Dostupan Kali Linux

poruka: 94
|
čitano: 37.744
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Dostupan Kali Linux
g12356 kaže...

22...student sam.

I vidim da se na kvalitetnijim radnim mjestima više zapošljava netradicionalnim kanalima znači da te netko regrutira ako si na studiju bio kvalitetan.

Ovo objašnjava puno toga.

 

Što je za tebe tradicionalni kanal za zapošljavanje? Burza?

 

Jesi li ikad čuo za izraz head-hunting?

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

Pa više manje da...
Head hunting,čuo sam i ne čini mi se toliko tradicionalan.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dostupan Kali Linux
g12356 kaže...

Pa više manje da...
Head hunting,čuo sam i ne čini mi se toliko tradicionalan.

Ako ćeš se oslanjati na Burzu, kao izvor za posao, nećeš dobro završiti.

 

Head-hunting je i te kako tradicionalan način na koji se zapošljavaju ljudi to što se tebi ne čini takvim i nije pretjerano meritorno.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

Ni ne želim se oslanjati na burzu.

 

A mislim da se head huntingom love i ljudi koje ja spominjem.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dostupan Kali Linux
g12356 kaže...

Ni ne želim se oslanjati na burzu.

 

A mislim da se head huntingom love i ljudi koje ja spominjem.

Jesi li pročitao što je sum napisao. Čovjek je u toj branši i ozbiljan je diskutant te držim da zna o čemu piše.

Stručnjak za odmaganje...
13 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

OK...popuštam.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan Kali Linux
g12356 kaže...

22...student sam.

I vidim da se na kvalitetnijim radnim mjestima više zapošljava netradicionalnim kanalima znači da te netko regrutira ako si na studiju bio kvalitetan.

Skola bez iskustva ne znaci mnogo. A iskustvo se stice radom.

I ako imas sve alate, znas kako se pokrecu i rade , a nemas iskustva rada s njima neces mnogo uraditi.

Ne bih se hvalio, ali pojedini studenti IT trazili su pomoci im u vezi ovoga. Ucili su al kao zaboravili praksu.

Znaci samo ti radi a uspjeh nece izostati. Imace ti posla uvijek, IT je sve vise a samim tim trazi se i veca bezbednost.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Dostupan Kali Linux
g12356 kaže...

Ni ne želim se oslanjati na burzu.

 

A mislim da se head huntingom love i ljudi koje ja spominjem.

Prosječni pentester nije "ulovljen" već na fakultetu (barem ne kod nas, ne znam vani) nego je silom prilika naučio nešto o pentestingu i pripadnim alatima dok je održavao mreže. Uglavnom počinje hvatanjem torrentaša po mreži pa prelazi na poboljšavanje zaštite mail servera jer ludi Indijci mahom koriste info@imefire.com za slanje svakakvog spoofanog s*anja i spama. Kada pohvata te osnove, počinju sa detaljnijom konfiguracijom firewalla, pa zamjenom starog sa ipfireom itd... Mic po mic, takav sysadmin u godinu-dvije nauči dovoljno da "obrani" mrežu svoje firme od spama, nadobudnih script kiddiesa poput ovih gore po temi i ostalih (Rusi u vječitom lovu na slabo zaštićene SQL servere)...

 

Čekajte da Friday i Bastardo nalete, mogli bi vam malo više reći o tom profilu ljudi i kako su dobili svoje poslove.

My name is Legion... For we are many!
13 godina
odjavljen
offline
Dostupan Kali Linux

 link na kojem je pojašnjeno kako konfigurirati mrežu za Kali i Xpsp3 na virtualci

 

 http://kanishkashowto.com/2013/07/20/how-to-setup-a-virtual-penetration-testing-lab-step-by-step-guide/

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan Kali Linux
Sum_of_all_fears kaže...
g12356 kaže...

Ni ne želim se oslanjati na burzu.

 

A mislim da se head huntingom love i ljudi koje ja spominjem.

Prosječni pentester nije "ulovljen" već na fakultetu (barem ne kod nas, ne znam vani) nego je silom prilika naučio nešto o pentestingu i pripadnim alatima dok je održavao mreže. Uglavnom počinje hvatanjem torrentaša po mreži pa prelazi na poboljšavanje zaštite mail servera jer ludi Indijci mahom koriste info@imefire.com za slanje svakakvog spoofanog s*anja i spama. Kada pohvata te osnove, počinju sa detaljnijom konfiguracijom firewalla, pa zamjenom starog sa ipfireom itd... Mic po mic, takav sysadmin u godinu-dvije nauči dovoljno da "obrani" mrežu svoje firme od spama, nadobudnih script kiddiesa poput ovih gore po temi i ostalih (Rusi u vječitom lovu na slabo zaštićene SQL servere)...

 

Čekajte da Friday i Bastardo nalete, mogli bi vam malo više reći o tom profilu ljudi i kako su dobili svoje poslove.

Znači defensive security.

Ali ja se upravo želim baviti offensive security-em.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
9 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

Evo  nekih  alata, samo treba uciti a to  ne moze na brzinu.

Ali za nekoliko godina..

http://www.getmantra.com/hackery/tools.html

 

 
0 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Dostupan Kali Linux

Pokušao sam s Armitageom napasti XPSP3 na virtualci ,s instaliranim svim updateima, bez AV-a, i isključenim firewallom. Konfigurirao sam mrežne postavke da se Kali linux i Xpsp3 vide međusobno.

Koristio sam exploit ms08_067 netapi, ali nisam uspio. Ima li tko kakvu ideju?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.11.2014 11:59 (osvit).
 
0 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Dostupan Kali Linux
osvit kaže...

Pokušao sam s Armitageom napasti XPSP3 na virtualci ,s instaliranim svim updateima, bez AV-a, i isključenim firewallom. Konfigurirao sam mrežne postavke da se Kali linux i Xpsp3 vide međusobno.

Koristio sam exploit ms08_067 netapi, ali nisam uspio. Ima li tko kakvu ideju?

 

 pročitaj (svoj) text više puta, razmisli... (možda dođeš do odgovora).

-preduvijet: znanje 'the-mreže', tek nakon tog alat koji može nešto olakšati. Ovo što želiš je 'klik-next'... uči i za 5-10 god ćeš imati odgovor (možda).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Dostupan Kali Linux
ihush kaže...

 pročitaj (svoj) text više puta, razmisli... (možda dođeš do odgovora).

-preduvijet: znanje 'the-mreže', tek nakon tog alat koji može nešto olakšati. Ovo što želiš je 'klik-next'... uči i za 5-10 god ćeš imati odgovor (možda).

E i ti ga piliš. Tko ima vremena učiti i stjecati znanje. Daj čovjeku neko instant rješenje, ne moraš pisati za Kiklopa (ili Nives).{#}

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
online
Re: Dostupan Kali Linux

...ah Nives...

ima pristup PCju i ne moze, sto da je s druge strane modema? Lakse mu je hacnuti tako da instalira teamviewer ili za udaljeno racunalo zamoli juzera mailom za tako nesto, neki Nuke i sl. kojeg upakira u mail ...

Najvaznije u toj prici je razlog pa posljesicno ucenje...

Ako je razlog samo hackerski feeling odustat ce za par dana.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
odjavljen
offline
Re: Dostupan Kali Linux
ihush kaže...
osvit kaže...

Pokušao sam s Armitageom napasti XPSP3 na virtualci ,s instaliranim svim updateima, bez AV-a, i isključenim firewallom. Konfigurirao sam mrežne postavke da se Kali linux i Xpsp3 vide međusobno.

Koristio sam exploit ms08_067 netapi, ali nisam uspio. Ima li tko kakvu ideju?

 

 pročitaj (svoj) text više puta, razmisli... (možda dođeš do odgovora).

-preduvijet: znanje 'the-mreže', tek nakon tog alat koji može nešto olakšati. Ovo što želiš je 'klik-next'... uči i za 5-10 god ćeš imati odgovor (možda).

zaobiđi me, nitko tebe ništa ne pita.

rekao sam ti već da s takvima ne komuniciram.

9 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

 

Jedan veoma naivan potez od mene, ali evo vam link na jednu jako dobru i besplatnu IBM-ovu knjigu koja je odlican uvod u TCP/IP mreze: http://www.redbooks.ibm.com/abstracts/gg243376.html

 

Ako vas stvarno zanimaju mreze onda nema smisla pokusavat nesto nabadat alatima koje ne razumijete, ko corava kokos zrno. Iz diskusija se vidi da jednostavno nemate potrebna osnovna znanja u funkcioniranju mreze, bez toga ce te i nakon 2 god igranja sa tim alatima i dalje biti na nivou corave kokosi. 

 

Procitajte knjigu, vec i nakon ove jedne knjige biti ce te za svjetlosnu godinu dalje od tocke s koje ste krenuli.

Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Dostupan Kali Linux
DanijelX kaže...

 

Jedan veoma naivan potez od mene, ali evo vam link na jednu jako dobru i besplatnu IBM-ovu knjigu koja je odlican uvod u TCP/IP mreze: http://www.redbooks.ibm.com/abstracts/gg243376.html

 

Ako vas stvarno zanimaju mreze onda nema smisla pokusavat nesto nabadat alatima koje ne razumijete, ko corava kokos zrno. Iz diskusija se vidi da jednostavno nemate potrebna osnovna znanja u funkcioniranju mreze, bez toga ce te i nakon 2 god igranja sa tim alatima i dalje biti na nivou corave kokosi. 

 

Procitajte knjigu, vec i nakon ove jedne knjige biti ce te za svjetlosnu godinu dalje od tocke s koje ste krenuli.

Svaka cast na knjizi, vjerujem da je jako dobro napisana. Kao tehnicka dokumentacija. Međutim, ne mozes mi reci da je 1008 strana nekog teksta korisno za ista osim za referencu kada ti nesto specificno treba. Ti je ovdje predlazes kao uvod?!? Za uvod sluze CBT nuggetsi i kojekakve sazete skripte, blogovi i forumi. Ovo cudo mozes citiati cijelu godinu.

15 godina
online
Re: Dostupan Kali Linux

... Ti uopce ne znas sto je komunikacija, jos manje sto je forum. Treba ipak malo uciti, ne samo cekati rjesenje. Post iza je ok primjer ostalo ovisi o tvojim sposobnostima. Nhf, besmisleno je.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan Kali Linux
kerum kaže...

Svaka cast na knjizi, vjerujem da je jako dobro napisana. Kao tehnicka dokumentacija. Međutim, ne mozes mi reci da je 1008 strana nekog teksta korisno za ista osim za referencu kada ti nesto specificno treba. Ti je ovdje predlazes kao uvod?!? Za uvod sluze CBT nuggetsi i kojekakve sazete skripte, blogovi i forumi. Ovo cudo mozes citiati cijelu godinu.

 

Ne, ovo je daleko od ikakve tehnicke dokumentacije, jedva da se tu i tamo pokazali headere(strukturu) najosnovnijih protokola, a kamoli usli u tehnikalije.

 

Ovo je bas doslovno knjiga sa samo osnovama - nicim vise. Ako pogledas bilo koju stranicu, vidjet ces da su sve teme samo zagrebene u prvrsinu i samo opcenito objasnjene. Takoder ces primjetiti da se ne moze govoriti o 1000 stranica jer je gustoca teksta tako mala da bi knjiga stala u 300 str. normalne gustoce. Knjiga se bez problema procita u par tjedana.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan Kali Linux
osvit kaže...

Pokušao sam s Armitageom napasti XPSP3 na virtualci ,s instaliranim svim updateima, bez AV-a, i isključenim firewallom. Konfigurirao sam mrežne postavke da se Kali linux i Xpsp3 vide međusobno.

Koristio sam exploit ms08_067 netapi, ali nisam uspio. Ima li tko kakvu ideju?

 

Samo kompliciras stvari sebi bezveze,  bolje nadji nekog druga s lapom pa vjezbaj s njim.

XP je busan ko svicarski sir, a kako ste na lokalnoj mrezi ne pomaze mu antivirus i firewall.

Uostalom Armitage i radi lokalnu mrezu, a kompjuteri na istoj mrezi su daleko podlozniji napadima jedan od drugog, nego od nekog spolja.

lakse mozete podjeliti i viruse il crve. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.12.2014 1:09 (bob1).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dostupan Kali Linux
DanijelX kaže...

 

Jedan veoma naivan potez od mene, ali evo vam link na jednu jako dobru i besplatnu IBM-ovu knjigu koja je odlican uvod u TCP/IP mreze: http://www.redbooks.ibm.com/abstracts/gg243376.html

 

Ako vas stvarno zanimaju mreze onda nema smisla pokusavat nesto nabadat alatima koje ne razumijete, ko corava kokos zrno. Iz diskusija se vidi da jednostavno nemate potrebna osnovna znanja u funkcioniranju mreze, bez toga ce te i nakon 2 god igranja sa tim alatima i dalje biti na nivou corave kokosi. 

 

Procitajte knjigu, vec i nakon ove jedne knjige biti ce te za svjetlosnu godinu dalje od tocke s koje ste krenuli.

Fino, ali mislim da bi ga ovo vise zanimalo

 

MIKRO KNJIGA


Hakerske tajne: zaštita mrežnih sistema

 

http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1417587883

 

Hakerske tajne je svojevrsna Biblija o ranjivim tačkama sistema i merama za njihovu
zaštitu. Nadam se da će informacije koje u njoj naðete pomoći da bolje obezbedite svoju kompaniju

 

Pete Murphy
Uprava za zaštitu sistema
Bank of America
4.8.2001.

 

p.s. Knjiga je starija, ali  vide se osnove.

9 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

Pantest Linux Distre

 

http://n0where.net/distro/

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dostupan Kali Linux

Nema teme pa ću postati tu.Pokušavam probiti WEP zaštitu na ruteru si, i ubija me ovo, ne znam, sigurno je riješenje neko banalno, ali eto ne pada mi ništa na pamet. Pri kraju mi izbacuje airodump help na svaku komandu. Pogledajte sliku pa pomozite eto..

 

postimg.com/image/qgpzc08g3/

I'm not crazy, my mother had me tested!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

Skini Xiaopan, zadnji je 4.7.2 , to je 70ak MB, pokreni preko virtualne, USBa, ili sprzi i pokreni live,  i  za dalje imas i na YouTube.S tim OS mozes  Wep i WPA sa WPS otkljucanim.  Brzina WEP otkljucavanja zavisi od protoka, a kod WPA/WPA2 sa WPS i od jacine signala.Ako WPA/WPA2 nema WPS onda moras preko rijecnika, pa onda Aircrack, jos bolje Pyrit a najbrzi je oclHashcat.Njega mozes i u Windowsu, prethodno  snimis cap. file pa ga na stranici oclHashcata konvertujes i pokrenes oclHashcat u Windowsu a brzina ce zavisiti od snage graficke.

Kod normalnih racanula je oko 3500 sifri u sekundi a kod jakih grafickih moze i 18.000 u sekundi.. Znaci prostije sifre ce brzo probiti.Zatim potrebna je optimizacija rijecnika, ali to sve vazi ako te zanima enskripcija. Ako ne , moras ici na ruter, ili racunar, ali da ne duzim,.,

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 15:28 (bob1).
 
0 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Dostupan Kali Linux

Jedan savjet za početnike poput mene: ne trebate skidati klasični iso Kali linux za instalaciju, nego image već  kreiran za Vmware:

https://www.offensive-security.com/kali-linux-vmware-arm-image-download/

,samo ga skinete, raspakirate i onda u Vmware: open virtual machine, pa na taj file i to je to. Puno brže i jednostavnije od instalacije.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Dostupan Kali Linux
bob1 kaže...

Skini Xiaopan, zadnji je 4.7.2 , to je 70ak MB, pokreni preko virtualne, USBa, ili sprzi i pokreni live,  i  za dalje imas i na YouTube.S tim OS mozes  Wep i WPA sa WPS otkljucanim.  Brzina WEP otkljucavanja zavisi od protoka, a kod WPA/WPA2 sa WPS i od jacine signala.Ako WPA/WPA2 nema WPS onda moras preko rijecnika, pa onda Aircrack, jos bolje Pyrit a najbrzi je oclHashcat.Njega mozes i u Windowsu, prethodno  snimis cap. file pa ga na stranici oclHashcata konvertujes i pokrenes oclHashcat u Windowsu a brzina ce zavisiti od snage graficke.

Kod normalnih racanula je oko 3500 sifri u sekundi a kod jakih grafickih moze i 18.000 u sekundi.. Znaci prostije sifre ce brzo probiti.Zatim potrebna je optimizacija rijecnika, ali to sve vazi ako te zanima enskripcija. Ako ne , moras ici na ruter, ili racunar, ali da ne duzim,.,

 

 pa danas više skoro da i nema WPS otključanih, našao sam samo jedan na mreži.

9 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

Bitno je da ruter ima WPS, svejedno jel otkljucan ilki zakljucan. Ima program koji otkljucava ruter i nastavlja pinovanje, ali to moze predugo da traje, zavisno od toga kakva je zatita rutera svi proizvodjaci su vec uradili zastitu . Obicno se zakljucava posle nekoliko neuspesnih pokusaja pina. SBB deli rutere Cisco korporacije Pegatron koji nemaju WPS pa ih se onda moze testitati na druge nacine. Man In The Middle, gde se od korisnika zahteva da sam unese zaporku, na pr. "radi provjere bezbednosti upisite zaporku", ili "radi upgrade rutera".

Ima i napad rjecnikom u koji mnogi ne vjeruju, ali su racunala sve brza i uz dobru graficku moze se postici brzina cak: 

PC4: Ubuntu 14.04, 64 bit

  • Catalyst 14.9
  • 8x AMD R9 290X
  • stock core clock
  • oclHashcat v1.31
  • 1149 kh/s

 

http://hashcat.net/oclhashcat/

 

Impozantno, a sta ce tek biti za nekoliko godina.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2015 10:07 (bob1).
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

Uskoro izlazi kali linux nova verzija 2.0....navodno će imati puno bolje organiziran distro i updatene tool-ove

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Dostupan Kali Linux

Kali Sana!

I kao i svaki Kali moras jos gomilu stvari da instaliras kako bi imao neke vajde.

Neki alati su prevazidjeni, neki treba da se nadogradjuju a neke ne znam ko uopste koristi .

Ima i nekoliko novih koji su dobri. U svakom slucaju svidja mi se.  Preporuka.

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice