Trenutna napojna crkava, dilema oko nove zaključana tema

poruka: 2
|
čitano: 1.234
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Trenutna napojna crkava, dilema oko nove

Pozdrav svima!

 

Izgleda da mi napojna daje zadnje znake života, radi se o PowerLine 530W. Služi me već 5godina.
Jedina mana, do prije dva mjeseca, je što se ventilator prestao okretati, nakon možda 1 godine rada, sva sreća pa sam primijetio na vrijeme, stavio sam Xilence Red Wing 12cm, spojio na molex. Isto se desilo i sa drugom PowerLine 430W napojnom.
Prije možda 2 mjeseca mi se dešava da se računar dovede u neko među stanje, ne ugasi se, nešto kao reset, svi se ventilatori vrte na max, i moram ga onda ili reset ili ugasiti, i tako se zna desiti nekoliko puta na dan, a nekad se danima ništa ne dešava.
To se dešava kucao tekst, igrao se, ili čak mirovao u desktopu sa winampom upaljenim.
Razmišljao sam dosta dugo šta bi moglo biti problem, jedino logično mi dođe da je napojna izgubila koji % života, i da joj se bliži kraj.
Pošto sam tanak sa budžetom, a ko nije, imam u svojoj okolini samo 2 napojne od kojih mogu birati, a da valjaju čemu:

SilverStone SST-ST50F          // košta 50€
SilverStone SST-ST50F-ES    //  košta 64€


Jeftinija radi i na 50° C, ima 2 voda po 18A, a skuplja radi na 40° C i ima 1 vod na 36A.
Šta je bolje a šta gore, ja ne znam, ako može neko da pojasni i da mi preporuči koju da uzmem.
Hvala puno. Pozdrav

you dare speak to me?!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Trenutna napojna crkava, dilema oko nove
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice