Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.338
|
čitano: 14.150.905
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne vjerujem da ga imaju i u prodaji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...

 

Ovih 6 otvora za zvučnike, kakvo dno od dizajna; JBL ili ne JBL.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jovanka kaže...
evincar kaže...

 

Ovih 6 otvora za zvučnike, kakvo dno od dizajna; JBL ili ne JBL.

 Užas, i boja i dizajn zvučnika... zar nije moglo biti sve crno i da se zvučnici ne vide?

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa pozdrav!

 

Da li je udaljenost od cca 2,5-3 m od ekrana prevelika za 55"? Razmišljam o OLED C7V, a prema 4K kalkulatorima koji su dostupni na webu, za gledanje 4K sadržaja za tu udaljenost preporučuje se 65", što mi je malo $$$ :(

Zanima me što je sa SD sadržajem, npr. kad se gleda Dnevnik preko MAXtva?

 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jovanka kaže...
evincar kaže...

 

Ovih 6 otvora za zvučnike, kakvo dno od dizajna; JBL ili ne JBL.

i zanimljivo kako na toj reklamnoj fotki lažu o izgledu, jer taj "bezel-les" ekran ustvari izgleda sasvim drukčije kad se upali

ugašen doduše izgleda ok - ekran preko cijele prednje strane, no kad ga upališ slika nejde preko cijelog ekrana kao što izgleda na toj reklamnoj slici, nego imaš hebeni centimetar crnog ruba oko slike

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
i mene to zanima
hvala
Snopes kaže...

Ekipa pozdrav!

 

Da li je udaljenost od cca 2,5-3 m od ekrana prevelika za 55"? Razmišljam o OLED C7V, a prema 4K kalkulatorima koji su dostupni na webu, za gledanje 4K sadržaja za tu udaljenost preporučuje se 65", što mi je malo $$$ :(

Zanima me što je sa SD sadržajem, npr. kad se gleda Dnevnik preko MAXtva?

 

Hvala!

 

Samsung S8+
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Obzirom se situacija svakim danom stubokom mijenja, onako dugoročno gledajući kada je maksimalan dugoročni gušt jedini uvijet uzimanja jednog takvog gadgeta, koji generalno brend bi bio NAJ za uzeti u izbor ?!?! 

 

Općenito, ne uzimam ovdje sada u obzir makar je i to sve više nego vrlo bitno, neki OS koji pokriva "smart" stavku, poželjan što kvalitetniji ekran, neka pristojna dijagonala, broj ulaza/izlaza, kut gledanja, možda i povremeno igranje, gledanje filmova, streaming-a, da ne spominjem DVB-T2 i/ili HEVC, i sve ostale detalje jer nekako "podrazumijevam" da je svaki glas i potvrda da taj brend sa "tim nekim modelom" pokriva sve skupa pobrojano?! 

 

Jedna stoga mala anketa, a ako sam koji brend propustio staviti, slobodno neka se napomene?! 

0 LOEWE?!
0 METZ?!
6 LG?!
11 SONY?!
1 PANASONIC?!
2 TLC?!
0 PHILIPS?!
4 SAMSUNG?!
0 Neki peti deseti?!
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znam da jesponzorirani članak ali me zanima šta milsite o ovome

 

http://www.index.hr/black/clanak/eisa-best-buy-20172018-tv-prijemnik-potpuno-ce-promijeniti-nacin-na-koji-gledate-televiziju/1003084.aspx

 

 

ovdje sam ga našao najjeftinije

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-prijemnici/tcl-led-4k-tv-prijemnik-u55c7006?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

pa mi molim vas recite vaše mišljenje u odnosu na tehnologija/cijena???

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZujoVg kaže...

 

pa mi molim vas recite vaše mišljenje u odnosu na tehnologija/cijena???

 ako ti pomogne, ovdje imaš test za konkretni model

 

ovdje imaš tcl usporedbu s ostalim brendovima (ako se to može tako uspoređivati), na osnovu pet modela koje su testirali

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

molim vaše misljenje o 

SHARP LC-49XUF8772ES 

SONY serije WD655 i WE665 49" 

 

http://www.sharp.eu/av/product/8770-2/49-2/lc-49xuf8772es/

https://www.displayspecifications.com/en/model/e03a6e5

 

 

prvenstveno za gledanje televizije (SD), a potom filmova (konekcija s laptopom), udaljenost od TV-a 3 metra, gledanje sa trosjeda.. zvuk je također jedna od bitnijih stavki..

 

Usporedjivao sam Sony serije WD655 i WE665 i vidio da je

 

WD655 - VA panel (48"), direct led

WE665 - ADS panel (49"), edge led, HDR (dal je marketinski ili ne, neznam)

 

koja je serija zapravo bolja?

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/792730b47

 

sva tri TV-a mogu kupiti za 3.700 kn (4.000 je max budjet), Sharp 3 god garancije, sony 2...

misljenje? neke druge preporuke?

 

Hvala unaprijed..

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Snopes kaže...

Ekipa pozdrav!

 

Da li je udaljenost od cca 2,5-3 m od ekrana prevelika za 55"? Razmišljam o OLED C7V, a prema 4K kalkulatorima koji su dostupni na webu, za gledanje 4K sadržaja za tu udaljenost preporučuje se 65", što mi je malo $$$ :(

Zanima me što je sa SD sadržajem, npr. kad se gleda Dnevnik preko MAXtva?

 

Hvala!

 2,5m ti je skoro pa idealno, tako nekako i ja gledam, možda koji cm manje... To ti govorim jer imam mogućnost da si ga približim na čak 1,5m kolko mi dopušta krevet, pa to ne koristim jer velim 2,5 je sweet spot...što se tiče max-tva izgleda jednako ko na svim drugim telkama bile one HdReady ili Uhd, možeš si malo pomoći kalibracijom, ali djelovat će ti koma nakon kaj pogledaš nekaj s recimo Netflixa u 4k i Dolby vision/atmos tehnici gdje vidiš liku da mu je promakla dlaka kod brijanja

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li se zna koje od naših trgovina el. robom bi mogle imati popuste za Black Friday i kolike popuste možemo očekivati. Pošto je riječ u TV-ima da li je itko planirao možda kupovinu iz EU zemalja (ciljam na DE)? Šta s garancijom u tom slučaju? Mslim da u tom slučaju možemo očekivati max 2 god tvorničke garancije što je malo ukoliko se planira potrošit za malo jači TV (OLED C7 npr).

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipo,

evo nakon čitanja foruma, totalna zbrka u glavi... Pa bi trebao help... :)

Zanima me TV do 5000 kn (+/- 500 kn).... Android (da mogu ubaciti Kodi gore), 4K, dijagonala 108 - 130... mogućnost spajanja audio pojačala na njega.. A i da mogu odigrati s kolegom PES ili Fifu za gajbu pive... :D

Gledao sam neke Sony modele, al ako može pomoć u vezi izbora bio bih jako zahvalan!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackie kaže...

Bok ekipo,

evo nakon čitanja foruma, totalna zbrka u glavi... Pa bi trebao help... :)

Zanima me TV do 5000 kn (+/- 500 kn).... Android (da mogu ubaciti Kodi gore), 4K, dijagonala 108 - 130... mogućnost spajanja audio pojačala na njega.. A i da mogu odigrati s kolegom PES ili Fifu za gajbu pive... :D

Gledao sam neke Sony modele, al ako može pomoć u vezi izbora bio bih jako zahvalan!!

Za takve pare nešto od ovog.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik&pp=price_comparison

 

Ili ako još daš malo više još ovaj bolji model..

https://www.nabava.net/televizori__240/philips-televizor-49pus6482-49-125-cm-led__43233331

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/51747/philips-49pus710112-ultra-hd-led-tv/

 

Ili Sony model KD-49XD7005, ako češ ga još negdje nači.

 

 

 

 

 

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako smo pošteni", sta Philips model 7101 i model 6482 svakako bolji od Sony i TCL modela, a model 6412 je tu negdje kao Sony i TCL. Što se tiče TCL televizora, je jedino bolji što se tiče kontrasta i prikaza crne zbog VA panela. Philips modela 7101 I 6482 sta bolja što se tiče svetilnosti samog panela, ostrine slike u statiki i dinamiki, imata bolji razpon boja, bolju pokretnu resoluciju,  itd..A sad, če čovjek sam odlučit što mu je bitnije:)

 

 
0 4 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Možete li mi predložiti tv sa cijenom do cca 2500-3000 kn,dijagonale oko 32 ili malo više,sa hevc,dvb-t2,dvb-s2.Za satelitski tuner mi je važno da dobro radi sa satel.motorom (tj.trebao bi raditi s usals opcijom).Bilo bi super i kad bi se mogla ubaciti iptv aplikacija,ali to mi je manje važno.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Preporuka za best buy TV do 2000 kn i min 80 cm dijagonale. Obavezno fullHD i što dulja garancija - koliko vidim ima ih i s 5 godina, dakle tako nešto definitivno.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Grga1984 kaže...

 a da se malo protegnem još, pa uzmem ovaj?


https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XD7005BAEP/

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije loš taj Sony šteta što je IPS.

Ako su ti bitniji filmovi, serije i gaming onda bi išao na ovaj...

https://www.mall.hr/ultra-hd-prijemnici/tcl-led-4k-tv-prijemnik-u55c7006?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Jedini bad je što ima samo 2 god garancije

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

 Šteta što je za američko tržište.

http://www.rtings.com/tv/reviews/tcl/p-series-2017-p607

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali se isplati čekati black friday za kupnju TV-a kod nas? Mislim koliko dućana ima baš dobre popuste?

 

Jer ono dosta mi hitno za TV, ali opet ako se baš isplati da su jako dobri popusti onda bi se strpio možda tih mjesec dana. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.10.2017 23:12 (Nubilus).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Blackie

Ako imaš viška para, možeš uzet taj Sony model:) Ali ako nemaš, onda ti je svakako bolji ovaj model..

https://www.nabava.net/televizori__240/philips-televizor-55pus6412-55-139-cm-led__43516671

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 9:08 (garfield1).
 
0 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nubilus kaže...

Dali se isplati čekati black friday za kupnju TV-a kod nas? Mislim koliko dućana ima baš dobre popuste?

 

Jer ono dosta mi hitno za TV, ali opet ako se baš isplati da su jako dobri popusti onda bi se strpio možda tih mjesec dana. 

Ne treba očekivat, nekakve extremne popuste:) Barem kod nas , če biti tako. Več sada se dobija, koji dobar model za veoma dobre pare:) Jedino u inostranstvu, če biti bolji popusti..

 

 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nubilus kaže...

Dali se isplati čekati black friday za kupnju TV-a kod nas? Mislim koliko dućana ima baš dobre popuste?

 

Jer ono dosta mi hitno za TV, ali opet ako se baš isplati da su jako dobri popusti onda bi se strpio možda tih mjesec dana. 

 

prosle godine su hrvatski black friday i cyber monday bili samo kao mamac, snizenja rijetko da su veca i od 20 %... Ne znam sto ocekivati ove, razmisljao sam o nekoj narudzbi iz eu ducana online, ali ne znam koji nude dostavu u HR i isplati li se?
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zapeo mi za oko TCL U49P6046.. Ugl., cijena je cca 4700kn. 

Nešto drugo  za tu dijagonalu i cjenovnu klasu (4500 +/-200kn)?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Patraca55 kaže...
Jovanka kaže...
evincar kaže...

 

Ovih 6 otvora za zvučnike, kakvo dno od dizajna; JBL ili ne JBL.

 Užas, i boja i dizajn zvučnika... zar nije moglo biti sve crno i da se zvučnici ne vide?

Upravo sam ga pogledao u Emmezeti i mogu reci da uzivo izgleda cist fajn, nije tak ruzan kako vi kazete.

Zvuk je odlican (ne treba soundbar i sl.) pretpostavljam bas zato sto zvuk moze van iz tih zvucnika tj. nije blokiran od strane kucista TV-a, slika je super s obzirom da je QLED HDR/Dolby Vision + cisti Android je na njemu (mislim verzija 6) a cijena je takodjer dobra (9000kn za 55inch-a trenutno u Emmezeti). Plus 5 godina jamstva (2god TCL + 3god osiguranje).

Definitivno ga uzimam posto sam dobio dobru ponudu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 20:07 (evincar).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrastro kaže...

Zapeo mi za oko TCL U49P6046.. Ugl., cijena je cca 4700kn. 

Nešto drugo  za tu dijagonalu i cjenovnu klasu (4500 +/-200kn)?

 Daj još 100 kuna više, i imaš ovaj bolji model:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik&pp=price_comparison

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice