Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.974
|
čitano: 10.923.736
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Gdje si ga nabavio?

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
AnđeoGabrijel21 kaže...

Meni osobno AMOLED ekran nikako ne paše, boje su mi prejake i smeta mi.  

 

Ne znam doslovno ni za jedan AMOLED uređaj na kojem se zasićenost boja ne da podesiti. I to u rasponu od jedva vidljivih boja, preko diznijeve fešte do lsd tripa.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, tražim mobitel za curu. Hrvatske trgovine, 1300 kn je jedino opisano. ono što mi je za oko zapelo su ova 2 

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-4-dual-sim-16gb-2gb-lte-white-silver-6111.html

https://neutrinomobile.hr/lenovo-vibe-s1-lite-lte-dual-white.html

 

xiaomia imam osobno i služi me dobro, s lenovom nemam nešto iskustva. Molim za savjet i ako netko ima drugih prijedloga vrlo rado se prihvaćaju :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mobitel do plafon 300 eventualno 400 eura.. bitno da radi da ne trza, da je brz i kamera dobra.. ostalo me boli k.. polovan novi svejedno

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
S7 je zicer. ima ih hrpu na njušci za 3000kn novo.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

One plus 3T vs Samsung galaxy S7?

Cijena im je vrlo slicna.

Vase misljenje? Pricekati nasljednika pa im mozda cijena jos malo opadne?

Po mom misljenju dao bi prednost one plus specifikacijama

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8416&idPhone2=7821

Mint Serena
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
texas.bug kaže...

One plus 3T vs Samsung galaxy S7?

Cijena im je vrlo slicna.

Vase misljenje? Pricekati nasljednika pa im mozda cijena jos malo opadne?

Po mom misljenju dao bi prednost one plus specifikacijama

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8416&idPhone2=7821

Samsung ima bolju kameru... Ovo ostalo trenutno moš zanemarit, u korističkim iskustvu teško da ima razlike...

 

6GB RAMa stvarno ne znam čemu treba na mobitelu... barem trenutno, a neće trebati ni za 2-3 godine još...

 

Ja bih išao na Samsunga vjerojatno, radi kamere, ali i radi servisa dostupnog u RH.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 11:52 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I ja bih isto na samsunga, ne moze ga nijedan nadmasit u kameri, a sve ostalo je ok, nista losije nego na one plus 

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel moze ko dat adekvatnu usporedbu i rec po cemu je kamera na s7 bolja neg na oneplus?
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
blackeagle29 kaže...
Jel moze ko dat adekvatnu usporedbu i rec po cemu je kamera na s7 bolja neg na oneplus?

Samsung:

 

Primary12 MP, f/1.7, 26mm, phase detection autofocus, OIS, LED flash, 1/2.5" sensor size, 1.4 µm pixel size, geo-tagging, simultaneous 4K video and 9MP image recording, touch focus, face/smile detection, Auto HDR, panorama 2160p@30fps, 1080p@60fps, 720p@240fps, HDR, dual-video rec.,

 

OnePlus:

 

Primary16 MP, f/2.0, phase detection autofocus, OIS, LED flash, 1/2.8" sensor size, 1.12 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face detection, panorama, HDR, 2160p@30fps, 720p@120fps, Auto HDR

 

Ma kamere su vrh i jedna i druga... Samsung je nešto sitno jači po specifikacijama... Ali ja bih svejedno zbog podrške išao na Samsunga. Nije baš neuobičajeno da se telefon pokvari u 2 godine korištenja...

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U pogledu cijene one 3T je 3400, a samsung je 3500 na rate 3700, plus je za one 3T sto je malo jeftiniji, plus je za samsung sto se moze narucit iz HR.

Ono sto mi je bitno kod mobitela (osim standardnog kao i svima: fluidnost, baterija, kamera - ne igram se na mobitelu za to mi ne treba) je mogucnost i jednostavnost rootanja.

 

Za istu cijenu se nudi i P9?

Cuo sam da i je p9 lite vrlo solidan, a dvostruko je jeftiniji?

kao i p8?

Ili samsung j7 ili a5?

Jako puno ima modela.

 

Mint Serena
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 14:44 (texas.bug).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da i ti su solidni, ali ne u rangu s7, OP3 ili P9...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nisam siguran da li je Huawei P8 Lite (2017) best buy za nekih 2000kn? Cini mi se bolji od p9 lite

 

Ima ga kod nas, pouzdana je marka, i cini se da su specifikacije ok.  Za ono sto meni treba 3500 je mozda ipak previse, sumnjam da bi koristio puni potencijali one 3T ili S7

Mint Serena
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 15:53 (texas.bug).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

pozdrav kupujem mobitel za negdje oko 1500kn, uzeo bi na karticu na 12 rata, molim vas da mi preporucite nesto solidno.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung J5,2016,ima ga moj stari i zadovoljan je,a i cijena je tu negdje koliko si rekao :D Ne volim android ali razumijem se u sve mobitele :D

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Tnx, znaci nije razlika nebo i zemlja u kamerama ko kaj neki predstavljaju... A znam da je neko stavil nocne slike s oneplusom i da nisu imale ni malo suma, pa zato pitam di ces puno bolje od tog :D

A kolko vidim po korisnicima, dosta ljudi je zadovoljno i nakon slanja u njihov servis :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Op3(t) uvijek ispred S7
Osim ako niste ljudi kojem je potrebna perfektna mobilna kamera u uvijetima slabijeg osvijetljenja (no u tom slucaju si uzmite iPhone 7)
OnePlus je toliko napredniji, brzi, fluidniji, nece mu software stopat i usporavat nakon 6 mjeseci, a 6GB RAMa jednostavno jedu Samsunga i njegovu sposobnost drzanja aplikacija u memoriji.
 
0 2 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
GenloX kaže...

pozdrav kupujem mobitel za negdje oko 1500kn, uzeo bi na karticu na 12 rata, molim vas da mi preporucite nesto solidno.

Ovaj je malo vise, 1650 kuna za gotovinu, ako uzmes na rate 1790 kuna, ali je novi model sa nougatom, i s obzirom da je motorola trebao bi bit prilicno solidan. Plus je sto kod motorole nema kineskog bloatware, nego prilicno cisti android, bar je uvijek dosad tako bilo kod njih. Također radi na svim hrvatskim LTE frekvencijama, B3, B7 i B20. Prednost je motorole sto mu se baterija moze izvadit i promjenit. Specifikacije nisu vrhunske 2/16 i snapdragon 430, sve skupa mislim da je ok za tu lovu.

https://www.uzishop.hr/uredaji/13521-motorola-moto-g5-dual-sim-4g-16gb-lunar-gray-eu.html?search_query=motorola&results=15

ima i zlatna boja

https://www.uzishop.hr/uredaji/13520-motorola-moto-g5-dual-sim-4g-16gb-fine-gold-eu.html?search_query=motorola&results=15

 

 

Meizu M3 note je stariji model od prosle godine, dolazi sa lolipopom i kosta 1540 kuna za gotovinu i 1660 kuna na rate. Ne znam da li meizu uopce ima kakve nadogradnje i da li nudi marshmallow ili nougat, mislim da ne, neka me netko ispravi ako sam krivo rekao.

https://www.uzishop.hr/uredaji/12783-meizu-m3-note-4g-32gb-dual-sim-gray-eu.html

zlatna boja

https://www.uzishop.hr/uredaji/12783-meizu-m3-note-4g-32gb-dual-sim-gray-eu.html

Specifikacije su mu bolje, ima vise ram i roma, 3/32, MTK helio 10 kod nota je mocniji od snapdragona 430. Bolja je baterija, ali nema fast charging. Ne radi na LTE B20 sto je cest slucaj kod kineza.

Meizu također ne bi trebao imati puno bloata kao neki drugi kinezi.  Meizu je 5.5 incha, a motorola je 5.

Mislim da je motorola (kao i lenovo) bolji brand od meizua, iako je i meizu sasvim ok kineski brand.

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=8454&idPhone2=8005

Mint Serena
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pomoč ljudi oko punjača za auto

 

Našao sam ovaj punjač na ebayu i zanima me vaše mišljenje. 

 

Moj mob ima qc2.0 a tata planira kupiti jedan koji bude podrzava qc3.0 a vidim da ima i usb typec priklučak evo link  pa me zanima sto se točno kopča na taj ???? 

http://www.ebay.com/itm/Aukey-QC3-0-TypeC-Dual-Micro-USB-3-Ports-Car-Charger-Mini-Universal-USB-C-Cable-/172575353602?hash=item282e4aeb02:g:YB0AAOSwqfNXk3q~

 

Tatin bude microusb ali opet, nek se najde ako bude taj typec standard ubrzo.

 

 

Ne želim kupovati jeftine noname kineze, a aukey se čini oke. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.3.2017 23:14 (Markić7).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Markić7 kaže...

Pomoč ljudi oko punjača za auto

 

Našao sam ovaj punjač na ebayu i zanima me vaše mišljenje. 

 

Moj mob ima qc2.0 a tata planira kupiti jedan koji bude podrzava qc3.0 a vidim da ima i usb typec priklučak evo link  pa me zanima sto se točno kopča na taj ???? 

http://www.ebay.com/itm/Aukey-QC3-0-TypeC-Dual-Micro-USB-3-Ports-Car-Charger-Mini-Universal-USB-C-Cable-/172575353602?hash=item282e4aeb02:g:YB0AAOSwqfNXk3q~

 

Tatin bude microusb ali opet, nek se najde ako bude taj typec standard ubrzo.

Ne želim kupovati jeftine noname kineze, a aukey se čini oke. 

 Sve OK, 2 normalna USB konektora i jedan type c. Ovisi samo o tome kakav kabel imaš. Čak i ako nemaš type c na type c kupiš. Naravno, ako će ovaj novi mobitel imati type c. Ako i neće, i hoćeš iskoristiti sva tri porta, kupiš type c na micro USB i opet riješeno.

 

P.S. nije mi jasno zašto u opisu piše Micro USB, ako je očito da se radi o normalnom USBu. Vjerojatno jer više ljudi traži micro usb nego samo USB :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pise microusb jer kad napises npr microusb jer trazis kabel, odmah ce i ovo izbacit, zato svi koriste ogromne naslove sa cim vise kljucnih rijeci
7 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Može neka preporuka pri odabiru mobitela za tatu. Ja sam mislio ovako nešto u linku ispod.

 

https://www.links.hr/hr/smartphone-motorola-moto-g-play-xt1602-ds-5-ips-multitouch-quadcore-cortex-a53-1-2-ghz-2gb-ram-16gb-flash-4g-lte-dual-sim-wifi-bt-gps-kamera-android-6-0-crni-046300004

 

Cijenom ne bi išao iznad toga. Mislim da bi to bio dobar odabir, nije zahtjevan korisnik ? Poruke pozivi nekad slika i pročita 24sata.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 18:00 (robert993).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Sasvim dosta. Motorola je lagana na softveru i ne bude problema sa navedenim zahtjevima
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Prijedlog za mobitel do 1200kn?
Gledao sam uzet J3 za 1100kn, 2g garancije na zaslon, nekako se čini solidan, ali čisto da provjerim ima li možda boljih novih za te pare

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

 

 

Jest da je kinez,ali ima super performanse za te novce.

 

Po meni dobar model.

 

Poslano sa Lenovo Vibe K5
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Jeftinije nego da ga sam naručiš iz Kine, osim ak imaš žnjoru na carini.

dak
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Daj ljudi kakve ulefone odron gluposti za te novce, u toj cijeni nek nade redmi 3s ili redmi 4 i bit ce puno zadovoljniji

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Prošli mobitel je bio Xiaomi (redmi 2) i onako zadovoljan sam, ali mi se čini da je bolje ići na poznatije marke barem što se podrške/update-a i ostalog čini, otišao mi je display i tražili mi 1200kn za zamjenu, a vjerujem da su takve stvari kod ''markiranih'' poznatijih mobitela jeftinije...
Ulefone svakako ne bi, sad jedino ne znam jel vrijedi prelomit pa probat ići na Xiaomi Redmi 4 (1350kn ako uspijem) ili 4a za 1100kn ili ipak ići na sigurniji J3

Siky1234
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.3.2017 1:18 (Siky1234).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ići na J3 naspram xiaomija redmi 3 prime npr. je ludost, pa taj odron ima samo 1.5 GB rama i nikakve iznutrice..

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Siky1234 kaže...

Prošli mobitel je bio Xiaomi (redmi 2) i onako zadovoljan sam, ali mi se čini da je bolje ići na poznatije marke barem što se podrške/update-a i ostalog čini, otišao mi je display i tražili mi 1200kn za zamjenu, a vjerujem da su takve stvari kod ''markiranih'' poznatijih mobitela jeftinije...
Ulefone svakako ne bi, sad jedino ne znam jel vrijedi prelomit pa probat ići na Xiaomi Redmi 4 (1350kn ako uspijem) ili 4a za 1100kn ili ipak ići na sigurniji J3

 Ako itko od kineza ima podrsku onda je to xiaomi, redmi 4 prime verzija ima na goldwayu ili to2c za te novce, ako bas oces kod nas u nekom shopu uzet onda mozes jedino taj obicni redmi 4..puno bolje od tog samsung govna kojeg ces bacit u zid nakon par dana koristenja, a podrske ces imat par mjeseci jer ipak je to slab model.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice