OnePlus 5

poruka: 614
|
čitano: 160.336
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
OnePlus 5

*dupli post-mob

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2017 11:41 (dalja46).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5
kvrzan kaže...

Planiram si kupiti Oneplus 5T pa bi me zanimalo jeli oneplus ima ovlašteni servis u Hrvatskoj gdje je ostvariva garancija? 

 tocnije ovo

10 godina
offline
OnePlus 5

Ja ne znam sto je nekim proizvodjacima, sve dalje i sve gore kamere rade.

 

https://www.dpreview.com/articles/0100696659/oneplus-5t-first-impressions-review

 

Pogledajte facu onog covjeka sto dolazi...pa nestala je doslovno...nema ni d od detalja.

Naravno da ne ocekujem rezultat kao od full frame senzora, ali ovo je koma.

 

 

https://www.dpreview.com/files/p/articles/0100696659/sample6IMG_20171117_231948.jpeg

 

Ili ovo:

 

https://www.dpreview.com/files/p/articles/0100696659/zoom2IMG_20171117_164955.jpeg

 

Kako je netko dobro primjetio u komentarima...Claude Monnet u svoj svojoj raskoši.

 

https://cdn.unifiedcommerce.com/content/product/large/6000-0827-1.jpg

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 14:45 (ocean77).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 5
ocean77 kaže...

Ja ne znam sto je nekim proizvodjacima, sve dalje i sve gore kamere rade.

 

https://www.dpreview.com/articles/0100696659/oneplus-5t-first-impressions-review

 

Pogledajte facu onog covjeka sto dolazi...pa nestala je doslovno...nema ni d od detalja.

Naravno da ne ocekujem rezultat kao od full frame senzora, ali ovo je koma.

 

 

https://www.dpreview.com/files/p/articles/0100696659/sample6IMG_20171117_231948.jpeg

 

Ili ovo:

 

https://www.dpreview.com/files/p/articles/0100696659/zoom2IMG_20171117_164955.jpeg

 

Kako je netko dobro primjetio u komentarima...Claude Monnet u svoj svojoj raskoši.

 

https://cdn.unifiedcommerce.com/content/product/large/6000-0827-1.jpg

Ovo je užasno. Ne znam kad sam zadnji put vidio tako "soft" slike ili da je toliko jak "oil painting" efekt ili toliko pretjeran noise reduction u low light. Ovaj mobitel kombinira sve navedeno. 
Nadam se da će to srediti kroz neke od nadogradnji jer ovo je jako, jako loše.

12 godina
offline
OnePlus 5

Naručio sam 8/128 model i ostvario sam 10% popusta koristeći email od hrvatskog sveučilišta. Gnjavaža s lažiranjem podataka iz USA nije potrebna. Nabavite email i lozinku od nekog studenta koji koristi adresu preko faksa i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OnePlus 5
Kakav je zapravo hardver ove kamere? Odnosno jeli je moguće da je neke buduće nadogradnje "poprave"? Stvarno je šteta da ovakav mob ima ovako lošu kameru, barem prema ovim prvim testovima..
Spremio sam se za kupovinu, nabavio 10% popusta, sad sam američki student :) ali sam trenutno odustao jer mi kamera ipak nije tooliko nevažna..
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: OnePlus 5
Ali neka su dizali hype s fotografijama prije predstavljanja. 😂

I ja sam razmišljao da kupim 5T ali čim sam vidio fotografije usera, malo jači deal breaker.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
OnePlus 5

Kako ide to s popustom? Jel mogu naručiti na nečije ime (studentovo), a platiti svojim PayPalom (imam samo Maestro i Visu koja ne ide online) ili se mora podudarat sve?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 19:18 (non pasara).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 5
autoban01 kaže...
Kakav je zapravo hardver ove kamere? Odnosno jeli je moguće da je neke buduće nadogradnje "poprave"? Stvarno je šteta da ovakav mob ima ovako lošu kameru, barem prema ovim prvim testovima..
Spremio sam se za kupovinu, nabavio 10% popusta, sad sam američki student :) ali sam trenutno odustao jer mi kamera ipak nije tooliko nevažna..

 

Hardware kamere mu je osrednji, senzori su nekakav teski prosjek i imaju velicinu 1/2.8 sto je manje od senzora na Galaxy S8 kao i na Pixelima, HTC U11, a nesto je veci nego na LG G6 i V30 koji imaju najmanji i najgori hardware kamere...nekakav minimum kamere ove godine ima Galaxy S8 koji i sam imam, a tko zeli nesto bolje od ovogodisnjih modela neka gleda HTC U11 ili Pixele.

 

Sil kaže...
Ali neka su dizali hype s fotografijama prije predstavljanja. 😂

I ja sam razmišljao da kupim 5T ali čim sam vidio fotografije usera, malo jači deal breaker.

 

 

Ja sam mislio za zenu uzeti, ali nije mi svejedno cak i za nju jer imamo spojene Google Photos accounte pa nam se fotke pohranjuju na isti account i ne zelim ni njoj uzeti mob za takvom kamerom.

Sada ima Galaxy S7, a ovo sam mislio najvise zbog ekrana, a kamera bi joj bila veliki korak unazad.

 

Cekam dizastera da sad opet komentira kako idem po temama i kritiziram kamere top modela...covjek nikako da shvati da nisam nikakav fanboy nicega jer imam Galaxy S8+ pa sam i njegovu kameru kritizirao...ako ima razloga za to ja napisem.

13 godina
offline
OnePlus 5
Opet ti o senzoru. Pogledaj koje senzore imaju Mate 10 ili iPhone 8 pa kakve slike rade. I ja znam da G6 i V30 nemaju loše slike, dapače.
OP5T ima solidnu kameru. Nije za one koji gledaju do krajnjeg piksela i nije u rangu najjačima. Tko traži vrhunsku kameru, ovaj nije za njega.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 5
non pasara kaže...

Kako ide to s popustom? Jel mogu naručiti na nečije ime (studentovo), a platiti svojim PayPalom (imam samo Maestro i Visu koja ne ide online) ili se mora podudarat sve?

 Studentovi podaci ti trebaju kako bi primio email na tu adresu i s tog linka budeš preusmjeren na stranicu gdje aktiviraš popust. Nakon prihvaćanja popusta, normalno staviš artikle u košaricu i u posljednjem koraku imaš u izborniku opciju odabira ostvarenog popusta. Podaci za plaćanje ne moraju odgovarati studentovim pristupnim podacima za email adresu. Oni su ti samo potrebni za primitak emaila kojim ostvaruješ popust.

14 godina
offline
OnePlus 5

OP5T ima dobru kameru i ništa više.fokusirani su da ponude maksimalno za 500 € i to im uspijeva.kome se ne sviđa kamera jednostavno ga zaobiđe i kupi šta ga volja...

 

tu će mnogi reći da mogu za te novce na njuškalu uzeti S8.pa neka uzmu,ko im brani.

 

ja radije uzmem stroj koji ima najbrže punjenje,fingerprint i face unlock i fenomenalno ispoliran i brz OS...to je to 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: OnePlus 5
Mene npr zanima prvenstveno dobar dual sim uređaj.. s garancijom i podrškom proizvođača (a tu je Oneplus jedan od boljih), dobra baterija (5T ima nelošu bateriju prema prvim testovima), dobar OS (mislim da je tu Oneplus top).. jedino šta me kamera malo odvlači od njega, a ona mi je isto bitna..
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 5
autoban01 kaže...
Mene npr zanima prvenstveno dobar dual sim uređaj.. s garancijom i podrškom proizvođača (a tu je Oneplus jedan od boljih), dobra baterija (5T ima nelošu bateriju prema prvim testovima), dobar OS (mislim da je tu Oneplus top).. jedino šta me kamera malo odvlači od njega, a ona mi je isto bitna..

 Za cijenu koja se traži za 5T uvijek mora biti nekih kompromisa. Mislim da njegove prednosti uvelike nadmađuju nedostatke. S8+ kojeg sam imao ima kameru koja nije savršena, a on je daleko skuplji mob. Tko traži dlaku u jajetu, 5T nije za njega, kamera je mogla biti bolja, ali meni je osobno važnija autonomija i sveukupni dojam. Nema savršenog moba, pogotovo ne za 500 eura za 8/128 model.

16 godina
offline
Re: OnePlus 5
Ljudi, da li ste vi pratili cijelu priču oko izlaska 5T? Sad se opravdava kamera kao nekakav nužan kompromis da bi se zadržala cijena (koja nije više tako mala). I to bi bilo ok, da se nisu stavljale fotografije tipa "something extraordinary" :) u najavama uređaja. Znači, naglasak je bio da su bitno popravili kameru. Ali, to je OnePlus... Marketing malo žešći kao i fail "kakav jelly efekt... To na mom nema. Traže se sitnice..." Brzo punjenje... Super stvar kad imaš dash. Ali kad ti zatreba na poslu da napuniše, a nemaš dash, pripremi se na jedno od sporijih punjenja. Bio bih sretniji da je bio implementiran nekakav standard pa da imaš veći izbor. Uglavnom, mislim da je mobitel precijenjen i da OnePlus na krilima poskupljenja drugih premium brandova ulazi u fazu profitabilnosti. :)
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 5

Yo, what's up everybody, it's your boy Floss...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
OnePlus 5

Glupa kamera, bio sam nabrijan za uzet OP5T al kamera mi je dealbreaker, narucen HTC U11...

Jebiga, slike su mi uspomena za cijeli zivot, jedini trag koji uredjaj ostavlja dugorocno...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 5

Stigao 5t jučer 😀.

Na prvu mob je ok,ništa senzacionalno nakon kaj vidiš Samsungovu S seriju.

Dođe sa naljepljenim tempered glassom s njihove strane.

Nisam ga baš nešto isprobao još jer se igra gran turismo.

Face unlock je munjevit ali ne šljaka po mraku.

Kamera u low lightu bi mogao bit problem, ovako uz par slika u mraku nije baš nešto. Javim stanje kasnije kakvo je u savršenim uslovima.

Ona kamera sa blur pozadinom je super.

Mogu rec jednu stvar vec sad,baterija i optimizacija iste je top.

Imam 1h sota do sad,kopiranje,instaliravanje appova i ostale gluposti, baterija je još na 88% 

Ici ce sot na 6-7 sati bez beda.

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
OnePlus 5

Update nakon tjedan dana korištenja.

Kamera je koma i totalno razočaranje tako da ne savjetujem kupnju ako vam je kamera više važna od ostalih stvari.

Low light fotke užas, sa blicom još idu ali bez, koma. Neznam kaj su s tim napravili ali fotke i po srednjem osvjetljenju imaju izražen nekakav blur efekt di se gube detalji. Predpostavljam da je to do softvera koji obrađuje sliku pa su to stavili da se ne primjete tolko standardne boljke low lighta i malog senzora kao što je šum na slici itd.

Na dobrom osvjetljenju slike su dobre mada ne odlične. 

Imam osjecaj da su mi slike na starom op3 bolje. Da ne povjerujes. 

Uglavnom, nadam se da će uspjeti to nekako softwerski riješiti sa updateovima koji sigurno slijede. 

Dalje, touch nije baš najbolje podesen, ima ghost toucheva tu i tamo, dosta je teško brzo pisat i tipkat. 

A pozitivne stvari. 

Ekran, mada je samo hd+ reza, meni je super i dobro izgleda sa nekom tamnijom slikom. Nije na razini s8+ ali šta se može. 

Brzina uređaja, surfanja na dobroj vezi, sve leti. Igre nisam probao ali moralo bi sve letit.

Baterija je bolja strana, okvirno ocekujte 6h sot-a sa dvije aktivne kartice.

Zvučnik je dosta glasniji nego na op3. 

Dizajn, meni osobno je mrak.

I to je to, bok. 

Moj PC  
3 0 hvala 5
14 godina
offline
OnePlus 5

kod mene je 2 dana i apsolutno sam oduševljen.stigao i 4.7.4 update koji poboljšava kameru.Dash charge,super brzi face unlock i fingerprint.sve leti doslovno.jedino malo nezgodan za držanje kad igram zbog 18:9...dobio ga 10% jeftinije kao "student" :)...kakav S8,ovo je demonski stroj...

Moj PC  
1 1 hvala 1
14 godina
offline
OnePlus 5

Je, ja sam još na 4.7.2, van hr sam pa nisam nigdi na wifi spojen da provjeri, predpostavljam.

Nadam se stvarno da je kamera poboljšana jer ovo je koma. 

Sve ostalo je super, stvarno. Face unlock je super, scan unlock je brz, sve je prihvatljivo. Samo se nadam da je kamera popravljena ovim updateom. 

I baš je fora ono kad se ambient scren ukljuci i ako je di na satu jedinica onda je crvena. Baš jebeno zgleda. Sitnica ali dobro osmišljeno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 5
dalja46 kaže...

Kamera je koma i totalno razočaranje tako da ne savjetujem kupnju ako vam je kamera više važna od ostalih stvari.

Low light fotke užas, sa blicom još idu ali bez, koma. Neznam kaj su s tim napravili ali fotke i po srednjem osvjetljenju imaju izražen nekakav blur efekt di se gube detalji. Predpostavljam da je to do softvera koji obrađuje sliku pa su to stavili da se ne primjete tolko standardne boljke low lighta i malog senzora kao što je šum na slici itd.

Na dobrom osvjetljenju slike su dobre mada ne odlične. 

 Jesi stavio onaj novi update koji bi trebao popraviti kameru malo? Kakvi su dojmovi nakon toga?

14 godina
offline
OnePlus 5

Taj novi update mi došao tek jučer navečer, valjda su ga tek jučer tek pustili van za šire mase.

Vidi se pomak u kvaliteti na bolje u kvaliteti kamere ali ništa drastično. Je bolja nego prije naravno ali treba to još polirat softver da bolje obradi. Nema više onog blur efekta tolko izraženog ali ima ga još vidljivog.

Vrijeme je šugavo vani pa nisam još mogao pofotkakti u idealnim uvjetima, kad to uspijem javim rezultat.

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
OnePlus 5

Oneplus prve generacije je imao OK kameru, cak i odlicnu u kontekstu godine kada je izasao (imao ga), zatim Oneplus 3 takodjer vrlo dobra kamera (imao sam i njega) i sada gledam OP5T i jednostavno me ne privlaci, a bas sam ga mislio zeni uzeti...steta da gube kupce na takvim stvarima...inace mi se mob bas svidja, sve drugo je na visokom nivou.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
OnePlus 5

I ja imao jedinicu i trojku. Jedinica još uvijek radi ko mina kod nećaka. Imam osjećaj da trojka daje bolje slike. Što su tu ujebali, nemam pojma. Nedostatak ois-a se dosta primjeti. Sve ostalo na mobu je top.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: OnePlus 5
Ja i sad imam i OP1 i to onaj sa cyanogen logom i OP3 koji trenutno koristim.I mob je fenomenalan.
A i ja sam bacio oko na OP5T ali čini mi se da pravi lošije slike od OP3.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: OnePlus 5
Da taj sam imao priliku i ja... Bijeli sa Cyanohen natpisom iza...mob me bas dizajnom i privukao, a onda mi se jos i pokazao kao odlican.
14 godina
offline
Re: OnePlus 5
očekivat na OP kameru kao a Pixelu ili HTC-u je nerealno.OnePlus je mala tvrtka koja nema tolike mogućnosti i resurse.na kameri iPhonea radi čak 800 ljudi...

fokusirali su se ponudit što više za neku realnu cijenu.
imaju odličnu softversku i servisnu podršku i uglavnom slušaju korisnike.
nisu savršeni,ali ko jeste?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: OnePlus 5
vepar kaže...
očekivat na OP kameru kao a Pixelu ili HTC-u je nerealno.OnePlus je mala tvrtka koja nema tolike mogućnosti i resurse.na kameri iPhonea radi čak 800 ljudi...

fokusirali su se ponudit što više za neku realnu cijenu.
imaju odličnu softversku i servisnu podršku i uglavnom slušaju korisnike.
nisu savršeni,ali ko jeste?

Pa, recimo, realno bi bilo očekivati nakon zadovoljavajuće dobre kamere na OP5 u najmanju ruku jednako dobru kameru na OP5T, ako ne i bolju. 
Lošija kamera je definitivno veliki minus i ne znam kako se to može opravdati. S ovim tvojim argumentima sigurno ne.

14 godina
offline
OnePlus 5

@vepar

Nitko ne ocekuje kameru kao na pixelu naravno kad je pixel klasa za sebe i isto tako sigurno puno ljudi radi na samoj kameri kao i na iphoneu. Nije bez razloga duplo skuplji.

Ali se ocekuje nekakav napredak na svakom segmentu mobitela naspram starijih modela. Sve ostalo su unaprijedili. A što se kamere tice ona je za sad definitivno slabija od op3 modela kojeg sam imao do sad. Imam stotinjak slika sa op3 tu prebačenih na 5t i vidljivo je i laiku da se to ne može uspoređivat. Nažalost tako je kako je. Šteta da nisu stavili bolju optiku uz malo vecu cijenu.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice