USB wireless adapter

poruka: 243
|
čitano: 161.982
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: USB wireless adapter

Pise ti. Dual 3dbi Omni Directional antenas. Snaga predajnika je zakonski ogranicena i vjerovatno kad stavis na high da je to zakonski limit. Ovdje imas koliko je to 
http://www.cisco.com/c/en/us/td/docs/wireless/wcs/3-2/configuration/guide/wcscfg32/wcscod.html

13 godina
offline
USB wireless adapter

e sad novo pitanje? što me zanima našao sam puno tema,o tome ali odgovora ni od korova.

ovako kolegica mi ima pc računalo spaja se na Internet susjedu koji joj naravno dao šifru.sve je bilo u redu dok joj jednog,

dana nije riknula kartice, no kupila je novu,ali jedno vrijeme je radila pa je oslabljen.a na računalu je bio os windows xp.

znači radi se o računalu,intel petim 4, dual cor 2,6ghz.1,75gb,i hdd je ide/ata 70gb,socket 775.

pc računalo su ima li windows xp,no instalirao sam joj windowse 7.32bit.ultimate.znači instalirao sam joj,ta novi usb wirelesss adapter. 

i sada ona uhvati signal i kad se unese šifra i klikne conect jednostavno signal nestane,tada se pojave drugi signali,jači pa nakon par sekundi.

opet se pojavi signal isti s dvje crtice jačine,pa se pojača na najjače i opet, tada unesem  šifru conect i naravno signal nestane.i na ravno,

ne ispravna šifra.te ju pitam dali joj susjed promjenio šifru možda reče ne ista je mislim si ajde dobro onda ti je slaba signal trebaš jaču wireless antenu.

ono  što mene zanima dali je to zbog windowsa, ili je u stvarnosti slab usb adapter. sto da činim i sto raditi. 

radi se o usb adapteru, tp-link,high-gain,tl-wn722n.jedan prijatelj mi reče on to na drugi, način instalira putem windows menader mislim da je tako 

nešto spomenio , ja sam mu sam rekoh na to bilo kako instalirao treba radit.e sad vas molim da mi objasnite tu instalaciju kako ide i što mi 

dalje činit pomoć.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 12:21 (fight).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: USB wireless adapter

Najvjerovatnije do drivera ako je sve ostalo isto. Inace nije neka sreca drzati wifi karticu u kompu zbog samog polozaja antene. Bolja solucija ti ja acces point i mrezni kabel i stavis ga na prozor ili gdje vec imas dobar signal...

13 godina
offline
Re: USB wireless adapter
Torent kaže...

Najvjerovatnije do drivera ako je sve ostalo isto. Inace nije neka sreca drzati wifi karticu u kompu zbog samog polozaja antene. Bolja solucija ti ja acces point i mrezni kabel i stavis ga na prozor ili gdje vec imas dobar signal..

 

da što najgore signala ima samo što varira kako bih rekao malo ga ima malo ga nema i taman kad bude jak unesem šifru kada kliknem conect ili povezivanje   počne povezivati i signal se izgubi,i naravno mi ispiše neispravna šifra .

 a kako da stavim mrezni kabel kad je to Internet od susjeda.

8 godina
odjavljen
offline
Re: USB wireless adapter

Nisi citao pazljivo. Access point je kod tebe i lovi signal i kabelom salje do kompa. Nije ti wifi kartia u kompu vec moze biti daleko do 100 m od kompa...

13 godina
offline
Re: USB wireless adapter
Torent kaže...

Nisi citao pazljivo. Access point je kod tebe i lovi signal i kabelom salje do kompa. Nije ti wifi kartia u kompu vec moze biti daleko do 100 m od kompa...

 ok sori,ali opet ne kuzim.ona nema nista osim racunala, i usb wireless adaptera, koji lovi signal,znaci treba kupit taj access point,jer tak,

plus mrezni kabel,e sad dali taj mrezni kabal se spaja s cim,antenom,racunalom i tim pointom,nekuzim,pojasni nasao sam neke teme o tome,

ali su mi iskreno malo ne shvatljive.

8 godina
odjavljen
offline
Re: USB wireless adapter

Acces point ti je poseban uredjaj koji mozes staviti negdje gdje imas donar signal. On ti hvata signal i zicom salje u komp. Komp ti ima mreznu karticu 100%. usb wireless ti je na kucnom kompu na najgorem mogucem mjestu. Em je zaklonjen kucistem em je blizu izvora svih mogucih ometanja...

13 godina
offline
Re: USB wireless adapter
Torent kaže...

Acces point ti je poseban uredjaj koji mozes staviti negdje gdje imas donar signal. On ti hvata signal i zicom salje u komp. Komp ti ima mreznu karticu 100%. usb wireless ti je na kucnom kompu na najgorem mogucem mjestu. Em je zaklonjen kucistem em je blizu izvora svih mogucih ometanja...

 ako sam dobro shvatio. znaci  mora se  kupit uredaj acces point.i stavit ga na neko mjesto gdje ima signal.i njega s mreznim kablom spojim na racunal,na to si mislio jer.

sto znaci da acces point, je ustvari slicno nesto wireless kartici samo jace,j hvata signal tj,daje signal a ja ga spojim na pc racunalo kao rutel recimo,jer..

e sad dali taj uredaj hvatai vanjski signal,sto ako to kupim i sve tak napravim,a od signala nikaj dali tu ide jos kakva antena ili nesto.

i trebam li sto ja jos u racunalo upisivati kod susjeda ili je to i jednostavno...lpali

 

ali sad sam naisao na temu gdje kazu da se taj acces point, treba spojit na rutel kako bih se sirio signal,e sad dali bih ja to trebal kupit pa spojit kod susjeda.

pa od susjeda provuc mrezni kabel do kuce ili sam nesto krivo shvatio.

 

ili recimo to ovak ide , tu nasao kako se upotrebavlja acces point....

 

 http://uputstva.org/uputstva-za-programe/kako-povecati-domet-signala-bezicne-mreze.  pa pogledaj dali je to tak...

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 22:31 (fight).
9 godina
protjeran
offline
Re: USB wireless adapter
Poz ljudi trebam pomoć

Treba mi neki jeftini ($10 ma ni centa više) Wi-Fi USB adapter, a da lovi i radi dobro (udaljenost 10m,bez prepreka ili max 1 zid 20cm debel,gletan i 3 sloja bijele jupol Farbe)..ime ili link ejeb
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: USB wireless adapter
matija410 kaže...
Poz ljudi trebam pomoć

Treba mi neki jeftini ($10 ma ni centa više) Wi-Fi USB adapter, a da lovi i radi dobro (udaljenost 10m,bez prepreka ili max 1 zid 20cm debel,gletan i 3 sloja bijele jupol Farbe)..ime ili link ejeb

 prvo bolan, da te pitam? iz kojega si bunara izletio.a bolan za 10 metera mores uzet kaj ti volja,imas ih od 80kn.pa nadalje.nije bitna ni marka.

sto uzmes i nades u trgovini slobodno kupi sto ti volja..

9 godina
protjeran
offline
Re: USB wireless adapter
Kak se zove ovo u obliku miša, jer pojaca signal npr wifi misa i tikovnice a i internwta,i kolko kosta to
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: USB wireless adapter
matija410 kaže...
Kak se zove ovo u obliku miša, jer pojaca signal npr wifi misa i tikovnice a i internwta,i kolko kosta to

 to ti je samo produžni usb kabel.

9 godina
protjeran
offline
Re: USB wireless adapter
Zbog cega je signal jaci?

Mis bez toga ustekan u utor radi normalno do 1m a s tim mogu 6m mozda i vise a da hvata dobro,takoder i wifi brze lovi
11 godina
offline
USB wireless adapter

Kako riješiti slijedeći problem?

Prijatelj na moru ima apartmane i sad je uveo net al naravno od speedport wifi ne moze dobacit do svake sobe i koje bi riješenje bilo najpametnije ? neku antenu adapter krc palac ? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

koji adapter preporucate ekipa, a da je koliko toliko blizu deklariranim vrijednostima?
malo gledam po Njuskalu sta se nudi i ima ih hrpa koja se hvali sa tisucama mW jacine i antenama od 20dB pa nadalje za cijenu od par stotina kuna
da ne bacam uzaludno pare koji je adapter sasvim dovoljno uzeti, kasnije cu razmisljat o jacoj anteni, ako bude potrebe

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
USB wireless adapter

d lan  opcija  ,malo skuplja  ali  funkcionira  100 %

Ja  ga  koristim vec  nekoliko  godina.

Funkcionira po  cijeloj  kuci  u  svim  prostorijama  internet  i  tv  super  stvar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 21:07 (harly48).
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: USB wireless adapter

ne razumijem, jel moze link na adapter?

edit: meni treba uredaj s kojim cu primat signal sa meni udaljenije lokacije, po mogucnosti na koji mogu povezati eksternu antenu

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 22:27 (irrelevant).
10 godina
offline
Re: USB wireless adapter

nešto ovako što imaju mogućnost izmjene antene sa SMA-RP priključkom

http://www.tp-link.com/en/products/details/TL-WN722N.html

http://www.tp-link.com/en/products/details/cat-4734_TL-WN8200ND.html#overview

 

...snaga wifi adaptera u EU je do 20dBm(100mW) a štap antene zapravo nemogu imati više od 8-9 dBi ma što god trgovci napisali.

Neznam koja je udaljenost u pitanju i kakve su prepreke tj. ima li mogućnosti optičke vidljicosti jer ima uređaja sa antenama usmjerenim za vanjsku montažu preko LAN kabla.

 

ps:

dobro si primjetio da ima reklama sa preko 1000mW i antena do 80dB što je čista laž, npr. naj veće pojačanje ima parabola ( neki kažu "grid") od 90cm prečnika sa 24dBi za 2,4GHz..... a USB2 na PC daje max 500mA tj. 2,5W ukupne potrošnje od koje samo dio otpada na izlaznu snagu adaptera.

Ukoliko misliš koristiti yagi ili panel antenu pazi da ima koaks što deblji i što kraći jer unosi gubitke  koji nisu mali ( USB produžni kabal do ukupno 5m ne unosi nimalo gubitaka).

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 23:03 (AF139).
11 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

udaljenost je oko 100 metara,  kad bi antenu stavio vani na malo visi polozaj tada nebi imao nikakvih optickih prepreka
znaci usb kabel max do 5m, a koliko onda koaksijalni kabel smije biti duzine?
dali ista duzina kabela vrijedi i za Grid antenu kao i za yagi i panel

dali postoji wifi adapter ili neki drugi uredaj koji bi mogao primati, a i slati dalje taj isti signal?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: USB wireless adapter

1. - 100m i nije neki problem ukoliko nisi u gradu među zgradama gdje ima puno wifi korisnika koji bi svojim signalima onemogućili normalan rad bez ispadanja konekcije.

2. - Koaksijalni kabal unosi gubitke jer signal putuje preko njega i nebitno je na kakvu antenu je spojen. Ako je koaks 5-6mm debljine nemoj koristiti veće dužine od 10-15m i nemoj ga spajati iz više komada jer svaki spoj unosi gubitke.

3. - Postoje wifi ruteri "range extender" i sa repetitor modom se mogu podesiti da proslijeđuju wifi ( ovisno o postavkama istog mogu se podesiti različiti kanali i drugaćiji SSID).

Bolji su oni koji imaju SMA-RP konektore tako da možeš priključiti jednu vanjsku antenu umjesto postojeće.

 

ps:

primjer -  sad u svojoj prostoriji primaš taj signal od -80 dB a vani na mjestu poviše prozora je -60 dB i tu spojiš i usmjeriš antenu od +20 dB , znači na njenom priključku imaš -40 dB ali koaksom koji guši -10dB na wifi adapter u prostoriji stiže signal od -50 db. Dakle ukupno imaš 30dB bolji signal od trenutnog u prostoriji.

Pošto antene jednako pojačavaju prijem i predaju  kod predaje ide iz wifi adaptera 20dBm (100mW) i koaksom do antene stigne uslijed gušenja -10dB tj. samo 10dBm (10mW) i to antena izrači usmjereno/pojačano za +20dB (x100) dakle ERP u tom smjeru je1000mW.

11 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

znaci u ovom citavom sustavu najvise ulogu igra jacina antene i duzina kabela, dok sam adapter nesto manje
meni nije potreban dug kabel, posto bi antena bila montirana povise prozora od sobe, uredaj uzmem bilo koji jeftiniji, ali da ima mogucnost spajanja antene... a sto se tice antene jel moze preporuka neke koja ima bar -20 dBi jacine

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: USB wireless adapter

Kao prvo i najvažnije je da nemate vas dvoje puno u okolini wifi korisnika jer npr. ako kod kolege koji ruter hoćeš konektirati ima u prostoriji ili u susjedstvu netko na istom kanalu od tih signala sa 1-20m daljine neće čuti tvoj signal sa 100m ili će ga toliko ometati pa ćeš gubiti vezu.

 

Potraži na oglasima npr. Yagi 20-25dBi ...trebale bi biti stvarno bar 19dBi sa potrebnom dužinom koaksa na kome već ima konektor  za  RP SMA priključak.

8 godina
neaktivan
offline
USB wireless adapter

Pozdrav,moze li neka preporuka wifi adaptera do nekih 200kn maks.
Ruter je udaljen nekih 7-8 metara od pca i izmedju su 2 zida,brzina mi je 10mbps ako se ne varam pa bi trebao neki s kojim cu tolko i imati,hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: USB wireless adapter

Nađi u oglasima neki jeftini USB wifi adapter sa obavezno vanjskom antenicom i postoljem sa otprilike 1,5m usb-kabla tako da ne stoji iza PC već ga digneš uviše na mjesto koje ima bolji signal.

 

npr.  slično kao http://www.tp-link.ae/products/details/TL-WN722NC.html    ... a može za tu brzinu i stariji tip usb adaptera sa samo "b/g" modom ( "g" ima i veči domet naprema "n" koji ima veću brzinu).

15 godina
offline
USB wireless adapter

Pozdrav ekipa, svašta čitam o wireless adapterima, jesu podržani na win10, nisu podržani na win 10, rade, ne rade...

 

Ima li tko savjet za kvalitetan 802.11n USB wireless adapter kooji apsolutno sigurno radi na win 10 pro 64? Čitao sam dosta dobre komentare os tp-link TL-WN722N i TL-WN822N, no čitao sam da ima problema sa driverima na win 10. Ima li kakva kvalitetna alternativa koja zasigurno radi bez problema na windows 10? Imam trenutno situaciju da mi novi router radi isključivo na 802.11n, dok mi je trenutni wireless adapter air live WL1700 802.11 b/g i to mi stvara velike probleme, budući mi download varira između 0.5 i 19 Mbps, prosjek oko 3 Mbps, što je normalno, s obzirom da router radi na 802.11n (bez mogućnosti, ali ni razloga da ga prebacim na b/g), te hitno trebam zamjenu.

 

802.11 ac ne trebam, budući ne planiram uzimat takav router, imam još dodatni mikrotik kojeg trenutno držim na 802.11 b/g radi problema sa wireless adapterom, ali sam tu ograničen bandwithom.

 

Savjeti? Što uzet? Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: USB wireless adapter

Ne mogu ti reci za konkretne modele ali generano tp-link ima vrlo malo problema i imaju odlicnu podrsku za uredjaje. Ja bih uvijek prvo uzeo tp link.

13 godina
offline
Re: USB wireless adapter
Rhodin kaže...

Pozdrav ekipa, svašta čitam o wireless adapterima, jesu podržani na win10, nisu podržani na win 10, rade, ne rade...

 

Ima li tko savjet za kvalitetan 802.11n USB wireless adapter kooji apsolutno sigurno radi na win 10 pro 64? Čitao sam dosta dobre komentare os tp-link TL-WN722N i TL-WN822N, no čitao sam da ima problema sa driverima na win 10. Ima li kakva kvalitetna alternativa koja zasigurno radi bez problema na windows 10? Imam trenutno situaciju da mi novi router radi isključivo na 802.11n, dok mi je trenutni wireless adapter air live WL1700 802.11 b/g i to mi stvara velike probleme, budući mi download varira između 0.5 i 19 Mbps, prosjek oko 3 Mbps, što je normalno, s obzirom da router radi na 802.11n (bez mogućnosti, ali ni razloga da ga prebacim na b/g), te hitno trebam zamjenu.

 

802.11 ac ne trebam, budući ne planiram uzimat takav router, imam još dodatni mikrotik kojeg trenutno držim na 802.11 b/g radi problema sa wireless adapterom, ali sam tu ograničen bandwithom.

 

Savjeti? Što uzet? Hvala!

Imam TL-WN722N. Windows 7 sve perfektno. Instalirao Win 10, gaming je nemoguć. Spojio se žicom sve super, ali bežično su lag spike-ovi konstantni. Nisam i dalje našao rješenje jer moram biti bežično spojen tako da sam se vratio na sedmicu. Mnogo ljudi ima taj problem, čini se da je do Win10. 

15 godina
offline
USB wireless adapter

Evo isto ovdje kao i na drugm forumima, 50% ljudi kaže savršeno, drugih 50% kaže nemoguće na windows 10... I šta sad napravit? Novijih wireless adaptera baš nema za 802.11n koji su podržani za win 10, svi rade 802.11 ac koji će kod nas imat smisla za 5 godina valjda, a ja imam problem da mi trenutni adapter više nije adekvatan.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: USB wireless adapter
Rhodin kaže...

 

Iskreno bilo koji adapter da uzmeš nećeš fulati. Al stvar je do windowsa, u to sam siguran. Sve sam pogasio što se pogasiti dalo, a žicom je sve funkcioniralo kako treba.

15 godina
offline
USB wireless adapter

Ma nije do windowsa, supruga mi ima asus N76VZ (laptop) sa onboard wireless adapterom, pa se uredno spaja na 802.11n router sa 30Mbps/5Mbps na windowsima 10. Dakle nije trebalo ništa petljat po driverima ni bilo šta, upgrade sa win 7 na win 10 i sve je radilo savršeno sa driverima koji su windowsi pronašli.

Sa druge strane za navedene TP-Link wireless adaptere čitam da niti njihovi win 7 driveri, ni driveri koje windowsi pronađu itd. ne radi idealno, da se sa raznoraznim "zamjenskim" driverima postižu bolji ili gori rezultati, ali ljudi su bijesni što TP-Link nije sam na svojim stranicama updatao drivere ili barem dao link na one koji rade dobro.

 

Stvar je u tome da mi se ne da ić u trgovinu i kupit wireless adapter, samo da bih došao doma i shvatio da umjesto problema sa protokolom na starom adapteru, sad imam probleme sa driverima na novom. Nemam, šteta, od koga posudit takav adapter i isprobat.

 

Ima ljudi koji pišu da radi savršeno "out of the box", ljudi koji pišu da su se mučili sa driverima, ali je na koncu proradilo, te ljudi koji pišu kako ništa što su pokušali nije uspjelo uopće, ili imaju lošu brzinu ili imaju random BSOD i slične gluposti.

 

Ako nije TP-Link, može bit i bilo koji drugi adapter, samo da mi se kaže "ovaj ima nativan support za win 10, driveri za win 10 dolaze sa njim" ili "uzeo sam ovaj, radi savršeno, brzina preko 30Mbps - no problem, na 802.11n standardu".

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice