da zidovi odahnu 

 

Inace, na kucistu od 200e se tocno zna zasto je sta napravljno, da nije dobar razlog i rezultati prilikom testiranja nebi ni radili to.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Inace, na kucistu od 200e se tocno zna zasto je sta napravljno, da nije dobar razlog i rezultati prilikom testiranja nebi ni radili to.

 ne pričaj gluposti, airflow se nikad nije postizao skidanjem bočne stranice - što je isto kao bočna stranica odvojena pola centimetra od ostatka kućišta

što je najgore problem je s obje strane isti, kažem - vila propuh

 

to što oni nisu znali izvesti vrata koja se zatvaraju do kraja je flop, a ne namjerni fičr

mogli su kao phanteks napraviti šarke koja vrata zatvaraju do kraja i staviti gumenu traku za dihtanje kao što je stavio be quiet na onoj skupljoj verziji

 

ovako je to katastrofa, čemu onda uopće prednji ventovi i filteri kad zrak ulazi na sve strane

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Mozes to gledat kao manu, to je tvoje pravo, ali cinejnica je i kako je po ostalim stvarima TT napredniji i tehnoloski inovativniji, a cijelo kuciste od stakla je premija.

 

Umoran sam od ovoga jer nitko ovdje nece kupiti ni jedan ni drugi kejs, a postovi se vrte opet u krug... odoh malo vidjet kakve se mudrolije pisu na garafama i procesorima 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Mozes to gledat kao manu, to je tvoje pravo, ali cinejnica je i kako je po ostalim stvarima TT napredniji i tehnoloski inovativniji, a cijelo kuciste od stakla je premija.

 nemam ja tu što gledati ovako ili onako, da netko hoće izlog i nije ga briga za airflow ili buku i prašinu, kupio bi tt core p3 ili nešto slično

bočne stranice koje su toliko odvojene od ostatka kućišta su flop i to je činjenica

 

a što se tiče "naprednosti i tehnološke inovativnosti" tu tt nije ništa bolji nego be quiet, osim što je be quiet modularniji i ima daleko bolje ventove - tehnološki naprednije 

problem sa radijatorom je isti - 420x45 ili 360x60, sasvim nebitno - zato i postoje nešto tanji radijatori, čak dapače - 6x140 venta će uvijek hladiti bolje od 6x120 dok se razlika u debljini radijatora pokriva većom širinom

sve ostalo je tu negdje, ne vidim uopće nekih prednosti, osim kod be quieta što možeš okrenuti matičnu kako želiš - i to je nekom cool fičr

također rješenje sa donjim filterom je puno bolje kod be quieta... ma možemo ovako unedogled

 

staklo jest prednost za onoga tko to traži, to je također činjenica

 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
darje666 kaže...

Nemogu se odlučiti između MS Raider Red Gaming i MS Cyclops III Gaming... ima netko savjet? Tnx

 Između ta dva, lično bi uzeo Cyclopsa III.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
darje666 kaže...

Nemogu se odlučiti između MS Raider Red Gaming i MS Cyclops III Gaming... ima netko savjet? Tnx

Cyclops definitivno

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

raider ima više slotova za diskove, al mi je ružniji od cyclopsa. 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ima jedno vise mjesto za HDD, kao da to nesto znaci. 3x3.5" je i vise nego dovoljno. Sa Cyclopsom imas prozor na bocnoj stranici, pokrov za napajanje, bolju mogucnost cable managmenta, filteri za prasinu, vise pozicija za ventilatore (vecih dimenzija). Po meni ta dva kucista nisu uopce za usporediti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 11:14 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
war3_tft kaže...
Vec sam ti tri puta napisao da sa straznje strane iza maticne imas nosace za 2 ssd-a + 1 naprijed na pokrovu za kuciste, znaci tri komada za koje ti nis ne smeta.

Opet se vracamo na to da ti je jedini argument za f51 420 radijator.

Mane phanteksa: Ako zelis imat dva hdd-a max stane 280 radijator naprijed

Prednosti: Cijena, pokrov za napajanje, izvlacenje ladice za gornje fanove ili radijatore za eilegantnu montazu, mreza s prednje strane za neometano uvlacenje zraka, bolje odradeni filteri (picajzla pokazao gdje f51 propusta), za razliku od f51 ovo je mid tower.

Nek ljudi sami zakljuce.

 Ti sa tim kucistem dobijes samo jedan nosac za SSD koji šarafis na ta mjesta za SSD, ostalo moras kupovat.

 

Prednosti:

 

1. velicina

2. tezina

3. veca podrske za ventove

4. veca podrska za radijatore

5. daleko veci broj mjesta za HDD i SSD

6. zvucna izolacija

7. dosta bogatiji prednji panel

8. updejtana verzija dolazi sa kaljenim staklom i pokrovom za napajanje na koje idu jos dva SSD-a

9. puna podrska za E-ATX ploce

 

Sretno 

 

 

 Updejtana verzija nema cover psu u TG verziji, znaci posebno je TG  a posebno cover verzija...sto je blesavo umjesto da su odmah stavili cover u TG verziju. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

 Updejtana verzija nema cover psu u TG verziji, znaci posebno je TG  a posebno cover verzija...sto je blesavo umjesto da su odmah stavili cover u TG verziju. 

 AL mozes stavit 420 radijatore i ima masu kila jer znas ono, kuciste je ogromno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.8.2017 15:35 (war3_tft).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

MS DARK SHADOW PRO gaming, 4x120mm, USB3.0 šminker za malu lovu 

 

(krov je zatvoren)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

http://www.x2products.com/computer-cases/nextyde-x2-6021b-ce-r/

 

jedno zanimljivo mATX/ITX kuciste...kosta oko 200 naku kod nas...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 8:53 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Molim za savijet oko kupnje best-buy mini kućišta za gaming PC.

 

- za microATX ploču.

- mora imati usb 3 utor

- da unutra stane:

1x medium - high end grafička

1x SSD

1x HDD

1x WLAN kartica

 

Maximalno 500 kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 16:35 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FLes kaže...

Molim za savijet oko kupnje best-buy mini kućišta za gaming PC.

 

 

 Fractal Focus G mini ... to je to sto bim ti preporucio sa hrvatskog trzista

14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Hvala na odgovoru. Za sad su mi onda u razmatranju to i Corsair Carbide 88R. Ako netko ima još kakav prijedlog...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Thermaltake kućište Urban S1

SilverStone kućište PS12B

jos 2 matx 

 

inace ja sam mislio da trazis manje kuciste za mATX ...  Corsair Carbide 88R je i za ATX ... inace u tom slucaju mozes uzet rade NZXT s340 sa prozorom (ne od stakla) 509.kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 3:43 (Giopriest).
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Corsair Carbide 88R ima podršku samo za mini ITX i micro ATX, a po dimenzijama je čak malo manje od Fractal Focus G mini.

 

Update:

Odlučio se za Silverstone PS12. Znatno je manje od svih ostali, pogotovo širina koja mi je najbitnija (samo 17 cm).

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 17:45 (FLes).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
FLes kaže...

Corsair Carbide 88R ima podršku samo za mini ITX i micro ATX, a po dimenzijama je čak malo manje od Fractal Focus G mini.

 

Update:

Odlučio se za Silverstone PS12. Znatno je manje od svih ostali, pogotovo širina koja mi je najbitnija (samo 17 cm).

 http://www.jonsbo.com/en/

 

ova su mi lipa, ali tesko nabavljiva...

 

ovako nesto bih ja uzo sebi, ITX :

 

http://www.jonsbo.com/en/products_27_3.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.8.2017 21:08 (Gorstak79).
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jako lijepo i jako skupo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice