Samsung Galaxy S8/S8+

poruka: 3.743
|
čitano: 882.155
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Mr.Lauren kaže...

Iskreno, nakon factory reseta je mob još gori - sporiji i baterija se brže prazni. Već nakon samog updatea mi se učinilo da se usporio,  pa hajde da to riješim fc-om, no čak je szvar i gora. Nadam se nekom VRLO skorom updateu da to riješi i vrati barem na razinu Nougata.

 Evo došao je neki novi update, danas ću totalni reset napravit s Odinom pa javim dojmove.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
PlayMaker10 kaže...

Ja 2:30 sot-a, manje od jednog dana korištenja, inače na Nougatu 5 sati SoT-a i to na QHD rezoluciji. AoD uključen, lokacija isključena, od aplikacija u pozadini rade Facebook i Messenger, Viber, WhatsApp i Gmail. Užas. Čekat ću barem još 2 updatea da dođu prije nego odem na Oreo.

 

Mr.Lauren kaže...

Iskreno, nakon factory reseta je mob još gori - sporiji i baterija se brže prazni. Već nakon samog updatea mi se učinilo da se usporio,  pa hajde da to riješim fc-om, no čak je szvar i gora. Nadam se nekom VRLO skorom updateu da to riješi i vrati barem na razinu Nougata.

 Isti slučaj i kod mene. Primjeti se osjetno da baterija curi. Međutim, kako sa isključio AoD situacija se jako popravila.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Jura iz druge galaksije kaže...
PlayMaker10 kaže...

Ja 2:30 sot-a, manje od jednog dana korištenja, inače na Nougatu 5 sati SoT-a i to na QHD rezoluciji. AoD uključen, lokacija isključena, od aplikacija u pozadini rade Facebook i Messenger, Viber, WhatsApp i Gmail. Užas. Čekat ću barem još 2 updatea da dođu prije nego odem na Oreo.

 

Mr.Lauren kaže...

Iskreno, nakon factory reseta je mob još gori - sporiji i baterija se brže prazni. Već nakon samog updatea mi se učinilo da se usporio,  pa hajde da to riješim fc-om, no čak je szvar i gora. Nadam se nekom VRLO skorom updateu da to riješi i vrati barem na razinu Nougata.

 Isti slučaj i kod mene. Primjeti se osjetno da baterija curi. Međutim, kako sa isključio AoD situacija se jako popravila.

 Ovo je definitivno problem koji sam uvijek imao Androidom, a to je da nekad iz čista mira, uz iste aplikacije i postavke jednostavno počne gutat bateriju i nemoguće je naći razlog, i to me samo podsjetilo zašto sam jedno vrijeme bio na iOS-u, osobno tamo nikad nisam imao problema da ne znam koji je razlog zašto se troši baterija, bilo je ili lokacije ili aplikacija. Stavio sam novi update, pustit ga par dana ako bude divljao ide Nougat i ostat će tako dok ne uzmem drugi mobitel. Problem mi je kad sam na podatkovnoj mreži, na wifi-ju još i nekako i radi ali kad odem van, imam osjećaj da svaku poruku koju pošaljem 1% se izgubi. Svugdje čitam isključi ovo isključi ono, nisam uzeo S8 da bi imao 90% toga isključeno, radije ću ga prodat nego isključivat njegove najbolje opcije kao što je Always on display. To je možda i najbolja stvar koju je Samsung napravio u zadnjih par godina.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 12:30 (PlayMaker10).
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

iOS mi je stvarno vrhunski baratao baterijom, kad se sjetim koliko mi iP8+ dobro u stanb by-u drzi, to je cudo. Osim toga i u koristenju je brutalan. Doduse nije sve tako divno i krasno, iOS 11 je uzasno bugovit i doslovno nije ugodan za koristiti. Navodno je sad novi iOS 11.3 rijesio taj problem. Kod androida to za bateriju, to je meni bilo kako koji, recimo jedan od njih 10. To mi je se vise desavalo na starijim mobitelima, sad bas i nemam takvih problema. Koliko vidim dosta njih se na Oreu zali na to.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Onaj osjećaj kad s manje od 20% baterije odeš van na par sati i ne brineš se... Samo to je vrijedilo prelaska na iPhone koji sam napravio nedavno. Ali opet, možda dosadi kad ne tražiš stalno u čemu je problem s baterijom? Isključi ovo, upali ono, deinstaliraj... :)
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

S8 je vrhunski mobitel, Android mi je osobno bolji od iOS-a ali da tamo je tamo lakše kontrolirat bateriju, jest, iOS 11 je smeće, najgori iOS u povijesti Applea, toliko bugova kao na njemu na iPhoneu 7 nisam nikad u životu imao ali evo sad je došao Oreo na Samsunga pa se približavam tom užasu. Jedina dobra stvar kod Samsunga je što mogu vratit stari Android a kod Applea šuti i trpi jer povratka nema. Inače ne skačem nikad na prvu verziju velike nadogradnje nego tek na treću ali na žalost nisam ja stisnuo da mi se updatea nego nećak i nije bilo povratka i sad samo problemi, niti sa 50% više nisam siguran da će mi bit dosta kad sam vani.

 

Još bi razumio da imam milijun aplikacija u pozadini ali imam par njih i to klasičnih, Facebook, Messenger, Viber, WhatsApp, Gmail i par aplikacija s novostima, i to isključenih u pozadini. To vjerujem 90% korisnika koristi u svijetu ali imam još malo strpljenja, praznici su pa imam vremena ali od utorka nema kemijanja jer mi mobitel treba poslovno i nemam vremena za Odin.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 13:08 (PlayMaker10).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

meni i na sedmici u zadnje vrijeme aod jede bateriju nenormalno.. bas ga radi probe iskljucio i kao da sam novu bateriju u njega stavio.. 

a zasto-nemam pojma..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Kolega PlayMaker, pisao sam tu o tim problemima sa baterijom na S8+, dva - tri puta dnevno sam ga punio.
Problem je bio rješen da sam odnio mob u servis i promjenili su matičnu i bateriju.

Ako ne riješiš to vraćanjem na Nougat, morat ćeš nositi mob u servis.
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Mislim da će prije na njuškalo nego u servis. Još sutra ću vidjet ali evo na 4g i QHD rezoluciji kako izgleda. Prije cca 4 sata do 5 a sad jedva 2 i nešto.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Mislim da će prije na njuškalo nego u servis. Još sutra ću vidjet ali evo na 4g i QHD rezoluciji kako izgleda. Prije cca 4 sata do 5 a sad jedva 2 i nešto.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
PlayMaker10 kaže...

Mislim da će prije na njuškalo nego u servis. Još sutra ću vidjet ali evo na 4g i QHD rezoluciji kako izgleda. Prije cca 4 sata do 5 a sad jedva 2 i nešto.

 

Imam otprilike isti SOT, ako ne i losiji sa FHD, ali ne vjerujem da igra ulogu nekakvu. S8 model

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 12:58 (DzigiBau).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
DzigiBau kaže...
PlayMaker10 kaže...

Mislim da će prije na njuškalo nego u servis. Još sutra ću vidjet ali evo na 4g i QHD rezoluciji kako izgleda. Prije cca 4 sata do 5 a sad jedva 2 i nešto.

 

Imam otprilike isti SOT, ako ne i losiji sa FHD, ali ne vjerujem da igra ulogu nekakvu. S8 model

 Ma katastrofa..meni zapravo QHD i FHD+ nisu nikakvu razliku radili u trajanju baterije..maksimalno pola sata ali na QHD su mi slova puno oštrija i odmah sam prebacio. Danas vraćam Nougat do daljnjeg.

 

EDIT: vratio sam Nougat i to verziju iz 8. mjeseca, ona koju sam dobio na mobitelu i sad opet radi sve normalno, na Oreu mi je mobitel cijelo vrijeme s istim aplikacijama bio zagrijan, iako ništa ne radim, sad je opet normalno sve. Na Oreu mi očito u pozadini cijelo vrijeme nešto radi i to troši bateriju. Isključio sam update i za sad dok provjereno ne riješe te silne bugove. Uostalom ništa vidljivo a da mi je korisni na Oreu nisam niti dobio da mogu reći da mi se isplati trpit te probleme. Već sad imam veći SoT nego na Oreu cijeli dan a od 65% do 40% gotovo 3 sata SoT-a još ako se uzme da sam zapravo instaliravao milijun aplikacija i postavke mobitela, skinuo je valjda 60 alikacija sve skupa i potrošio 20,30 posto. Ono što sam primjetio je da mi je Always on bio cijelo vrijeme pri vrhu potrošača na Oreu a na Nougatu ga gotovo nema na listi. Moguće da je to bio jedan od većih problema, a nema šanse da issključim tu opciju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.4.2018 20:43 (PlayMaker10).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
PlayMaker10 kaže...
Mr.Lauren kaže...

Iskreno, nakon factory reseta je mob još gori - sporiji i baterija se brže prazni. Već nakon samog updatea mi se učinilo da se usporio,  pa hajde da to riješim fc-om, no čak je szvar i gora. Nadam se nekom VRLO skorom updateu da to riješi i vrati barem na razinu Nougata.

 Evo došao je neki novi update, danas ću totalni reset napravit s Odinom pa javim dojmove.

 Evo ga! Imam S8, VIP mreža. Jako se nadam da će se nešto popraviti ovim updateom jer nakon intsaliranog Orea to više nije bio isti mob kao onaj na Nougatu (otključavanje otiskom je trajalo do 2 sek, osjetno se usporio, baterija je curila i često se morao "rifrešat" da bi nastavio raditi). Ako se ništa ne popravi ovime, prodajem ga i kupujem drugi - više ne Samsung. 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+ - Rasprava
Ja sam u pocetku takoder na Oreu imao slabiji SOT. Nakon nekog vremena je sve sjelo na svoje, i dobivao sam jednako vrijeme trajanja baterije (mozda cak i 10etak % bolje) kao na N.
Sad mi je stigao update i nadam se da nece sve otici u kontra smjeru, a ako bi se baterija jos poboljsala - ja presretan!
Ono sto mene "brine" je da ja moram svaki x rucno provjeriti aktualizaiju? Ne dobijem nikakvu obavjest o novom azuriranju?
16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

I meni stigao update, Tele2.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

HT još uvijek ništa :(

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+ - Rasprava
x360gamer kaže...
Ja sam u pocetku takoder na Oreu imao slabiji SOT. Nakon nekog vremena je sve sjelo na svoje, i dobivao sam jednako vrijeme trajanja baterije (mozda cak i 10etak % bolje) kao na N.
Sad mi je stigao update i nadam se da nece sve otici u kontra smjeru, a ako bi se baterija jos poboljsala - ja presretan!
Ono sto mene "brine" je da ja moram svaki x rucno provjeriti aktualizaiju? Ne dobijem nikakvu obavjest o novom azuriranju?

 logicki da je na pocetku losije dok ne sjedne sve na svoje jer nakon velikog updatea mob ponovo generira art cache za sve aplikacije, veci update brise taj cache, on se vise ne generira kod prvog pokretanja moba nego kad mob miruje ili kod prvog pokretanja neke aplikacije..

tu se onda dogada zagrijavanje, curenje baterije i stekanje jer non stop radi u pozadini dok sve ne odradi.. kad sve uspjesno odradi mob nastavlja raditi normalno.. a ovisno o nacinu koristenja moba to kod nekog moze potrajati nekoliko sati ili nekoliko dana..

a ovisno o aplikacijama tj. (ne)kompatibilnosti istih zna se dogoditi da nesto beskonacno pokusava napraviti i onda se to zagrijavanje, stekanje i curenje dogada stalno.. zato je moja preporuka hard reset nakon veceg updatea svakako 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+ - Rasprava
digitall kaže...
x360gamer kaže...
Ja sam u pocetku takoder na Oreu imao slabiji SOT. Nakon nekog vremena je sve sjelo na svoje, i dobivao sam jednako vrijeme trajanja baterije (mozda cak i 10etak % bolje) kao na N.
Sad mi je stigao update i nadam se da nece sve otici u kontra smjeru, a ako bi se baterija jos poboljsala - ja presretan!
Ono sto mene "brine" je da ja moram svaki x rucno provjeriti aktualizaiju? Ne dobijem nikakvu obavjest o novom azuriranju?

 logicki da je na pocetku losije dok ne sjedne sve na svoje jer nakon velikog updatea mob ponovo generira art cache za sve aplikacije, veci update brise taj cache, on se vise ne generira kod prvog pokretanja moba nego kad mob miruje ili kod prvog pokretanja neke aplikacije..

tu se onda dogada zagrijavanje, curenje baterije i stekanje jer non stop radi u pozadini dok sve ne odradi.. kad sve uspjesno odradi mob nastavlja raditi normalno.. a ovisno o nacinu koristenja moba to kod nekog moze potrajati nekoliko sati ili nekoliko dana..

a ovisno o aplikacijama tj. (ne)kompatibilnosti istih zna se dogoditi da nesto beskonacno pokusava napraviti i onda se to zagrijavanje, stekanje i curenje dogada stalno.. zato je moja preporuka hard reset nakon veceg updatea svakako 

 Problem je što sam ja napravio hard reset preko Odina, stavio novi CSC, nisam ništa povlačio iz backupa nego sve na novo i evo sad na Nougatu sve radi kako je radilo a na Oreu nikako, mobitel uvijek zagrijan. Pričekat ću još dva updatea jer ovo je još uvijek beta.

9 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

mozda zvuci glupo ali probaj napraviti hard reset nakon instalacije.. ne kroz odin i sl.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
digitall kaže...

mozda zvuci glupo ali probaj napraviti hard reset nakon instalacije.. ne kroz odin i sl.

 Provjereno, NE POMAŽE! 

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Također provjereno..nakveći problem su mi zagrijan mob iako ga ne koristim i 4g, kad je na 4g 1 minuta 1%. Dakle vani ga ne smijem niti pogledat on je gotov. Za sad ostajem na Nougatu pa kasnije update napravit. I tako se ništa bitno nije promijenilo u odnosu na 7.0

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ja stvarno nemam niti najmanju primjebu na Oreo. Evo situacija trenutno, baterija na 63% a već tri sata SOT-a (igrao Candy Crush). 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.4.2018 15:46 (Dardevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Dardevil kaže...

Ja stvarno nemam niti najmanju primjebu na Oreo. Evo situacija trenutno, baterija na 63% a već tri sata SOT-a (igrao Candy Crush). 

 Izgleda kako kome, nekome radi super nekome nikako, nema između :D

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Koliko sam uspio shvatiti, S8+ radi ok što se baterije tiče, a S8 loše. Stalno se piše o tome koliko tko može izvući a ne navede koji model ima.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Meni uvijek nakon većeg updatea sljedećih par punjenja baterija malo kraće traje i onda se vrati sve u normalu odnosno na staro što mi je vrlo zadovoljavajuće.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Ne primjećujem nikakvu razliku u trajanju baterije između Nougata i Orea. Smatram da je baterija sasma dobra na S8+.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

70% 4G+, 30% WiFi...ja zadovoljan. Na Nougatu mi je isto tako trajalo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Baterija mi je kao i na Nugatu(S8). Ne znam samo zašto mi je "sistem android" ovoliko "skočio" gore posle poslednjeg update(crc7)... Nikad mi nije prelazio 5/6%...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S8/S8+
Da li netko zna zbog čega na Oreu, S8+ lažira notifikaciju broja poruka na Gmailu i ostalim sličnim aplikacijama ?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S8/S8+

Dali je netko radio promjenu firmwarea (na drugu regiju) na S8+ ako je vec na zadnjem Oreu? Opet su nesto petljali i Odin zeza.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice