Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

poruka: 16
|
čitano: 1.615
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

Pozdrav svima, kupio sam kompjuter nedavno, skuzio sam da moram postavit frekvenciju drama u biosu jer su joj orginalne postavke na "safe modu" 2133 a ja sam sebi lijepo kupio 3000.
pokusao sam staviti xpm2.0 (ponudjeno mi je auto ili xpm2.0) ali nakon reboota, frekvencija jos uvijek stoji na 2133. Takodjer sam pokusao manualno upisati sve postavke premda ni to nije dalo rezultata. Družino molim vas za pomoc i rijesenje po mogucnosti :D
Matična : asrock z170 pro4s
Ram: Corsair CMK16GX4M2B3000C15B     (2x8gb 3000mhz c15)

Procesor: i7 6700
Napajanje: Crosair vx550w

 

Unaprijed zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

Džabe si kupovao 3000mhz RAM kad ti CPU podržava max 2133

 

Brzina se ravna prema najsporijoj komponenti u lancu.

 

P.S. A i da podržava, dobitci su mizerni i vidljivi samo u benchu.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 21:35 (Sum_of_all_fears).
12 godina
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!
Sum_of_all_fears kaže...

Džabe si kupovao 3000mhz RAM kad ti CPU podržava max 2133

 

Brzina se ravna prema najsporijoj komponenti u lancu.

 

P.S. A i da podržava, dobitci su mizerni i vidljivi samo u benchu.

 kaj nije prije do matične ploče i chipseta nego do procesora?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 22:00 (Cryogenic).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

Samo prenosim što piše na ARKu i na tom's hardware (jedan od brojnih threadova sa tim pitanjem). A i neka logika nalaže da baš nemaš koristi od RAMa na 3000mhz ako memorijski kontroler u CPU može "žvakati" samo 2133 mhz... Prema tome, RAM se automatski downclocka.

 

Stjepanj - jel bi bio srce pa mi objasnio što sam to točno krivo napisao da se ne slažeš samnom? To da CPU ne podržava tu brzinu ili da su razlike mizerne?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 21:57 (Sum_of_all_fears).
12 godina
protjeran
offline
Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

Ploca ti "ne" podrzava tu memoriju( trebao si pogledati support listu prije kupnje:), nema je na listi a kako je ddr4 tek u pelenama problema ima na sve strane! morat ces rucno klokati dokle ide ide!lp

Sum_of_all_fears svaki hw "podrzava" neki nacin "overklokanja" ne?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 22:01 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

Lik je lijepo pitao zašto ne želi na 3000mhz... Ja lijepo objasnio - nije službeno podržano. Naravno da je clockanjem moguće svašta ali to nije uopće bilo pitanje. Čak niti ploča ne podržava tu frekvenciju, kako si sam rekao.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

zahvaljujem na brzom i potpunom odgovoru... totalno sam zanemario da procesor moze ikako utjecati na dram takt.. ovo je lekcija koja me kostala 200 kn :), takodjer fala i firmi koja me potsjetila na ovakvu gresku :) .. znas kako je to, platis a nemas :D.. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!
illemental kaže...

zahvaljujem na brzom i potpunom odgovoru... totalno sam zanemario da procesor moze ikako utjecati na dram takt.. ovo je lekcija koja me kostala 200 kn :), takodjer fala i firmi koja me potsjetila na ovakvu gresku :) .. znas kako je to, platis a nemas :D.. 

 NE, procesor neutjece na frekvenciju, njegov kontroler moze bez problema izdrzati i preko 4500mhz, rekord je inace preko 5ghz! stvar je jedino u kompaktibilnosti izmedu bas tvoje ploce i tvojih ram-ova! ocigledno su neke informacije koje su potrebne ploci nepotpune!lp

evo pise velikim slovima:

Supports DDR4 3866+(OC) memory modules

u support listi si trebao pogledati samo koji su kompaktibilni za koju frekvenciju, sve ostalo si radio na svoju ruku(blef)..

 

edit,

i jesi probao ovo:

Note3: For 2pcs (DS), please use A1 and B1 slot. 
Note6: Suggest to use A1 slot first when load X.M.P DDR4-3300+

 

ja bi na tvom mjestu probao s jednom plocicom xmp2 cisto da vidis mozda i proradi (note6)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 22:34 (Stjepanj).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z170%20Pro4S/index.us.asp
ovdje mi je pisalo "Supports DDR4 3866+(OC) memory modules" pa sam pretpostavio da moze 3000...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

Po defultu, memorija mi je postavljena na drugi i cetvrti slot(jer mi je malo hladnjak od procesora zasmetao. Provat cu sad premjestit na prvi i treci pa javim...

12 godina
protjeran
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!
illemental kaže...

Po defultu, memorija mi je postavljena na drugi i cetvrti slot(jer mi je malo hladnjak od procesora zasmetao. Provat cu sad premjestit na prvi i treci pa javim...

 eto i tu si vec pogrijesio, probaj prebaciti mozda ces imati srece da sve radi uredno!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!
Vecu glupost nisam cuo da procesor koci ram
Kako meni na asus z170 ranger viii ploci i i7 6700k normalno sa xmp radi g.skill memorija na 3200 mhz
Sve je do ploce i kompatibilnosti sa memorijom procesor nema veze sa tim
Samsung S6 Edge+
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

evo ga.. prebacio sam i kompjuter mi ne zeli bacat sliku na monitor :D. da provam zamjenit crosair za neku drugu marku? 

7 godina
neaktivan
offline
Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

eh eh.. sad ne baca sliku ni kad sam vratio u stare slotove :'(.. sad mi je i 2133mhz dobar hahaha

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

Neznam otkuda ti da procesor ne utjece na frekvenciju memorije? Probaj vrtjeti neku high spees memoriju sa default taktom procesora pa ces vidjeti da ne ide, tek dok malo oc proc onda moze memorija raditi na vecem taktu. Sve ovisi kako je implentiran memorijski kontroler i koja je propusnost cpu. I5 3570k i hyper 2800mhz nema sanse da se boota na toj frekvenciji, max 2133 na default taktu, dok sam oc onda ide bez beda na 2400mhz trebao bih ovih dana vidjeti do koliko ide memorija dok je proc na 4.2ghz.

Edit: Vrati memoriju ako mozes i uzmi g.skill, ako ne mozes stavi na plocu sky oc bios pa digni malo proc i onda probaj kasnije dici brzinu memorije. Ovisi mnogo o imc na procu

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 23:44 (Patrick_cro).
7 godina
neaktivan
offline
Dram frekvencija ne zeli na 3000mhz!!

momci hvala vam na pomoci, stvar je do maticne, ne pokrece dram na 1 i 3 slotu dok na 2 i 4 pokrece al na max clock speedu od 2133mhz.. ako stavim samo jedan ram na 2. slot pokrece mi ga sa 3000mhz al kad stavim dva downclocka mi na 2133... poprilicno kompiciran sistem :D.. pokusat cu oc 2x8gb na 2 i 4 slotu pa cu vidit dokle mogu :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice