Xiaomi Mi5

poruka: 2.282
|
čitano: 450.598
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Nemam pojma, mozda je nesto poslo po zlu prilikom instalacije. Meni sve nabrojano radi odlicno i zadovoljan u potpunosti

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
cshadow kaže...

Nakon upgradea 8.1.4.-8.5.3-9.1.1 više ne radi QC.

izbacili mi neke korisne feature,...

Npr?

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Silno me ljuti potrošnja baterije, izdrži oko 2h SOT-a uz sva podešavanja. Trenutno sam na Global Stable 9.1.1.0. Što da probam? Downgrade? Drugi ROM? Što valja?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
lumy kaže...

Silno me ljuti potrošnja baterije, izdrži oko 2h SOT-a uz sva podešavanja. Trenutno sam na Global Stable 9.1.1.0. Što da probam? Downgrade? Drugi ROM? Što valja?

 Kapacitet baterije ti je pao zbog qc-a, pregrijavanja i to ti je to..

+ starosti

+ nekvalitetne baterije rekao bih

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 13:38 (Deutsch).
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Imam uređaj od lipnja... Doduše, tko zna koliko je stajao i gdje.

 

Svejedno, imate li neku preporuku za ROM? Htjela bih probati još to prije nego ga otpišem. :/ Mislila sam da je problem u tome da radim u prostoru s lošim signalom i da to sauga bateriju, ali je njen vijek tek marginalno bolji dok nisam na poslu.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

A cuj na kojem si romu ?

Probaj stavit na 3g.

9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

MIUI9 sauga bateriju ko blesav,nekad sam i ja imao 3h SOTa i vratio se na JDC Nougat(na preporuku sa XDA). Oko 5 sati dobivam uz stvarno fluidan radi cijelog sustava(što nije slučaj sa svim custom romovima).

 

Ukoliko baterija nije defektna trebala bi toliko izvuči ukoliko ne igraš igre neke.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 19:40 (saintmarcus9).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Pa bar za Mi 5 SD 820 ima hrpa romova na xda .....
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Molio bi isto da mi neko preporuči dobar rom tj. da radi ok i da se može bez nekih problema koristi,i ako nije problem da mi objasni kako da ga stavim pošto nisam baš neki u tome.Trenutno koristi MIUI global 9.1.1.0 Stabilna, hvala
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
crazy_luđak kaže...
cshadow kaže...

Nakon upgradea 8.1.4.-8.5.3-9.1.1 više ne radi QC.

izbacili mi neke korisne feature,...

Npr?

 

- nema više automated tasks
- security više nema pregled brzine DL/UL transfera po aplikacijama, fali još nekih opcija unutar te app
- recent tasks nema više mogućnost prikaza ikonica što je IMHO korak nazad - veliki preview zauzima pola ekrana, za prebaciti 2-3 aplikacije natrag treba swipe nalijevo, a ranije je bilo vidljivo 4-5 ikonica programa

- ledica se gasi kad je gaterija ispod 10%

- video player je davno izgubio mogućnost castinga preko wlana što je radilo u 8.1

 

Trebam dalje nabrajati? :)

Sad ovo je kako kome, ako nisi koristio niti znao da to postoji neće ti niti nedostajati.

 

Posebna priča je da od najavljivanih feturea MIUI9 na Mi5 neki nisu uopće došli: smart assist/quick cards, app vault,...

Baterija ako izuzmemo QC koji ionako rijetko koristim meni drži sasvim solidno, isto kao i na 8.1.2, možda i malo dulje u standbyu, ali zato mi je cijeli mob nekako laggy s vremena na vrijeme, sprčkali su nešto CPU governor ili tako nešto. Kao da mi stalno radi samo na 2 core. Aplikacije se pokreću brzo, ali rad unutar njih je druga priča. Npr. otvaranje slika u galeriji (quickpic) i zoom,točno se vidi kako mu treba više vremena da se slika razbistri, odnosno renderira u punoj kvaliteti. Youtube otvara video dosta sporo itd.

 

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Poydrav ekipa.

prije 2 mjeseca u EU skladištu Geekbuying sam kupio Xiaomi Mi5X, i naravno u roku mjesec dana razbio staklo. Kod jednog servisera sam naručio cijeli ekran za zamjenu, poslali su mu cijeli ekran za A1, koje ne odgovara za moj uređaj, ne radi (kao ima neka razlika između ova dva uređaja). Imali li tko sličan problem i kako ga riješiti? Može li se zamjeniti samo staklo (jer mi je ekran u funkciji)? Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
C-shadow, stvarno ništa od toga ne koristim ali koristiti MIUI pored JDC Roma je ludorija. Doslovno ništa nije na strani MIUIa....ni fluidnost ni baterija ni GPS ni punjenje ni estetika.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
saintmarcus9 kaže...
C-shadow, stvarno ništa od toga ne koristim ali koristiti MIUI pored JDC Roma je ludorija. Doslovno ništa nije na strani MIUIa....ni fluidnost ni baterija ni GPS ni punjenje ni estetika.

 Kakav je to rom? Nešto sam našao da ima za Oneplus, jel isti stavljaš i na Mi5 ili je posebno prilagođen? Kakva je kamera?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
cshadow kaže...
crazy_luđak kaže...
cshadow kaže...

Nakon upgradea 8.1.4.-8.5.3-9.1.1 više ne radi QC.

izbacili mi neke korisne feature,...

Npr?

 

- nema više automated tasks
- security više nema pregled brzine DL/UL transfera po aplikacijama, fali još nekih opcija unutar te app
- recent tasks nema više mogućnost prikaza ikonica što je IMHO korak nazad - veliki preview zauzima pola ekrana, za prebaciti 2-3 aplikacije natrag treba swipe nalijevo, a ranije je bilo vidljivo 4-5 ikonica programa

- ledica se gasi kad je gaterija ispod 10%

- video player je davno izgubio mogućnost castinga preko wlana što je radilo u 8.1

 

Trebam dalje nabrajati? :)

Sad ovo je kako kome, ako nisi koristio niti znao da to postoji neće ti niti nedostajati.

 

Posebna priča je da od najavljivanih feturea MIUI9 na Mi5 neki nisu uopće došli: smart assist/quick cards, app vault,...

Baterija ako izuzmemo QC koji ionako rijetko koristim meni drži sasvim solidno, isto kao i na 8.1.2, možda i malo dulje u standbyu, ali zato mi je cijeli mob nekako laggy s vremena na vrijeme, sprčkali su nešto CPU governor ili tako nešto. Kao da mi stalno radi samo na 2 core. Aplikacije se pokreću brzo, ali rad unutar njih je druga priča. Npr. otvaranje slika u galeriji (quickpic) i zoom,točno se vidi kako mu treba više vremena da se slika razbistri, odnosno renderira u punoj kvaliteti. Youtube otvara video dosta sporo itd.

 

 Meni je bilo suprotno...na miui 8 mi je bio dosta laggy, radio na 2 jezgre, youtube nebi rekao da je bio spor samo je na miui9 brži. Fingerprint mi je bio neupotrebljiv na miui8, prepoznavao svaki 25-ti put.

Za sad me na miui9 jedino nervira šta se ekran neki put ne gasi tijekom telefoniranja...

Ako se dobro sjećam na miui 8 je bilo nekih postavki vezano uz quick charge pa me zanima jel toga više nema ili tražim na krivom mjestu? Pod battery nema ničeg...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
crazy_luđak kaže...
saintmarcus9 kaže...
C-shadow, stvarno ništa od toga ne koristim ali koristiti MIUI pored JDC Roma je ludorija. Doslovno ništa nije na strani MIUIa....ni fluidnost ni baterija ni GPS ni punjenje ni estetika.

 Kakav je to rom? Nešto sam našao da ima za Oneplus, jel isti stavljaš i na Mi5 ili je posebno prilagođen? Kakva je kamera?

 

7.1.2 u sekciji Mi5 na XDA

 

Kameru sam stavio Gcam i odlična je za pojmove Mi5 uređaja

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
saintmarcus9 kaže...
C-shadow, stvarno ništa od toga ne koristim ali koristiti MIUI pored JDC Roma je ludorija. Doslovno ništa nije na strani MIUIa....ni fluidnost ni baterija ni GPS ni punjenje ni estetika.

 

 

Pod pretpostavkom da želiš otključavati i rootati uređaj

Ja trenutno ne želim tako da sam tu gdje jesam.

Inače, stvar navike, na MIUI sam od v5 i teško mi se prebacivati na bilo kakav drugi ROM, ali izgleda da ću morati jer ovo je sve lošije iz verzije u verziju.

Zanimljivo kako ja nemam problema s baterijom niti SOTom, niti na jednom global ROMu od 8.0 s kojim je mob došao. Sve OTA updatei, disableani google servisi koje ne koristim i sve radi ok. SOT mi nema smisla navoditi jer svatko drugačije koristi mob, ali recimo da rijetko ispod 5h. 2 SIMa unutra, stalno wlan i data uključeni, s time da mi je signal doma na oba sima jako loš i preko noći jede dosta baterije na tome.

Jel se može na tom JDC ROMu:

- postaviti automatika da mob ide u airplane mode u sate koje odredim (kroz noć)?

- postaviti da se mob automatski npr. od 7-17 prebaci samo na vibru?

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5
Ne treba rootat samo otključati BL. A to što ne želiš,govori mi da se želiš patiti. Stoga sretno.


Glede ovog upita nemam pojma iskreno. To su stvari koje osobno ne trebam.

A odgovor će ti dati internet,ako može AOSP može i JDC.
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Dosao V9.2.1.0. update za stable kaze otimizacija i fixed bugs. Pa cemo da vidimo

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
pajaro19 kaže...

Dosao V9.2.1.0. update za stable kaze otimizacija i fixed bugs. Pa cemo da vidimo

 Ažurirao. Na prvu mi djeluje malo tromije, ali MIUI-u inače treba koji dan da sve sjedne kako treba. Malo su ispremještali neke stvari:

 

- kada se uđe u postavke "o telefonu" je sada na vrhu ne na dnu izbornika,

- upravitelj datoteka je redizajniran, maknut je ftp i sada se nalazi u aplikaciji Mi Drop pod opcijama  -  povežite se s računalom

- dodan je assistent do kojeg se dolazi svajpanjem u desno sa početnog zaslona, mogu se dodavati prečaci, prikazuje događaje u kalendaru i moguće je dodavanje brzih bilješki

- u fotografijama sada ima mogućnost izrade kolaža

 

ne znam, više manje to je to što sam za sada uočio. U prethodnoj verziji sam imao problem sa notifikacijama za whatsapp, prikazivale su se kao dvije ikonice na zaključanom zaslonu, sada je jedna koliko sam primjetio tako da eto, bar nešta. :D

13 godina
offline
Xiaomi Mi5

Nikad mi nije bio jasan 4g na mom Mi5.. imam 2 redmija u kuci i nijedan nema 800 mhz 4g ali se uredno spajaju na 4g antenu blizu moje kuce.. Mi 5 uopce ne vidi tu antenu iako sam ja za ovaj test odabrao force lte only preko jedne aplikacije, postavke za internet su iste i svi smo na bonbonu..cudno ali tako je od prvog dana, a 4g uhvatim tu i tamo u vecim gradovima a trebao bih i doma hvatati jer ocito da je to 1800 mhz antena inace nebi ni redmiji hvatali 4g

Mi 5 Mi 5
Redmi 5a Redmi 5a
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi5

Koji Redmi?

Meni stari R3 Pro ima osjetno bolji prijem signala, a naročito wlana od Mi5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
cshadow kaže...

Koji Redmi?

Meni stari R3 Pro ima osjetno bolji prijem signala, a naročito wlana od Mi5.

 redmi 5a i redmi note 4x

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Pozdrav ljudi! Da li je još netko nadogradio mi5 na miui 9.2.1? Kakvo je stanje s potrošnjom baterije, fluidnosti i bugovima?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi5

Evo ja nisam primjetio za sada nista, tocnije nikakav pomak u odnosu na proslu verziju. Fluidnost, baterija sve vise manje isto, u ovo koristenja nisam naletio na bug

 

 

MI assitant je korisna stvar, to sam primjetio

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 9:23 (pajaro19).
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Stavila sam JDC rom, sve super, radi, baterija bolje, brzina super... S njima je došla instalirana Gcam, no ja bih novu verziju. APK se uredno instalira, ali se crasha kod pokretanja. API2 je enablean, čitam na XDA forumu 'vako:

 

Bug : After installing gapps, GCam does not work "Force close"
use a root file explorer, delete the files /System/framework/com.google.android.camera.experimental2016.jar and /System/etc/permission/com.google.android.camera.experimental2016.xml.

 

Brus! Stalno tvrdi da file ne može izbrisati, kad pokušam promijeniti permission, kuka da mi ne dozvoljava. Zapela sam. :/ Imate li kakve ideje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Mikrofon mi je užasan pri snimanju videa, a ponekad se čuje i tijekom poziva šum, gotovo da me ne čuje druga strana. Ovo je prisutno još od prethodne verzije androida, a čitao sam na forumima još iz 2013. o ovakvih bugovima na drugim Mi mobitelima. Ima li tko takvih problema i iskustva u rješavanju? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi5

Android 8.0 for Xiaomi MI5 8.3.2 RELEASED..!

2 velike sistemske nadogradnje za mi 5, cak nisu ni toliko losi u nadogradnjama ni toliko spori!

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
crazy_luđak kaže...

Mikrofon mi je užasan pri snimanju videa, a ponekad se čuje i tijekom poziva šum, gotovo da me ne čuje druga strana. Ovo je prisutno još od prethodne verzije androida, a čitao sam na forumima još iz 2013. o ovakvih bugovima na drugim Mi mobitelima. Ima li tko takvih problema i iskustva u rješavanju? 

yep, slična situacija i kod mene, mikrofon je smeće, zvuk je kao da si pod vodom, za šum tokom poziva nisam siguran ali u par navrata su mi ljudi govorili da me ne čuju najbolje, tak da je vjerovatno prisutan

problem se pojavio sa upgrade na miui9

za snimanje videa workaround je da skines open camera app sa playstore, tamo je zvuk bolji

nadao sam se da ce se rijesiti problem sa zadnjim updateom na v9.2.1.0 ali nije

tak da ni ja neznam sto dalje, mozda probati reflashat ili flashati neki drugi rom

 

btw. kod unlockanja bootloadera, da li se podaci brisu ili ostaju netaknuti ?

 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi5
Deutsch kaže...

Android 8.0 for Xiaomi MI5 8.3.2 RELEASED..!

2 velike sistemske nadogradnje za mi 5, cak nisu ni toliko losi u nadogradnjama ni toliko spori!

 oreo update? ides.. al kaj smo tocno dobili s tim osim kaj vise nebu pisalo tam android 7.0 nego 8.0? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice