Samsung Galaxy S8/S8+

poruka: 3.743
|
čitano: 882.068
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Prvo isprika ako je već bilo, fakat mi se ne pretumbava sve postove zbog ovoga, makar nisam našao baš nešto informacija po netu o problemu koji sam skužio na svojem primjerku S8+ iste sekunde u kojoj sam pokrenuo video s tamnim scenama. Dakle koristim S8+ od prije par dana, došao novi neraspakirani iz T-Kome, i sve divno bajno i krasno, međutim prikaz nijansi u skroz tamnim područjima videa kad se gleda u mraku u bilo kakvom playeru je, u najmanju ruku, katastrofa. Crushing black s OLED televizora samo takav. Dakle bilo kakav fade in/out u skroz tamnim područjima videa, ili scene u kojima se nešto pretapa u nešo drugo izgleda grozno, fali nijansi tamne. Uglavnom crushing black s lošom gradacijom tamnih nijansi. Da li je to normalno? Mislim, kad to uspoređujem s videom na Noteu 4 kojeg sam do sada koristio, Note 4 prikazuje isti video svjetlosnim godinama ljepše bez ikakvog crushing blacka i ružnih patterna. Na ovom S8 ko da je netko ugasio pola nijansi crne. Sve što je moguće probati od postavki ekrana sam probao, vrtio par različitih video playera, dizao/spuštao osvijetljenje ekrana, predzadnji update i zadnji od jučer, jednostavno dekodiranje videa i prikaz na ekran nije ni do koljena Noteu 4. Sve drugo mi se čini ok što se tiče ekrana kad ga uspoređujem s Noteom, tim me više čudi jer bih još rekao da nešto ne valja s ekranom da ni normalni prikaz ne izgleda normalno. Što je najbolje nigdje nitko (gotovo) ništa o tome ne piše po netu, pa sad ili sam ja poblesavio i postao prezahtjevan za današnje kriterije, ili su ljudi postali toliki ignoranti i puše marketing za te pare, odn. nisu vidjeli bolje, ili je moj primjerak uređaja ipak defektan na neki čudan način tako da ne prikazuje gradaciju crne u videu kako treba.

Deckard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
RobotTitan kaže...

Pa zar sam ja jedini sa S8+ koji je primio update veličine 221,16 mb?

Evo što mi piše nakon aktualizacije:

 

Meni je jučer isto išao 200 i kusur MB, primjerak iz T-Kome, imam ga tek par dana, prije toga sam ga nadograđivao na neku verziju čim sam ga raspakirao i upalio.

Deckard
11 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

A meni kaže mobitel da imam aktualnu verziju, kolko vidim nitko od nas nema istu 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
deckard kaže...

Prvo isprika ako je već bilo, fakat mi se ne pretumbava sve postove zbog ovoga, makar nisam našao baš nešto informacija po netu o problemu koji sam skužio na svojem primjerku S8+ iste sekunde u kojoj sam pokrenuo video s tamnim scenama. Dakle koristim S8+ od prije par dana, došao novi neraspakirani iz T-Kome, i sve divno bajno i krasno, međutim prikaz nijansi u skroz tamnim područjima videa kad se gleda u mraku u bilo kakvom playeru je, u najmanju ruku, katastrofa. Crushing black s OLED televizora samo takav. Dakle bilo kakav fade in/out u skroz tamnim područjima videa, ili scene u kojima se nešto pretapa u nešo drugo izgleda grozno, fali nijansi tamne. Uglavnom crushing black s lošom gradacijom tamnih nijansi. Da li je to normalno? Mislim, kad to uspoređujem s videom na Noteu 4 kojeg sam do sada koristio, Note 4 prikazuje isti video svjetlosnim godinama ljepše bez ikakvog crushing blacka i ružnih patterna. Na ovom S8 ko da je netko ugasio pola nijansi crne. Sve što je moguće probati od postavki ekrana sam probao, vrtio par različitih video playera, dizao/spuštao osvijetljenje ekrana, predzadnji update i zadnji od jučer, jednostavno dekodiranje videa i prikaz na ekran nije ni do koljena Noteu 4. Sve drugo mi se čini ok što se tiče ekrana kad ga uspoređujem s Noteom, tim me više čudi jer bih još rekao da nešto ne valja s ekranom da ni normalni prikaz ne izgleda normalno. Što je najbolje nigdje nitko (gotovo) ništa o tome ne piše po netu, pa sad ili sam ja poblesavio i postao prezahtjevan za današnje kriterije, ili su ljudi postali toliki ignoranti i puše marketing za te pare, odn. nisu vidjeli bolje, ili je moj primjerak uređaja ipak defektan na neki čudan način tako da ne prikazuje gradaciju crne u videu kako treba.

 postavke, napredne znacajke, poboljsanje videozapisa. probaj iskljucit ako je ukljuceno ili ukljucit ako je iskljuceno

i postavke, zaslon, nacin zaslona. probaj stavit na osnovno 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
RobotTitan kaže...

Interesantno je da je za S8 više nego duplo veći update nego za S8+.

 

S8 536,48 mb

S8+ 221,16 mb

 Meni je za s8+ update od 536,48 MB.

Plehani vikleri
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
deckard kaže...
RobotTitan kaže...

Pa zar sam ja jedini sa S8+ koji je primio update veličine 221,16 mb?

Evo što mi piše nakon aktualizacije:

 

Meni je jučer isto išao 200 i kusur MB, primjerak iz T-Kome, imam ga tek par dana, prije toga sam ga nadograđivao na neku verziju čim sam ga raspakirao i upalio.

 Hajde, konačno netko! 

Samo, malo si me zabrinuo ovom pričom o crnoj boji u videu. Neću ni gledat. Možda je to samo nama koji smo primili taj manji update! 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Svaki update moba je dobrodošao, ali ovo s aplikacijama živcira. Svaki dan se neka aplikacija ažurira, mislim koji k..., imam ih 20. Ne kužim tih 5 update-a u mjesecu za pojedinu aplikaciju.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
digitall kaže...

 postavke, napredne znacajke, poboljsanje videozapisa. probaj iskljucit ako je ukljuceno ili ukljucit ako je iskljuceno

i postavke, zaslon, nacin zaslona. probaj stavit na osnovno 

Basic i koristim, naravno da sam probao ovo s tzv. poboljšanjem videa, i u drugim načinima prikaza i nema tu pomaka iako bi video playeri kroz druge načine prikaza trebali raditi u drugačijim color spaceovima. Ma jednostavno ću ignorirati to, nije tako strašno dok se ne gleda u mraku, ali mi je u najmanju ruku smiješno da se ekran reklamira kao "nešto najbolje što ste ikad pogledali" a ja mu nulti dan nađem gluposti, da ne spominjem lagani "dirty gray" kad ga se gleda izbliza u mraku (sličnu glupost je imao npr. i Galaxy Tab S). Ajd barem nisam pokupio red hue kakav su imali prvi primjerci.

Deckard
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Meni je update isto bio cca 221 MB. Mob iz HT-a. ...AQJ5 verzija
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Kakva je kvaliteta videa? Jel isti video gledaš na Note 4 i S8? Jel moguće zbog kompresije da imaš problema?
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
intelduo1 kaže...
Meni je update isto bio cca 221 MB. Mob iz HT-a. ...AQJ5 verzija

 To je to! 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
deckard kaže...

Basic i koristim, naravno da sam probao ovo s tzv. poboljšanjem videa, i u drugim načinima prikaza i nema tu pomaka iako bi video playeri kroz druge načine prikaza trebali raditi u drugačijim color spaceovima. Ma jednostavno ću ignorirati to, nije tako strašno dok se ne gleda u mraku, ali mi je u najmanju ruku smiješno da se ekran reklamira kao "nešto najbolje što ste ikad pogledali" a ja mu nulti dan nađem gluposti, da ne spominjem lagani "dirty gray" kad ga se gleda izbliza u mraku (sličnu glupost je imao npr. i Galaxy Tab S). Ajd barem nisam pokupio red hue kakav su imali prvi primjerci.

 

NorthBlue kaže...
Kakva je kvaliteta videa? Jel isti video gledaš na Note 4 i S8? Jel moguće zbog kompresije da imaš problema?

 moguce je i da isti video drugi mob drugacije dekompresira, bilo zbog hardvera ili softvera (usteda bakterije npr.)

ne vjerujem da je bas sam ekran kriv, razni recezenti bi ga ubili u pojam

16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Eto i meni upravo stigao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
sdomic kaže...

A meni kaže mobitel da imam aktualnu verziju, kolko vidim nitko od nas nema istu 

 Pa zato velim da je to malo čudno. 

Mislim da je ova koja mi je došla ...AQJ5 zadnja verzija. Bez obzira što je bila samo 221,16 mb.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 10:24 (RobotTitan).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Nisam obraćao pozornost previše ali definitivno bi skužio jer znam o čemu priča. Iskusio sam to na par tableta.

Nego, hvala youtube-u što je ubio ikonu za full screen. Hebem vam sve. Tam se privikneš i onda banana.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
RobotTitan kaže...

Meni je jučer isto išao 200 i kusur MB, primjerak iz T-Kome, imam ga tek par dana, prije toga sam ga nadograđivao na neku verziju čim sam ga raspakirao i upalio.

 Hajde, konačno netko! 

Samo, malo si me zabrinuo ovom pričom o crnoj boji u videu. Neću ni gledat. Možda je to samo nama koji smo primili taj manji update! 

Isto je bilo i prije updatea. Imam više uređaja s OLED ekranima doma i svaki ima nekih svojih mana. Kod ovoga su, čini mi se i vidim, sredili ghosting i to poprilično, ali su očito zbananirali dekodiranje videa što bi moglo ukazivati samo na softverski "problem" s dekoderom, ako se to uopće i smatra problemom.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 10:25 (deckard).
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
NorthBlue kaže...
Kakva je kvaliteta videa? Jel isti video gledaš na Note 4 i S8? Jel moguće zbog kompresije da imaš problema?

Isti video, naravno. Kompresija definitivno uzima svoje, samo što Note 4 i S8+ očito osjetno različito manipuliraju s gradacijama i ditheringom, barem u mojem slučaju.

 

Edit: sad sam vidio S7 Edge od kolege i ista stvar se događa i na njegovom. A ništa, vlažim lagano oko za Noteom 4 i što je tu je.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 13:59 (deckard).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Ni kod mene vise nema ikone da se video rasiri ali kad napravim pinch, odnosno kad rasirim sliku s dva prsta, onda se video rasiri preko cijelog ekrana.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Zahvaljujem, lol. Ko bi se sjetio toga. Sad su popularni youtube-ri počeli snimati video u widescreen formatu pa gore i dolje ostaju black barovi i nemožeš zumirati.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
RobotTitan kaže...

Pa zar sam ja jedini sa S8+ koji je primio update veličine 221,16 mb?

Evo što mi piše nakon aktualizacije:

 

 I MENI JE STIGLO 221MB

 

 

ALI MENE BRINE ŠTO JA VIŠE UOPĆE NEMAM GUMB ZA PROŠIRIVANJE SLIKE....

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Vjerojatno si dobio jedan security update u meduvremenu.. pa ti je zato manje
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Nemas nikakve brige.. samo s dva prsta video zumiras i onda ces dobiti isto ko prije
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Croshadow1234 kaže...
Vjerojatno si dobio jedan security update u meduvremenu.. pa ti je zato manje

 Može biti. No, nebitno. Bitno da je na zadnjoj verziji.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
INKOGNITO3 kaže...
Eto updatea

 Kod mene isto ali 536MB. S8 (nije +)

16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ja i dalje imam spominjanu ikonu na youtube-u.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 11:31 (Dardevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
I ja nemam ikonu vise.. sad mi je da prstima kao sa zumiram da mi video bude preko cijelog ekrana i ako zelim nazad onda kao zumam out
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Očito su se sada malo sj***li ili mi koji više nemamo kumb, jednostavno imam "napredniji" mob

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Gale92 kaže...

Očito su se sada malo sj***li ili mi koji više nemamo kumb, jednostavno imam "napredniji" mob

 

16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

hahaha ja imam tipku ali ne razvlači kao prije već gore i dolje samo. Ali pinch razvlači kako treba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Nema mjesta panici :)

 

 

Tip je sve objasnio, nema više ikone, ali radi sa "gesture"-ima.

 

Kratko bih se osvrnuo na ovaj prikaz boja.

Imao sam Note 8 tjedan dana, na njemu mi je najbolji prikaz boja bio na AMOLED photo. Basic je kao kalibriran sRGB, ali meni je ovaj najbolje odgovarao...

Na basic su mi boje bile kao isprane, a ovaj "video enhancer" ili kako se zvala opcija to sam odmah ugasio jer dodatno digne saturaciju i svjetlinu što je meni bilo koma.

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice