Garancija na Alzashop.com

poruka: 18
|
čitano: 16.016
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Garancija na Alzashop.com

Kao što naslov kaže, zanima me je l' tko ima iskustva s garancijom i vraćanjem stvari njima, planiram prvi put kupovati kod njih, komp od 750€ tako da ono, želim se uvjeriti u njhovu sigurnost.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Garancija na Alzashop.com

OK, vidim da si novi, al nije baš tak teško upotrijebiti tražilicu

http://www.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-ict-biznisu/alzashop/217592.aspx

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Garancija na Alzashop.com

Evo ja sam bas u ponedjeljak slao grafu na reklamaciju u alzashop; hrvatska pošta, prioritetno preporučeno međunarodno pismo. Poštarina je ispala 172 kn ukljucujuci pakiranje. Kartica im je stigla u srijedu i odmah su ju poslali proizvođaču (MSI) na reklamaciju. Sad cekam sto ce biti dalje, al zasad sve ide brze i lakse nego sto bi bio slucaj u Hrv :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na Alzashop.com

Kad si kupio grafu?
I tko plaća poštarinu, čuo sam da oni plaćaju sve prvih 6 mjeseci.

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na Alzashop.com

Na tom threadu nisam našao ništa što mi treba, nov jesam na ovom forumu, napravih račun radi ovoga, znam koristiti tražilicu i jesam pregledao dosta threadova, nisam glup.

12 godina
offline
Garancija na Alzashop.com

Krajem 10. mjeseca 2014. Nemam pojma dal ce mi nadoknadit troskove postarine, nista ne pise na stranici a bilo me strah riskirat i trazit placanje pouzecem :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Garancija na Alzashop.com
Minneyar kaže...

Evo ja sam bas u ponedjeljak slao grafu na reklamaciju u alzashop; hrvatska pošta, prioritetno preporučeno međunarodno pismo. Poštarina je ispala 172 kn ukljucujuci pakiranje. Kartica im je stigla u srijedu i odmah su ju poslali proizvođaču (MSI) na reklamaciju. Sad cekam sto ce biti dalje, al zasad sve ide brze i lakse nego sto bi bio slucaj u Hrv :)

 

a šta kažu oce refundirat postarinu ili? jer ipak kad pogledas tih 200 kn onda baca u vodu ostvarenu ustedu!?

 

EDIT: jbga prespor sam 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 13:39 (neznalica90).
12 godina
offline
Garancija na Alzashop.com

Ha cuj grafa je bila 500 kn jeftinija nego kod nas kad sam ju uzimao. Plus sto kod nas nisu niti bile na lageru cak ni da sam htio dat 3200 kn za nju... U meduvremenu je jako narasla cijena though radi rasta dolara pa sad vise nema tako dobrih usteda :( 

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na Alzashop.com
Minneyar kaže...

Ha cuj grafa je bila 500 kn jeftinija nego kod nas kad sam ju uzimao. Plus sto kod nas nisu niti bile na lageru cak ni da sam htio dat 3200 kn za nju... U meduvremenu je jako narasla cijena though radi rasta dolara pa sad vise nema tako dobrih usteda :( 

 Šta je bilo s grafom? 

Ja budem naručivao cijeli komp za 750€ idući tjedan, vjerovatno u ponedeljak tako da do vikenda mi stigne, nadam se.

12 godina
offline
Garancija na Alzashop.com

Faulty ventilator, poznata greska s MSI karticom. Jedan vent se ne zeli pokrenuti bez da ga gurnes prstom :) A drugi se zato vrti na 100% pa bude uzasno glasno i lose hlađenje. Ne da mi se svakih par dana otvarat kuciste i pipkat vent :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na Alzashop.com
Hahah, tako je meni na staroj Palitovoj GT240 neko vrijeme nije startala, izvadio je van, očistio i vratio unutra.
Game-am na toj kartici, cijeli PC mi je zastario, overclockan je do bola al' imao sam samo jedan kvar na njemu otkad sam ga kupio, prije nekih 6-7 godina.
Kakav će to biti feeling kad zaigram nešto na Gigabyteovoj R9 280 OC i na i5-4460
Razlika je u cijeni manja puno , 800kn uštede naspram ADM-a, očekivao sam barem 1000kn.
Samsung 21.5" led monitor
i5-4460
R9 280
8Gb Kingston Hyper 1600Mhz
MSi H97 s1150 PC mate
VS650 Corsair
Neki case, nije velika marka no izgleda mi solidno, najmanje važan dio al' aj, reko sam si, novi komp mora imati i novi case, je l'
14 godina
odjavljen
offline
Re: Garancija na Alzashop.com
VedranMik kaže...

VS650 Corsair

 Za ovu konfiguraciju bit će ti sasvim dostatno biti neko 450W napajanje sa 80+plus certifikatom a da ima i dovoljno konektora za grafičku (da ne moraš spajat preko molexa) i za sve ostalo što ti treba. Tu ćeš uštedit još koji kunu.

BLog: MazeOfDeath_182, Steam: MazeOfDeath
9 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na Alzashop.com

Mislio sam OC'at grafu pa sam zato si ostavio malo headroom-a što se tice snage, no budem pogledao, hvala na savjetu.
Dada, gledam da ima dva 6+2 konektora, grafa treba jedan od 6 i jedan od 8

EDIT: Pomalo sam razočaran malom razlikom u cijenama...nekih 400-500kn ispadne razlika za jedan build koji sam radio samo zbog usporedbe, očekivao sam da će AlzaShop bit jeftiniji od ADM-a

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 15:07 (VedranMik).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na Alzashop.com
D.N.R. kaže...
VedranMik kaže...

VS650 Corsair

 Za ovu konfiguraciju bit će ti sasvim dostatno biti neko 450W napajanje sa 80+plus certifikatom a da ima i dovoljno konektora za grafičku (da ne moraš spajat preko molexa) i za sve ostalo što ti treba. Tu ćeš uštedit još koji kunu.

 http://www.alzashop.com/seasonic-ss-500et-t3-d457190.htm
500 W seasonic, čuo sam da su oni kao najbolji u PSU poslu, no ne razumijem se puno u PSU i napajanje mi je vjerovatno najteži dio koji sam morao birati.

14 godina
odjavljen
offline
Garancija na Alzashop.com

Po specifikacijama se čini sasvim ok a i prosječna ocjena od korisnika je skoro 5, samo pazi dali će ti biti dosta samo 2 molex konektora ako ćeš spajat još nešto tipa ventilatori, potenciometri i slične stvari da ti ne bude falilo na kraju.

BLog: MazeOfDeath_182, Steam: MazeOfDeath
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na Alzashop.com
D.N.R. kaže...

Po specifikacijama se čini sasvim ok a i prosječna ocjena od korisnika je skoro 5, samo pazi dali će ti biti dosta samo 2 molex konektora ako ćeš spajat još nešto tipa ventilatori, potenciometri i slične stvari da ti ne bude falilo na kraju.

 Sad tek skontah da ih uopće nemaju.
Napravio sam novi topic na Napajanjima, pogledaj molim te ako možeš.
http://www.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-alzashopcom/221203.aspx?page=0&jumpto=4522930&sort=asc&view=flat

12 godina
offline
Re: Garancija na Alzashop.com
VedranMik kaže...

Mislio sam OC'at grafu pa sam zato si ostavio malo headroom-a što se tice snage, no budem pogledao, hvala na savjetu.
Dada, gledam da ima dva 6+2 konektora, grafa treba jedan od 6 i jedan od 8

EDIT: Pomalo sam razočaran malom razlikom u cijenama...nekih 400-500kn ispadne razlika za jedan build koji sam radio samo zbog usporedbe, očekivao sam da će AlzaShop bit jeftiniji od ADM-a

 

 Nesretan timing. Pred 3 mjeseca su sve cijene bile jeftinije cca 20-50 EUR *po komponenti*, meni je usteda bila debelo preko 1000 kn ukupno. A kod nas cijene nisu znacajno rasle (jer su vec bile uzasno prenapuhane, jel :) ) pa je sad manja razlika.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Garancija na Alzashop.com
Minneyar kaže...
VedranMik kaže...

Mislio sam OC'at grafu pa sam zato si ostavio malo headroom-a što se tice snage, no budem pogledao, hvala na savjetu.
Dada, gledam da ima dva 6+2 konektora, grafa treba jedan od 6 i jedan od 8

EDIT: Pomalo sam razočaran malom razlikom u cijenama...nekih 400-500kn ispadne razlika za jedan build koji sam radio samo zbog usporedbe, očekivao sam da će AlzaShop bit jeftiniji od ADM-a

 

 Nesretan timing. Pred 3 mjeseca su sve cijene bile jeftinije cca 20-50 EUR *po komponenti*, meni je usteda bila debelo preko 1000 kn ukupno. A kod nas cijene nisu znacajno rasle (jer su vec bile uzasno prenapuhane, jel :) ) pa je sad manja razlika.

 Izvukao sam najviše na grafi i monitoru, pogotovo kod nas.
Jao e, ma dugo planiram i tek sad imam para dovoljno, da sam bio pametan,  svaki mjesec bih kupio po stvar, dvije, samo da bude iznad 100 €

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice