Huawei P10 i P10 Plus-rasprava izdvojena tema

poruka: 232
|
čitano: 110.787
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

BTW imao sam xiaomija nekoliko i nijedan nije imao vrhunsku kameru a najgori dio je bio upravo softver. Sad, istina, nisam imao Mi6 koji je sad njihov flag al vidim da i on kaska kvalitetom fotki za ostatkom društva.

Nego, kako se brišu postovi?

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 16:38 (gnomisa).
10 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
gnomisa kaže...
ocean77 kaže...
gnomisa kaže...
Besana kaže...

Otvor blende je u biti f1.7 a ne f2.2 jel se kod specki nije uzela u obzir dvostruka kamera. Bokeh kod fotkanja s P9 i P10 radi najbolje od svih mobitela i to je potvrđeno u masu recenzija.

 

 

Ako mislis na onaj fake bokeh koji SW odradi nebih se slozio s tobom jer software na P10 to dosta šlampavo odradi pa preskoci neke dijelove fotke koji bi isto trebali biti izvan focusa...ako ti je neka utjeha i Galaxy S8 to isto lose radi kao i iPhone 7+.

Do sada najbolje sto sam vidio radi Xiaomi MI6 sa tim fake bokehom.

Vjerojatno ce sljedeca generacija kod svih to raditi kako treba.

 Što znači fake bokeh? Tak jasno da to nije DSLR fotić već pričamo o kamerama na mobitelima. Nijedan bokeh kod mobitela nije savršen a Huawei to najbolje odradi. Fokus se inače može manualno namještati pa i nakon što se fotka okine. Uz to budi rečeno da inače Huawei kamere s Leicom daju fenomenalne rezultate kad se koriste manualne opcije i to mi se baš sviđa kod njih.

 Nista ja ne kazem za kameru, koliko sam vidio P10 je dosta dobar, ali taj umjetni bokeh ne radi dobro jer preskoci neke dijelove, a i sami prijelazi su nekako lose odradjeni pa sve skupa izgleda kao los photoshop.

Pogledaj malo u testovima kako to Xiaomi MI6 radi...inace nisam ljubitelj niceg laznog pa tako ni bokeha, ali ako ce mob to raditi kako treba nekada se moze i sa tim posluziti.

Ono sto sam vidio na P10 tamo to nebi nikada koristio...osim ako neki update to ne sredi malo.

 

http://mob.hr/blog/wp-content/uploads/noviupload/IMG_20170309_141136-copy.jpg

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 16:43 (ocean77).
14 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
gnomisa kaže...

Agram je valjda najgori servis u hrvata. Ne kužim kak ih nisu zatvorili. Trebao si probati u Mobis. I kakva im je to glupa fora mobitel nije kupljen u HR. Kaj ih boli briga di je kupljen Huawei daje garanciju koja vrijedi u SVIM ovlaštenim servisima bez obzira di je uređaj kupljen. To si trebao prijaviti Huawei na support.

Nadam se da si napravio hard reset nakon updejta jel nekad to rješava problem.

 Isao sam tamo jer su mi iz supporta rekli,inace nebi. Nisam prijavio supportu,ali bi mogao i budem,jer mi je debilno da smo u EU i ne prizna se njemacka garancija sa racunom,kutijom i svime.

 

Nisam napravio hard reset nakon updatea jer nisam imao vremena.Update je dosao u 9 ujutro,napravio ga,mob se upali poslao par mailova i par whatsapp poruka,stavio ga u dzep i krenuo u grad. Kada sam se sparkirao i izvadio mobitel skuzim da je ugasen,a znam da sam ga ujutro skinuo sa punjaca i kod updatea je bio na minimalno 85% jer sam prije slao jedan screenshot frendu na kojem je bilo 90%. Zvao u support ,pitali me jel reagira kad ga se spoji na punjac,ja reko ne i oni odma vozi u agram jer je gara. I njima sam reko da je kupljen gore al su rekli da nema problema da to agram rijesava. Ja sam jos u medjuvremenu pokusao uci u bootloader i u recovery al ne reagira,dok sam putovao do zagreba mi je bio na punjacu,reko da mozda pokaze kakav znak zivota al nista.

 

Evo sad sam detaljno procitao obrazlozenje agrama preko portala i pise da mobitel nije za nase trziste nego njemacko. Ne kuzim,otisao sam u vodafone (prakticki nas vip jer kad sam s tom karticom u HR mi pise vip),uzeo p10 plus i gotovo. Ajd da je neki kineski kojeg kod nas nema za kupiti,al ovo...

12 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

U petak mi dolazi P10+, sucelje mi izgleda malo djetinjasto, i to vidim kao jedinu manu na telefnu... Odlucio sam se za njega jer zelim probat taj Huawei i jos uz to kamera izgleda dobra, a dual sim mi je obavezan....

Liverpool is not just a football club,its way of a life.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
Bash kaže...

U petak mi dolazi P10+, sucelje mi izgleda malo djetinjasto, i to vidim kao jedinu manu na telefnu... Odlucio sam se za njega jer zelim probat taj Huawei i jos uz to kamera izgleda dobra, a dual sim mi je obavezan....

 Neces pozalit,osim ak dobis ovaj moj problem 

 

I meni je jedina mana bila malo cudan izgled sucelja. al imas njihove teme,ja sam stavio dark,i izgleda normalno i nimalo djetinjasto. Trebalo mi je nakon 3 godine HTC-a malo privikavanja al brzo se priviknes.

Brz,baterija dugo traje,odlicne slike i video radi,stvarno nisam nasao mane...

13 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Jel se nekom dešava da mu P10 random vibrira? Pokušao sam tu vibraciju isključiti na par mjesta ali i dalje se povremeno događa.....

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Sva sreca pa postoji Huawei zlatno clanstvo jer mi je mobitel pao nakon 3 dana vlasnistva s visine od 30cm direkt na kamen i razbilo se staklo ekrana. A pazio sam na njega i spustao ga ko perce. Nego neka preporuka onih robusnih zastita ? Moze kostati nesto vise bitno da se zastiti odlicno mobitel.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 12:04 (monsieur).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Kako ste zadovoljni kamerom na p10+ .. Mjenjam mate 8 pa više ni sama neznam što bih jer svi svoje kamere pretjerano hvala... Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

odlicna kamera radi odlicne slike i odlican video,ostao sam iznenaden jer nisam ocekivao tako dobru kameru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.9.2017 11:51 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

---objavio duplo 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.9.2017 11:51 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Za sad, od kako sam napravio hard reset, više nemam problema sa random vibrom. Vidjet ćemo jel će tako ostati. U elipsu sam kupio nano (oleofobni) premaz od max mobilea i nanio 3 sloja (u uputama piše 2 puta). Za sada je swipe po ekranu dosta glađi/lakši i nešto manje otisaka ostaje na ekranu. Čekam da mi iz kine dođe drugi nano premaz pa ću taj dodatno gore nanijeti. Mob je super i nedostatak mu je jedino manjak tog premaza (iako, nije to neka drama). Većina kaljenih stakala iz Kine (pa i ono Nillkinovo) mi nisu dala željeni rezultat, bilo je otisaka na sve strane, baš kao i da nema stakla. Neznam jel neko proboa s neki kaljenim staklom pa da je zadovoljan u tom smislu, jel čini mi se da većina njih uopće nema taj premaz gore.....

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 11:07 (gnomisa).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Kakav je to premaz,sto on tocno radi?

 

Ja sam na svoj p10 plus stavljao kaljena stakla,par puta me spasila,ali nema stakla koji ravno pase jer je ekran pri rubu blago zaobljen,pa ostane onako malo u zraku i nemozes zaljepit sto ruzno izgleda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
izvone kaže...

Kakav je to premaz,sto on tocno radi?

 

Ja sam na svoj p10 plus stavljao kaljena stakla,par puta me spasila,ali nema stakla koji ravno pase jer je ekran pri rubu blago zaobljen,pa ostane onako malo u zraku i nemozes zaljepit sto ruzno izgleda.

Dakle oleofobni (ili nano) premaz služi da bi smanjio otiske prstiju kod korištenja mobitela a koliko sam skužio bome i omogućava "glađe" swajpanje po ekranu. Nanosi se strojno u proizvodnji na samo kaljeno staklo i imaju ga i jeftiniji mobiteli. Huawei je popio dosta kritika zbog toga a ja sam to znao prije kupovine ali sam mislio da će aftermarket premaz (ili kaljeno staklo) pomoći. CO Huaweija je rekao da premaz nisu stavili jel je uzrokovao određeni statički elektricitet kad se nanosio na njihovo staklo a sve zbog onog fingerprint gumba koji je dio stakla a ne kao poseban gumb kao kod drugih mobitela koji ga imaju naprijed. To je sramota i velika šteta jel inače je mob odličan. Nekima ne smeta al ja skužim jel mi definitivno puno teže prst klizi po mobu nego li kod P9 a ekran moba se začas zaprlja nenormalno. Ne kužim kak im je to uopće palo na pamet da puste tak i onda još stave onu ultrajeftinu plastičnu foliju na njega koja em je užasna em i ona ostavlja otiske. I to je onda flagship telefon. Isti problem imaju P10 Plus i Mate 9.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.9.2017 15:19 (gnomisa).
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Evo update na moj case. Dobio novi mob,trebao sam to odmah napraviti i ići u vodafon a ne slat u agram.

 

Rekli su da je to kriv taj android update,koji ga je zbrikao,ali doslovce . Imali su samo moj slučaj na p10 plus i dosta samsunga s istim problemom. 

 

Sada sam dobio VIP huawei care članstvo,piše da imam pravo na zamjenu zaslona ak mi padne u roku 3 mjeseca,3 godine na uređaj i zamjenu uređaja u roku 3 mjeseca (što mi ne pada na pamet jer je mobitel bomba).

Koliko sam čitao taj update su povukli,al ako vam dođe malo pričekajte s instalacijom :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
izvone kaže...

Evo update na moj case. Dobio novi mob,trebao sam to odmah napraviti i ići u vodafon a ne slat u agram.

 

Rekli su da je to kriv taj android update,koji ga je zbrikao,ali doslovce . Imali su samo moj slučaj na p10 plus i dosta samsunga s istim problemom. 

 

Sada sam dobio VIP huawei care članstvo,piše da imam pravo na zamjenu zaslona ak mi padne u roku 3 mjeseca,3 godine na uređaj i zamjenu uređaja u roku 3 mjeseca (što mi ne pada na pamet jer je mobitel bomba).

Koliko sam čitao taj update su povukli,al ako vam dođe malo pričekajte s instalacijom :)

 Ako se neki mob sjebe, odmah se kaže da je "i samsung" imao tako nešto, da se valjda čovjeka utješi 

 

Nikad za ni jedan Android mob nisam čuo da ga je software toliko sjebao da ti daju novi mob.

 

Riknula je tebi kolega matična ploča...a oni ti prodali patku oko softwarea.

14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Poznanik mi je imao SGS5,i dode do mene neki dan s nekom krntijom od moba (zamjenski sto je dobio),veli dosao update i vise se nije dao upalit...sumnjam da je tolka slucajnost,pa da je obojci riknula maticna bas nakon update-a,a jos su i potvrdili u vodafonu.

 

Samo prenosim :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
izvone kaže...

Poznanik mi je imao SGS5,i dode do mene neki dan s nekom krntijom od moba (zamjenski sto je dobio),veli dosao update i vise se nije dao upalit...sumnjam da je tolka slucajnost,pa da je obojci riknula maticna bas nakon update-a,a jos su i potvrdili u vodafonu.

 

Samo prenosim :)

 S5 iz 2014. god a ovaj tvoj iz 2017. god - i ti to uspoređuješ. Njemu je riknuo nakon 3 godine., al ovaj tvoj je novi. Da si rekao da je došao s S8 ok., ali S5 

14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

To je usporedba s frendom koji je nakon istog updatea koji je donosio iste promjene isto riknuo,neznam koje verzije su u vodafonu,al sigurno nisu tako stare jer se tamo nosi ak je pod garancijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Kako vi punite svoj plus model (tj bilo koji mob koji ima brzo punjenje) preko mobitela? ja imam USB 3.0 HUB i kad spojim mob on vise trosi bateriju nego da ju puni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Ako je netko skinuo tvorničku foliju s ekrana, mogu preporučiti Nillkin H+PRO glass. Stvarno odlično staklo mobitel više nema nikakvih packi po ekranu. Stvarno milina za koristiti. Fino je naleglo tako da nema nikakvih mjehurića sa strane niti igdje.

13 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Ekipa cura bi uzela P10, pa me sada zanima dali Kamera ima Slow Motion te dali ima mogućnost dodira zaslona, otključavanja kao što ima Sony?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
Svi telefoni s touchscreenom imaju mogućnost dodira zaslona. Pitanje ti je vrlo nejasno.

P10 ima čitač otiska prsta s prednje strane pa se uređaj brzo i lako otključa na taj način. Dvostruki tap za paljenje ekrana, koliko znam, nema.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
Pozdrav,

Kako da skinem watermark sa fotografija?


Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

U opcijama fotoaparata. Makni kvacicu sa watermark photos i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Kako se rijesiti gubljenja fokusa? Tipa snimam sebe mobitel se ne mice malo je fokusirano, onda naglo izgubi fokus itd. Vjerovatno se mora igrati nesto u postavkama ili?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Ako snimas sebe ti je najbolje da fokusira na prepoznavanje lica i onda drzi. Nikad nisam to rabio al sam vidio negdje u postavkama fotica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Huawei P10 i P10 Plus-rasprava

Pozdrav svima!

Ozbiljno sam zagrizao za P10 pa me zanima ima li netko savjet gdje ga kupiti. Gledam na nabavi  i cijene dosta variraju a koliko vidim po specifikacijama su isti. Najjeftiniji su na ekupi pa me zanima da li netko ima iskustva sa ostvarivanjem garancije preko njih.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.10.2017 10:32 (nevrjeme).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
nevrjeme kaže...

Pozdrav svima!

Ozbiljno sam zagrizao za P10 pa me zanima ima li netko savjet gdje ga kupiti. Gledam na nabavi  i cijene dosta variraju a koliko vidim po specifikacijama su isti. Najjeftiniji su na ekupi pa me zanima da li netko ima iskustva sa ostvarivanjem garancije preko njih.

Ne znam za druge ali Elipso ima akciju sa dvije godine jamstva na lom stakla. Meni se to čini kao povoljna prilika. Ja imam P10 od lipnja i mobitel je odličan. Moja preporuka za ovaj uređaj.

Stručnjak za odmaganje...
9 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
Pozz, jel ima gdje tema za mate 10 pro? 😊
JH
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Huawei P10 i P10 Plus-rasprava
izvone kaže...

Kakav je to premaz,sto on tocno radi?

 

Ja sam na svoj p10 plus stavljao kaljena stakla,par puta me spasila,ali nema stakla koji ravno pase jer je ekran pri rubu blago zaobljen,pa ostane onako malo u zraku i nemozes zaljepit sto ruzno izgleda.

 Ima raznih kaljenih stakala i ja imam već treće u 4 mjeseca i pomalo sam lud zbog toga. Prvo mi je spasilo ekran mobitela prilikom pada mobitela na stranu ekrana, dok je drugo otkrhnuto zbog samo njemu znanih razloga (mobitel nije pao niti je udaren), dok se na staklu vide ogrebotine ključeva. Tako da bi se o kvaliteti pojedinih kaljenih stakala dalo raspravljati. Jučer sam stavio treće staklo i nadam se da neće stradati tako brzo.

 

Meni je staklo malo uže, pa ne pokriva bočne rubove ekrana. To sam riješio Spigenovom rugged armor navlakom koja ima rubove izdignute iznad rubova ekrana.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice