"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.319
|
čitano: 5.741.244
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
alex_vu kaže...

Pozdrav svima!

 

Imam mali problemčić ili dva - moj cca 3 godine vjerni Xiaomi Redmi Note 3 Pro, koji je sa mnom prošao sito i rešeto, je ispao i više ne nalazi mrežu.

Vidi kada je SIM unutra ili nije, i microSD, ali mreže nema, a microSD sad već veli da ju želi formatirati (drugi uređaji ne vide problem s ijednom karticom).

Naime, u servisu vele da sam udarcem oštetila matičnu ploču, i ja bih htjela i sama nekako provjeriti je li to slučaj i moram li stvarno uzeti novi, a dijagnostičke aplikacije vele da je sve okej?

 

Mislim, već sam ja krenula u potragu za novim mobitelom, i napikirala sam se, normalno, opet na Xiaomi :D

Istražujem opcije i  našla sam Redmi 5 Plus, Mi A2, Note 6... I skužila da nemam pojma, dokle god ima okej kameru, dugu bateriju, solidnu memoriju (+mjesto za moju microSD) i utor za sluške, ja sretna. Budžet mi je za ovaj bio 1000kn i onda mi je nabilo carinu 250, pa bih tako nekako i ovaj puta - ali ako mogu proći bez carine, to bi bilo super.

 

Unaprijed hvala na pomoći :D

 Ak odaberes dhl shipping dode ti u 10 dana i ne placa se carina ni pdv jer imaju caku preko toga, ak uzmes free shipping cekas 30 dana i placas pdv i carinu vise nego sto te kosta dhl.. Original 
https://s.click.aliexpress.com/e/cqWhjBoc

 

imas i global verziju koja je malo skuplja al dobijes podrsku za 4g 800 mhz i eu punjac.. ak koristis tele 2 onda nema razloga da uzmes skuplji jer razliku neces osjetit buduci da tele 2 ne koristi tu frekvenciju https://s.click.aliexpress.com/e/bZrxLLjw

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 12:45 (domac5).
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
domac5 kaže...

 Ak odaberes dhl shipping dode ti u 10 dana i ne placa se carina ni pdv jer imaju caku preko toga, ak uzmes free shipping cekas 30 dana i placas pdv i carinu vise nego sto te kosta dhl.. Original 
https://s.click.aliexpress.com/e/cqWhjBoc

 I koliko na kraju kosta ako odaberem dhl?

npr. gledam da si uzmem redmi note 6 pro, Bundle: standard with gift i crna verzija to je 162 eur, jel to ta cijena bez pdva ili moram jos nesto uracunat ako odaberem dhl?

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 14:43 (NiDJO7Z7).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

nista, samo dhl koji je 160 kn i ono najbitnije dode za cca 10 dana a ne 30

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Iskustva sa ULEPHONE? Tražim mobitel sa baterijom koja traje dugo i kamerom koja može radit dobre slike po noći (u mraku). 
Imam Xiaomi Redmi Note 2 i sada tražim nešto bolje.


Do 1500kn mobitel, bilo bi vrh :)

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.10.2018 16:52 (1.Lovac).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
1.Lovac kaže...

Iskustva sa ULEPHONE? Tražim mobitel sa baterijom koja traje dugo i kamerom koja može radit dobre slike po noći (u mraku). 
Imam Xiaomi Redmi Note 2 i sada tražim nešto bolje.


Do 1500kn mobitel, bilo bi vrh :)

Sad nadogradi na redmi note 5/6 pro i vozi dalje

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
1.Lovac kaže...

Iskustva sa ULEPHONE? Tražim mobitel sa baterijom koja traje dugo i kamerom koja može radit dobre slike po noći (u mraku). 
Imam Xiaomi Redmi Note 2 i sada tražim nešto bolje.


Do 1500kn mobitel, bilo bi vrh :)

ako je do 1500kn onda A2 Lite

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
1.Lovac kaže...

Iskustva sa ULEPHONE? Tražim mobitel sa baterijom koja traje dugo i kamerom koja može radit dobre slike po noći (u mraku). 
Imam Xiaomi Redmi Note 2 i sada tražim nešto bolje.


Do 1500kn mobitel, bilo bi vrh :)

 Meizu M6 Note ima dobre noćne slike i odličnu bateriju.

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mi A2, P20 lite ili nesto trece?

 

U HR do 2000kn

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

A2 ti je best buy definitivno. Preporuka ogromna.

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo našao sam neku stranicu za usporedbu mobitela. Čini mi se da su po vašim komentarima, nekim mojim osobnim preferencama i osvrtima na netu ovo trenutni top modeli. 

Pogledajte ovu usporedbu, razmislite i napišite zašto preferirate svoj odabir. 

 

ulefone power 5s

xiaomi mi a2

xiaomi redmi 6 pro

xiaomi pocophone f1

0 ulefone power 5s
6 xiaomi mi a2
4 xiaomi mi a2 lite
2 xiaomi redmi 6 pro
13 xiaomi pocophone f1
Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Tu si naveo A2 lite i redmi 6 pro, to su isti telefoni samo je a2 lite stock android a 6 pro MIUI

11 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
1.Lovac kaže...

Evo našao sam neku stranicu za usporedbu mobitela. Čini mi se da su po vašim komentarima, nekim mojim osobnim preferencama i osvrtima na netu ovo trenutni top modeli. 

Pogledajte ovu usporedbu, razmislite i napišite zašto preferirate svoj odabir. 

 

ulefone power 5s

xiaomi mi a2

xiaomi redmi 6 pro

xiaomi pocophone f1

Taj ulefone je kategorija za sebe, zapitaj se da li ti treba takav "monstrum" od telefona.
Ostali s liste, pocophone ima najjaci cpu/gpu kombo - odlican za gaming, ostalo ako ti treba iskljucivo brzi i pouzdan telefon, uzmi najjeftiniji s te liste i miran si.


Razlike u svakodnevnom radu nema.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
chaselol kaže...
1.Lovac kaže...

Evo našao sam neku stranicu za usporedbu mobitela. Čini mi se da su po vašim komentarima, nekim mojim osobnim preferencama i osvrtima na netu ovo trenutni top modeli. 

Pogledajte ovu usporedbu, razmislite i napišite zašto preferirate svoj odabir. 

 

ulefone power 5s

xiaomi mi a2

xiaomi redmi 6 pro

xiaomi pocophone f1

Taj ulefone je kategorija za sebe, zapitaj se da li ti treba takav "monstrum" od telefona.
Ostali s liste, pocophone ima najjaci cpu/gpu kombo - odlican za gaming, ostalo ako ti treba iskljucivo brzi i pouzdan telefon, uzmi najjeftiniji s te liste i miran si.


Razlike u svakodnevnom radu nema.

 Zašte ne Ulefone?

Istina da nisu nešto pouzdani, ali neki baš žele monstruma bateriju.

Kolega mi je neki dan potrl Gretela GT 6000, pa sam mu sad naručio Oukitela K7000 Power.

Nekima treba 4-6 dana autonomije.

dak
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 11:01 (dak0001).
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Što mislite, hoće li će se pojavit negdje u našim trgovinama Xiaomi Mi 8 Lite u prodaji? Planiram ga kupit pa ne znam da li mi se isplati čekati do kraja godine kad možda dođe u neki naš dučan ili da ga naručim izvana samo? Zbog lakšeg ostvarivanja garancije radije bih ga kupio kod nas, unatoč tome što će bit skuplji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 15:00 (sakho).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
sakho kaže...

Što mislite, hoće li će se pojavit negdje u našim trgovinama Xiaomi Mi 8 Lite u prodaji? Planiram ga kupit pa ne znam da li mi se isplati čekati do kraja godine kad možda dođe u neki naš dučan ili da ga naručim izvana samo? Zbog lakšeg ostvarivanja garancije radije bih ga kupio kod nas, unatoč tome što će bit skuplji.

 Čini se da ti mobis ima vec prednarudzbe za taj model.

Xiaomi Mi 8 lite

 

Znaci, da lako moguce da ce stici i u ostale trgovine. Posalji upite trgovinama koji imaju Xiaomije, a imas i na FBu MI hrvatska, mozda i oni znaju nešto, mene su uputili na Xiaomi servis Bijelić kad sam bio u potrazi za orginal punjačem Xiaomija.

 

Edit:

Samo Mobis je skuplji, primjerice A2 lite 3/32 u Neutrinu 1349kn, a u Mobisu 1499kn

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2018 15:53 (kiki_b).
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zadnji update 9.6.3.0 miui mi pregazio twrp i root i juče se mslo poigram sa tim da opet sredim.

Stavim tako zadnji twrp, instaliram supersu, magisk i lazy flasher, boota se normalno, root checker kaže rootano, no magisk se ruši i ne mogu google cameru instalirat.

Skinem tako zadnji magisk, no sad kad hoću flash iz twrp javi error 1, pa onda iz launchera obrišem magisk i supersu, reko nanovo ću sve, međutim ni to ne ide, sad stoji da je rootano i dalje no džabe kad magisk ne radi.

Čitao sam da bi sad kao trebo stock boot.img flashat da sve prebriše no di nać od ovog roma ispravni i da ne sjebem šta god ?

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@kiki_b 

E super onda, hvala. Upisao sam se kod njih pa se nadam da će uskoro doć

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 8:17 (sakho).
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav

Zanima me, je li itko naručivao mobitel s aliexpressa. Kupio bih lenovo mobitel cirka 90-100 dolara i free shipping je jedina opcija koju mogu odabrati za Hrvatsku. No brinu me dodatni troškovi tipa carina ili pdv. Je li netko naručivao i možete li mi dati neki uvid što mogu očekivati. Ako bi neki dodatni troškovi bili samo pdv tipa 150-200 kn, nije strašno, sve više od toga je ipak previše.

Hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
makechaos kaže...

Pozdrav

Zanima me, je li itko naručivao mobitel s aliexpressa. Kupio bih lenovo mobitel cirka 90-100 dolara i free shipping je jedina opcija koju mogu odabrati za Hrvatsku. No brinu me dodatni troškovi tipa carina ili pdv. Je li netko naručivao i možete li mi dati neki uvid što mogu očekivati. Ako bi neki dodatni troškovi bili samo pdv tipa 150-200 kn, nije strašno, sve više od toga je ipak previše.

Hvala

 Imaš ovdje već odgovoreno na takva pitanja.

https://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-carinjenje-cesto-postavljana-pitanja-faq/167189.aspx

 

Okvirno, na ukupnu cijenu mob+shipping, će ti zaračunati PDV, i još nekih 50-70 kn carinskih troškova.

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
makechaos kaže...

Pozdrav

Zanima me, je li itko naručivao mobitel s aliexpressa. Kupio bih lenovo mobitel cirka 90-100 dolara i free shipping je jedina opcija koju mogu odabrati za Hrvatsku. No brinu me dodatni troškovi tipa carina ili pdv. Je li netko naručivao i možete li mi dati neki uvid što mogu očekivati. Ako bi neki dodatni troškovi bili samo pdv tipa 150-200 kn, nije strašno, sve više od toga je ipak previše.

Hvala

 Ali express je skupina ogormnog broja dućana.

Svaki ima svoje uvjete.

 

Postoje neki koji imaju sređen uvoz u HR bez PDVa i cijena koju platiš kod kupovine je sve.

Pronjuškaj malo po temi, ja dugo nisam kupovao pa ne znam.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja sam zadnji mob kupio na giztop stranici i došao je bez ikakvih dodatnih troškova.

Najbolja muška klapa na području Zagreba i okolice :D https://www.facebook.com/klapa.bosket/
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ekipa, zanima me koji je trenutno best buy Xiaomi za kupit u HR do 1000kn?

 

Bitno je da je do cca 1000 kn (+/-100kn) i da se moze kupit u HR.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Verbum kaže...

Pozdrav ekipa, zanima me koji je trenutno best buy Xiaomi za kupit u HR do 1000kn?

 

Bitno je da je do cca 1000 kn (+/-100kn) i da se moze kupit u HR.

 Za gotovinu, 999kn, Redmi S2

 

Imaš još Redmi 5, ali ti je slabiji procesor i manja baterija.

Ako bi potegnuo malo više, onda Redmi Note 5

A ako zeliš stock android, onda Mi A2 lite

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 19:13 (kiki_b).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

da li je u neke kineske online shopove dosao magic 2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Ne vidim temu i komentire za Mate 20 Lite. Jel ok mob? Ja imam Huawei P20 Pro.
Gledam da staroj uzmem Xiaomi A2 ili Mate 20 Lite. Znam da su različite kategorije. Strah me A2 iako je Android One. Vidim da se na forumu ljudi žale da malo šteka. Meni je bitno da radi i da me stara ne zove da mob ne radi.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Mislio uzeti Mi8 SE (6/64 gb) 11.11. na Goldwayu, no za nešto nižu cijenu se pojavio na Mi Zealeru u talijanskom skladištu za cca 1700 kn (nakon što se iskoristi 10$ kupon pri registraciji) tako da nisam puno dvojio . link

You only got one finger left And its pointing at the door
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz...narucio bih si mi 8 sa Goldway-a.E sad,pricekat 11.11 zbog popusta? Da li ce to zaista tako biti,snizen sa 390$ na 354$ uz neka 2 kupona? Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

kratko pitanje :

 

https://www.mall.hr/pametni-telefoni/xiaomi-gsm-telefon-a2-4-64gb-crni

 

ili

 

-Xiaomi-Redmi-Note-5-4GB-RAM-64GB-ROM-Mobile-

 

 

ili bas nesto trece ako ima bolje - u tom nekom rangu 1200 kn max... a da ce potrajat,nemam nekih bitnijih zahtjeva

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Note 5 ima jedino bateriju bolju, a u svemu ostalome je A2 puno bolji..

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 4 hvala 1
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bez razmisljanja Redmi Note 5, mislim stvar je jasna sd636 > sd625

Jedino sto A2 lite ima stock android umjesto MIUI kod note 5 i da A2 lite ima malo moderniji ekran, tj. ima taj 'notch'

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2018 21:50 (NiDJO7Z7).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice