MEIZU M2 Note

poruka: 1.882
|
čitano: 337.134
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Ja sam bio probao i super mi je radila, ali mi mob bio pun do kraja pa išao vračati na tvorničke postavke da sve izbrišem i nakon toga više nikako nisam mogao naći dobru verziju pa se vratio na 5.1.12 0G. Imao sam osječaj kao da mi je novi mob. Nakon toga pokušavao par puta preko nekih linkova skinuti i ubaciti, ali sve nešto bez google play. Eto ako netko zna gdje skinuti jer više se ne sječam gdje sam bio skinuo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
MEIZU M2 Note

Nakon par tjedana korištenja FM6ice na M2 imam osjećaj da mi je mob usporeniji i da cica bateriju puno više ne go prijašnje verzije.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Meni je u par sati surfanja potrošilo baterije gotovo kao kad slušam nešto na youtube pa se vratio na 5.1.12 0G. Uz root, supersu i još par aplikacija odlično to sve radi. Nadam se da će i flyme 6 tako ispeglati. Ima i dobrih tema za skinuti pa sve to izgleda jako lijepo. Volio bih uzeti opet meizu sa većim ekranom i jačom baterijom. Dok skupim pare bit će valjda i nešto tko povoljno:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Našao sam na

https://downloads.meizufans.eu/?dir=m2note/firmware/stable

novi firmware 6.0.2.0 pa ću ga isprovati.

Naime, u zadnje vrijeme me dosta muče kontakti. Sve sinhronizacije sa računima isključene, ali kad ulazim u imenik zna mi se desiti da se 10-ak sekundi (pa i više) pojavi bijeli ekran i tek nakon toga mi se pojavekontakti i kad kliknem na neki broj opet bijeli ekran nekoliko sekundi i onda vidim podatke osobe. Kod zvanja isto tako nekad treba proći 10-ak sekundi pa i više da se uspostavi veza. Postavljena melodija zvona za neku osobu uglavnom ne zvoni nego osnovna melodija. Ovo se ne dašava uvijek ali u zadnje vrijeme češće pa me to smeta. Sada imam stable 5.1.12 OG, a i prijašnje verzije su imale isti problem.

Pročitao sam da kad se isključi sinhronizacija sa Google acount da se to ne događa, ali kod mene ni to ne pomaže. Ako netko zna trajno rješenje bio bi zahvalan.

Inače mobitel je star 19 mjeseci i to mu je jedina zamjerka.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Meni se to također počelo dešavati, taj bijeli ekran na par sec na 5.1.12 OG verziji. Skinuo sada 6 i sve je ok što se tiće toga.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
mariclius kaže...
Meni se to također počelo dešavati, taj bijeli ekran na par sec na 5.1.12 OG verziji. Skinuo sada 6 i sve je ok što se tiće toga.

 Imam sad 6.7.4.11 i to mi se više ne dešava, ali zato troši previše bateriju. Između ova dva problema ipak mi je draže da troši bateriju.

12 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Primjetio sam i ja da je baterija slabija. Prije mi je 8 sati surfanja i slušanja youtube bilo taman, sada se već osjeti razlika, ali izgurat će nadam se do nekog novog moba:) Denstalirao sam hrpu app i pokrenuo greenify pa ublažim malo to za bateriju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MEIZU M2 Note

Jel je i vama nekako tih zvucnik dok razgovarate, pojačano je do kraja no nekako se slabo čuje

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note

Kod mene je sve ok što se tiće zvuka.

8 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Koliko se sjećam, pretih zvuk u slušalici je poznat problem kod M2note
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Mob se u zadnje vrijeme cudno ponaša, narocito na Facebooku sam izlazi iz njega,šteka zapinje.Izbrisao sam face i opet ga instalirao ali isto..

Trenutno je na njemu verzija flyme 6.1.0.0G

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Deinstaliraj aplikaciju i skini apk sa ovog linka i radit ce ti normalno.
To se desava nakon prelaska na flyme 6. Imas na meizu fans forumu o svim tim problemima.
http://www.androidapksfree.com/apk/facebook-apk-latest-version-download/
15 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
dasan kaže...

Mob se u zadnje vrijeme cudno ponaša, narocito na Facebooku sam izlazi iz njega,šteka zapinje.Izbrisao sam face i opet ga instalirao ali isto..

Trenutno je na njemu verzija flyme 6.1.0.0G

 

josipst kaže...
Deinstaliraj aplikaciju i skini apk sa ovog linka i radit ce ti normalno.
To se desava nakon prelaska na flyme 6. Imas na meizu fans forumu o svim tim problemima.
http://www.androidapksfree.com/apk/facebook-apk-latest-version-download/

Meni nije pomogla instalacija ovog apk-a.

Pomoglo mi je uključivanje Data Saver-a

9 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Probao sam sa linka ista stvar bagovito do bola... kako se uključi data saver ? Ili ima još neka opcija..sta uraditi

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 18:13 (dasan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
dasan kaže...

Probao sam sa linka ista stvar bagovito do bola... kako se uključi data saver ? Ili ima još neka opcija..sta uraditi

https://www.androidpit.com/how-to-limit-facebook-data-usage

 

Nažalost prerano sam se poveselio, nakon 2-3h ponovno se pocela krešati... treba ekipa iz flyme-a to fiksati...

Inace do neki dan sam korisitio beta verzije facebook aplikaciju koja se krešala samo kad bi otvarao external linkove.....

9 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Pozdrav. Jel ima netko ideju kako poboljšati GPS signal na meizuu? Možda neki GPS uređaj sa aplikacijom za mob? Gledala sam na GPS topicu ali nisam ništa našla. HVala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: MEIZU M2 Note

Guglaj "mediatek poor gps solution"

Imao sam prije par godina nekog kineza Landvo koji je imao Mediatek chipset (kao i Meizu) i malo sam poboljšao gps koristeći Mobileuncle Tools i gps status toolbox.

live long and prosper
9 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Da li se pojavilo neko rijesenje za Fb problem na Meizu M2 Note.....stalno baguje izbacuje

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MEIZU M2 Note

Imam Flyme 6.2.0.0A i više mi u settingsima ne postoji meizu account (imam samo other accounts i tamo ne mogu ništ pametno dodati). Uglavnom htio bi rootat mob (prije je vec bio rootan no nakon nekog update-a root je nestao). 

 

Dal možda znate kak se zove aplikacija gdje se inace prijavljuješ na meizu acc? Ili da li postoji drugi nacin kako rootat mob?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Vidim da ova tema pomalo odlazi u zastaru što je i normalno otkad je izašao ovaj model. Za dva mjeseca bit će tri godine kako koristim ovaj model i osim slabljena baterije sve ostalo je cool. Čak i home tipka je odlična a bio sam skeptičan po tom pitanju koliko će izdržati. Još uvijek perfekcija za tipku.

Prije nekoliko dana imao sam problem sa stock app SMS nisam mogao primati ni slati poruke a operater mi je rekao da kod njih sve prolazi i da nema problema. Odlučio sam napraviti factory reset i stanje sa SMS app se vratilo u normalu.

 

Ali nastao je drugi problem za koji nisam bio upoznat da tvrtka Meizu više ne dozvoljava instalaciju Google instalera i svih pratećih aplikacija. Tu potvrdu sam dobio istražujući po googlu i stvarno je tako, barem još nitko nije to uspio rješiti.

 

Kako sam u trženju zamjene za ovaj mob prije ovog iskustva opet bi išao na Meizu ali sad moram promjeniti tvrtku ali teško je naći model sa ovakvom Home tipkom (Iphone zaobilazim) a da je provjeren i solidan. Može li neki savjet.Hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Ima rjesenje. Treba taj Meizu staviti na "white listu" Googla i nema problema s google services ni sms-om.

http://forum.flymeos.com/thread-40784-1-1.html
15 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note

Hvala na linku ali nisam uspio, ali sam još malo istraživao i našao jednu drugu opciju koja mi je pomogla za Meizu. Link:

http://forum.flymeos.com/thread-44706-1-1.html

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice