Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.576
|
čitano: 610.856
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

2133 su uglavnom cl15 a ove koje sam linkao sve pasu, tako da nemas brige oko toga. Uzmi najjeftiniju i to je to. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Patrick_cro kaže...

2133 su uglavnom cl15 a ove koje sam linkao sve pasu, tako da nemas brige oko toga. Uzmi najjeftiniju i to je to. 

 ali nije 2133 nego DDR4-2400  pc4 19200...neznam vise skroz sam pogubljen , ti mi govoris da kupim slabiju memoriju od one u laptopu?

16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Tvoja memorja radi na 1063 * 2 znaci 2133mhz mhz, mozes kupiti i ddr4 2400mhz cl17 ali to je to isti klinac kao i 2133 cl15, vjerojatno memorija ne moze raditi na laptopu vise od 2133 tak da ti svejedno koju kupis ako i uzmes cl17 2400, opet ce se spustiti na 2133 cl15. Ako nema znacajne razlike u cijeni uzmi 2400mhz cl17 i to je to.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Ok super. A mozes mi objasniti sto kaze rammon ?
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Nisam nikad koristio taj program, uglavnim cpuz da vidim frekvenciju, makar ja to sve u biosu poriktam i latencije i brzinu jer kod memotije ne vrijedi da ako je veca brzina da je brza, vazne sy latencije. Ako hoces biti 100% siguran koja je memorija izvadi je van i poslikaj i stavi ovdje na njoj pise tocno koja je, softwerska ocitanja nikad nisu 100% sigurna.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Evo otvorio sam ga. Inace procesor je i3 6100u.
7 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Ok super. A mozes mi objasniti sto kaze rammon ?
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav!
Planiram uzet jos 2x4 gb rama ddr,a posto se vise ne proizvodi serija koju sad imam (kingstone hyperx) zanima me na sta bi si treba pripazit kod kupovina?

znam da ako uzmem sa jacom frekvencijom da ce radit na frekvenciji ovih slabijih,ali ima li jos sta?
vidio sam na stranici od mbo memory support list pa zbog toga pitam!

Planiram si uzet ili kingston hyper X blue posto je trenutno na akciji u linksu ili g skill rapjaws x,sto preporucate?

Battlelog: BumbleBee_HR"The difference between who you are and who you want to be is what you do!!"
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Gamer15 kaže...

Pozdrav!
Planiram uzet jos 2x4 gb rama ddr,a posto se vise ne proizvodi serija koju sad imam (kingstone hyperx) zanima me na sta bi si treba pripazit kod kupovina?

znam da ako uzmem sa jacom frekvencijom da ce radit na frekvenciji ovih slabijih,ali ima li jos sta?
vidio sam na stranici od mbo memory support list pa zbog toga pitam!

Planiram si uzet ili kingston hyper X blue posto je trenutno na akciji u linksu ili g skill rapjaws x,sto preporucate?

 U pravilu, traži onu sa jednakim specifikacijama, radni napon, frekva i latencija...

Odaberi u Linku koju god, ako ne valja vrati, pripazi na pakiranje.

7 dana je rok vraćanja.

13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
zoharbizo kaže...
Gamer15 kaže...

Pozdrav!
Planiram uzet jos 2x4 gb rama ddr,a posto se vise ne proizvodi serija koju sad imam (kingstone hyperx) zanima me na sta bi si treba pripazit kod kupovina?

znam da ako uzmem sa jacom frekvencijom da ce radit na frekvenciji ovih slabijih,ali ima li jos sta?
vidio sam na stranici od mbo memory support list pa zbog toga pitam!

Planiram si uzet ili kingston hyper X blue posto je trenutno na akciji u linksu ili g skill rapjaws x,sto preporucate?

 U pravilu, traži onu sa jednakim specifikacijama, radni napon, frekva i latencija...

Odaberi u Linku koju god, ako ne valja vrati, pripazi na pakiranje.

7 dana je rok vraćanja.

 latencija?
na slikama su memorije koje koristim,pa ako vam ne bi bio pogledat samo na kojoj radi i hoce li pasat sa ovima kingstone i gskill

sta se moze desit u najgorem slucaju da se ta latencija na poklapa?

Battlelog: BumbleBee_HR"The difference between who you are and who you want to be is what you do!!"
16 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

To je ddr3 1600mhz, mozes slobodno uzeti isto bilo koju 1600mhz memoriju. Ako i uzmes brzu, automatski ce se spustiti na takt od sporije memorije jedino ako u biosu ne podes da rade obje na 1866. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 16:25 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Imam memoriju 8GB koja radi na 1866Mhz a treba mi sad ta memorija na ploci ga-ma790xt-ud4p koja koliko sam skuzio radi na 1600Mhz dali mogu staviti tu memoriju od 1866Mhz na plocu a da se memorija prilagodi na 1600Mhz? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Automatski ce bios podesiti na takt sporije memorije

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav,

trebao bi 8GB DDR3 (dva puta po 4gb) za matičnu ASUS P5Q3 deluxe ali pošto je starija ploča nemogu nikako naći odgovarajući model ako neko ima kakav prijedlog ili barem šta trebam gledat da bi pasalo. Probao sam hyperx fury white i gskill ripjaws al ne rade.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
crveni34 kaže...

Pozdrav,

trebao bi 8GB DDR3 (dva puta po 4gb) za matičnu ASUS P5Q3 deluxe ali pošto je starija ploča nemogu nikako naći odgovarajući model ako neko ima kakav prijedlog ili barem šta trebam gledat da bi pasalo. Probao sam hyperx fury white i gskill ripjaws al ne rade.

 Na Asusovoj stranici pod support imaš popis meme koje su kompaktibilne s mbo i po brzini potraži po dućanima kod nas.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Tiby kaže...
crveni34 kaže...

Pozdrav,

trebao bi 8GB DDR3 (dva puta po 4gb) za matičnu ASUS P5Q3 deluxe ali pošto je starija ploča nemogu nikako naći odgovarajući model ako neko ima kakav prijedlog ili barem šta trebam gledat da bi pasalo. Probao sam hyperx fury white i gskill ripjaws al ne rade.

 Na Asusovoj stranici pod support imaš popis meme koje su kompaktibilne s mbo i po brzini potraži po dućanima kod nas.

 hm da hvala, pronašao sam nešto ali bi volio imat dva keksa od 4 gige sa 1600MHz, a tu ima 1333MHz, teško je nać jer nema više baš tih modela a nemogu nać za sve rame koje sve chipsete podržavaju. 

9 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Maticna je Asus M5A97 EVO R2.0

 

Cpu amd 8320

trenutacno u njoj imam 2x4gb kingston hyperx 1866. Dali sda idem na opciju jos 2x4 ili 1x8 2133 pa kasnije jos 1x8 2133?

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2017 17:47 (Amormian).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Amormian kaže...

Maticna je Asus M5A97 EVO R2.0

 

Cpu amd 8320

trenutacno u njoj imam 2x4gb kingston hyperx 1866. Dali sda idem na opciju jos 2x4 ili 1x8 2133 pa kasnije jos 1x8 2133?

 Prva opcija(2x4) 1866MHz a kada ti 16Gb rama bude premalo vjerojatno budeš mjenjao cijelu platformu.

Bdw razliku 1866 i 2133MHz i ne primjećuješ.

9 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

E sad me zanima jel ima veze latencija,tj koji je model hyper x memorije,ono cl 10 ili sta vec,te ne znam koja je boja,white blue ili red. Nisam doma a mislio sam danas to modmah kupit u zgu.

12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Amormian kaže...

E sad me zanima jel ima veze latencija,tj koji je model hyper x memorije,ono cl 10 ili sta vec,te ne znam koja je boja,white blue ili red. Nisam doma a mislio sam danas to modmah kupit u zgu.

 Trebaš kupiti iste module (radi latencija i napona) koje posjeduješ.

Provjeri latencije i napon pa onda kupuj, jer tih hyper x ima more modela.

12 godina
protjeran
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav svima! Htio bih da mi preporučite neku pločicu RAM-a. Zanima me postoji li nešto dobro što mogu nadogradit na postojeću, ili moram ovu baciti van i zamjeniti je s nekom drugom ili drugima.

 

Ako je ikako moguće, htio bih da mi preporučite nešto iz neke trgovine di mogu otić i kupit danas,sutra,preksutra... Neda mi se zaj* sa naručivanjem preko interneta.

 

Hvala.

 

http://imgur.com/a/t2PIN - Moja kanta

j*beš život bez rakije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ti imaš DDR2 konfu, moja ti je preporuka prodaja konfe i kupnja nove, S1155 i dual core celeron ili pentium, za siću, cijenu skoro pa jedne 4GB DDR2 pločice.

Traži polovnu DDR2(PC2) memoriju, nova je preskupa.

 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

planiram nadogradnju ram memorije, ali pošto nisam stručan potrebna mi je pomoć oko odabira brenda, modela, veličine..

trenutno imam 4gb, laptop hp 470 g1, igram igre, u obzir dolaze i trgovine izvan hr..

u prilogu su rezultati CPU-Z i memoriju koju imam trenutno

 

neznam zašto u CPU-Z piše da imam intel core i5, točno je ovo pod specifikacijama šta piše, intel core i3...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2017 21:30 (xDISORDERx).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

SODIMM DDR3 CL11 1600MHZ imaš, 1x4GB.

Nisam gledao sliku, evo Hynix je model, traži SODIMM od 8GB i montiraj, iste specifikacije.

U SPD vidi radni napon memorije, 1.35V vjerojatno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 18:06 (zoharbizo).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

SPD rezultati u CPU-z su mi prazni za oba slota, ništa ne piše, sive je boje sve, pa šta da napravim

13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Kupi si ovu memoriju ili nađi polovnu na njuškalu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Nadogradnja RAM memorije

Znaci ta ce sljakat 100%? Da je roknem u drugi slot il da ovu postojeću bacim van?

j*beš život bez rakije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Ubaci u drugi slot.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

evo uspia sam do SPD rezultata doć, triba pokrenut CPU-Z u admin modu i to je to..

da li ovo sad išta mjenja? vidim da je voltaža 1.35, neznam je li ostalo šta bitno

13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pitanjce.

Do nedavno sam imao Phenom II X2 i 4 pločice su normalno radile.
Sad kada sam prešao na Phenom II X6, 2 pločice rade, a 2 koje sam nedavno kupio, ne rade.

Pa me sad zanima, u cemu je caka? Jel moguće da CPU jednostavno ne podržava te druge pločice? Bi li pomogla zamjena matične ili jednostavno da kupim pločice kakve su ove stare?

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice