Android aplikacije, igre i problemi izdvojena tema

poruka: 3.262
|
čitano: 1.197.964
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Riješio hvala svima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Pozdrav,
Laptop ne prepoznaje Samsung galaxy s5 mini (android 5.1.1)mobitel se puni ali se ne može povezati sa laptopom. Isprobano na w7 i w10 na dva različita laptopa. Debugging je uključen i mob nema pass. Molim pomoć
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
BeerFTW kaže...
Pozdrav,
Laptop ne prepoznaje Samsung galaxy s5 mini (android 5.1.1)mobitel se puni ali se ne može povezati sa laptopom. Isprobano na w7 i w10 na dva različita laptopa. Debugging je uključen i mob nema pass. Molim pomoć

 Dvije stvari:

1. Neki kablovi su samo za punjenje. Probaj s drugim kablom.

2. Negdje u opcijama je uključeno Charge only. Na žalost svaki mobitel ima drugačije opcije, pa ćeš morati sam potražiti.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Zna li netko nekakav remote app, a da prepoznaje bnet uređaj ??

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

postoji li nešto da vratim stare slike,videe (izbrisane) a da mob ne mora biti rootan?

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Dudu kaže...

postoji li nešto da vratim stare slike,videe (izbrisane) a da mob ne mora biti rootan?

 Wondershare Dr.Fone for Android

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
CyberDemonVZ kaže...
Dudu kaže...

postoji li nešto da vratim stare slike,videe (izbrisane) a da mob ne mora biti rootan?

 Wondershare Dr.Fone for Android

 Hvala čovječe, idem probat!

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Dudu kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Dudu kaže...

postoji li nešto da vratim stare slike,videe (izbrisane) a da mob ne mora biti rootan?

 Wondershare Dr.Fone for Android

 Hvala čovječe, idem probat!

 Ne radi. Kaže nema internet konekcije. A čeka se pola sata da on to sve učita. Fail!

 

Piše da program roota mob, i kad završi vrati na tvorničke postavke automtik, meni je pisalo neuspješno zbog internet konekcije nekakve mrtve, ko zna šta je taj sad napravio jel rooto il ne. 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 12:19 (Dudu).
12 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Dudu kaže...

 Ne radi. Kaže nema internet konekcije. A čeka se pola sata da on to sve učita. Fail!

 

Piše da program roota mob, i kad završi vrati na tvorničke postavke automtik, meni je pisalo neuspješno zbog internet konekcije nekakve mrtve, ko zna šta je taj sad napravio jel rooto il ne. 

 Aa, šteta :(

 

Ja sa ga koristio prije skoro dvije godine. Ne sjećam se kako je sve to išlo....

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
CyberDemonVZ kaže...
Dudu kaže...

 Ne radi. Kaže nema internet konekcije. A čeka se pola sata da on to sve učita. Fail!

 

Piše da program roota mob, i kad završi vrati na tvorničke postavke automtik, meni je pisalo neuspješno zbog internet konekcije nekakve mrtve, ko zna šta je taj sad napravio jel rooto il ne. 

 Aa, šteta :(

 

Ja sa ga koristio prije skoro dvije godine. Ne sjećam se kako je sve to išlo....

 Na početku je pisalo da se vraca na tvornice, ma da jednom kad ode na root u mobu piše da je bio rootan, sranje je što imam garanciju još pa ne bi htio zajebat da se nedajbože nešto desi. Baš onda kad se ne nadam može da mi zatreba hehe

Kasnije sam pokušao opet, i onda je sve učitalo fino i kad je došlo do toga da vratim podatke, odabrao sam video i foto i onda mi je pisalo da nakon što se starta da on roota mob i da se ne vrača ništa nazad, kao na tvorničke hhaa

Mah, odustao sam. Važnija mi je garancija u svakom slučaju. jbg 

steam: mr. saxo™ | origin: saxomr | uplay: saxomr
13 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Ekipa ako moze malo pomoci , poceo sam malo koristiti sony xperia x da vidim dal bi se prebacio sa iosa na android pa me malo zafrkavaju neke stvari..

 

1. instalirao sam adblockplus (skoro sam odustao dok nisam vidio ultra sitnim slovima link za app verziju jer mi cijelo vrijeme nudio adblock browser) no neprimjecujem da ista blokira reklame, malo sam zujao po settingu ali nisam vidio nis pametno. na iphoneu sam samo instalirao neki app, ukljucio na ON i to je bilo to, ovdje mi stvarno nije jasno sta treba jos napraviti (Filtering je ukljucen ali nista ne vidim da radi), jedino nekaj veli da bi trebao rucni namjestit nekakav proxy setting koji kad kliknem mi samo otvori wifi setting di vidim mreze na koje se mogu spojit (spojen na svoju wifi mrezu)

 

2. kako nariktat na bs playeru da vidim fajlove na kompu i gledam ih? probao sam : LAN->Add server->scan  ali mi ne nalazi komp. na iosu sam prek nPlayera samo odabrao komp i ukucao password i sve radilo bez problema. jel ima neki drugi app koji tako radi i da ima hardverski decoding ?

 

3. zvuk mi nije syncan u bs playeru , mrvicu (uzasan sam freak oko toga :D) a kad je spojen bluetooth zvucnik je tek nepodnosljivo. jebada je svaki put stimat to jer u settingsu nevidim lica iz filma/serije pa moram napamet stimat. jel se vama to dogadja? 

 

4. primjetio sam da nakon sto sam instalirao aplikacije (oko 10tak) da je pocela brze baterija odlazit i dok je ugasen. jel trebam appove rucno gasit ? android je 6.0.1

 

5. preporuka za neku dobru a jednostavnu tipkovnicu slicnu ko na iosu? ove sto sam ja probao mi nisu nesto, ili su ko neprecizne ili im fale hrv slova (kad se drzi na recimo z pa mi pokaze ž). defaultna od moba je imala npr hr slova ali ih uvijek prikazuje pa su tipke presitne

 

6. kako maknuti neke notifikacije iz notification centra kao npr neki system update kojeg nezelim instalirat, i jos me cijelo vrijeme prca s izbacivanjem popupa da instaliram. 

 

7. kada app trazi neko dopustenje , vidim da i nemam bas nekog izbora, ako stisnem deny app se ugasi. ima neka finta oko toga?

 

8. prije je koliko se sjecam bila ikonica u quick settings za zvuk (zvuk ukljucen /iskljucen) sad vidim da ima samo do not disturbed sto nije bas ono sto trazim, znaci samo bi htio ikonicu za zvuk <-> vibra sto sam skuzio da samo ide preko stiskanja volume down dok ne dodje do vibre. jel ima nesto sto sam predvidio?

 

9. jel ima neka gesta u chromeu kad sam recimo pri dnu stranice da me vrati skroz na vrh, tipa na iosu se klikne na vrhu ekrana i on skoci gore? 

 

hvala unaprijed!

 

 

EDIT

probao sam sad i mx player i on je veca katastrofa, na jednoj seriji skroz šteka slika, a na drugoj nema uopce slike samo zvuk (i titlovi flešaju cudno)

 

 

EDIT2

primjetio sam da je kod slusanja mjuze LEFT i RIGHT obrnuto neg bi trebalo bit. moram istestirat s drugim appovima mozda je hardverski nes krivo..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 15:56 (brada09).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
brada09 kaže...

Ekipa ako moze malo pomoci , poceo sam malo koristiti sony xperia x da vidim dal bi se prebacio sa iosa na android pa me malo zafrkavaju neke stvari..

 

1. adguard

 

2. već <10 godina ne koristim BS Player, al' probaj MX Player s uputstvima:

 -https://androidshare.wordpress.com/2012/06/02/how-to-network-stream-videos-via-home-wi-fi-using-mx-player-android/

https://mxplayerdownloads.com/stream-android-videos-to-tv-mx-player-chromecast

 

3. za MX Player preuzmi DTS & AC3 codec i pri idućem pokretanju će ti ih odmah prepoznati i stisni na OK.

 

4. Baterija ti se brzo prazni dok je ugašen tj. "sleep"? Ugasi da ti je automatski traženje wi-fi čak i kad je ugašen, a za ostale aplikacije pogledaj da ti ne rade u pozadini.

 

5. swiftkey, bio sam ga kupio al' sada je free

 

6. instaliraj update ako je za sustav, a za onaj bloatware tj. sony programe će ti uvijek dolaziti obavijest da imaju nove verzije spremne za preuzimanje

 

7. sigurnosni mehanizam, moraš odobriti ako npr. galerija za slike traži pristup SD kartici i memoriji telefona, u suprotnom nećeš moći pristupiti fotografijama.

 

8. stisneš jednom tipku VOL-down i klikneš lijevo na ikonicu zvučnika, prebaciti će na vibru

 

9. fuck, nemam odgovor na sve :/ 

 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

9. To Chrome nema, ali ima Opera ima nešto slično. Kad kreneš scrollat, pojavi ti se strelica na koju kad klikneš odvede te na vrh ili dno stranice, ovisno o tome scrollaš li gore ili dolje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Najbrži kaže...
brada09 kaže...

Ekipa ako moze malo pomoci , poceo sam malo koristiti sony xperia x da vidim dal bi se prebacio sa iosa na android pa me malo zafrkavaju neke stvari..

 

1. adguard

 

2. već <10 godina ne koristim BS Player, al' probaj MX Player s uputstvima:

 -https://androidshare.wordpress.com/2012/06/02/how-to-network-stream-videos-via-home-wi-fi-using-mx-player-android/

https://mxplayerdownloads.com/stream-android-videos-to-tv-mx-player-chromecast

 

3. za MX Player preuzmi DTS & AC3 codec i pri idućem pokretanju će ti ih odmah prepoznati i stisni na OK.

 

4. Baterija ti se brzo prazni dok je ugašen tj. "sleep"? Ugasi da ti je automatski traženje wi-fi čak i kad je ugašen, a za ostale aplikacije pogledaj da ti ne rade u pozadini.

 

5. swiftkey, bio sam ga kupio al' sada je free

 

6. instaliraj update ako je za sustav, a za onaj bloatware tj. sony programe će ti uvijek dolaziti obavijest da imaju nove verzije spremne za preuzimanje

 

7. sigurnosni mehanizam, moraš odobriti ako npr. galerija za slike traži pristup SD kartici i memoriji telefona, u suprotnom nećeš moći pristupiti fotografijama.

 

8. stisneš jednom tipku VOL-down i klikneš lijevo na ikonicu zvučnika, prebaciti će na vibru

 

9. fuck, nemam odgovor na sve :/ 

 

 

hvala ti na pomoci!

 

adguard- Adguard Content Blocker is an app that will block all ads only in Yandex Browser and Samsung Internet browser without requiring you to root your device. Adguard Content Blocker doesn't blockads in any other apps.

znaci nis od toga, a ugl sve kaj sam ja trazio na playstoru je tak, znaci za samsungov browser i neki drugi. zato i pitam, cudno mi je da za chrome koji bi trebao biti valjda najpopularniji browser na androidu nema neko jednostavno rijesenje za adblock..

 

 

od mx player sam odustao, budalastina mi je da moram instalirat i pokrenut aplikaciju na kompu i prebacivat filmove i serije u nekakav posebni folder (sve mi je organizirano na eksternom 2tb disku), ali instalirao sam VLC (njega zapravo koristim na kompu )  i na njemu sam odma bez ikakve filozofije nasao komp i eksterni hdd i to radi. jedino kolko sam skuzio nema skroz podrzanu hardversku akceleraciju sto je mozda i tocno jer vidim na baterija ide malo brze, no dealbrejker mi je sto gubi frejmove na vecim scenama i nekad izgubi lipsync. i cudno je da ne loada automatski titlove koji imaju isti naziv ko film (desktop verzija to normalno radi). nema ni sitnica da pinchzoomas s prstima titlove itd..

 

swiftkey je pun pogodak, tnx! (cak je i bio vec instaliran ali nisam skuzio kako slozit tipkovnicu da nema hr slova osim ak ne drzis prst na slovu, no sad sam uspio)

 

hmm zasto bi trazio wifi ako je spojen cijelo vrijeme na kucni wifi? kako mogu vidit koje aplikacije rade u pozadini? samo vidim opciju pod battery- App power consumption di pise "currently no apps to report" , al nevidim nigdje potrosnja po appovima u postotcima ili tako nesto..

 

 

ovo za odobravanje, na iosu me uvijek pitao isto za odobrenje tipa "ova aplikacija bi htjela koristiti nesto " ali sam mogao odbiti i koristit dalje aplikaciju samo nebi imala tu mogucnost (npr koristenje mikrofona), i uvijek me pita prvo "ova aplikacija bi htjela slati notifikacije" i onda kliknes "ne zelim", ovdje je malo drugacije vidim..

 

ovo za volume pa ikonica zvucnika - odlicno radi.

 

 

 

e da u filmovima je ispravan zvuk za  LEFT - RIGHT, znaci samo mjuza, cudno. znaci softverski je problem. 

 

 

eh da i sta znaci error sa google services, ako se dobro sjecam google services has stopes working ili tako nesto u nekoj aplikaciji i onda se i ta aplikacija srusi ?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 17:44 (brada09).
13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Adguard i ostale ad blockere ne možeš skinuti s Google Playa jer krše pravila istog. Adguard možeš skinuti sa njihove službene stranice.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Marko :D kaže...

Adguard i ostale ad blockere ne možeš skinuti s Google Playa jer krše pravila istog. Adguard možeš skinuti sa njihove službene stranice.

 

e hvala to je to, sad je ta stavka rijesena 

 

 

 

16 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Marko :D kaže...

Adguard i ostale ad blockere ne možeš skinuti s Google Playa jer krše pravila istog. Adguard možeš skinuti sa njihove službene stranice.

 Da, u pravu je markan. Moj bad jer sam zaboravio da su maknuli s GPlay.

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Youtube double tap
 
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Z5 Premium je u pitanju,ispa mi je na pod resetira se i kad se upalia piše da nema usluge,i ja onda dok je on bia upaljen iden izvadit sim karticu i pojavi se obavijest da se mobitel gasi i više se nije upalia.Na svim forumima iste fore,drži tipke ovo ono al moj neće da pali na ništa,sad mi preostaje 2 sata punjenja ka ono moga bi se upalit,jel ima neko sličnog iskustva jer ovo je čest problem u xperije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Pozdrav svima;

 

dakle ovako imam mob s 3 gb svoje memorije i 64 gb memorijske i naravno na wocapu masu videa mi salju svaki dan i jedanput dode porukica da mi je sistemska memorija pri kraju... pa pomislih gdje prije popinuo 64 gb, kad ja gledam a ono na memorijskoj nema nista ...

 

dakle mobitel koristi iskljucivo memoriju telefona za svoju funkciju a karticu ne koristi osim ako ja ne stavim nesto na nju ...

 

pa postoji li kakvi program koji rijesava taj problem ... ili kakva postavka?

Može
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Postavke>pohrana>željena lokacija pohrane>SD kartica

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Hah
Nszalost nema toga...
Može
7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Mora onda biti u nekom drugom izborniku.

Koji je mobitel u pitanju?

Kruha i igala...
11 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
7 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
xDISORDERx kaže...

 Samo za rootane mobitele.

Kruha i igala...
14 godina
neaktivan
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Može li se nekako prebaciti igra koju sam prešao sa jednog mobitela na drugi? Postoji li nešto kao "saved games" na PC-u pa da samo kopiram kada instaliram igru na drugi mobitel?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Android aplikacije, igre i problemi

Kako ovo maknuti?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
summus kaže...

Može li se nekako prebaciti igra koju sam prešao sa jednog mobitela na drugi? Postoji li nešto kao "saved games" na PC-u pa da samo kopiram kada instaliram igru na drugi mobitel?

 Uradi backup aplikacija, prebaci fileove i uradi restore, ili obicno app data bude bude u android data, ubiti ovisi kako je programirana apk, ovisi di sprema podatke, ali backup/restore bi treba radit

13 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi

Nikako. Tražio sam u postavkama, isključivao i uključivao sve živo i traka je i dalje tu. Već sam se privikao na nju tako da mi uopće ne smeta

14 godina
offline
Re: Android aplikacije, igre i problemi
Marko :D kaže...

Nikako. Tražio sam u postavkama, isključivao i uključivao sve živo i traka je i dalje tu. Već sam se privikao na nju tako da mi uopće ne smeta

 Jedino vratit staru verziju, sto i jesam, samo mi se pjavila nova traka, izgleda da trebam.jos straiju verziju stavit

http://trakt.tv/user/MjezZza
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice