Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.978
|
čitano: 10.927.020
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Mambinjo kaže...
goust78 kaže...
gusta21 kaže...

pozz treba mi preporuka za novi mob. jedini uvjet je da ima 6"ekran ili veci marka nebitna imam huawei mate 8 kojem je baterija pri kraju nisam u toku pa bi molio savjet hvala

 Xiaomi Redmi Note 5 ,imam ga par dan i sve mi se vise svidja !Fotke vrh ,baterija 4000 mhA.6 inca ,procesor u full-u !

 covjek ima huawei mate 8 i ti mu preporucujes xiaomi redmi note 5. Nije bas neki upgrade. Ako uzima xiaomi nek bar uzme onda xiaomi mi 8 ili pocophone da osjeti nekakvu razliku. Ako hoce huawei uzme honor 10 ili huawei p20 ili huawei mate 10 pro i tjt

 Jbg nisam obracao paznju :)

Nego kako se resetuje tel kod kojeg se ne vadi baterija ?Kad se " zamrze " tel jednostavno sam vadio bateriju i ok .

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@zorahbizo, Mate 10 Pro
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 20:13 (hbilic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Bilo bi lijepo da ide kao na starim mobitelima ali na zalost bez servisa nista bio sam u jednom servisu trazi 800kn za promjenu baterije pitao sam ga jel lud-trazim drugi servis i taj mob ce ici zeni a ja trazim drugi za sebe
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ipak sam kupio s9 +.

 

https://imgur.com/b5qLKaJ

 

https://imgur.com/WMRuX3l

 

:)

 

Za sada pre zadovoljan :)

 

 

Samo Rijeka.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Htio bi uzet Nokiu 6.1 4/64.
Sto mislite o novim nokijama,i tom modelu? I gdje se uopce moze kupit nokija 6.1 (2018.) sa 4/64?

Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/ Pouzdan OS: https://linuxmint.com/
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Sve vise mi se svida xiaomi i s obzirom da cu kupit ovdje na rate dvojba je jos jedino uzeti skuplji mi8 ili poco
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
texas.bug kaže...
Htio bi uzet Nokiu 6.1 4/64.
Sto mislite o novim nokijama,i tom modelu? I gdje se uopce moze kupit nokija 6.1 (2018.) sa 4/64?

 Za te novce ima i boljih modela, gledaj 7 PLUS, polovnu ili novu ili Nokiu 8 na njušci za 2700 ako kupuješ gotovinom.

1750HRK ti je Xiaomi RN5 Pro, malo pogledaj po netu, bolji od Nokie 6.1, ne puno ali dovoljno za manje novaca.

gusta21 kaže...
Sve vise mi se svida xiaomi i s obzirom da cu kupit ovdje na rate dvojba je jos jedino uzeti skuplji mi8 ili poco

Ovisi što tražiš, Poco ti je u EU 2300-2400HRK, pa sad vidi isplati li se rate u nas ili igra gotovina.

Oboje su jednako brzi, samo Poco nema NFC, kamere nisu na razini Mi8, malo su lošije, treba ga još Xiaomi ispeglati.

Nemožeš gledati HD na Netflixu i streaming servisima trenutno.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gusta21 kaže...
Sve vise mi se svida xiaomi i s obzirom da cu kupit ovdje na rate dvojba je jos jedino uzeti skuplji mi8 ili poco

Mi8: Premium izrada, bolji ekran, bolja kamera, nfc

Poco: Veća baterija, utor za sluške, 300kn jeftiniji izvana od Mi8

 

Tvoj odabir

Hearthstone: Maks0806#2960
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne znam zasto niko ovdje u rangu 2000kn ne proporucava meizu pro 7 mobitel je za te novce vrhunski. Od kamere ekrana baterije i performansi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne znam zasto niko ovdje u rangu 2000kn ne proporucava meizu pro 7 mobitel je za te novce vrhunski. Od kamere ekrana baterije i performansi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Ne znam zasto niko ovdje u rangu 2000kn ne proporucava meizu pro 7 mobitel je za te novce vrhunski. Od kamere ekrana baterije i performansi.

Meni osobno se ne sviđa OS, a i kažu da je usran OS jel. Nedavno sam bio istraživao, čak sam otvorio i temu, možda si vidio (feedback 0).

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Ne znam zasto niko ovdje u rangu 2000kn ne proporucava meizu pro 7 mobitel je za te novce vrhunski. Od kamere ekrana baterije i performansi.

AMOLED je jedina stvar koja vrijedi kod njega.

 

Svi ispod navedeni su bolji, brži, imaju Oreo 8.1, bolji battery life i više perfomanse.

 

https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-note-5-dual-4gb-64gb-gold-global.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.wowshop.hr/xiaomi-mia2-4-32-black.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
I. Meizu i updatei ne idu u istu rečenicu
 
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne slažem se baš s Vama u tom pogledu. Ok helio p26 nije najjači procesor ali radi bez greške 4/64 je odlicna stvar, kamera je odlicna bolja je zasigurno od svih tih u xiaomija, okej flyme je specifican os ali meni osobno najbolji za koristenje na duge staze jer nema efekta usporavanja kao kod nekih konkurentnih proizvođača. Osobno kad vidim te xiaomije u tom cjenovnom rangu okej su ali ovo je skoro ipak koplje ili dva bolje za cijenu koju pitaju ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Nije ;)

Kupio sam ga za 1400kn bio na njuškalu.

 

Jadan procesor (za tu lovu), mali ekran, kamere su i lošije od recimo Mi Note 3, ali bolje od redmija. Flyme je užas kao i uvijek, mob neće vidjeti oreo nadogradnju, a Flyme jedva da podsjeća na android kao takav. Moraš internet tutoriale gledati da Nova launcher instaliraš...

Ako je tebi to dobar OS, stvarno svaka čast na strpljenju. MIUI je puno više user-friendly.

Ekran je ok, drugi ekran nećeš koristiti nikad, ali izgleda mobitel kul, zato sam ga i kupio jer je drugačiji, ali za 2000kn ga ne bih nikada kupio. Nikakva koplja ili dva bolja od xiaomija u rangu, redmi note 5 je praktički u svemu bolji ;)

Hearthstone: Maks0806#2960
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

Nije ;)

Kupio sam ga za 1400kn bio na njuškalu.

 

Jadan procesor (za tu lovu), mali ekran, kamere su i lošije od recimo Mi Note 3, ali bolje od redmija. Flyme je užas kao i uvijek, mob neće vidjeti oreo nadogradnju, a Flyme jedva da podsjeća na android kao takav. Moraš internet tutoriale gledati da Nova launcher instaliraš...

Ako je tebi to dobar OS, stvarno svaka čast na strpljenju. MIUI je puno više user-friendly.

Ekran je ok, drugi ekran nećeš koristiti nikad, ali izgleda mobitel kul, zato sam ga i kupio jer je drugačiji, ali za 2000kn ga ne bih nikada kupio. Nikakva koplja ili dva bolja od xiaomija u rangu, redmi note 5 je praktički u svemu bolji ;)

Uspoređivati redmi note 5 sa meizu p7 pro je isto kao da uspoređujes Audi S3 sa Audi Q3... mali ekran???  pa to je tvoj problem!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 14:40 (zicer1101).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

 

 

uzet cu Xiaomi redmi note 5.  e sad posto sam iz BiH mobitel mi mora bit ispod 1200kuna (sve preko se placa carina i pdv)

 

ocu da uzmem  4gb /64gb.

Pa sam mislio da uzmem Chinese verziju i oni mi instaliraju global rom , pa sam vas htio pitat oce li mi sve radit kako treba mreze,whats,fb notifikacije itd...?  ( globalna verzija 4/64  mi prelazi 1200kuna, jedino mogu uzet 3/32) :D

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

POzdrav,

 

Koji mobitel savejtujete do 3k kn? Honor play ili pocophone? Možda neki treći? A2 mi se čini takožer odličan.

Bitan mi je OS i kamera.

 

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mi8.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jedina zamjerka meni je helio ali on obavlja svoj posao bezprijekorno a flyme za razliku od miui bar ima pravovremene notifikacije nesto sto je bitno kod modernog smartfona... Jer vidim mnogi predlazu xiaomi a zaboravljaju tu bitnu stavku a to je da notifikacije nisu nesto pouzdane..
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Horatio_Hornblower kaže...
Jedina zamjerka meni je helio ali on obavlja svoj posao bezprijekorno a flyme za razliku od miui bar ima pravovremene notifikacije nesto sto je bitno kod modernog smartfona... Jer vidim mnogi predlazu xiaomi a zaboravljaju tu bitnu stavku a to je da notifikacije nisu nesto pouzdane..

 Notifikacije u kojem smislu?

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Helio je lošiji od SD636, updateovi su užasno spori ako ih uopće ima, notifikacije nekad kasne i na Flyme OS-u, znam ovo kao korisnik M2 Notea i MX5.

Taj telefon pored RN5 Pro nema što tražiti.

 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Meizu ima politiku s kojim androidom dođe telefon sa tim androidom I ugiba.
 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

jeste li viđali meizu 15 na nekim web shopovima gdje salju iz EU. Što mislite o tom telefonu?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pa sto je tu lose ako sve radi kako treba moj je dobio novi flyme 6 na androidu 5.1.1 i gledaj cuda sve isto radi kao i na androidu 8 9 iliti ga koji je vec. Radi se o modelu mx4 pro koji gura odlicno bez factory reseta vec 2 i po godine i zamisli radi jako jako fluidno a dobio je 4 nadogradnje do sada..
To mi uopce ne igra ulogu koji je android ili kakav mi je wallpaper koliko mi igra uloga fluidnosti i dobrog rada a tu mi se flyme 6 meni pokazao izvrsnim. Novi je jos samo brzi i ispoliraniji.
Ne notifikacije ne kasne na ova dva modela a za xiaomi to je ogromni problem o kojem nazalost niko ne pise ovdje ali postoji i stvaran je sto je meni presudilo da ih ne kupim...
Ako ga se da nac za solidnu lovu cca 2500 odlican izbor za te novce... Odlican procesor kamera vrhunska ekran izrada bas premium jedino eto nije od ruba do ruba ali mislim da ima stereo zbog toga pa valjda je to kompromis...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.9.2018 22:25 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Par puta sam već pisao o Meizu-u, bježite od tog kina. Uređaji su ok što se tiče kvalitete izrade, ali Flyme ih ubi u pojam. Usporedbe radi Noa H40 mi je duplo bolje radila od ovog M3E koje imam. Koristio Flyme 6,7 i na kraju se vratio na flyme 5 da bi mob radio koliko toliko normalno. U ostalom, postoji flyme forum pa neka čita koga zanima, moju lovu više neće vidjeti
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma daj ne pričaj gluposti, za 2500kn dobar izbor? Čega si se ti najeo? Evo doma imam M6 pro, imao sam i taj Meizu o kojem pričaš. Na oba se svako malo pojavi bug da pola ekrana prestane raditi dok se ne restarta. Flyme ograničava svaku slobodu instaliranja ičega na android što sprečava nametanje Flymea. Nijedan mob nije dobio update otkad sam ih bio kupio. O notifikacijama da ne pričam, moderni MIUI globalni ima praktički sve out-of the box, a Flyme moraš 2 dana kopati kroz postavke da ga namjestiš kako spada. 

I molim te, za 2500kn kupiš 2 Xiaomija koji su zasebno upotrebljiviji od tog Meizua, ili mob od A-branda koji je bolji. Čovječe pa HTC U11 je 2700kn u dućanu, kakav mrtvi midrange meizu

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.9.2018 10:45 (maks0806).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Osobno koristim Xiomi redmi note 5, ali kolegici smo na njenu želju (prije je imala M1 note) ovaj put naručili Meizu M6s i mobitel radi vrlo dobro i uredno "out of the box" bez ikakvih problema i dodatnih instalacija. Doduše, nisam siguran da li je u ova dva mjeseca imala kakav update, ali i dalje ne vidim čemu pljuvanje cijele marke... 

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, uzimam pretplatu kod iskona pa imam popust na navedene mobitele, ali se ne mogu odlučiti između: 

Nokia 6 - 999kn

Huawei p10 lite - 899kn

Huawei p9 lite 2017 - 499kn

Huawei p smart - 699kn

Samsung A6 2018 - 1099kn

 

Naginjem se prema a6 zbog bolje kamere i amoled ekrana, samo me brine procesor, ne igram igrice.  

Može bilokoja druga preporuka sa iskon webshopa

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

I ako igraš igrice i ako ne igraš. A6 je najbolja opcija. (Jedino što nema notif. light a uz to ni always on display)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice