Zamjena touch stakla i odabir ljepila

poruka: 15
|
čitano: 15.427
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Zamjena touch stakla i odabir ljepila

Zamjenjen je touch na mobitelu,no problem je nastao kad sam uočio da sa gornje strane utor gdje leži touch jako je tanak ,svega 1 mm.

Koristio sam obostrano ljepljivu traku sa ebay-a ,no izgleda da je plastika malo savijena u kutu i touch ne sjeda sasvim dobro pa se dešava da se touch odljepi u tom kutu.

 

E sad ,zanima me,dali bi bilo pametno ljepiti loca ljepilom i dali bi to  ljepilo bilo od koristi kod tog problema jer je taj dio zatamljen(crn),

dali će lampa prodrijeti do ljepila kako bi se stvrdnulo ili zna tko za kakve obostrane ljepljive trakice da su jaće i dobro drže.

 

Svaki savjet dobro došao.Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjena touch stakla i odabir ljepila
Pozz. Koji je uređaj u pitanju? Ja prvo probam plastiku ili aluminij izravnati da touch sjedne do kraja. Ako ne sjedne, teško da će to ikako dobro držati. Što se obostrane trake tiče, koristim pretežno onu s pjenom između pa sve zajedno kad zamijenim, ugrijem lemilicom na vrući zrak (može i običan fen za kosu) pa još malo stisnem sve zajedno tako vruće. Ponekad znam koristiti na čoškovima pattex flex ljepilo jer je gumeno a i može se očistit kod sljedeće zamjene bez problema.
15 godina
offline
Re: Zamjena touch stakla i odabir ljepila

dessire 530 je u pitanju. Misliš li da jaće primi ukoliko ga dodatno zagriješ,kako kažeš ? Vidim na nekim telefonima ima neka obostrana traka koja je snažna ,jedva se staklo skine .

Ovaj Pattex flex je poput silikona ili je baš ljepilo , gdje ga ima za kupiti ?

15 godina
offline
Zamjena touch stakla i odabir ljepila

Ima tko još kakvih ideja,kako to riješiti ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena touch stakla i odabir ljepila
Ja sam isto mjenjao staklo na lg g2 i skontao da bez loca ljepila to ne treba raditi.
Mislim radi taj fon i sad ali sa kraje va se odljepljuje.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjena touch stakla i odabir ljepila
Zaboravio sam da sam sudjelovao u ovoj temi. Desire 530 ima komplet touch i lcd zalijepljen. Ja sam mislio da pokušavaš samo touch zaljepit za okvir koji nosi ekran. Ako si uspio odvojiti staklo i lcd i počistiti ekran do kraja onda su ti opcije za to pospajat loca uv ljepilo ili oca obostrano ljepljiva folija za koju trebaš imati bilo kakvu vakumsku komoru ako misliš isčupati sve mjehuriće koji su zaostali. Ja sam probao sa zepterovim vacsy-jem u staklenoj posudi i uspio sam izvući skoro sve. To je bio samo test i nisam ga naknadno koristio jer mi se ne isplati baviti time bez adekvatnih alata pa kupim cijeli dio na veleprodaji, što je i brže. Kad sastaviš komplet lcd+touch, za okvir ga zalijepi obostrano ljepljivim trakicama. Debljinu odaberi odokativnom procjenom. Ja nakon što sve sastavim, obavezno grijem cijeli prednji dio da se ljepilo bolje raširi i primi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zamjena touch stakla i odabir ljepila

Ne,ne, dobro si shvatio,koupio sam i lcd i touch origigi i trebam samo sljepiti touch sa okvirom ovo je sve tvornički sljepljeno.

13 godina
offline
Re: Zamjena touch stakla i odabir ljepila
CROIMANI kaže...

Ne,ne, dobro si shvatio,koupio sam i lcd i touch origigi i trebam samo sljepiti touch sa okvirom ovo je sve tvornički sljepljeno.

 Ok, onda ti nebi trebao biti problem sljepit to obostrano ljepljivom trakicom. Ja kod htc-a znam stavit i par trakica na onaj dio iza ekrana, na sredinu, tako da se i sam ekran uhvati. inače stavim na lijevom i desnom rubu mrvu širu takicu od samog ruba pa onda utisnem komplet ekran u okvir. Znači, trakice lijepim na okvir a ne na touch. Tako mi je lakše a i bitno je da kad se sve to ugurava u okvir onda ekran stisne i onaj višak širine obostrano ljepljive trake u sam bok lcd-a pa još bolje drži. Ne znam jesi li shvatio ali teško mi je to malo objasniti riječima.

15 godina
offline
Re: Zamjena touch stakla i odabir ljepila

razumijem te,no može biti da su se trakice dotrajale,jer ih imam već skoro 2 god :)

13 godina
offline
Re: Zamjena touch stakla i odabir ljepila
Ako misliš da ne odgovaraju, nabavi druge. Ja mislim da će biti dobre
12 godina
offline
Zamjena touch stakla i odabir ljepila

Ovako, planiram sam zamijenit bateriju na one plus x, gledao sam na you tube kako se mijenja, nikakav bauk, e sada, mene interesuje ljepilo koje koristiti-vidim da hvalite to ljepilo"pattex flex ljepilo", koje tacno da kupim, usao sam na njihovu stranicu, ima bruku-tipova ljepila, ima li neko bas specijalno za donji poklopac?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Zamjena touch stakla i odabir ljepila

Moje iskustvo kaze da su trakice za qurac, nikad to ne drzi kako treba

topla preporuka za ljepilo E7000 ili E8000 

dobro drzi, a ako trebate ponovno skidati ne predstavlja problem

 


http://s.aliexpress.com/FryUn2Af

iPhone 7 
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Zamjena touch stakla i odabir ljepila

da ne otvaram novu temu

jel ima negdje kod nas za ubosti ovih ljepila za ekrane mobitela? (T7000 recimo ili neko drugo po preporuci ako je bolje)

 

gledao sam malo po gugletu, ali baca mi neke nepoznate shopove stalno (znam da ima na aliji i ebayu, al čisto da si uzmem usput ako ima tu negdje bliže, Zg poželjno)

 

imam i one dvostruko ljepljive tanke trakice, ali mi se nisu pokazale baš najpraktičnijima i pouzdanima, a i pita ih je za skinuti kasnije...

 

kolega dax-lax - ako imaš kakvu preporuku, bilježim se sa štovanjem :)

 

ps, ako je bitno: trebam zaljepiti ekran moba i stakleni backplate za okvir (Huawei Mate 20 Lite)

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 15:59 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjena touch stakla i odabir ljepila
60nine kaže...

da ne otvaram novu temu

jel ima negdje kod nas za ubosti ovih ljepila za ekrane mobitela? (T7000 recimo ili neko drugo po preporuci ako je bolje)

 

gledao sam malo po gugletu, ali baca mi neke nepoznate shopove stalno (znam da ima na aliji i ebayu, al čisto da si uzmem usput ako ima tu negdje bliže, Zg poželjno)

 

imam i one dvostruko ljepljive tanke trakice, ali mi se nisu pokazale baš najpraktičnijima i pouzdanima, a i pita ih je za skinuti kasnije...

 

kolega dax-lax - ako imaš kakvu preporuku, bilježim se sa štovanjem :)

 

ps, ako je bitno: trebam zaljepiti ekran moba i stakleni backplate za okvir (Huawei Mate 20 Lite)

 Inače je taj ekran dolazio u kompletu s jezgorm/kućištem. Sad ga najbolje zalijepi sa t7000 jer je crno, a obzirom da je lcd u pitanju, ne oled, crno zamaskira probijanje pozadinskog kroz dosjed.

Imaš ih na za kupit u ProSimelu na fraterščici/Černomerec. Veleprodaja ali možeš doći i kupiti kao fizička. Imaju b7000 i t8000 ali ti uzmi t7. Pakiranja su ti po 15/50 i 110 ml. Za ovaj posal ti je najmanje i više nego dovoljno.

Nemoj uzimat najveću ak ti ne treba jer se s vremenom zna gusnut i stvrdnut. 

Uglavnom, imaš vremena dosta za rad i poslje samo ekran s običnim gumicama omotaj. Nemaj s nekim feder stegama jer će ti požutit na mjestu pritiska pa nisi niš napravil.

Nakon sat, sat i pol možeš skinut gumice ali bolje da što dulje stoje. Ostatke kod dosjeda ne trerbaš brisat odmah jer se daju i poslje s malo alkohola i krpicom "trgat" u sitne komadiće pa ostaje čisti spoj.

 

EDIT: stavio sam ti sliku s weba. Računaj da će tebi cijene biti bez popusta + pdv ali nije neka para za cendrat

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.12.2023 21:45 (dax-lax).
10 godina
offline
Re: Zamjena touch stakla i odabir ljepila
dax-lax kaže...
60nine kaže...

da ne otvaram novu temu

jel ima negdje kod nas za ubosti ovih ljepila za ekrane mobitela? (T7000 recimo ili neko drugo po preporuci ako je bolje)

 

gledao sam malo po gugletu, ali baca mi neke nepoznate shopove stalno (znam da ima na aliji i ebayu, al čisto da si uzmem usput ako ima tu negdje bliže, Zg poželjno)

 

imam i one dvostruko ljepljive tanke trakice, ali mi se nisu pokazale baš najpraktičnijima i pouzdanima, a i pita ih je za skinuti kasnije...

 

kolega dax-lax - ako imaš kakvu preporuku, bilježim se sa štovanjem :)

 

ps, ako je bitno: trebam zaljepiti ekran moba i stakleni backplate za okvir (Huawei Mate 20 Lite)

 Inače je taj ekran dolazio u kompletu s jezgorm/kućištem. Sad ga najbolje zalijepi sa t7000 jer je crno, a obzirom da je lcd u pitanju, ne oled, crno zamaskira probijanje pozadinskog kroz dosjed.

Imaš ih na za kupit u ProSimelu na fraterščici/Černomerec. Veleprodaja ali možeš doći i kupiti kao fizička. Imaju b7000 i t8000 ali ti uzmi t7. Pakiranja su ti po 15/50 i 110 ml. Za ovaj posal ti je najmanje i više nego dovoljno.

Nemoj uzimat najveću ak ti ne treba jer se s vremenom zna gusnut i stvrdnut. 

Uglavnom, imaš vremena dosta za rad i poslje samo ekran s običnim gumicama omotaj. Nemaj s nekim feder stegama jer će ti požutit na mjestu pritiska pa nisi niš napravil.

Nakon sat, sat i pol možeš skinut gumice ali bolje da što dulje stoje. Ostatke kod dosjeda ne trerbaš brisat odmah jer se daju i poslje s malo alkohola i krpicom "trgat" u sitne komadiće pa ostaje čisti spoj.

 

EDIT: stavio sam ti sliku s weba. Računaj da će tebi cijene biti bez popusta + pdv ali nije neka para za cendrat

 

puno hvala na odgovoru...

mijenjao sam već par ekrana na raznim mobitelima pa znam kak to ide, imao sam i to ljepilo prije, ali s ebaya i davno al se potrošilo pa su mi samo te trakice ostale...

 

ps: zamjenski ekran već imam, kućište je bilo ok, a mob je ionako za backup i služit će kao webcam, zato nisam htio kupovati cijeli bundle

 

cheers

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.12.2023 0:34 (60nine).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice