Xiaomi Redmi Note 4

poruka: 1.882
|
čitano: 455.539
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
honor8 kaže...

 

hmm 

 

Uspio sam izvuć 12 sati i 30 minuta zaslona i bilo još 3% baterije, pa to i nije tako loše kako je izgledalo.

Mislim da je žderalo bateriju to što sam u "rupi" gdje je 4g signal katastrofa i bilo je podešeno da je 4g preferiran a to mučenje da uhvati 4g cucla bateriju ko ludo.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2018 15:14 (honor8).
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Evo dobili smo nesluzbeni treble.

 
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Danas narucen Redmi Note 4 u HG-u, 3/32 verzija. Mobitel je za prijatelja. Iako nije nesto presudno, nadam se da HG isporucuje ''bolje'' verzije ekrana i kamere 

...................................... funny facts
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
skorvy kaže...

Danas narucen Redmi Note 4 u HG-u, 3/32 verzija. Mobitel je za prijatelja. Iako nije nesto presudno, nadam se da HG isporucuje ''bolje'' verzije ekrana i kamere 

 

To je čista sreća koliko sam skužio.

Mene su dopali samsung senzori na obe kamere i tianma ekran koji je navodno najbolji, a naručio sam ga sa geekbuyinga.

 

Imam nekih čudnih problema sa mobitelom, nekad stisnem na google ikonu a otvori mi kameru, a na whatsapp dođe jedna poruke a piše da su stigle dvije, generalno kao da ima neki lag u radu telefona, nije baš odaziv dobar, kao da ponekad sekundu treba da registrira pritisak.

Vrlo rado bih stavio neki provjeren custom rom i onu google kameru, no ne želim se sam zajebavat sa tim jer nisam nikad to radio i za telefone sam teški duduk, pa ako ima dobra duša da pomogne to napravit bio bih zahvalan.

 

7 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Uzela frendica neki dan Note 4 international, dobila Tianma ekran i samsung kameru.

Radio sam direktnu usporedbu, samsung kamera znatno bolja, a ekran je čak lošiji (meni osobno) od mojega Boe.

ima i izraženiji backlight bleed, a temperatura svjetla je meni osobno lošija.

Uglavnom, točno je ono kaj kažu, tianma ima malo hladnije osvjetljenje, boe toplije.

Sad, vjerovatno zato ljudi ni ne vole boe, ne paše im blago žućkasto osvjetljenje.

E sad, ghosting nisam primjetio ni na jednom ni na drugom, čak ni kod jako brzog zumiranja teksta u browseru.

Ili su moje oči možda prespore.

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2018 12:07 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Samsung kamera je da bolja od omnivisiona, a jos sony od samsunga. Evo kod sony-a se cak da namjestiti manual shutter da bude na 32 sec, dok kod samsunga i ov-a maximum 1/2 :(.

Malo i to mene smeta sto su stavili 5 tipova ekrana te 3 tipa kamere jer su neki ostali dosta zakinuti (kao ti npr.). 

Ghosting se događa jedino kada se mobitel dosta zagrije i koristi se pa ostaje status bar vidljiv, ali to samo privremeno.

 

Iako po ovome nije velika razlika kod kamere.

 

 

No ovo je nebo i zemlja 

14 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Pozdrav,

 

danas došao mob iz HGSpota. Imam par pitanja:

 

1. ne planiram stavljat custom romove več ostati na MIUI. Mob je došao sa verzijom 8.5.4.0 MIUI i android 7.0. Zanima me da li da updejtam na 9.2. jer čitam po netu da se baterija brže prazni na devetki?

 

2. Kako da maknem ikone sa početnog zaslona? Htio bih staviti neke svoje od messengera, fejsa i sl.

 

3. Provjerio tip kamere (Samsung) ali me također zanima kako da provjerim vrstu ekrana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Slobodno update-aj
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Imperijas kaže...

Pozdrav,

 

danas došao mob iz HGSpota. Imam par pitanja:

 

1. ne planiram stavljat custom romove več ostati na MIUI. Mob je došao sa verzijom 8.5.4.0 MIUI i android 7.0. Zanima me da li da updejtam na 9.2. jer čitam po netu da se baterija brže prazni na devetki?

 

2. Kako da maknem ikone sa početnog zaslona? Htio bih staviti neke svoje od messengera, fejsa i sl.

 

3. Provjerio tip kamere (Samsung) ali me također zanima kako da provjerim vrstu ekrana?

 

Tamo gdje ti piše za kamere piše i za ekran.

o telefonu---verzija jezgre(tu klikneš 5 puta)---version information(tu ti piše pod LCD koji je ekran)

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Imperijas kaže...

Pozdrav,

 

danas došao mob iz HGSpota. Imam par pitanja:

 

1. ne planiram stavljat custom romove več ostati na MIUI. Mob je došao sa verzijom 8.5.4.0 MIUI i android 7.0. Zanima me da li da updejtam na 9.2. jer čitam po netu da se baterija brže prazni na devetki?

 

2. Kako da maknem ikone sa početnog zaslona? Htio bih staviti neke svoje od messengera, fejsa i sl.

 

3. Provjerio tip kamere (Samsung) ali me također zanima kako da provjerim vrstu ekrana?

 Moj iskustvo, takode dosao sa tom verzijom 8.5.4. nisam htio raditi update prije nego testiram kako se ponasa mob na toj verziji. Obavijesti sve šljakaju, kao i boja led lampice, baterija uz moje koristenje traje dan i pol, 10-12 SOT. Jedini problem koji sam naisao na toj verziji je, GPS, predugo mu treba da me locira. Po komentarima vidim da se taj problem javlja i na MIUI 9, dok na eu.rom cini se da radi bez problema.

Na MIUI 9.2 obavijesti vise nisu grupirane, vec svaka zasebno. Primjerice dobijes 10 poruka na whatsapp, svaku ce posebno pokazat, nece ih grupirat i staviti u jednu s naznakom da ih je 10.

Takode ubacili smart assistant koji se pojavi kad napravis swipe ulijevo na pocetnom ekranu i nema trenutno opcije da ga se makne.

Ovaj izbornik/shortcut:

https://i.ytimg.com/vi/Lol4S5vzaaM/maxresdefault.jpg

 

A sto se tice trajanja baterije, nekima odlicno traje, nekima ne, tako to uvijek biva. Jer pitanje koliko njih nakon updatea napravi factory reset ili recalibrate bateriju ako imaju problem sa njome.

U najgorem slucaju uvijek mozes napraviti downgrade na stariju verziju, no tada moras flashat i otkljucat bootloader.

Ikonice, dugo drzi lijevu tipku ili dugo drzis na prazno mjesto na pocetnom zaslonu, i tada klik na zeljenu ikonicu koju hoces maknut/premjestit, mozes onda i novi folder napravit u koji stavis po zelji aplikacije. Potrazi tips & tricks MIUI na youtbeu, sve imas objasnjeno.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Hvala na odgovoru. Napravit ću factory reset pošto nisam ništa previše podataka nabacio na mob.

 

Jedino me zanima zašto kod korištenja wifija mi za mrežu piše "HR VIP 4G", a u opcijama sam postavio Preffered network type na 2G ?

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Imperijas kaže...

Hvala na odgovoru. Napravit ću factory reset pošto nisam ništa previše podataka nabacio na mob.

 

Jedino me zanima zašto kod korištenja wifija mi za mrežu piše "HR VIP 4G", a u opcijama sam postavio Preffered network type na 2G ?

 Povodom cega radis factory reset? Nesto ne šljaka ili... Nisam te bas shvatio :)

 

Ne bih znao vezano mrežu. 

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Zaboravio sam napomenuti, pardon: ujutro u 6:40 mi se napunio mob do 100%. Sad sam na bateriji 8 sati i 52 minute, a SOT je 1 sat i 6 minuta. Baterija je na 88 %. Možda gluposti govorim, al nekako mi je puno da je za to potrošeno 12 % baterije (spojen na WiFi cijelo vrijeme, a ovo SOT se odnosi na korištenje messengera i malo surfanja po chromu).

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

I ja nedavno nabavio mob prije svega zbog baterije al eto, ne šljaka to kako treba. Bila miui 8.5.4.0 verzija(ili tak nest) dok sam ga kupio i poslije svakog updejta baterija sve losija. Jucer i factory reset radio ali nije pomoglo. Bila baterija na 80% nakon reseta, i sad je na 56% nakon sta je proslo 26 sati otprilike od toga. U tih 26 sati, on screen sam bio sat i pol i to ne radeci nista zahtjevno. I dok sam na poslu baterija mi se dosta brzo trosi. Sve sto napravim u tih 8, 9 sati sta sam na poslu je pogledam par puta da vidim koliko je sati...al za to vrijeme izgubim bar 6, 7% baterije. To mi fakat nije jasno, dal mi se tipka sta u dzepu dok radim ili koji kuki.

 

Sta se ostalih stvari tice, mob radi super i bar sam zbog toga zadovoljan..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
danijel00 kaže...

I ja nedavno nabavio mob prije svega zbog baterije al eto, ne šljaka to kako treba. Bila miui 8.5.4.0 verzija(ili tak nest) dok sam ga kupio i poslije svakog updejta baterija sve losija. Jucer i factory reset radio ali nije pomoglo. Bila baterija na 80% nakon reseta, i sad je na 56% nakon sta je proslo 26 sati otprilike od toga. U tih 26 sati, on screen sam bio sat i pol i to ne radeci nista zahtjevno. I dok sam na poslu baterija mi se dosta brzo trosi. Sve sto napravim u tih 8, 9 sati sta sam na poslu je pogledam par puta da vidim koliko je sati...al za to vrijeme izgubim bar 6, 7% baterije. To mi fakat nije jasno, dal mi se tipka sta u dzepu dok radim ili koji kuki.

 

Sta se ostalih stvari tice, mob radi super i bar sam zbog toga zadovoljan..

Ako smatras da baterija nije OK, i factory reset nije pomoglo, možes jos probat, napuniti do 100% i pustit da se mob sam ugasi i ponovno napunit, nekad zna pomoc. Ujedno tako nakon update potrebno je par ciklusa punjenja/pražnjenja da dođe k sebi.

No ako niti to ne pomogne, onda radit downgrade na neku prijašnju verziju. (napraviti backup, otkljucat bootloader i onda flashat). 8.2.10 je hvaljena verzija za dobru bateriju, no to više nije Nougat već MM. Također postoji i eu.rom.

Znaci, opcija ima :)

Ja sam ostao na 8.5.4, jedino GPS mi radi problem, ostalo sto meni treba je OK.

 

8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Ima i custom romova, ne boj se 

 

 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Koji je najbolji custom rom za Xiaomi Redmi Note 4/4x, što se tiče fluidnosti, trajanja baterije, brzine pronalaska GPS lokacije...?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

To je tesko reci..

Aosip, pixel experience, nitrogen, rr...

6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Na LG G3 sam koristio LineageOS 14.1 u kombinaciji sa Nova Launcherom, sa kojima sam bio jako zadovoljan, sve je radilo fluidno, brzo, bez ikakvih problema, daleko bolje od LG stock roma. Još dok sam koristio LineageOS 14.1 na LG-u, zamijetio sam da ima verzija i za Xiaomi Redmi Note 4/4X, pa ako netko koristi navedeni custom rom na Xiaomi Redmi Note 4/4X, molio bih da napiše o tome par riječi, kako radi, fluidnost, trajanje baterije, rad GPS-a i slično.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Lineage OS ti je zapravo ono kaj je nekoć bio Cyanogen.

A većina custom firmwarea je zasnovana ili na stock verziji, ili na Lineageu ili na AOSP-u.

Stock je tvornički firmware, Lineage je dosta modificiran OS, a AOSP je praktički čisti Android.

AOSP je najbrži i najstabilniji a Lineage ima neke svoje stvari koje se nekima sviđaju.

Uglavnom, sam biraš kaj ti se više sviđa.

 

 

Kruha i igala...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Jezdimir kaže...

Na LG G3 sam koristio LineageOS 14.1 u kombinaciji sa Nova Launcherom, sa kojima sam bio jako zadovoljan, sve je radilo fluidno, brzo, bez ikakvih problema, daleko bolje od LG stock roma. Još dok sam koristio LineageOS 14.1 na LG-u, zamijetio sam da ima verzija i za Xiaomi Redmi Note 4/4X, pa ako netko koristi navedeni custom rom na Xiaomi Redmi Note 4/4X, molio bih da napiše o tome par riječi, kako radi, fluidnost, trajanje baterije, rad GPS-a i slično.

 Trenutno ti bas ja imam taj. 

Baterija za 18% koristenja = 2:06h , 57%=6:51.

Gps pronađe odma.

Fp je malo sporiji u odnosu na miui. 

Za kameru koristim google cameru i odlicna je kvaliteta.

U odnosu na oreo malo je sporiji , bas se osjeti razlika između orea i nougata tako da moja preporuka je da stavis neki oreo 8.1 koje sam naveo gore.

Los nema nikakvih kustomizacija i nista ne mozes podesavat tako da izaberi nesto tipa aosip..

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Kupio bi ovaj mobitel u trgovini neutrino, sad me zanima ono što piše Global rom.
Jel to znači da ima hr jezik na njemu,
i da li podržava frekvenciju od 800 mhz za 4G mrežu.
Ako bi ga ažurirao poslje na neku novu verziju, da li ću onda izgubiti hr jezik i 800 mhz, ne mislim ništa ručno dodavati nego samo automatski sam ako napravi ažuriranje sustava.
https://neutrinomobile.hr/xiaomi-redmi-note-4-dual-32gb-lte-black-global.html
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Da, pogledaj odjeljak specifikacije i odmah u prvom redu ti piše pod važno da podržava sve to.

Kad ga ažuriraš i dalje bude ostala ista verzija roma, tak da bude i dalje imao hrvatski jezika, a podršku za 800 MHz isto bude imao i dalje jer to nema veze sa softverom.

 

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Hvala na odgovoru, a recite mi samo još da li na njega dolazi android Nougat 7.0 ili ostaje 6.0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Dolazi Nougat.

Možda ti je već čak i instaliran gore.

Ako nije odmah čim uzmeš mobitel nadogradi ga  i nakon toga ga resetiraj na tvorničke postavke da riješiš eventualne probleme koji se mogu javiti ako ga ne resetiraš (kao i na svakom mobitelu).

 

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2018 10:17 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Eto napokon našao malo vremena za mob izdvojit.

 Redmi note 4X 4/64 model... Snapdragon.

Unlockan je već dulje vrijeme i TWRP je gore.

 

Sa zadnjim MUIJEM su mi se ogadili ičekam eto mjesec več da maknu ogavno govno (screenshot dolje). Ali ništa.

 

Pa ono koje romove imate..?

Gledam:

Android 8 OREO Ressurection

Linegae OS nougat

I Nougat 7.1.2 Ressurection

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Imam crdroid 8.1 trenutno i super mi je. Jos bi preporučio aosip  koji je stvarno uglađen rom :)

Nemoj gledat nougat romove.

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4
Deutsch kaže...

Imam crdroid 8.1 trenutno i super mi je. Jos bi preporučio aosip  koji je stvarno uglađen rom :)

Nemoj gledat nougat romove.

 

Ok thx..

Bacio sam oko na https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-resurrection-remix-v6-0-0-t3748465

 

Moram pogledat... Preferiram rom/launcher kojiu u biti ima.. app draver negdje ugrađen u launcheru..a ne direktno.. jer ne volim nabacano i mape po home screenu.

Ebo ih iphone look

 .

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.2.2018 14:36 (Zver).
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 4

Ja sam na Pixel experience, Oreo 8.1.

Rom je odličan, nemam zamjerki.

Jedino ako želiš customizaciju, u tom slučaju ga slobodno zaobiđi.

Ovo je čisti AOSP, brz ko munja i bez ikakvih dodataka.

 

 

 

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 4

Konačno planiram zamijeniti MIUI sa nekim od custom romova, pa me zanima koji od istih ima postavke na hrvatskom jeziku?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice