HTC Sensation

poruka: 1.258
|
čitano: 344.567
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

Pozdrav!

Molim svih stvarno za pomoć, jer se više neda živit s ovom sporom, štekajućom mašinom. Dakle, mobitel je HTC Sensation...kupljen u VIP-u pred oko godinu dana.

Oficijalni stock je na njemu..sve zadnje update ima...najviše me živcira sporost, otvaranja tipkovnica, lagganja...ma sve nekako "šteka"

 

Ali...ne živim ja s tim problemom, nego moj frend...sa rootanjem, flashanjem, jednostavnošću postojanja, rootanjem SGS2, stavljanjem kernela na istog - problema nema - SIMP AZ DAT!

Medjutim, kad krenem u pretrazivanje kako rootati i staviti potpuno novi, officialni stock room, za VIP...nema kraja mojoj izbuljenoj faci...a sve zato sto nemam vremena proucavat koji RADIO, FLASH FIRMWARWE, S-ON,S-OFF, RUU ovaj onaj...

dajte me usmjerite na neki kvalitetan tutorial s kojim su najmanje šanse za brickat ovo cudo od moba.

 

HITNO! PIJE Mi KRV !

MSI GX630
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

Pozdrav!

Molim svih stvarno za pomoć, jer se više neda živit s ovom sporom, štekajućom mašinom. Dakle, mobitel je HTC Sensation...kupljen u VIP-u pred oko godinu dana.

Oficijalni stock je na njemu..sve zadnje update ima...najviše me živcira sporost, otvaranja tipkovnica, lagganja...ma sve nekako "šteka"

 

Ali...ne živim ja s tim problemom, nego moj frend..krvopija....sa rootanjem, flashanjem, jednostavnošću postojanja, rootanjem SGS2, stavljanjem kernela na istog - problema nemam - SIMPL AZ DAT!

Medjutim, kad krenem u pretrazivanje kako rootati i staviti potpuno novi, officialni stock room, za VIP...nema kraja mojoj izbuljenoj faci...a sve zato sto nemam vremena proucavat koji RADIO, FLASH FIRMWARWE, S-ON,S-OFF, RUU ovaj onaj...

dajte me usmjerite na neki kvalitetan tutorial s kojim su najmanje šanse za brickat ovo cudo od moba.

 

HITNO! PIJE Mi KRV !

 

INFO:

4.0.3

3.6

3.33.401.53

je na njemu...kako stavit to sve isto "ali svježe"

MSI GX630
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation
Za pocetak bi ti preporucio da napravis factory reset moba te nakon toga pogledaj dali ti steka ili ne. ugasis mob drzis tipku za stisavanje zvuka i zajedno s njom pritisnes tipku power i drzis dok ti mob ne udje u bootloader, tamo pomocu tipki za stisavanje i pojacavanje zuka izaberes factory reset te potvrdis sa tipkom power. u slucaju da i dalje zelis root najsigurniji i jednostavniji nacin je oficijalno HTCdev stranica. registriras se, odaberes unlock bootloadera,slijedis upute i dobijas otkljucani bootloader, nakon toga instaliras custom recovery i spreman si za instaliranje novih romova. (u slucaju da zelis nove kernele moras imati s-off ali ti to povecava sansu za brick moba ne nuzno ali kazem postoji sansa) za pocetak dovoljno ti je da budes na s-on.
15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation
Dakle...nakon sto zavrsim sa uputama...jos uvijek ce biti S-ON?
Kada mogu instalirati CWM? i Kako?
MSI GX630
11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation

Da jos uvijek ce biti s-on, a cwm instaliras preko adb komande "fastboot flash recovery nazivrecoverya.img"(skines koji zelis recovery ima ih vise vrsta) sad ti to mozda zvuci koplicirano ali kad odradis unlockl bootloadera i to ce ti biti jasno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation

A što je sa nekim updateom firmware-a....nije problem flashnut cwm...samo...eto...dakle, firmware, upozoravaju da je moguc brick...update kojeg firmwarea?

 

MSI GX630
11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation
da bi flashao firmware moras imati s-off...sto ti povecava sansu za brick.
14 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation
Da li se isplati jos kupovati Sensation, vidim da ima dosta bugova, kvarova i problema.
Htio bi uzet HTC a One S mi je preskup
12 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

moj sensation radi bez problema,jedino mi nije jasno što pokaže da ima nadogradnju sustava,skine je i onda kada krene instalacija nakon desetak sekundi je prekine ics je na njemu ,u čemu je kvaka

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation
miki ZD1 kaže...

moj sensation radi bez problema,jedino mi nije jasno što pokaže da ima nadogradnju sustava,skine je i onda kada krene instalacija nakon desetak sekundi je prekine ics je na njemu ,u čemu je kvaka

Nakon nadogradnje na ics sensation je dobio jos jednu malu naodgradju, mali bug fix od 15 mb koji je ispravljao bugove koji su neki korisnici imali. Pretpostavljam da je kod tebe taj update a jedan od razloga ako ga nemoze instalirati jest root uredjaja, znaci ako ti je rootan mob neces moci napraviti update.

14 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

Kupio sam HTC Desire X ali telefon ima problema s jakim šumovima u zvucniku dok pricas ili slusas muziku preko slusalica i cuje se jeka onoga sto pricas tako da ga vracam nazad jer nije proslo jos 7 dana.

Posto sam ponovno u potrazi opet mi je Sensation aktualan, ne znam koliko opcenito je problem s Death Grip-om sto se tice signala i WiFi signala.

Koliko sam uspio malo citati drugi problem je restartanje koje vecinom zavrsava zamjenom maticne, ali svejedno mi se mob svidja i mislim ga nabaviti

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

Pozdrav svima

Vlasnik sam HTC Sensation telefona. I mogu reći da sam srećan vlasnik, telefon je odličan. Za sve one koji ga žele kupiti preporučio bih da ga kupe ili čak Sensation XE još je bolji a nisu veliki razmaci u cijenama.

Nego da pređemo na stvar.
Na telefonu se pojavila neka nazovimo "anomalija". Na sred displeja pojavila se neka tačkica. 

 
 
 
 
 Kada vršim pritisak prstom na nju, ona se širi do nekih 1 cm u prečniku maksimalno. Kada kuckam prstima po njoj ona se smanjuje, ali ne nestaje nego se vrati na minimalne dimenzije. Dok radim nešto na telefonu ona se skoro i ne primjeti, ali kada zaključam telefon vidljiva je.
Zamolio bih vas da mi pomognete, da podijelite svoja mišljenja šta bi to moglo biti i da li bih morao mijenjati cijeli touch zbog toga. 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.1.2013 11:42 (Koooja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation
Robilad kaže...
miki ZD1 kaže...

moj sensation radi bez problema,jedino mi nije jasno što pokaže da ima nadogradnju sustava,skine je i onda kada krene instalacija nakon desetak sekundi je prekine ics je na njemu ,u čemu je kvaka

Nakon nadogradnje na ics sensation je dobio jos jednu malu naodgradju, mali bug fix od 15 mb koji je ispravljao bugove koji su neki korisnici imali. Pretpostavljam da je kod tebe taj update a jedan od razloga ako ga nemoze instalirati jest root uredjaja, znaci ako ti je rootan mob neces moci napraviti update.

  zašto svaki dan javlja da ima nadogradnju kad je ne može je instalirati,rootani samsung i9000s  je nije ni nudio

11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation
miki ZD1 kaže...
Robilad kaže...
miki ZD1 kaže...

moj sensation radi bez problema,jedino mi nije jasno što pokaže da ima nadogradnju sustava,skine je i onda kada krene instalacija nakon desetak sekundi je prekine ics je na njemu ,u čemu je kvaka

Nakon nadogradnje na ics sensation je dobio jos jednu malu naodgradju, mali bug fix od 15 mb koji je ispravljao bugove koji su neki korisnici imali. Pretpostavljam da je kod tebe taj update a jedan od razloga ako ga nemoze instalirati jest root uredjaja, znaci ako ti je rootan mob neces moci napraviti update.

  zašto svaki dan javlja da ima nadogradnju kad je ne može je instalirati,rootani samsung i9000s  je nije ni nudio

Pa nudi ce update ako imas officijalni rom a nece je moci instalirati zbog roota,, sto se samsunga tice tu nisam nista upoznat. Pa ako ti svaki dan nudi update onda jednostavno u postavkama iskljuci da ti provjerava software updates i kraj price, a ako bas zelis instalirati to onda unrootas mob, instaliras update pa ga ponovno rootas.

 

12 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

unroot je poprilična zahebancija zar ne...

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation
miki ZD1 kaže...

unroot je poprilična zahebancija zar ne...

Nije tolika zahebancija unroot, koliko je zahebancija ponovno vracanja sve kako ti je i bilo (backup i te ostale gluposti) jer kad ga unrootas sve ti se vraca na tvornicko stanje, sve ti se brise. Pa onda ponovno sve iz pocetka :)

12 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

da.....sad sam u dilemi....,.....dali ga unrootati ili ne..........ne znam dali je bitna ta nadogradnja.....................da li su izbacili nadogradnju   JB za sensation????

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation

Nece biti JB za sensation

12 godina
offline
HTC Sensation

Prema specifikacijama, tj sto su rekli..trebalo bi biti za sensation...

 

Znaci rekli su da oni sa 512 i manje ne idu pod JB..e ali..desire hd nije dobio ni ics :))) tako da..

 

A prema "footballu" sensation 99% nece dobiti jb..barem ne oficijalni.

ja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

instalirao sam root checher i kaže da nije rootan

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTC Sensation
Koooja kaže...

Pozdrav svima

Vlasnik sam HTC Sensation telefona. I mogu reći da sam srećan vlasnik, telefon je odličan. Za sve one koji ga žele kupiti preporučio bih da ga kupe ili čak Sensation XE još je bolji a nisu veliki razmaci u cijenama.

Razlika između običnog i XE Sensation-a je samo u frekvenciji procesora koji je kod XE modela malo overclockan. To se moze napraviti i kod obicnog ako ga root-as i stavis drugi rom. Tako da se ne isplati kupovati XE.

Npr. ja imam obican Sensation i procesor mu kuca na 1.8 GHz, ide i do 2 GHz ali se zna ponekad srusiti, a i bateriju dosta brze trosi sto je logicno..

Ohne Audi geht es nicht..
12 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

pozz...el mi može neko dat dobar guide kako roota ovaj mob....

 

 

 hvala

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTC Sensation
skylore kaže...

pozz...el mi može neko dat dobar guide kako roota ovaj mob....

 

 

 hvala

 

Pitaj google..

Ohne Audi geht es nicht..
15 godina
offline
HTC Sensation

Jel se vama javljaju random vibriranja i to najčešće dok se sluša muzika ili koristi volume button?

 

Da li će uopće izaći Jelly Bean za Sensation?

Fortune favours the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HTC Sensation
Hyperion kaže...

Jel se vama javljaju random vibriranja i to najčešće dok se sluša muzika ili koristi volume button?

 

 

Imam isti problem, i neznam do cega je, softwerski ili hardwerski problem? Posto imam custom rom, mislim da je do njega..

 

Imas custom rom, ili ?

Ohne Audi geht es nicht..
12 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation
andreas11 kaže...
skylore kaže...

pozz...el mi može neko dat dobar guide kako roota ovaj mob....

 

 

 hvala

 

Pitaj google..

a radio sam to ali nigdje nemogu nać kako kad mi je hboot - 1.27.0000....odnosno ima na par mjesta ali mi nije baš jasno

 

i još jedno pitanjke..dali mogu mob spojit na net ako ga spojim na komp preko usb-a ......komp mi je spojen žicom na net a mob mi se neće spojit na taj wifi pa me znima dali se može ovako spojit na net..da bude usb-om na kompu i onda na netu

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 0:06 (skylore).
11 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation
skylore kaže...
andreas11 kaže...
skylore kaže...

pozz...el mi može neko dat dobar guide kako roota ovaj mob....

 

 

 hvala

 

Pitaj google..

a radio sam to ali nigdje nemogu nać kako kad mi je hboot - 1.27.0000....odnosno ima na par mjesta ali mi nije baš jasno

 

i još jedno pitanjke..dali mogu mob spojit na net ako ga spojim na komp preko usb-a ......komp mi je spojen žicom na net a mob mi se neće spojit na taj wifi pa me znima dali se može ovako spojit na net..da bude usb-om na kompu i onda na netu

Pa odes na HTCdev stranicu ispunis sve i otkljucas Bootloader, flashas custom recovery i preko recoverya instaliras SUbinary.zip da bi omogucio ROOT, i to je to, nemoze biti jednostavnije.

E sad ako si zahtijevniji korisnik pa zelis isprobavat sa novim rom-ovima i novim kernelima onda jos uz ovo gore treba i S-OFF a to ces naci na ovoj stranici da ti ja previse ne iskompliciram http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1614617

15 godina
offline
Re: HTC Sensation
andreas11 kaže...

Imam isti problem, i neznam do cega je, softwerski ili hardwerski problem? Posto imam custom rom, mislim da je do njega..

 

Imas custom rom, ili ?

Yep, Android Revolution HD 6.4.4.

I ja sam pomislio da je CustomROM-a, no to tek treba probati. Problem je što mi se neda vraćati na official ili staviti neki drugi rom jer zahtijeva puno vremena i moram zvat ove u PBZ da mi pošalju novi aktivacijski kod za mPBZ i mToken -.-

 

BTW:
U ovih godinu i ~3 mjeseca što imam Sensation imao sam par problema:

1. Gašenje, kao da je baterija izgubila kontakt. Svega se desilo desetak puta, moguće da je zbog prevelikog clocka procesora.

2. Random vibriranja

3. Par puta mi se desilo i random paljenje ekrana. Možda nešto s kontaktima opet...

4. Touch screen nereagira kada trebam povući onaj prsten prema gore da se otključa, rješava se jednostavno, klikom na power button (sleep) pa još jednom (za izlazak iz sleep-a)

5. Touch screen poblesavi neznam kako bih to opisao, ništa neradi kako treba. Također se rješava metodom iz 4. problema

 

I to je to, da li ste vi imali ovakvih problema? Ja sam odmah prvi tjedan stavio custom ROM, i ovaj official gotovo nisam ni koristio pa je moguće da je on to sve uzrokovao.


Što se tiče prašine, nakuplja se na u one procijepe između poklopca i kućišta te kućišta i ekrana (imaju 3 procijepa) no nije mi još ništa dospijelo ispod ekrana kao što se dosta ljudi žalilo.

 

Kratko vrijeme sam koristio folije no odljepio sam ih  (zbog mjehurića i zato što je par zrnaca prašine dospjelo ispod, a i nije ni blizu ugodna kao staklo) pa sam većinu vremena na Gorrila Glassu koji me odlično služio. Imam svega 1 vidljivu ogrebotinicu i pod određenim kutem svjetla se vide još 3-4 jedva vidljive linije.

 

Sve u svemu prilično sam zadovoljan ovim smartphone-om i preporučam ga, po meni jedini veći nedostatci su usporavanje sense-a kroz vrijeme (sučelja) i to što stvarno jako brzo može pocuclat bateriju no uz pametno korištenje može potrajat do dva-tri dana (ne default već anker 1900mAh).

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2013 2:08 (Hyperion).
11 godina
neaktivan
offline
Re: HTC Sensation
Meni je sensation jako spor,kad surfam je sve u redu,al na fejs kad odem npr.i vratim se 'kuci' on se onak resetira i pocne ucitavanje...treba mu 20sekundi da se vrati na pocetni zaslon...ili dok gledam aplikacije po mobitelu,strasno usppren. Nosio sam ga u t com i oni kao popravili al meni to izgleda ko da su vratili sustav samo,sta moze bit problem tu?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice