Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.536.147
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Miro kaže...
zeroname kaže...

Možda nije prava tema ali zanima me kako bi izgledao FullHD film na 4K televizoru. Da li bi kvaliteta bila bolja ili lošija u odnosu na FullHD tv.

 Bolje bi izgledao. UHD televizori skaliraju sliku (sa svakom novom generacijom to sve bolje rade).

 To skaliranje jel to onaj upscaling i da li to na neki način daje "lažan" osjećaj kvalitete. I još jedno pitanje na koje mi nitko nije uspio odgovorit. Da li UHD TV podrazumjeva i HEVC dekodiranje ili to ovisi o modelu.

16 godina
moderator
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
zeroname kaže...
Miro kaže...
zeroname kaže...

Možda nije prava tema ali zanima me kako bi izgledao FullHD film na 4K televizoru. Da li bi kvaliteta bila bolja ili lošija u odnosu na FullHD tv.

 Bolje bi izgledao. UHD televizori skaliraju sliku (sa svakom novom generacijom to sve bolje rade).

 To skaliranje jel to onaj upscaling i da li to na neki način daje "lažan" osjećaj kvalitete. I još jedno pitanje na koje mi nitko nije uspio odgovorit. Da li UHD TV podrazumjeva i HEVC dekodiranje ili to ovisi o modelu.

 da, to je to - a sad da li je osjećaj lažan ili ne, hebiga sad, ode ti u filozofiju, a nije da pričamo o silikonskim sisama :) jednostavno FHD doista bolje izgleda na UHD televizoru, a imao sam prilike gledati usporedbu starih i novih sustava upscalinga, pa se i tu vidi napredak (taj novi je recimo glavna značajka SUHD-a kod Panasonica), čak je to po meni i najznačajniji napredak koji se događa između starijih i novijih UHD modela...

 

koliko mi je poznato novi modeli (ovogodišnji) Samsunga, Sonya i LG (moguće i drugih) podržavaju HEVC dekodiranje

...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav svima
Imam problem sa samsung plazmom 42" naime slike ima ali sa snijegom i crvena je ili zelena kako kad kad je malo lupim dodje sebi,a kad hocu uci u meni on je mutan jedva se vidi isto tako i volume bar,a kad udjem u av slika postane mala spadne na trecinu ekrana i isto bude mutna skroz sa nekim crtama...Moze li mi neko pomoci hvalaaaaaaa
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima,

 

Imam Vivax LED TV-22LE74. Sve je dobro funkcioniralo dok mi se nije na vrhu ekrana samoinicijativno (valjda) poćela prikazivat traka sa mogućnostima koje tv posjeduje, traka koja se ne može maknut s nijednom tipkom i koja mi smeta jer mi je dio slike odsjećen. na traci piše ono tipa HDMI, MPEG4, FULL HD, aspect ratio itd. Kako da to maknem?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Smretko kaže...

Kad vec govoris o generaliziranju onda i tvoj zadnji poptavak od 30kn izdvaja tebe od ostalih jer ispada da su svi popravci jeftini.....neman nikakve ststistike govorin o onome koliko ja znam jer radim u ducanu di prodajem tv-ove i u kontaktu smo sa ssrviserima tako da ono sta smo dosad slali na servis su bili problemi ili panela ili digitalne ploce...zadnje iskustvo koje smo imali lg 50" plazma stara 2godine i 3miseca na ekranu se pojavila okomita crta od vrha do dna cijena popravka 4700kn a tv je kostao 5500....jedan od primjera, nekazem da du svi takvi al nije uvik ni stvar kondezatora od 30kn..

Edit: cijela ova tema je igranje vidovitog milana jer se smao nagada sta bi moglo bit, osim ako ima pojedinaca koji imaju servis al opet nemogu preko poruka znat sta je.

 Btw, cijena popravka ovisi o težini kvara.

Windows 8 + DVDROM
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
MINISTAR KULTURE kaže...

Pozdrav svima,

 

Imam Vivax LED TV-22LE74. Sve je dobro funkcioniralo dok mi se nije na vrhu ekrana samoinicijativno (valjda) poćela prikazivat traka sa mogućnostima koje tv posjeduje, traka koja se ne može maknut s nijednom tipkom i koja mi smeta jer mi je dio slike odsjećen. na traci piše ono tipa HDMI, MPEG4, FULL HD, aspect ratio itd. Kako da to maknem?

Daj slikaj to, da vidimo.

Da ti nije uključen "prodajni" mod - kojeg prodavači uključe u trgovini - pronađi po izbornicima, pa isključi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Riješen problem! Neznam kako! Prčkao sam nešto po izborniku za sliku i po podešavanjima,  onda sam otišao na komp u drugu prostoriju, nakon toga se vratio nazad i trake više nije bilo. Nisam u uputama našao ništa o tom modu kojeg si nazvao "prodajni". No nema veze, bitno da je problem riješen. Svejedno, hvala ti na odgovoru!

11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Dobio sam samsung tv koji je polu ispravan , SAM UE37D5220 je model i tv se pali i gasi sam od sebe . Znaci uklljucim ga u struju i on radi 15 sec i onda se ugasi pa se upali . Imam osjecaj kao da je tipka blokirana , i to na tvu na njegovom kucistu jer primjetio sam da je tv na toj strani udaren malo pa mislim da je moguce da se tipka stisnula koja je inace na tač :D Ima ko misljenje neko , koliko bi me popravak mogao ispasti. 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Adict kaže...

Dobio sam samsung tv koji je polu ispravan , SAM UE37D5220 je model i tv se pali i gasi sam od sebe . Znaci uklljucim ga u struju i on radi 15 sec i onda se ugasi pa se upali . Imam osjecaj kao da je tipka blokirana , i to na tvu na njegovom kucistu jer primjetio sam da je tv na toj strani udaren malo pa mislim da je moguce da se tipka stisnula koja je inace na tač :D Ima ko misljenje neko , koliko bi me popravak mogao ispasti. 

 Otvori tv i isključi tipkovnicu, pa vidi hoće li se i onda sam uključivati/isključivati

14 godina
online
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozz. Vlasnik sam modela Panasonic TX-L32U10E. Prije tjedan dana TV je bio spojen DVI-HDMI adapter na jedan PC na kojem sam instalirao nove Windoswe.Iskopčao sam slučajno kabel dok je PC još radio, te uštekao sve natrag i na moje zaprepaštenje TV je davao zeleno crnu sliku.

Probao sam reset računala, vaditi grafičku itd i dalje sam dobivao istu stvar. Probao sam reset TV-a preko service menija, probao spojiti na svoj PC ali nije uopće davao sliku.

Windowsi uredno prepoznaju TV kao da je ukopčan ali slike nema. Reko hebemu mater budem koristio HDMI 2 i to je to. I koristio sam do danas kada sam upalio TV i nema uopće slike. Ne znam jel mu ima pomoći osim zamjene main boarda a za moj model nisam mogao naći ništa ispod 200 eura.

Jel imate neke savjete. Ima neki serviser među vama? Guglao sam i probao sve i svašta ali nema pomaka. Došao sam do točke da gledam naručiti HDMI to component adapter pa tak spojiti. Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

LG TV danas izgubio osvjetljenje nakon dvije godine i šest mjeseci, odnosno šest mjeseci nakon isteka garancije ( susjed je bio bolje sreće, njemu je crklo mjesec dana prije isteka garancije). Gledao sam sa svjetiljkom, ima slika na ekranu, ipak  kad se zamrači prostorija, lagano trepće ekran. Pošto nije u garanciji, upustio bi se sam u zamjenu, ali nisam siguran koliko je "duboko" to osvjetljenje, odnosno koliko treba "raskopati" TV. Vidio sam na "Ebay" ima za kupiti. Dali je ovo označeno strelicom na slici, priključak pozadinskog osvjetljenja?

 

Model 32LN575S LED

Za zahvalu klikni na Hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 0:22 (ivo454).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Koji model LG-a?

ˇObičniˇ LCD ili LED?

Edit:čini mi se da je LED jer nema trafo za fluo lampu,svejedno napiši točni model.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.5.2016 23:44 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Čini mi se da je priključak pozadinskog osvjetljenja. Sad ti može biti greška na napajanju ili su ti same ledice crkle. Ako su ledice, onda moraš rastavljati ekran

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da to je priključak pozadinskog osvijetljenja, na plus priključku napon varira od 124 do 133V. Isto je i kad je priključen i kad nije. Po ovome bi trebao kvar biti na ovoj ploči?

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Definitivno je kvar na driveru ledica ukoliko ti instrument pokazuje ispravno,jer bi napon za ledice trebao biti cca 70 volti na maksimalnom osvjetljenju,s tim da je to visokofrekventni pwm signal,tako da se vjerovatno ne možeš previše pouzdati na očitanje instrumenta (ispravite me ako sam u krivu).

Najbolje bi bilo prvo ispitati osvijetljenje preko vanjskog napajanja.

Sličan problem na ovom linku: http://www.badcaps.net/forum/showthread.php?p=650876

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozadisnko osvjetljenje, odnio kod lokalnog TV servisera, bilo gotovo u roku dva sata. I kaže mi serviser dobra televizija, ali da je se to tvornički namješteno, da se nešto pokvari, naravno, par mjeseci kad istekne garancija, 500kn.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

E sad da baš proračunavaju koliko će TV raditi je malo teže. Smanji si svakako u meniju Pozadinsko osvjetljenje (backlight) na neku nižu vrijednost, da bi štedio ledice i da bi ti što duže trajao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav,

 

Imam Samsung LCD 32" televizor star otprilike 7 godina i do jučer je besprijekorno radio, naime slika je jednostavno nestala, a zvuk je ostao i programi se mogu mijenjati. Kad se upali slika se pokaže na par sekundi i nestane, zvuk se normalno čuje. Dosta je bio i zagrijan s gornje lijeve strane, gledajući TV s prednje strane, jače nego što je uobičajeno. Koliko sam shvatio, čitajući forum, da su otišli kondezatori...vizualno TV je sasvim dobar i bilo bi mi žao baciti ga ako se radi o sitnom kvaru. Moje pitanje je da li se isplati odnesti TV na servis, s obzirom da nemam nikakvog iskustva u elektronici i popravljanju...? 

 

hvala unaprijed na brzom odgovoru

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Moguće da su kondenzatori, ali ne mora biti.

 

Pitaj u servisu za cijenu, ali znaju biti dosta skupi.

 

Ja to ekipi za čevape rješavam ako su samo kondanzatori...

With the first link, the chain is forged. The first speech censured, the first thought forbidden, the first freedom denied, chains us all irrevocably.
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Tomica72 kaže...

pozdrav,

 

Imam Samsung LCD 32" televizor star otprilike 7 godina i do jučer je besprijekorno radio, naime slika je jednostavno nestala, a zvuk je ostao i programi se mogu mijenjati. Kad se upali slika se pokaže na par sekundi i nestane, zvuk se normalno čuje. Dosta je bio i zagrijan s gornje lijeve strane, gledajući TV s prednje strane, jače nego što je uobičajeno. Koliko sam shvatio, čitajući forum, da su otišli kondezatori...vizualno TV je sasvim dobar i bilo bi mi žao baciti ga ako se radi o sitnom kvaru. Moje pitanje je da li se isplati odnesti TV na servis, s obzirom da nemam nikakvog iskustva u elektronici i popravljanju...? 

 

hvala unaprijed na brzom odgovoru

 
Radije sam, vjerojatno su se kondenzatori napuhali. On ce ti nabiti popravak tipa 500 kuna, a u realnosti sam promjenis ih za 10 min, i stavis bolje. I popravak bi kostao inace 20 kuna, jer to je cisto odlemi i zalemi problem.

14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

E sad da baš proračunavaju koliko će TV raditi je malo teže. Smanji si svakako u meniju Pozadinsko osvjetljenje (backlight) na neku nižu vrijednost, da bi štedio ledice i da bi ti što duže trajao.

 Evo crko i drugi TV, isti proizvođač, isti kvar, samo je ovaj crko deset dana prije isteka garancije, jer je češće bio uključen. Moja računica je da proizvođač ima neko prosječno vrijeme korištenja TV-a, i tako programira kvar, samo ga pređu ovi, što po cijeli dan ne gase TV, kao što je i ovaj

Za zahvalu klikni na Hvala
8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

LP!

Lcd dobi signal na 2 sekunde i kasnije nestane?

U cemu se radi?

Ostalo je sve okej u kompu tako da komp nije nis kriv.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Monitor ostane raditi ili nema uopće više slike?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Uopce nema vise slike.

8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nema slike u smislu da uopće nema ni osvjetljenja na ekranu ili samo da nema slike a osvjetljenje radi?

Pretpostavljam ovo prvo,ili se varam?

Uglavnom,ako se skroz ugasi,uključujući i osvjetljenje,najvjerovatnije su samo krepali neki elektrolitski kondenzatori u napajanju,po simptomima najvjerovatnije na primarnoj strani.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2016 15:06 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Power tipka mu svjetili.

Kada ju iskljucim i opet ukljucim radi na 2 sec i opet istva stvar.

8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da,onda su svejedno vjerovatno elektroliti,ali na sekundarnoj strani.

Uglavnom,ako je to onda je jednostavan popravak.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ja bas nemam iskustva s time,pa dal ima neki video o tome?

8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ima milijun videa te tematike: https://m.youtube.com/results?q=lcddisplay capacitor replace&sm=3.

Uglavnom,svatko tko imalo ima pojma o lemljenju složi to u 20 minuta.

Hmmm,uništilo mi link...

Uglavnom potraži lcd capacitor replace na youtubeu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2016 17:54 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
A kako prepoznati kondenzatot u kojem fali elektrolit?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice