Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.344
|
čitano: 14.152.806
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
eurupa kaže...

Sta mislite o samsungu UE40H6410ss.

na akciji u elipsu

molim par misljenja

hvala unaprijed

Ajde netko!!!

Da znam na cemu sam.

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
drakula789 kaže...
drakula789 kaže...

Itko

Ja ti imam sasmung ue55h6400 i imam same rječi hvale, kada potjeraš hd sadržaj slika je prebrutalna, smart radi fantastično brzo jer je quad core u tv-u, iako nisam cijenio smart do sada, sad guštam:)

3D je također brutalan i imaš na ebayu original 2 komada 3D cviki  za 30$, ukratko preporuka za tv, neće ti bit žao,

 

pozz

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
panny as640 koristi va panel što je odlično za gledanje filmova. uz to je i najjeftiniji. moj glas za taj model
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Zoki B kaže...
drakula789 kaže...
drakula789 kaže...

Itko

Ja ti imam sasmung ue55h6400 i imam same rječi hvale, kada potjeraš hd sadržaj slika je prebrutalna, smart radi fantastično brzo jer je quad core u tv-u, iako nisam cijenio smart do sada, sad guštam:)

3D je također brutalan i imaš na ebayu original 2 komada 3D cviki  za 30$, ukratko preporuka za tv, neće ti bit žao,

 

pozz

Kako funkcionira kontrola glasom?

Pa imam one iz cinestara,hoce li te biti dovoljne?

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kontrolu glasom ne koristim, nisma ni probao, meni je to sve običan crap...

Za naočale..... zar zaista pitaš tako nešto?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Zoki B kaže...

Kontrolu glasom ne koristim, nisma ni probao, meni je to sve običan crap...

Za naočale..... zar zaista pitaš tako nešto?

 

Sto je sad?

Pa pitam jer nemam karticu..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Po vašem mišljenju, može li se kupiti dobar televizor od 70 ili 75 inča za 1500-2000 EUR ili je još prerano za takvo što? Puno više od dodatnih mogućnosti poput 3D-a zanima me kvaliteta prikaza, koristio bih ga isključivo za streamanje sadržaja (filmovi, internet, sport) preko AppleTV-a/Chromecasta ili igranje igara (nikakvih suludo brzih pucačina, ne vjerujem da mi je lag bitan). Ne bi bilo loše da je gledljiv po danjem svjetlu. Što se zvuka tiče, ideja je spojiti ga na nekakav soundbar s možda par bezvučnih satelita žičano, a laptop spajati na soundbar bežično. Hvala unaprijed!

 
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav ljudi

,trebao bi preporuku TV-a do 90cm  s SmartTV ,Full HD do 2500 kn ako postoji šta u tom cijenovnom rangu ,ako ne može i manji :)

Nemam potpis
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
eurupa kaže...
eurupa kaže...

Sta mislite o samsungu UE40H6410ss.

na akciji u elipsu

molim par misljenja

hvala unaprijed

Ajde netko!!!

Da znam na cemu sam.

Samsung serija 6400 je super...

12 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ima li netko pojma zasto je jedan tu kucni prijstelj rekao mojim starcima da Samsung televizori ne valjaju?

Mislim bezveze je to reci za takvu veliku korporaciju.Moze li.netko probat objasnit njegove rijeci?

Edit:Koliko je Hz dovoljno,a koliko je overkil?

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 16:38 (drakula789).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
John_Doe_11 kaže...

Danas u Elipsu naletih na akciju Grundig 48 vle 7461 wl za 3800kn (5400-5600kn stara cijena) i 5god garancije. Ima netko kakva iskustva i/ili mišljenje? Na prvi pogled osobno jako lijep televizor..

Osim toga, opet sam u potrazi za televizorom do max 4500kn; SMART, 3D niš izrazito poželjan (par puta mjesečno eventualno), po mogućnosti da vrti .mkv sa HDD-a, dakle dobar omjer uloženo-dobiveno za dijagonale 46-48" koji bi bio spojen na Bnet

Izbor je na: Grunding 48VLE7461WL ili Samsung UE48H6400. Mišljenja? Eventualno neki LG model? Pitam s obzirom na prethodna dobra iskustva.

12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav, 

Trebala bi mi preporuka TV-a veličine 40'-42', a da cijena bude do 4000 kn. Ja sam gledao Samsung 40H6400, jeli to OK? Ili vi imate nešto bolje?

Hvala

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

pozdrav,

 

frend mi kupuje tv 32 incni pa rekao da se malo ja raspitam. Uglavnom trebao bi preporuku nekog tv-a 32 inca, znaci sto bolja jer cijena nebitna samo da je tv sto bolji, za gledanje hd filmova i ps4 ce sluzit. I preferira samsung ali nije uvijet

 

hvala

 

p.s. kupljena 32h6400

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 15:06 (telefon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Rainalcar kaže...

Po vašem mišljenju, može li se kupiti dobar televizor od 70 ili 75 inča za 1500-2000 EUR ili je još prerano za takvo što? Puno više od dodatnih mogućnosti poput 3D-a zanima me kvaliteta prikaza, koristio bih ga isključivo za streamanje sadržaja (filmovi, internet, sport) preko AppleTV-a/Chromecasta ili igranje igara (nikakvih suludo brzih pucačina, ne vjerujem da mi je lag bitan). Ne bi bilo loše da je gledljiv po danjem svjetlu. Što se zvuka tiče, ideja je spojiti ga na nekakav soundbar s možda par bezvučnih satelita žičano, a laptop spajati na soundbar bežično. Hvala unaprijed!

Ako netko ima savjet, hvala!

12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Neo dD. kaže...

Pozdrav, 

Trebala bi mi preporuka TV-a veličine 40'-42', a da cijena bude do 4000 kn. Ja sam gledao Samsung 40H6400, jeli to OK? Ili vi imate nešto bolje?

Hvala

Ok, taj tv je best buy trenutno po meni u tom rangu. Ja planiram uzet 48"h6200 vidim ima ih na njušci u preprodaju po 3600kn.

9 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Evo bliži se Božić i svi nešto kupuju, pa i penzići. Molio bih preporuku za neki 40"+ tv za cca 3000 kuna. Znam da nije neka cifra ali tv je za penzionere sa skromnim primanjima a stari Quadro crt već broji godine. Pošto nisam iz Zagreba, najbliže mi je bio Elipso pa sam tamo vidio na akciji Grundig modele sa 5 godina garancije što mi je najviše privuklo pažnju. Iako mi se slika čini lošija nego na mojoj plasmi staroj 3-4 godine, mislim da će starci bit čisto zadovoljni. Pošto neznam ništa o Grundig tv-ima osim da su prije 25+ godina bili cijenjeni. Molio ih savijet o ovome ili preporuku za neki drugi tv. Gledao sam malo i neke Samsung i Lg modele. Stvarno bi mi trebala pomoć, znam da nemogu očekivat spektakularno za cijenu od oko 3000 ali ipak bih volio preporuku iskusnijih!
Unaprijed hvala i pozdrav!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ovaj TV je trenutno best buy do 3000kn. Svugdje je dobio dobre kritike : http://www.nabava.net/televizori__240/sony-televizor-kdl-40w605b-40-led__6006761

Prodajem poptuno novu zapakiranu bateriju za iOcean X7. Cijena 50kn + 10kn poštarina.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

A koji je Best Buy do 2000kn ? :)

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

A ovo bi trebalo biti ako se uzme u obzir da LG ima katastrofa panele u ovoj novoj seriji ( pogotovo najjeftiniji modeli televizora )  i da Philips ima nekakvih mušica ( pali se i gasi sam od sebe i slč.) : http://www.nabava.net/televizori__240/samsung-televizor-ue32h5030-32-led__6433861

Prodajem poptuno novu zapakiranu bateriju za iOcean X7. Cijena 50kn + 10kn poštarina.
Moj PC  
1 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Molio bih preporuku i savjet što kupiti između ova 3 modela, znam da je to srednja klasa ali sam ograničen financijama a poklon je starcima za Božić!

GRUNDIG-40VLE6420BH

PHILIPS 42PFH5209

PANASONIC TX-42AS600EW

Svi imaju 5 godina garancije, što osobno mislim da je velika prednost, naravno nije presudna.Panasonic mi malo izlazi iz proračuna ali ako je razlika drastična, nekako ćemo se snaći. Jedini uvjet od dodatnih funkcija bio bi da vrti dobro filmove preko USB-a, znači Smart je plus (kod Panasonica je uvjet 5 godišnje garancije) ali nije presudan.

Ističe mi vrijeme, pa mi je svaka brza pomoć dobrodošla.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Na temelju recenzija po netu naumio sam kupiti SONY KDL-40W605B, ali sad nailazim na nešto što mi nije jasno. Nigdje ne mogu pronaći u čemu je razlika između ovih modela pa ako mi netko može pojasniti:

 

SONY KDL-40W605

SONY KDL-40W605B

SONY KDL-40W605BB

SONY KDL-40W605BBAEP

 

Hvala unaprijed {#}

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav

 

Gledam na TV do 2700kn.Zasada sam vidio

http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kdl40r455b.aspx

http://www.grundig-intermedia.hr/index.php/product/view/40-vle-7322-bh

 

Jel ima koji bolji u tom cjenovnom rangu?Koji je bolji od navedenih?

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

sestricna je odlucila kupit novu telku, kako je prije imala crt, sad je odlucila kupit telku dijagonale 47-48" a buđet joj je 4000 kn, 4500 plafon. danas smo bili u emmezeti u rijeci i tamo imaju veliku ponudu telki i za oko joj je zapela neka samsungova od 4299kn, znam da ima 3d i cini mi se da joj je 48" dijagonala ali nekako vise preferiram lg. televiziju nije kupila jer trenutno tu nemaju u skladistu a tu telku koja je izlozena nije se mogla kupit ni sa popustom ni bez. posto kako su rekli da ce 20-tak takvih telki doc za dva dana trebam preporuku telke do utorka.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Uspoređivao sam Grundige i Philipse,do tog ranga,izgledaju jadno kraj LG-ovog ekvivalenta,

koji,iako nisam gledao Sony,daje najbolju sliku,a ima užasno kratku garanciju.

Pogledaj Sony-e,Panasonic,Zamzung i LG.

Kontakt broj: 0800 9000
13 godina
odjavljen
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav svima

tražim TV za cca 3000 kuna. Jeli ovo dobar odabir?

http://www.nabava.net/televizori__240/sony-televizor-kdl-40w605b-40-led__6006761

 

Hvala na savjetu.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
marlowe kaže...

Na temelju recenzija po netu naumio sam kupiti SONY KDL-40W605B, ali sad nailazim na nešto što mi nije jasno. Nigdje ne mogu pronaći u čemu je razlika između ovih modela pa ako mi netko može pojasniti:

 

SONY KDL-40W605

SONY KDL-40W605B

SONY KDL-40W605BB

SONY KDL-40W605BBAEP

 

Hvala unaprijed {#}

Mislim da je sve isti TV, za različita tržišta...to ti je odličan TV...

13 godina
odjavljen
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

...ali Sony daje samo 2 god garancije!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav,

 

trebam pomoć kod izbora TV-a.

Dakle veličina ekrana mora biti 42" i terbao bi biti smart TV. E sad ono što mene zanima je 3D. Koliko je to dobro na tv-u (u kinu mi je odlično i definitivno bi htio imati mogućnost gledati 3D filmove i doma) i što je sve potrebno imati za gledanje 3D filma. Naravno ne mislim na naočale nego na player. Da li mora biti nekakav Bluray player koji ima mogućnost reprodukcije 3D sadržaja ili je dovoljno računalo i nekakav player tipa VLC, MPCHC ili neki drugi. Za 3D sadržaje bi se pronašli izvor, if you know what i mean. 

Dakle mene zanima koliko se isplati tražiti TV sa 3D mogućnostima, tj. da li je potrebno potrošiti novce na nešto drugo osim TV-a da bi mogao uživati u 3D filmovima.

Cijena oko 4000 kuna, 4200 max. 

Bit će!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav.

Kupovat ću novi televizor uskoro.

Gledao sam malo po nabavi i ima dosta 4k televizora između 9000 i 10000 kn.

U elipsu imaju sad nekakve božićne akcije. Našao sam ovo:

 

http://www.elipso.hr/audio__video/tv/SAMSUNG-UE55HU7100UXXH-CHRISTMAS-2014/

http://www.elipso.hr/audio__video/tv/PANASONIC-TX_55AX630E/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Oba su na popustu. Samsung se kreće inače vani oko 1600 eura, a u ovaj Panasonic je već uračunat popust od 30%. S Panasonicom još dolazi 5 godina garancije u sklopu akcije naspram Samsungove dvije.

Trebao bih pomoć. Kojeg bi vi uzeli? Imali mi možda netko neki bolji prijedlog?

Pro patria
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.12.2014 19:21 (Malarkey).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
unique83 kaže...

Pozdrav,

 

trebam pomoć kod izbora TV-a.

Dakle veličina ekrana mora biti 42" i terbao bi biti smart TV. E sad ono što mene zanima je 3D. Koliko je to dobro na tv-u (u kinu mi je odlično i definitivno bi htio imati mogućnost gledati 3D filmove i doma) i što je sve potrebno imati za gledanje 3D filma. Naravno ne mislim na naočale nego na player. Da li mora biti nekakav Bluray player koji ima mogućnost reprodukcije 3D sadržaja ili je dovoljno računalo i nekakav player tipa VLC, MPCHC ili neki drugi. Za 3D sadržaje bi se pronašli izvor, if you know what i mean. 

Dakle mene zanima koliko se isplati tražiti TV sa 3D mogućnostima, tj. da li je potrebno potrošiti novce na nešto drugo osim TV-a da bi mogao uživati u 3D filmovima.

Cijena oko 4000 kuna, 4200 max. 

Evo brzinski da ti odgovorim..

Ne treba ti nikakav player jer sve radi preko streama s pc-a ili laptopa na tv putem routera bilo wireless ili žično. Na pc-u ili laptopu instaliraš program za stream(kod mene je Plex media server). 3D radi savršeno ovim putem uključujući naše titlove i nema nikakvog preklapanja slike ni nikakvog dodatnog štelanja. Ako si zainteresiran za 3D preporuka je za LG tv(kod mene je 42LA640S..prošlogodišnji model, a ovi sadašnji LG su sa Web OS-om..još bolje) zbog pasivnog 3D-a i jeftinih naočala.

3d nije uopće loš na tv-u..interesantna stvar, ali brzo dosadi..osobno sam pogledao 4-5 takvih filmova i zadovoljan sam. Posebno su interesantni spektakli(Hobbit i sl.)

Primjer tv-a:

https://www.technomarket.hr/products/09135849/lg-42lb670v

Nadam se da sam pomogao..

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.12.2014 1:13 (Crojumper).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice