Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.833
|
čitano: 4.460.429
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Poprilično sam siguran da je IPS. Razlika je samo u tome što Freesync možeš koristiti s AMD karticama, a G-Sync s Nvidijom.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pokušat ću onda naći tog sa g-syncom... mislio sam samo da nađem kojeg u futuri

pošto ću tamo slagati pa da imam sve na jednom mjestu...

 

izgleda da ću ipak morat potražit na netu.

 

 

Hvala jođš jednom na pomoći!

10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nema problema. Mislim ti najnormalnije možeš koristiti i freesync monitor na Nvidia grafi, ali pretpostavljam da želiš iskoristiti tu funkciju kad već uzimaš monitor po toj cijeni.

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
nature kaže...

Moze neka preporuka za monitor do 2000kn.Koristio bi se za neki srednji gejming...ništa profi i ništa pretjerano i obavezno za gledanje filmova/serija.

Htio bi da je po mogucnosti šta veći znaci..25'+ .. jeli moguce uopce kupiti nešto za te novce?Kupujem iskljucivo u gotovini i nije mi bitno koja je trgovina.

Za tebe je najbolja opcija 27 AMVA monitor pa biraj eto ti dva modela. Ovaj drugi Benq je malo veči, iako niti on nema DVI bez obzira na to opet na njemu nisu tolko škrtarili.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

http://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-ew2750zl-led-27__16186331

 

https://www.nabava.net/monitori__90/benq-monitor-gc2870h-led-28__23062581

 

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=171&jumpto=4847222&sort=asc&view=flat

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Rambox zahvaljujem na utrošenom vremenu i sugestiji ! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 22:43 (nature).
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Sutra idem naručit LG 29UM68-P....

Jedva čekam....

Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
tooo napokon netko. ajde pa javi kakav je jer ja planiram uzeti isti... :)
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
froxie24 kaže...
tooo napokon netko. ajde pa javi kakav je jer ja planiram uzeti isti... :)

 Napokon? Prije nešto više od 2 mjeseca:

http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=226&jumpto=5048767&sort=asc&view=flat

Origin: Dead_Body_cRo
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

Tražim 27'' Full HD monitor za gaming (overwatch, LOL, battlefield 4,assetto corsa i sl. Ništa HC) i gledanje filmova. Rekao bih da je poželjno da ima freesync jer razmišljam o promjeni grafičke na RX480.

Našao sam:

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=27MP68VQ-P+

 

Ima li nešto bolje u tom rangu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 15:25 (Hichko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

To ti je najbolje, osim ako želiš 144 hz, ali to je i skupo.

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Poštovanje :)


Imam ATI Radeon 4850 s dva DVI ulaza.
Na jedan ulaz je spojena telka s HDMI + HDMI2DVI adapterom, a u drugi monitor koji je jučer krepao.

 

Zanima me mogu li kupiti monitor koji ima HDMI i spojiti ga na grafulju kao što sam spojila i telku, preko HDMI2DVI adaptera. Pretpostavljam da da jer telka radi bez problema, ali ipak pitam za svaki slučaj. Gubi li se u tom procesu kvaliteta u slici ili ne?

 

Kad sam već tu, slobodno mi netko odmah može i preporučiti full HD monitor do 1600 kuna. 23'' ili 24'' je željena veličina. IPS ili PLS matricu, rekla bih.
Igrice se slabo igraju zbog slabe grafulje, video se gleda na telki tako da monitor služi najviše za surfanje, igranje web igrica, rad i slično.

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.8.2016 20:17 (Mikalica).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima, zanima me ako mi netko može objasnit razliku između 60hz monitor i 144hz ? Ja imam samsung px2370 a kako sam uzeo strix 1070 zanima me isplati li se uzimati nesto bolje, hocu li vidit razliku u igrama, taj nekakvi free sync spominjete a blage nemam sta je to osim da poboljsava nesto. Da se ovde ne dulji mozete mi u privatne poruke poslati. Hvala! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ugra kaže...

Pozdrav svima, zanima me ako mi netko može objasnit razliku između 60hz monitor i 144hz ? Ja imam samsung px2370 a kako sam uzeo strix 1070 zanima me isplati li se uzimati nesto bolje, hocu li vidit razliku u igrama, taj nekakvi free sync spominjete a blage nemam sta je to osim da poboljsava nesto. Da se ovde ne dulji mozete mi u privatne poruke poslati. Hvala! 

 Freesync monitor uzimaš samo ako imaš AMD karticu. Isplati se uzeti novi monitor, samo je pitanje koliki ti je budžet. Kada to znaš, lako se nađe neki best buy u tome rangu. 

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
systemize_lp kaže...
Ugra kaže...

Pozdrav svima, zanima me ako mi netko može objasnit razliku između 60hz monitor i 144hz ? Ja imam samsung px2370 a kako sam uzeo strix 1070 zanima me isplati li se uzimati nesto bolje, hocu li vidit razliku u igrama, taj nekakvi free sync spominjete a blage nemam sta je to osim da poboljsava nesto. Da se ovde ne dulji mozete mi u privatne poruke poslati. Hvala! 

 Freesync monitor uzimaš samo ako imaš AMD karticu.(nvidia ekvivalent te tehnologije se zove g sync). Isplati se uzeti novi monitor, samo je pitanje koliki ti je budžet. Kada to znaš, lako se nađe neki best buy u tome rangu. 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

nemam amd nego asus strix gtx 1070, nvidia je. Sta je vasa preporuka a da ne dođe 5000kn, 4k mi ne treba. Za normalno 4k gledat ikone i igrat trebalo bi mi 30" monitor, preko 28 nebi uzeo. Hvala

11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
systemize_lp kaže...
Ugra kaže...

Pozdrav svima, zanima me ako mi netko može objasnit razliku između 60hz monitor i 144hz ? Ja imam samsung px2370 a kako sam uzeo strix 1070 zanima me isplati li se uzimati nesto bolje, hocu li vidit razliku u igrama, taj nekakvi free sync spominjete a blage nemam sta je to osim da poboljsava nesto. Da se ovde ne dulji mozete mi u privatne poruke poslati. Hvala! 

 Freesync monitor uzimaš samo ako imaš AMD karticu. Isplati se uzeti novi monitor, samo je pitanje koliki ti je budžet. Kada to znaš, lako se nađe neki best buy u tome rangu. 

 može on uzeti freesync monitor i s tom grafom ako nema za gsync monitor, jer ljudi često grafe mijenjaju češće nego monitore, a nikad ne znaš hoće li za dvije godine ili kad već uzeti amd grafu

kad je već free zašto ne

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Trebao bih preporuku nekog PC monitora, koji bi u maloj sobi u stanu sluzio istodobno i kao TV. Gledao bi se iz daljine 2-3 m, pa s obzirom na to (a i sto nema puno prostora u sobici) bi trebala i dijagonala biti razumna...
Mislio sam nesto kao 24"? Mozda max 27", al opet... Trenutno imam 23" i stvarno je gust i taman sjedit za tako velikim ekranom, al ne mogu zamisliti da sjedim za stolom pred 27" monitorom? Mozda bi se i naviknuo, ali ono...
Vi ste strucnjaci, treba nac neki "sweet spot" - da je upotrebljiv kao TV s 2-3 m udaljenosti, a da isto tako i kad se sjedi ispred njega i gleda ne bude neugodno!

Da... Osim toga, neznam sada bas kako to funkcionira (monitor i tv u jednom). Pretpostavljam da monitor ima ugraden tuner, ali dali se on ponasa kao "normalan" tv?! Znaci, antena u njega i sve normalno funkcionira kao tv? S daljinskim samo saltam izmedu ulaza/pc/tv?

Mozda su glupa pitanja, al prvi put se susrecem s tako necime...
Sto se tice budgeta... Neznam kako takve stvari kostaju, al trazim neki BB do 1500 kn - ako se to moze naci?!
Moze i preko njuskala, bitno da ima garanciju i sljaka sve... U technomarketu imam popust 15%, pa ako se mozda i tamo nade neki good deal, moze onda 100 kn gore...
E da.. FHD obvezan...
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Prodajem svoj GW2760HM, 7/2015, Links, kutija garancija tip top. 1200kn dogovor 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz,

 kupujem 27" monitor koji bi služio samo za igre i surf :), za filmove i serije tu je pansonic plazmica. Od WOT-a do Battlefilda, konfiguracija iz potpisa, s tim da se gleda u skoroj budućnosti nova 480, a onda i nova konfa (negdje nakom izlaska zen-a- ako se pokaže ok, a ako ne onda mijenjam tabor). Cijena oko 2500 +-300 kn. Pa evo koji prijedlog bi bio poželjan. Može sa i bez freesynca. Ako izlazi možda koji model uskoro mogu i prićekat pa u kompletu ubosti i grafu.

 

Zahvaljujem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ajeto007 kaže...

Pozz,

 kupujem 27" monitor koji bi služio samo za igre i surf :), za filmove i serije tu je pansonic plazmica. Od WOT-a do Battlefilda, konfiguracija iz potpisa, s tim da se gleda u skoroj budućnosti nova 480, a onda i nova konfa (negdje nakom izlaska zen-a- ako se pokaže ok, a ako ne onda mijenjam tabor). Cijena oko 2500 +-300 kn. Pa evo koji prijedlog bi bio poželjan. Može sa i bez freesynca. Ako izlazi možda koji model uskoro mogu i prićekat pa u kompletu ubosti i grafu.

 

Zahvaljujem.

 Uzmi ovo, sa time si miran i u trendu narednih par godina klik. Kada ces kupovat grafu uzmi gtx 1060 6GB, ona ce biti super za taj monitor uz jedan do dva detalja ugasena u igrama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 22:04 (Lucidius).
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Lucidius kaže...
ajeto007 kaže...

Pozz,

 kupujem 27" monitor koji bi služio samo za igre i surf :), za filmove i serije tu je pansonic plazmica. Od WOT-a do Battlefilda, konfiguracija iz potpisa, s tim da se gleda u skoroj budućnosti nova 480, a onda i nova konfa (negdje nakom izlaska zen-a- ako se pokaže ok, a ako ne onda mijenjam tabor). Cijena oko 2500 +-300 kn. Pa evo koji prijedlog bi bio poželjan. Može sa i bez freesynca. Ako izlazi možda koji model uskoro mogu i prićekat pa u kompletu ubosti i grafu.

 

Zahvaljujem.

 Uzmi ovo, sa time si miran i u trendu narednih par godina klik. Kada ces kupovat grafu uzmi gtx 1060 6GB, ona ce biti super za taj monitor uz jedan do dva detalja ugasena u igrama.

 Izgleda sasvim ok, u slućaju da uzimam vani jel benq ima ovlašteni servis ovdje i ako može koji još prijedloga, ali sa freesync-om ukoliko bi išao na 480 . Thx

8 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ako si u Hrvatskoj ne isplati ti se uzimat vani jer neces nista jeftinije proc kada uracunas dostavu. Sta se tice monitora sa 1440p rezolucijom i freesyncom nemas nista pametno ispod 4000kn. Uzmi taj Benq to ti je odlican monitor, free sync ti nije tolko ni bitan jer ces sa ugasena 2-3 detalja ionako imati 60FPS-a. Isto tako radije idi na gtx 1060, bolja je i jaca i radit ce bolje na toj rezoluciji nego rx 480.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Trazim zamjenu za Samsung SyncMaster2232BW koji me sluzio vise nego dobro proteklih 10 godina.

 

- 24" max

- po mogucnosti 144hz

- cijena nebitna

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Ekipa jedno pitanje, trenutno imam LG E2260 LED monitor koji je kod mene cirka 4-5 godina koji me i dalje sluzi odlicno ali poslije tog vremena mozda mi se cini cak ali kontam da mu pikseli nisu vise kao nekad i da ima minijaturnih odstupanja ali mozda sam i umislio jer koristim Windows XP, e posto sad planiram uzimati kompu neku gamersku od nekih 6-7 hiljada kuna da li bi se isplatilo kupiti 4K monitor tj. koliko bi to bilo pametno s obzirom da kompa od 7k i nije bas jaka za tu rezoluciju i citao sam da ima dosta aplikacija i igara novih koje nisu optimizovane za tu rezu, i sad me zanima vase misljenje da li ostaviti Flatronca, da li uzeti neki dobar IPS 27" full HD ili uzeti 4k? Hvala unaprijed !

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ne želim otvarati novu temu pa ću ovdje napisati par riječi o LG 24MP68VQ pa možda i pomogne nekom ako se odluči uzeti novi freesync monitor. Monitor je meni odličan, boje su izvrsne već out of the box i ja nisam imao potrebu kalibracije, a prema informacijama na koje sam naišao na jednoj kineskoj recenziji radi se o 8bit zaslonu pa vjerujem da me oči ne varaju što se tiče reprodukcije boja. Input lag nisam primjetio, a također nema ni ghostinga u igrama koje sam ja igrao (witcher 3, bioshock infinite, insurgency, crysis 3). Što se toga tiče mislim da se radi više manje o standardnom ips zaslonu s kojim u tim područjima ne bi trebalo biti problema. 

 

Ono što bi nekima moglo smetati je ips glow koji se na ips monitorima ne može u potpunosti izbjeći, a često ovisi o sreći i u najgorem slučaju može preći u backlight bleeding. Ovaj moj primjerak nema izražen glow, iako slike prenaglašavaju taj problem pa se može činiti da ga ima više nego što ga ljudsko oko može vidjeti. Ja npr kad ugasim svjetlo vidim glow samo u desnom donjem kutu. Brightness je smanjen na 20 jer mi je inače prejako svjetlo a i pogoršava glow. Općenito meni ips glow ne smeta jer monitor primarno koristim za igre, a rijetko za filmove i isto tako rijetko igram/gledam u potpunom mraku takve mračne scene da bi mi to smetalo.  Otprilike ovakva je situacija i kod prijatelja koji ima LG23MP68VQ. Netko tko planira više gledati filmove i misli da bi mu ovo moglo smetati treba uzeti AMVA matricu. 

 

I sad ono najbitnije zbog čega sam i uzeo monitor, a to je naravno freesync. Osjećaj igranja na freesyncu je odličan jer riješava problem kidanja slike, ali bez uvođenja laga ili zaključavanja fpsa, kao kod vsynca, na npr 60 pa onda čim padne ispod toga fps se zaključa na 30 što onda uzrokuje dosta trzanja i uništava doživljaj. Ima freesync raspon od 40-75hz i dok god možete održavati taj fps igra će ići fluidno. 75hz može raditi i na nvidia karticama, ali naravno bez freesynca. Svakako ako želite freesync odnosno 75hz(na nvidia kartici) morate ga spojiti preko hdmi kabla. Još od priključaka ima dvi-d i vga, ali koliko znam oni podržavaju samo 60hz bez freesynca. I ima i izlaz za slušalice.

 

Ako imate karticu koja podržava freesync morate ga uključiti u postavkama monitora, zatim u AMD Radeon settings i obavezno ograničiti fps isto u AMD Radeon settings (global settngs ili za pojedinu igru u kojoj želite uključiti freesync) za jedan fps manje od maksimalnog raspona freesynca. Znači u ovom slučaju na 74hz jer inače freesync neće raditi, makar iz mog iskustva, a isto sam probao i kod prijatelja. I također je potrebno provjeriti jel windows odmah prepoznao refresh rate monitora na 75hz, a ako nije postaviti to u postavkama windowsa

 

Jedan od problema što sam primjetio je da monitor malo sporije prepoznaje signal preko hdmi kabla pa se upali kad mi pc već uđe u windowse, a propustim zaslon od biosa. Isto tako nema signala preko hdmi-a ako nisu instalirani driveri od grafičke. Vjerojatno je potrebno spojiti ga na vga ili dvi da bi instalirali drivere. Ja sam brisao i ponovno instalirao drivere preko drugog monitora i izlaza na matičnoj pa nisam siguran kako bi ovo radilo,a kad sam prvi put stavio grafičku i spojio je na tv normalno je davala sliku. A i prijatelj ima problem sa svojim monitorom jer ne prepoznaje signal kad je spojen preko hdmi-a pri paljenju pa prvo mora spojiti preko dvi adaptera, a tek onda prebaciti na hdmi i onda sve normalno radi. Ali on je uzimao u extreme digital pa može biti da su mu uvalili neki već reklamirani monitor :D

 

Ostale opcije nisam isprobavao, ali ako nekog nešto zanima nek slobodno pita. 

 

Uglavnom, mislim da je to trenutno best buy od freesync monitora koji se mogu kupiti kod nas u tom cjenovnom rangu.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 4:14 (roxas).
 
7 0 hvala 5
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Koliko sam shvatio oco je freesync monitor na koji puno ljudi puca tako da hvala na ulozenom vremenu, lijepo napisano. Samo jedno pitanje, sto ne radi freesync samo preko displayporta?

14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
roxas kaže...

 

I sad ono najbitnije zbog čega sam i uzeo monitor, a to je naravno freesync. Osjećaj igranja na freesyncu je odličan jer riješava problem kidanja slike, ali bez uvođenja laga ili zaključavanja fpsa, kao kod vsynca, na npr 60 pa onda čim padne ispod toga fps se zaključa na 30 što onda uzrokuje dosta trzanja i uništava doživljaj. Ima freesync raspon od 40-75hz i dok god možete održavati taj fps igra će ići fluidno. 75hz može raditi i na nvidia karticama, ali naravno bez freesynca. Svakako ako želite freesync odnosno 75hz(na nvidia kartici) morate ga spojiti preko hdmi kabla. Još od priključaka ima dvi-d i vga, ali koliko znam oni podržavaju samo 60hz bez freesynca. I ima i izlaz za slušalice.

 

 

Čekaj malo - dakle, freesync radi i na nVidia karticama?!

Čemu onda onaj G-sync?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

Malo je nespretno napisao, recenicu prije govori kako naravno neces imati freesync. Zapravo je htio reci da ce ovaj monitor, kao i svaki drugi, raditi sa nvidia karticom, cisto da nebi ispao da monitor radi samo s AMD karticama.

8 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

poz svima
Što mislite o monitoru 
LG 25UM58-P
https://www.jeftinije.hr/Proizvod/4443513/racunalna-oprema/slika-i-zvuk/monitori/lg-monitor-25um58-p

U principu treba mi za posao pošto puno vremena gubim po internetu, multimedia i malo gaming. Nisam nikakav zahtjevan korisnik po tom pitanju, bitno mi je da je velik i čim veća rezolucija za ovih cca 1500 kn nebih više novaca izdvajao treba i novu fotelju ubosti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 11:14 (sasac).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice