Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 956.046
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kakav je pie sto se tice jednostavnijeg koristenja jednom rukom ?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
bik kaže...

Kakav je pie sto se tice jednostavnijeg koristenja jednom rukom ?

Jednostavnije je kad si npr u postavkama, jer su stavke dosta nize, pa su dohvatljive kad baratas jednom rukom. Opcenito je UI prilagoden radu jednom rukom, lakse je u odnosu na oreo.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Jednostavnije je kad si npr u postavkama, jer su stavke dosta nize, pa su dohvatljive kad baratas jednom rukom. Opcenito je UI prilagoden radu jednom rukom, lakse je u odnosu na oreo.

 a budimo realni..koliko cesto ides u postavke da ti takva opcija stvarno olaksava zivot? i to govorimo samo o prvoj stranici gdje su postavke wifi-a (koje ionako pristupam preko notification bar-a)...i druga korisna opcija sto sam vidio je u DIAL-u, gdje su oni padovi dolje na dnu...a opet 90% vremena koristim aplikacije koje su ostale iste; whatsup, youtube, messenger...

iskreno, neznam cemu toliki naglasak na "koristenju jedne ruke"..ok, bolje je..nije da nije..ali opet, moze to još :) 

TiONiO
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
ParaNO1d kaže...

LED notifikacije ne rade nakon updatea na Pie. Jel ima netko taj problem, kako ga riješiti?

hmm kod mene funkcionira sve normalno

bas nikako ne radi ili samo za neke aplikacije?

 Ugasio LED notifikacije, ugasio uređaj, upalio notifikacije i radi samo za SMS, za Gmail, Messenger i ostale 3rd party aplikacije ne radi. Samo za ove Samsungove. A u postavkama mi je podešeno za sve aplikacije

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Je li ko probao Samsung Dex na android Pie? Na Oreo je bio potreban skupi originalni dex station, ili neke druge marke ali i dalje skupo.
Na Pie su omogucili da radi i sa obicnim USB C to hdmi kablom ili adapterom, samo spojis na HDMI TV/Monitor i sve radi. Vidim na reddit raja hvali, ja bas kontam danas otici kupiti taj kabal ili adapter pa da probam.
https://www.youtube.com/c/gamex1423/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
arnes_king kaže...
Je li ko probao Samsung Dex na android Pie? Na Oreo je bio potreban skupi originalni dex station, ili neke druge marke ali i dalje skupo.
Na Pie su omogucili da radi i sa obicnim USB C to hdmi kablom ili adapterom, samo spojis na HDMI TV/Monitor i sve radi. Vidim na reddit raja hvali, ja bas kontam danas otici kupiti taj kabal ili adapter pa da probam.

 isprobao..fora je, samo ima problem s rezolucijama na ovim un-official kablovima..ja imam monitor 1920x1200 i prikazuje mi neki 720p..a na 4k televiziji radi samo 1080p...predpostavljam da treba originalni samsung kabel 

TiONiO
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja sam probao sad na svoj 2k monitor sa usb c na usb c kablom i radi, iako mi se cini nekako mala rezolucija

 
0 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Tionio kaže...
arnes_king kaže...
Je li ko probao Samsung Dex na android Pie? Na Oreo je bio potreban skupi originalni dex station, ili neke druge marke ali i dalje skupo.
Na Pie su omogucili da radi i sa obicnim USB C to hdmi kablom ili adapterom, samo spojis na HDMI TV/Monitor i sve radi. Vidim na reddit raja hvali, ja bas kontam danas otici kupiti taj kabal ili adapter pa da probam.

 isprobao..fora je, samo ima problem s rezolucijama na ovim un-official kablovima..ja imam monitor 1920x1200 i prikazuje mi neki 720p..a na 4k televiziji radi samo 1080p...predpostavljam da treba originalni samsung kabel 

 Evo na reddit citam da neki ne oficijelni mogu samo 720p rezoluciju dok drugi pisu da isto imaju 3rd party adapter i da im ide na 1080p sad ne znam do cega je tacno.

 

Planiram ovaj naruciti posto je jeftin kako god bude valjat ce:

 

https://m.aliexpress.com/item/32856820004.html?trace=storeDetail2msiteDetail&spm=a2g0s.12269583.0.0.46d921bfsNeJLS

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
15 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Uradio upgrade sa 8 na 9 i čini mi se da baterija ipak malo manje traje. Prije je bili oko dan ipo a sada max jedan dan

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ivanv000 kaže...

Uradio upgrade sa 8 na 9 i čini mi se da baterija ipak malo manje traje. Prije je bili oko dan ipo a sada max jedan dan

 Ja sam isto primijetio da je baterija slabija. Napravio sam i reset ali opet mi se cini da je slabija. Pogotovo na 4G. Mobitel koristim na skoro identican nacin svaki dan. Od 5:30 do 15h mi je na Oreu ostalo jos barem 60% baterije dok sam sad na nekih 50%. SOT ne pratim. Maknuli su opciju za battery saving iz lokacije pa je mozda zato. Sad je samo on/off. A ja lokaciju dosta koristim. Kazu da android ne dopusta pristu senzorima i gpsu kad je uredjaj u mirovanju ali opet....baterija je slabija a jedina razlika mi je taj battery saving iz lokacije.

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ivanv000 kaže...

Uradio upgrade sa 8 na 9 i čini mi se da baterija ipak malo manje traje. Prije je bili oko dan ipo a sada max jedan dan

 Na Oreo sam imao 1 dan uz 4-5 sati SOT a na Pie imam 2 dana uz 7 sati SOT.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Može li se na S9 pod "Recent |||" maknuti ikone aplikacija da mi ostane opcija samo zatvaranja otvorenih aplikacija, a da nema ovih ikona?

 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Može, klikni 3 točkice u gornjem desnom kutu

#fsb
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
sveupitni kaže...

Može, klikni 3 točkice u gornjem desnom kutu

THX 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Super kaj je kolega to pital i meni je to smetalo a nisam imao pojma da se moze iskljuciti  iskljucio sam odmah cim sam procitao 😀

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja sam to ugasio u prvih pola sata nakon instalacije. Ne kužim tko koristi sve te ikone. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jučer instalirao update na s9+, i sad imam glupi problem sa zvukom. Upalim igru, stavim zvuk na najtiše, i krene tiho, ali onda se zvuk sam od sebe pojačava toliko da postane preglasno, i kad smanjim za jedan vol down, onda zvuk ugasi, pojačam za jedan vol up, krene opet tiho i pomalo se opet pojača. Mobitel sam od sebe mijenja jačinu zvuka, iako sound bar cijelo vrijeme stoji na min, i to mi se prije update nije dešavalo. Jesam možda propustio nešto u postavkama tipa ambient sound?

Dobra vila mi je ispunila dvi zelje, treci put nisan moga
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Jel se može ikako vratit na oreo? Stvarno me živcira kaj su sve sjebali.
Baš bi htio upoznati budaletinu koja je dizajnirala taj usrani pie. Čisto da vidim kaj ne valja s tom osobom.
 
1 4 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Danas mi je opet javio da imam vlage u usb konektoru i nije htio puniti. To mi se desilo i prije nekih mjesec i pol i zajebavalo me jedan dan.  Mobitel vlage nije vidio. Malo sam osusio sa hladnim zrakom i morao ga rebootati nekih 5 puta. Sad puni normalno. Smijesno. Radi se o s9+.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Skums kaže...
Jel se može ikako vratit na oreo? Stvarno me živcira kaj su sve sjebali.
Baš bi htio upoznati budaletinu koja je dizajnirala taj usrani pie. Čisto da vidim kaj ne valja s tom osobom.

 hahahh pogotov crna tema kad se stavis, kad povuces odozgo ono nidje veze, na bjeloj onako ajd.. Ali kad udjes u settings na crnoj temi, pa ono pola crno pola svetla ona boja nidje veze ljepse govno od one boje. da su bar sve komplet crno stavili

14 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jel uspio ko napraviti da mu dolaze ota update nakon sto je preko odina rucno stavio pie ili je to nepovratno izgubljeno? Ja sam stavio onu prvu verziju rucno jer sam bio nestrpljiv i dosad nisam nijedan update dobio, a rucno mi se stvarno neda svaki put stavljat kad izade neka zakrpa

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
maxy0 kaže...

Jel uspio ko napraviti da mu dolaze ota update nakon sto je preko odina rucno stavio pie ili je to nepovratno izgubljeno? Ja sam stavio onu prvu verziju rucno jer sam bio nestrpljiv i dosad nisam nijedan update dobio, a rucno mi se stvarno neda svaki put stavljat kad izade neka zakrpa

Samo vratis SW koji je bio na mobu kad si ga kupio.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
keks99 kaže..

 hahahh pogotov crna tema kad se stavis, kad povuces odozgo ono nidje veze, na bjeloj onako ajd.. Ali kad udjes u settings na crnoj temi, pa ono pola crno pola svetla ona boja nidje veze ljepse govno od one boje. da su bar sve komplet crno stavili

Pa tjera li te itko da koristis night mode?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Danas mi je opet javio da imam vlage u usb konektoru i nije htio puniti. To mi se desilo i prije nekih mjesec i pol i zajebavalo me jedan dan.  Mobitel vlage nije vidio. Malo sam osusio sa hladnim zrakom i morao ga rebootati nekih 5 puta. Sad puni normalno. Smijesno. Radi se o s9+.

Nisi ga nosio na servis?

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nisam jer mi je proradilo brzo punjenje. Resetirao sam mob na nacin da je bio ustekan u punjac i drzao sam 10sec power+volume down tipku. Telefob se resetirao i proradilo brzo punjenje. Smijesan je taj samsung.  Sad malo radi brzo a malo kabelsko.meni je glavno da puni kad ga ustekam,nije mi vazno oce biti za sat i pol ili dva sata. 

Ako ce zajebavati odnjet cu ga na popravak i to je to.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Danas mi je opet javio da imam vlage u usb konektoru i nije htio puniti. To mi se desilo i prije nekih mjesec i pol i zajebavalo me jedan dan.  Mobitel vlage nije vidio. Malo sam osusio sa hladnim zrakom i morao ga rebootati nekih 5 puta. Sad puni normalno. Smijesno. Radi se o s9+.

 Cudno, ja svoj mobitel povremeno operem kompletan i nikada nisam imao problema.

https://www.youtube.com/c/gamex1423/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Nisam jer mi je proradilo brzo punjenje. Resetirao sam mob na nacin da je bio ustekan u punjac i drzao sam 10sec power+volume down tipku. Telefob se resetirao i proradilo brzo punjenje. Smijesan je taj samsung.  Sad malo radi brzo a malo kabelsko.meni je glavno da puni kad ga ustekam,nije mi vazno oce biti za sat i pol ili dva sata. 

Ako ce zajebavati odnjet cu ga na popravak i to je to.

E ne znam, ja da imam takvih problema vec bih ga davno odnio na servis. Ja imam svog od cetvrtog mjeseca i sve radi kako treba.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Prije 2 dana mi se malo kave prosulo na dio di je tipka power.Nisam oprao pod vodom taj dio nego samo obrisao.Sve radi normalno jedino sam primjetio danas da power tipka malo sporije ima klik,izgleda da se zbog secera sad to malo ljepi pa nema jasan klik.

Bi se moglo da ja pod cistom vodom tu stranu malo pređem ili se bolje ne igrat stim

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Igrat s čime? Mobitel ima IP zaštitu. Potopiš ga pod vodu, neće mu biti ništa.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Kako da maknem zahtev za azuriranje na Pie ? 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice