Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

poruka: 5.676
|
čitano: 1.005.986
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Opa,  evo napokon nove vijesti i update krenuo danas:

 

Navodno popravlja memory i bateriju

http://www.sammobile.com/2015/07/27/samsung-galaxy-s6-gets-its-first-post-android-5-1-1-update/

 

E sad kad bi to otprilike bilo kod nas?

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2015 14:59 (manipulator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

evo ja danas stavio taj G920FXXU2BOG8 za sada je sve ok, zbilja nemam zamjerke, baterija se cini jako dobra za sada koliko

mogu ovako nabrzinu reci, sto se fluidnosti tice, ne vidim iskreno neku razliku

najbolje probati pa vidjeti

 

https://mega.co.nz/#!xsZFBQRb!4fUFztIr6tQaRWF5cCx3UbLM57l-KaxLR7pxrqPY7FM

 

tu je i link :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Soldjer330 kaže...

evo ja danas stavio taj G920FXXU2BOG8 za sada je sve ok, zbilja nemam zamjerke, baterija se cini jako dobra za sada koliko

mogu ovako nabrzinu reci, sto se fluidnosti tice, ne vidim iskreno neku razliku

najbolje probati pa vidjeti

 

https://mega.co.nz/#!xsZFBQRb!4fUFztIr6tQaRWF5cCx3UbLM57l-KaxLR7pxrqPY7FM

 

tu je i link :)

 Posto sam ja tek neki dan postao po prvi puta korisnik samsunga a prije sam toga posjedovao LG g3 i flashao nove update čim izdaje preko LG flash tool, kako to na samsungu? Jel ima isto neki samsung flash tool ili?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 7:27 (manipulator).
15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

iOS je definitivno profesionalniji OS i bitno bolje kodiran (baza). Android je igracka prema njemu, no to ne znaci nuzno da je iOS bolji.

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 7:38 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Mitch kaže...

iOS je definitivno profesionalniji OS i bitno bolje kodiran (baza). Android je igracka prema njemu, no to ne znaci nuzno da je iOS bolji.

 

 

 iOS je za jednostavne ljude a Android za napredne korisnike koji vole customisation.Uzmi a iPhone od 10 ljudi i svi će biti isti,a uzmi 10 Android uređaja i svi  će biti različiti.A ograničenjima na iosu i da ne pricamo,gubljenje vremena..

15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Znam dosta programera koji su radili na Linuxu dugi niz godina. Jedni moji prijatelji (programerski tim) njih 3 je otislo raditi za Google u SF na internship, svaki redom koristi iPhone i MBP...

 

Kako to opravdavas? :D

 

Nije iOS tako jednostavan kao sto svi misle, stock vs stock izuzetno dobro parira, ima hrpa sitnica koje mi uzasno fale na Androidu kao i obratno

 

 

Kad bi S6E dolazio sa iOSom, ja mislim da vecini vas na forumu odabir izmedu dva OSa ne bi bio tako jednostavan vise...

 

 

P.s. ja se ne bih slozio, 90% Android korisnika koristi Stock launcher...dakle skoro svaki Samsung koji sam vidio je imao identican homescreen osim rasporeda i wallpapera

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 7:52 (Mitch).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Mitch kaže...

Znam dosta programera koji su radili na Linuxu dugi niz godina. Jedni moji prijatelji (programerski tim) njih 3 je otislo raditi za Google u SF na internship, svaki redom koristi iPhone i MBP...

 

Kako to opravdavas? :D

 

Nije iOS tako jednostavan kao sto svi misle, stock vs stock izuzetno dobro parira, ima hrpa sitnica koje mi uzasno fale na Androidu kao i obratno

 

 

Kad bi S6E dolazio sa iOSom, ja mislim da vecini vas na forumu odabir izmedu dva OSa ne bi bio tako jednostavan vise...

 

 

P.s. ja se ne bih slozio, 90% Android korisnika koristi Stock launcher...dakle skoro svaki Samsung koji sam vidio je imao identican homescreen osim rasporeda i wallpapera

 Uzmem usb cabel,priključim ga na pc i očita mi Android mobitel kao hdd a to iPhone neće nikad moći. .

 

15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Naravno, ali i to iskustvo se srozalo nakon sto je s ICSom odbacen mass storage i uveden mrtvi MTP.

 

 

 

Upravo to je jedino sto me drzi na Androidu. File manager na iOSu bi ubio Android...garantirano...ali isto tako to bi ubilo i Apple servise.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

E moj Mitch, meni se čini da ti na dane govoriš da je jedan bolji od drugog, onako kako ti se sprdne. Ili ja mislim da je to kod tebe kad imaš Android da je on bolji, a kad imaš iOS da je on bolji.. Evo jedan banalan primjer, a ima hrpa tvojih postova na forumu u kojima se sam sa sobom raspravljaš, ja bi ti preporučio da se ti ipak odlučiš što ti je bolje pa da nam javiš. Jedan dan je Android tata za iOS, drugi dan obrnuto :)

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/dogada-se-sada-apple-predstavlja-iphone-6/214772.aspx?page=21&jumpto=4363579&sort=asc&view=flat

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

I na kraju je ispao da nije...nigdje nisam konkretno naveo koji je bolji upravo da se izbjegne post poput tvog.

Mijenjam uredaje na mjesecnoj bazi jer tako to ide u mom svijetu tako da se slažem s tim dijelom posta, no moraš razumijeti da ne izlaze isti dan major upgradei i jedan dobar period se izmijenjuju moja mišljenja ovisno o tome na kakvom hardveru vozim koji softver.

Ali po pitanju featurea, da Lollipop je daleko ispred i to nije uopce dvojbeno. Ali da mu fali puno opcenito, fali da.

Prakticki im je sav upgrade oko baterije i multitaskinga korak unazad, gdje vec zaostaju

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 9:17 (Mitch).
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ja trenutno imam iP6 i kažem da iOS-u puno toga fali.. Što ćemo sad? Mislim stvarno raspravljati se na temelju osobnog doživljaja nema smisla

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

A kakvo drugačije raspravljanje postoji lol? Mislim na temelju čega? Raspravljanje putem tuđih činjenica nije raspravljanje, nego nabrajanje

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 9:20 (Mitch).
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

To je kao da ti dođeš i kažeš da je žuta boja ljepša od zelene, a ja dođem i kažem suptrotno, nema nikakvog smisla

 

svako će odabrati što mu paše i odgovara, sigurno ne kupuje mobitel radi nekog drugog nego radi sebe. Ali govoriti da je iOS bolji jer tebi više paše je čista glupost

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 9:27 (MARKOZD15).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

IPhone je napravljen za sve ljude i tako da ga svatko može koristiti pa čak i baba od 80 i kusur godina i teži ka jednostavnoscu i zato je ograničen što se tiče nekih stvari naspram androida. 

Na Androidu možeš baš šta hoćeš napraviti sa uređajem ,neću nabrajati jer bih mogao pisati cijeli dan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Ajd pustimo sad iOS i Android vratimo se na temu a to je samsung s6,trenutno najbolji smartphone na tržištu. 

 

Da li je još netko stavio i testirao ovaj najnoviji update??

Jer dok dođe kod nas u Hrvatsku i dok ga naši operateri puste u opticaj proces najmanje 2 mjeseca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Najbolji smartphone na tržištu? Opet, subjektivan dojam

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Nebi bas rekao subjektivan dojam koliko citiranje većine stranica posvećenih smartphonima.

Ako imate pitanje u vezi case moddinga slobodno pitajte. (sprejanje i rezanje itd.)
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
timmyzg kaže...

Nebi bas rekao subjektivan dojam koliko citiranje većine stranica posvećenih smartphonima.

 To je samo trenutno :D Na jesen već ide druga priča, a tog je svjestan i Samsung pa pripremaju S6E+

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Najbolji smartphone na tržištu? Opet, subjektivan dojam

 Moj osobni dojam koji se slaze sa 90% poznatih you tubera koji su napravili review..

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
manipulator kaže...
MARKOZD15 kaže...

Najbolji smartphone na tržištu? Opet, subjektivan dojam

 Moj osobni dojam koji se slaze sa 90% poznatih you tubera koji su napravili review..

 I nitko od njih nije napravio konkretnu usporedbu s G4.

 

 

Jedino u čemu je S6 sigurno bolji jest izrada i procesor, ostalo je izuzetno dvojbeno i jednostavno mislim da se boje napraviti neki takav video jer bi izgubili dio baze.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
11 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

To sto vi radite moze radit samo netko tko ima viska vremena tj onaj tko je nezaposlen i nema nista drugo za radit u zivotu osim brijat po telefonu. Ja zelim da mi mob radi out of the box i to iphone radi najbolje zato ga i koristim.

Ne zanimaju me romovi i kerneli i jel bolji ovaj ili onaj kad nesto kupim zelim da radi bez puno prckanja. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
omomomomoomm kaže...

To sto vi radite moze radit samo netko tko ima viska vremena tj onaj tko je nezaposlen i nema nista drugo za radit u zivotu osim brijat po telefonu. Ja zelim da mi mob radi out of the box i to iphone radi najbolje zato ga i koristim.

Ne zanimaju me romovi i kerneli i jel bolji ovaj ili onaj kad nesto kupim zelim da radi bez puno prckanja. 

 Viška vremena je 5-10 minuta  i ne lupetaj gluposti.

To što ti ne znaš rootat uređaj  ili se bojiš je samo loš izgovor što si napisao .Tako isto govori i moj najbolji Freud koji je tup kao motika i svake godine kupuje iPhone.

Zato i je iPhone za takve korisnike, ti si živi primjer,koji kupuju jednostavno i na osnovu mišljenja prijatelja i reklama a ne svoga osobnog.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 11:05 (manipulator).
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
manipulator, da li si ikada bio vlasnik iPhone 4/4S/5/5S/6/6+ uredaja?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Mitch kaže...
manipulator, da li si ikada bio vlasnik iPhone 4/4S/5/5S/6/6+ uredaja?

 Imao sam iphone: 3,3gs,4,4s,5 i 6..samo 5s i 6+ nisam..Zašto? 

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Jer tvrditi da neki telefon radi bolje od iPhonea ili Nexusa ravno iz kutije jest nebuloza.

Može raditi jednako dobro, ali bolje svakako ne :)

 

A i čim nabaviš Nexusa, root počinje gubiti smisao. Backup na lollipopu radi izvrsno sa SDK na PCu i ne gubiš niti garanciju niti OTA.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 11:10 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
manipulator kaže...
omomomomoomm kaže...

To sto vi radite moze radit samo netko tko ima viska vremena tj onaj tko je nezaposlen i nema nista drugo za radit u zivotu osim brijat po telefonu. Ja zelim da mi mob radi out of the box i to iphone radi najbolje zato ga i koristim.

Ne zanimaju me romovi i kerneli i jel bolji ovaj ili onaj kad nesto kupim zelim da radi bez puno prckanja. 

 Viška vremena je 5-10 minuta  i ne lupetaj gluposti.

To što ti ne znaš rootat uređaj  ili se bojiš je samo loš izgovor što si napisao .Tako isto govori i moj najbolji Freud koji je tup kao motika i svake godine kupuje iPhone.

Zato i je iPhone za takve korisnike, ti si živi primjer,koji kupuju jednostavno i na osnovu mišljenja prijatelja i reklama a ne svoga osobnog.

 

 

 

Imam ja i androida sluzbenog bez brige m9. A s tobom nezelim nit ulazit u raspravu jer imas oko 15godina a i teski si hejter iphona i zatucan si k tome do kraja. Eh da i nisi nis pametniji od ovog svoga motika frenda 

EDIT:slazem se sa kolegom mitchom

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 11:13 (omomomomoomm).
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
omomomomoomm kaže...
manipulator kaže...
omomomomoomm kaže...

To sto vi radite moze radit samo netko tko ima viska vremena tj onaj tko je nezaposlen i nema nista drugo za radit u zivotu osim brijat po telefonu. Ja zelim da mi mob radi out of the box i to iphone radi najbolje zato ga i koristim.

Ne zanimaju me romovi i kerneli i jel bolji ovaj ili onaj kad nesto kupim zelim da radi bez puno prckanja. 

 Viška vremena je 5-10 minuta  i ne lupetaj gluposti.

To što ti ne znaš rootat uređaj  ili se bojiš je samo loš izgovor što si napisao .Tako isto govori i moj najbolji Freud koji je tup kao motika i svake godine kupuje iPhone.

Zato i je iPhone za takve korisnike, ti si živi primjer,koji kupuju jednostavno i na osnovu mišljenja prijatelja i reklama a ne svoga osobnog.

 

 

 

Imam ja i androida sluzbenog bez brige m9. A s tobom nezelim nit ulazit u raspravu jer imas oko 15godina a i teski si hejter iphona i zatucan si k tome do kraja. Eh da i nisi nis pametniji od ovog svoga motika frenda 

EDIT:slazem se sa kolegom mitchom

 32 godine,i džabe što imaš m9 kad ne znaš ni 10 % mogućnosti iskoristiti na njemu..Ne želim ulaziti u daljnju raspravu sa tobom niti se vrijeđati međusobno jer nema smisla.Svaki pojedinac ima svoje mišljenje i naravno da se mišljenja razlikuju i to treba poštivati. 

Nisam hejter iphona i trenutno još uvijek imam iphone 4S kao drugi mobitel,ali ove godine je samsung s6 bolji od iPhonea 6 i zato  sam ga zamijenio..

Peace! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 11:40 (manipulator).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
Mitch kaže...
timmyzg kaže...

Nebi bas rekao subjektivan dojam koliko citiranje većine stranica posvećenih smartphonima.

 To je samo trenutno :D Na jesen već ide druga priča, a tog je svjestan i Samsung pa pripremaju S6E+

Ja ti kažem da će Apple po n-ti put izreciklirat specove i napravit fail kao i dosad, samo što ima hebenu fanboy bazu (kao i citirani ovdje) koji će se kunit u taj proizvod iako realno tehnološki zaostaje. 2015. godina a iOS ima funkcije ko Android iz 2012.



 

Pravo stanje stvari... Pravo stanje stvari...
 

15 godina
offline
Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava

Izreciklirat specove? Imaju najprecizniji ekran što se boja i toucha tiče te daleko najbrži procesor na tržištu.

 

A da ne pričamo o tome da imaju ogromne rezerve u svakoj kategoriji.

 

 

 

Dvojezgreni procesor - uvijek mogu skočiti na četvero, hexa pa okta.

I dalje mala dijagonala (u odnosu na ostale) - uvijek mogu skočiti više

Mala rezolucija - još nemaju niti FHD niti QHD na prodavanijem modelu

Malo RAMa - uvijek mogu dovesti "revoluciju" i u ovom području

 

 

 

 

 

Malo razmislite, Apple je najbolji biznis igrač na tržištu. Kao netko tko pohađa biznis školu u Americi, znam da imaju najbolje ljude s Harvarda i novače ih godinama, a tko zna možda se baš ja za 3-4 godine pridružim nekom tehnološkom divu u analitičkim i product managment kategorijama :D

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
1 4 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S6 / S6E - Rasprava
bubimir13 kaže...
Mitch kaže...
timmyzg kaže...

Nebi bas rekao subjektivan dojam koliko citiranje većine stranica posvećenih smartphonima.

 To je samo trenutno :D Na jesen već ide druga priča, a tog je svjestan i Samsung pa pripremaju S6E+

Ja ti kažem da će Apple po n-ti put izreciklirat specove i napravit fail kao i dosad, samo što ima hebenu fanboy bazu (kao i citirani ovdje) koji će se kunit u taj proizvod iako realno tehnološki zaostaje. 2015. godina a iOS ima funkcije ko Android iz 2012.



  

 Taman sam htio tu sliku upload, svaka čast na brzini..  :)

E baš o tome i pričamo ali ovi "out of the box" useri to ne razumiju da svake godine već zadnje 4 godine kupuju isti proizvod, sad u kućištu iPhonea 6 sa malo poboljšanim iOSom ..

Jel treba još šta reći osim da je od iPhonea 4s kojeg imam kao drugi mobitel jedina nadogradnja vrijedna spomena bila otisak prsta..

I onda me moji motika prijatelji pitaju zašto sam zamijenio iphone 6 nakon 4 dana za samsung s6...Mislim ono,šta reći? ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice