Giveaway USA carina?

poruka: 26
|
čitano: 5.040
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Giveaway USA carina?

Ne znam jesam li pogodio podforum, pa neka moderator prebaci.

 

Dobitnik sam PC konfiguracije s periferijom, tocnije s GTribe stranice. Stvari se salju iz Amerike, najvjerojatnije DHLom.

 

Zanima me da li ce me onda nasa drzava udariti po novcaniku po nekom smijesnom zakonu, koja je procedura?

 

 

11 godina
offline
Re: Giveaway USA carina?

Čestitke! :)

 

Je li to ona konf. s Ryzen 7 1800X, 16 GB DDR4, RX580, SS Prime Titanium 850 W, brdo dodatne opreme i programskih paketa...?

 

Imao sam nedavno (ali i ranije) slučaj da su mi slali napajanje iz Tajvana. Znači prvo su me iz DHL-a kontaktirali da im pošaljem korespondenciju s pošiljateljem u kojem je vidljivo da je proizvod osvojen na nagradnom natječaju i gdje se vidi realna vrijednost (faktura, ona vrijednost što pošiljatelj napiše na DHL "invoice-u"). Ako su te kontaktirali ovi iz GTribe ili tko će već slati robu, probaj s njima dogovoriti da tamo stave što nižu vrijednost (do 40 $ se ne plaća PDV, ali mislim da će im ta vrijednost biti sumnjiva). U slučaju da ti ovi nisu poslali Invoice, onda ih najbolje kontaktiraj da ti pošalju da znaš koja je vrijednost. Meni primjerice nisu poslali pa sam morao dati neki dokaz o tržišnoj cijeni proizvoda (i dosta sam loše prošao). Ne znam kakav je postupak u slučaju da im ne možeš dati dokaz o vrijednosti. Pretp. da bi otvorili paket i vidjeli vrijednost na Invoice-u. Meni primjerice nisu ništa dirali na tom paketu.

 

Prije sam isto tako dobio grafičku, gdje su mi poslali Invoice na kojem je pisalo da pošiljatelj plaća sva uvozna davanja (iako je u pravilima natječaja bilo navedeno da te troškove snosi dobitnik), tako da sam im dao taj Invoice i na kraju nisam morao ništa platiti.

Osim PDV-a na tu vrijednost, plaća se i 125 kn DHL-u.

 

Ako je to ona gore konfa, oni su stavili cijenu od 11k $ pa bi u tom slučaju trebao platiti cca 18k kuna. Sad, budući da je velik iznos, nisam siguran je li obračunavanje jednako kao i u mom slučaju.

 

I moraš imati EORI broj ako već nisi uzimao nešto izvana...

 

EDIT: Zapravo sam najprije dobio SMS poruku s web adresom (DHL-ova) koju sam trebao posjetiti i ispuniti tražene podatke, a onda su me kontaktirali u vezi procjene vrijednosti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 19:20 (kiwi_91).
11 godina
offline
Giveaway USA carina?

Hvala druze, jep, to je ta konfa.

 

18k kuna? Dafuq?! Pa nisu normalni jebote...

 

Prvi put cujem za taj EORI broj...

 

Cekamo jos da se finalizira to, pa da krene u proces slanja... 

 

Vidjet cu onda s ekipom kad mi jave, objasnit cu kakva je situacija... Isto mi je to malo apsurdno u p.m., rek'o bi covjek da je ne znam sto... 

 

Moze li se ikako obratitit carini, ima li koji tocan kontakt podatak, pa ispipat situaciju, da ne ispadne da moram dat za nesto 18k kuna, ne bi ni igra onda to da imam novaca hahah...

11 godina
offline
Re: Giveaway USA carina?

Nisam kontaktirao Carinu, ali vađenje EORI broja je koliko se sjećam besplatno pa možda možeš usput pitati tamo ako ćeš ići osobno u Carinu, a ne preko Pošte.

 

Mislim da se može samo odbiti pošiljka kada ti formiraju cijenu tako da ju nisi obvezan primiti i platiti ako ti to ne odgovara, iako je bolje provjeriti prethodno što točno možeš očekivati. Pitaj i na forumu ako bi netko htio možda prihvatiti takav trošak pa se dogovori s tom osobom ili nešto...

11 godina
offline
Re: Giveaway USA carina?
kiwi_91 kaže...

Nisam kontaktirao Carinu, ali vađenje EORI broja je koliko se sjećam besplatno pa možda možeš usput pitati tamo ako ćeš ići osobno u Carinu, a ne preko Pošte.

 

Mislim da se može samo odbiti pošiljka kada ti formiraju cijenu tako da ju nisi obvezan primiti i platiti ako ti to ne odgovara, iako je bolje provjeriti prethodno što točno možeš očekivati. Pitaj i na forumu ako bi netko htio možda prihvatiti takav trošak pa se dogovori s tom osobom ili nešto...

 Pretpostavljam da se EORI mora doći izvaditi u Zagreb? 

 

Stvarno ne bih volio da dođe do toga da moram odbiti pošiljku, jer je ovo nešto bombastično, a usto mi je prvi giveaway koji sam ikada osvojio. Sastavio sam jedan lijepi mail, pa ću se nadati da će osoba koja ga bude čitala bit dobra u uputit me lijepo u sve. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 20:08 (Crucifixion).
11 godina
offline
Re: Giveaway USA carina?

Na linku iz prvog posta možeš pronaći carinske urede gdje možeš dobiti EORI. Piše da se može poštom poslati zahtjev u ured kojem pripadaš (također piše na linku). Ja sam specifično išao u carinski ured u Osijeku, ispunio zahtjev i poštom mi je došla obavijest o EORI broju.

 

Inače, u postupku s uvozom paketa ti tehnički nemaš nikakve radnje s Carinom jer to DHL sve radi za tebe. Jedino ćeš DHL-u proslijediti EORI broj kada ga zatraže (na onom portalu što ti pošalju link SMS-om).

11 godina
offline
Giveaway USA carina?

Evo našao sam da ima u Splitu, pa ću otići sutra podnijeti taj zahtjev.

 

Ma poslao sam im u mailu na lijep način "hoćete li me oglobiti i za koliko?" pa ćemo vidjeti

 

edit:

 

Čuo sam se sa zaposlenikom dotične stranice, čovjek mi je rekao da sponzori šalju zasebno sve, dolazi zasebno periferija, htc vive i konfiguracija. Odma mi je u startu napisa da zna da su kod nas te taxe i importi veoma skupi i da mu je ža, ali da ne mogu fraudat s nižom cijenom, jer ne šalju oni već sponzori. 

 

Baš prekrasno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.7.2017 22:11 (Crucifixion).
15 godina
online
Re: Giveaway USA carina?
Crucifixion kaže...

Evo našao sam da ima u Splitu, pa ću otići sutra podnijeti taj zahtjev.

 

Ma poslao sam im u mailu na lijep način "hoćete li me oglobiti i za koliko?" pa ćemo vidjeti

 

edit:

 

Čuo sam se sa zaposlenikom dotične stranice, čovjek mi je rekao da sponzori šalju zasebno sve, dolazi zasebno periferija, htc vive i konfiguracija. Odma mi je u startu napisa da zna da su kod nas te taxe i importi veoma skupi i da mu je ža, ali da ne mogu fraudat s nižom cijenom, jer ne šalju oni već sponzori. 

 

Baš prekrasno.

 neznam opce o kojoj se konfi radi, ali jesi li mozda razmisljo da posaljes to negdje u sloveniju ili austriju ako bi tako te takse bile jeftinije pa se onda autom zaletis po to, mislim autom ce te put ispast valjda 1000-1500 kn max sto je nista naprema nasim taksama.

13 godina
offline
Re: Giveaway USA carina?
Kakve takse , kakvi "smjesni zakoni", placa pdv, kao i mi svi, hebi ga.

Je, pdv ce ti biti kako je gore receno, preko 11k kuna.

Ako uveze na drzavljana slovenije, onda ce platiti slovenski pdv :)
15 godina
online
Giveaway USA carina?

ja bi vrlo rado platio taj porez, ako ti neces. cisto da ne propadne...

11 godina
offline
Giveaway USA carina?

Ne mogu nigdje drugo poslati, that's the catch.l, inace bi sibnio rodbini u SADu ili DE

mar, to mi se nudis platit? 😋

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 8:54 (Crucifixion).
16 godina
online
Re: Giveaway USA carina?
Crucifixion kaže...

Ne mogu nigdje drugo poslati, that's the catch.l, inace bi sibnio rodbini u SADu ili DE

 

I rodbina u D bi morala platiti pri uvozu (no par posto manje). Rodbina u SAD bi dobila free, ali bi opet bio problem kako dostaviti tebi (osim osobno plus nadati se da carina neće cariniti pri dolasku).

18k je puno i vidi vrijedi li ti to sve toliko, pitanje je koliko ti imaš koristi od toga.

11 godina
offline
Giveaway USA carina?

nije 18k, kolega je gore malo falio, ali nisam se vodio cifrom koliko samim postupkom. 

 

11250$ ide na 3 dobitnika, sto bi znacilo po osobi 3750$...

 

Ma pokusat cu to rijesit i nadat se najmanjoj cifri, vidit cu sve kad dodje

16 godina
online
Re: Giveaway USA carina?
Crucifixion kaže...

nije 18k, kolega je gore malo falio, ali nisam se vodio cifrom koliko samim postupkom. 

 

11250$ ide na 3 dobitnika, sto bi znacilo po osobi 3750$...

 

Ma pokusat cu to rijesit i nadat se najmanjoj cifri, vidit cu sve kad dodje

 Onda ti je sve to manje, nešto preko 6.000 kn, ovisno o troškovima prijevoza (tu se jako pazi, iz SAD bi to moglo biti dosta skupo, a ide u osnovicu za carinjenje).

Ne znam baš što smatraš "najmanjom cifrom", posebno ako ide preko DHL-a ili nekog sličnog.

16 godina
online
Giveaway USA carina?

Ajde, ajde, prestani se buniti i uživaj u kompu.

Neki su tamo od 2012. i još nisu imali prilike plaćati carinu...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 9:24 (Elles D.).
11 godina
offline
Re: Giveaway USA carina?

Crucifixion

 

Još ja gledam kako su nabili takvu cijenu...

 

S obzirom na paket (dolje), mislim da je isplativo podići i kredit za to. Kod nas teško da ćeš takvo što dobiti za manje od 15-20k kuna, a moguće da imaš i jamstvo na konfiguraciju.

 

Chassis: MasterCase Maker 5t Tempered Glass/Steel 

CPU: AMD Ryzen 7 1800X 
CPU Cooling: Swiftech H220-X2 Prestige Liquid CPU Cooler w/ Red ALED lighting
GPU: XFX Radeon RX 580 GTR-S Black Edition Crimson 8GB 256-Bit GDDR5
GPU Cooling: XFX Hard Swap 2x 90mm Red LED Fan Kit
Motherboard: GIGABYTE AORUS GA-AX370-Gaming 5 (rev. 1.0) 
Memory: Kingston HyperX Predator Black 16GB DDR4 3200MHz CL16 XMP
Storage Drive: SSD HyperX Savage 2.5" 480GB SATA III 
Optical Drive: LG 12X Internal Blu-ray Combo Drive, BD, 3D Playback DVD+RW Combo Drive
Power Supply: Seasonic Flagship PRIME 850W TITANIUM

 

Software
OS: Windows 10 Pro 64-bit Edition
Blu-ray Software: Cyberlink PowerDVD 17 Ultra Blu-ray Disc Playback Software
Gear
Keyboard: Logitech G810 Orion Spectrum RGB Mechanical Gaming Keyboard
Mouse: Logitech G900 Chaos Spectrum Professional Grade Wired/Wireless
Mouse pad: Logitech G640 Large Cloth Gaming Mouse Pad
Headset: Logitech G933 Artemis Spectrum Wireless 7.1 Surround Gaming Headset

VR: HTC VIVE Virtual Reality System provided by Escalation Studios

System Integrator:Handcrafted in Silicon Valley, USA, by STEIGER DYNAMICS
Warranty: STEIGER DYNAMICS Lifetime Technical Support
Shipping: STEIGER DYNAMICS Global Shipping Service

 

Prey: developed by Arkane Studios and published by Bethesda Softworks
The Elder Scrolls Online:developed by ZeniMax Online Studios and published by Bethesda Softworks

 

11 godina
offline
Giveaway USA carina?

Imam lifetime warranty na sve to.

 

Kako cu uzivat, kad nije stiglo jos 😂

 

Fala momci, prvi put mi inace dolazi takvo nesto, pa sam napravio malo vecu paniku bez razloga

 

edit: oni placaju shipping

 

edit2: primam rezervacije za htc vive, dajem ga za pola cijene od novog u trgovini u RH 😋

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 11:08 (Crucifixion).
13 godina
offline
Re: Giveaway USA carina?
Ne postoji najmanja cifra, platit ces oko 7k kn - kako ti je Iggy rekao, troskovi shippinga idu u osnovicu za carinjenje. Oni placaju shipping, ali ti placas porez na to :)
9 godina
neaktivan
offline
Giveaway USA carina?

Sta nebi trebalo biti besplatno? Nije to kupio da sad plati carinu. Bar ako postoje dokazi neke nagradne igre ili tako nesto. 

11 godina
offline
Giveaway USA carina?

Ja ne vidim smisla zasto bi placao pdv na shipping koji je pokriven od strane njih... ustvari, vidim... bilo mi je sve jasno kad sam bio jutros na carini... oh well, koliko bude, bude. 

 

moze lock

16 godina
online
Re: Giveaway USA carina?
Kolacic kaže...

Sta nebi trebalo biti besplatno? Nije to kupio da sad plati carinu. Bar ako postoje dokazi neke nagradne igre ili tako nesto. 

Carina se naplaćuje na vrijednost robe na uvozu. Vrijednost robe je vrijednost nabave plus svi troškovi prijevoza na ulazu u RH.

Carinu ne zanima tko je platio koji dio priče, naplaćuje se carina + PDV na sve navedeno od onog tko uvozi.

Nekad to mogu pokriti oni koji nagrađuju, ali to je rijetko. Kad bi uvoz "poklonjenene" robe bio besplatan, odjednom bi sve što dolazi na granicu bio "poklon".

13 godina
neaktivan
offline
Giveaway USA carina?

Napiši što sve dolazi u paketu pa se može organizirati da to podijeliš ljudima, a da dijelite carinu.

Recimo tebi ide kućište, nekome monitor i tipkovnica, nekome zvučnici i ostala periferija i onda carinu podijelite na 3 dijela.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Giveaway USA carina?

Ma budem posudio novce pa prodao sto mi ne bude trebalo, ne zelim da ispadne da koga vucem za nos, jer dolazi sve odvojeno, tj ne shippaju odjednom sve

15 godina
online
Giveaway USA carina?

pa gle, ako ce te ti troskovi ispast oko 7 k kn, prodaj taj htc vive za 4-5 soma(na njuskalu su po 6), i dodaj jos tih 2 i imas vrhunski pc plus periferiju za nista para. po meni ovo je nista para s obzirom sto dobivas.

11 godina
offline
Giveaway USA carina?

to mi i je prvotni plan, taj vr set puknit za 4 soma, pa sta bude.

 

konfa je seks

6 godina
neaktivan
offline
Re: Giveaway USA carina?
Zanima me kako je sve završilo jer i ja nekad odigram koji giveaway
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice