Zamjena hard diska za ssd

poruka: 9
|
čitano: 5.277
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Zamjena hard diska za ssd

Pozdrav. Imam laptop i u njemu hard disk. Cuo sam price o ssd-ovima i svidjelo mi se to. Zanima me jel moguce prebaciti windowse sa harda na ssd. Windowsi su orginalni, s digitalnom licencom pa mi ih je zao "bacit". Jel postoji kakav nacin da se napravi slika harda pa da se to snimi na ssd ili tako nesto?

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Zamjena hard diska za ssd

Uzmi si Samsung 850 EVO ili 860 EVO u željenom kapacitetu i preko tutorijala preseli podatke sa HDDa na SSD.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 11:41 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zamjena hard diska za ssd

-licenca je najmanji problem.. vezana za ID matične.. možeš clean install i automatski će se aktivirati. To je zbog načina rada/razlika hdd-ssd bolji način (ahci, trim) pogotovo zbog kapaciteta (hdd ugl veći od ssd). Može se clonirati-migrirati, može backup-resore.. može bilo kojim disk/partman alatom ili winbackupom/image. Jednako.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Zamjena hard diska za ssd

prijatelj je prije par dana nosio laptop na ugradnju ssd-a i nakon 2 dana su mu rekli da njegov bios na laptopu ne podržava ssd. 

sad mi nije jasno kako je to moguce?

 

mislim da se radi o ovom laptopu acer aspire e15

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Zamjena hard diska za ssd
zeryx kaže...

Krivo su mu rekli.

13 godina
online
Re: Zamjena hard diska za ssd

to ga i ja uvjeravam.

jer sam ja na blef svom laptopu sam ugradio ssd i hdd stavio umjesto dvd-a

15 godina
offline
Re: Zamjena hard diska za ssd

kontroler.. može i ne mora imati neke funkcije, npr uefi-gpt.. ili ahci-trim, disk neovisno o tome radi, razlika može biti samo u korištenju svih podržanih mogućnosti.

-takav servis treba zaobilaziti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Re: Zamjena hard diska za ssd

sve jasno.

hvala! :)

12 godina
offline
Re: Zamjena hard diska za ssd

Kakva glupost, ja sam doslovno predzadnji laptop koji ssm popravljao, iz svog kompa izvadio svoj ssd i bootao win10 na laptopu iz 2010 bez ikakvih problema, a to cesto radim kad popravljam pc. Samo ssd ustekam po potrebi na ahcii prebacim i boota se bez problema.

everyday i'm shuffling...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice