Bnet - dva TC7200 routera

poruka: 2
|
čitano: 1.988
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Bnet - dva TC7200 routera

Pozdrav svima, 


Situacija mi je doma takva da u dnevnoj sobi imam TC7200 router+STB. Nedavno sam uzeo jos jedan dodatni STB za drugu sobu koja je dosta udaljena od dnevne sobe te je tamo wifi signal dosta slab, ali je proveden koaksijalni kabel do te sobe.

Kod instalacije drugog STB-a u tu udaljenu sobu, postavili su skupa s njim i drugi TC7200 router iz kojeg ide LAN kabel u taj STB. Namjena tog routera je da sluzi iskljucivo za konekciju STB-a. 

Na tom drugom TC7200 routeru ne radi pristup internetu ni preko wifia ni preko LAN kabela. Kad se spojim na njega dobijem neku IP adresu 169.xxxxx. Ono sto me zanima je kako je to tocno postavljeno? Jel taj router u bridge mode-u? Postoji li neki nacin da se na njemu osposobi internet?

Imam i dodatno Linksys router ako postoji neki nacin da njega spojim na taj TC7200 pa da on digne konekciju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.3.2018 0:49 (Anonimi).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Bnet - dva TC7200 routera

Ne, ne znam koja je tehnička pozadina, al 99% je da taj router diže konekciju na interni server koji služi za streamanje IPTV-a i ništa drugo.

Dakle videoteka, snimalica, pregledavanje koje nije u real time-u itd..

 

Ako baš želiš ići u sve to dublje, osobno postavio bi wireshark (mirror porta preko switcha) pa vidio kako komunicira i s cim.

Pretpostavke:

Dobiva adresu preko DHCP-a, vjerojatno ima neku zaštitu da daje IP adresu samo whilelistanim MAC adresama. A moguće i u zasebnom VLAN-u.

Pretpostavka je da i ako "uđeš" (dobiješ IP adresu prema fakeanoj MAC adresi) i dalje penis jer imaju neki oblik autentikacije za pristup po kojem onda i znaju o kojem korisniku se radi. Ako moram pogađati RADIUS. Ali također i enkripciju nekakvu.

Također ako sve to napraviš 100% kršiš pravila korištenja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.3.2018 14:09 (filter160).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice