Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx) izdvojena tema

poruka: 5.816
|
čitano: 824.495
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Imao sam par godina Athlona II x4 640 (3 GHz). Tjerao sam na njega HD 5770, koja je otprilike kao 7750 (usporedba). Zatim sam prešao, na tom procu, na HD 6870 grafu i osjetio se boost iako sam morao Athlona OC-ati za 15% (više mi nije bilo stabilno na tadašnjoj matičnoj) da bi bio što manji bottleneck. HD 6870 je ipak malo bila prejaka za tog Athlona.

(Danas taj Athlon vozi HD 4870-tku kod nećaka).

 

Ali se slažem s kolegom da je g4560 danas best buy i bilo bi dobro početi sastavljati od njega pa skupiti kasnije za bolju grafu ako već misliš kroz neko vrijeme sve mijenjati. Već će tada biti povoljnih na Njušci grafa s garom tipa rx470/480, gtx970, 1060...

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Meni q6600 na 3.6ghz nije iskoristavao do kraja 4850 a to je dosta jaci proc od tog ahlona na 2.9ghz,tak da neznam kakav boost si dobio prelaskom na jacu grafu. 7850 Nema sanse da tjera taj procesor osim ak ides na vecu rezu ide fhd dok proc nema utjecaja ali neznam tko bi se igrao na 5fps. Vec sam radio test sa i5 3570k i hd 5850(stock) a kolega forumas je imao phenom 955 4ghz i hd 7850 i ja sam imao veci fps u svim scenarijama, tako da nema sanse da taj slabiji cpu tjera te grafe

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.5.2017 12:03 (Patrick_cro).
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Patrick_cro kaže...
Ta kartica je prejaka za taj proc, proc je ovdje problem, nek sam odvrti test sa msi afterburnerom pa ce vidjeti da taj proc ni priblizno ne iskoristava tu grafu

 

Evo:

 

 

11 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Što točno gledamo na toj slici?

14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
_mark0_69 kaže...

Što točno gledamo na toj slici?

 

i mislio sam da sam falio, rekli su mi da instaliram msi afterburner da provjerim kompatibilnost procesora i grafičke, ja sam laik za to...

16 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Koristi ove upute pa prati zauzece gpu pa cea vidjeti na koliko % t grafa radi
http://m.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/kako-prepoznati-cpu-bottlenecka-gpu/148619?page=0
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Evo ga ljudi:

 

Znači od GPU USAGE pa nadalje, nisam sve coreove snimao, svi su slični rezultati...šta mi je činiti? :)

 

 Performanse snimane na CS global offensive.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2017 22:12 (Electroroll).
7 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

FX 6300, 12GB HyperX 1866MHz, MSI RX 470 Gaming X, Gigabyte970a ud3p

 

Trebam oko 1.45 V za 4.4 GHz uz LLC medium.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Brate ili imaš najgori primjerak proca  ili neznam šta

 

4.6GHZ na bilo kojoj gigabyte ploči koji god sam fx imao je radilo sa cca 1.400v

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Očito da imam :/, ili je ploča faulty.... kad god sam imao manju voltažu, prime 95 je failao, dolazilo je do bsod, a pri cold bootu s takvim nižim voltažama pisalo je "The main bios is corrupted. The system will be recovered from the backup bios". Tek otkako je ova voltaža sve je oke i nema problema.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Bulldozer kaže...

Brate ili imaš najgori primjerak proca  ili neznam šta

 

4.6GHZ na bilo kojoj gigabyte ploči koji god sam fx imao je radilo sa cca 1.400v

 Nema sigurno gori od mene! 1,344 - 1.368 (llc)za 3,9 ; sve preko toga meltdown...

15 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Ni moj fx baš nije nešto što se tiče odnosa takt-napon. Ja nema šanse da prođem 4.2 GHz ispod 1.3875 V. Ako stavim niži napon, nakon sat do dva u Prime 95 dođe do urušavanja jedne jezgre (ne znam da li je to točan izraz za tu pojavu). Potrošio sam dosta vremena na testiranju i razne kombinacije u Biosu. Probao sam i više taktove ali je Katana tu preslaba a problem zna raditi i temperatura chipseta matične.

Inače, 2-3 sata u Prime 95 smatram mjerodavnim za stabilnost (ja sam ostavio preko noći, onda znam da je to to kad se ujutro probudim i vidim da Prime 95 i dalje radi svoj posao bez pogreške). I da, ja plaćam struju :).

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Ja ne smijem u prime jer prelazi temp 65 i to vec za 3.8 na 1.34v, a za 4.2 moram napon jos dizat vise a onda ga llc šiba preko 1,4v...ako cinebench drzi, igre rade, mislim da je vise manje ok

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 17:19 (Gee).
7 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Meni ga trenutno drži na 4.0 GHz na 1.325V,,, kad budem imao više vremena onda ću probat podić više i testirat .... ali skužio sam da se BIOS korupta ako koristim multiplier 22 ili više na ovoj ploči,,, a čitao sam i da drugi imaju takve probleme na ovoj ploči... tak da znam koja mi je granica što se tiče toga. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

pozdrav, zanima me koliko mogu oc-at ovaj proc, i koliko je optimalno - AMD Athlon II X4 631, imam LC-CC-95 hladnjak, i maticna  gigabyte A75-D3H 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
makaown kaže...

pozdrav, zanima me koliko mogu oc-at ovaj proc, i koliko je optimalno - AMD Athlon II X4 631, imam LC-CC-95 hladnjak, i maticna  gigabyte A75-D3H 

 Na toj mbo bi ti preporučio da nista ne diraš za OC. 

Krivo sam vidio model. 

Probaj zaokružiti na 3Ghz i tjt

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 13:24 (skorvy).
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

e sad, pošto nisam nikada to radio, ima možda neki tutorijal ili se može opisati u dvije tri rečenice postupak? 

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Imaš ovdje unazad par stranica informacija kako bi to sve trebalo izgledati za OC. 

Malo preleti pa pokušaj, i vidi kako će ti ići. 

 

( klik

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 13:31 (skorvy).
12 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

dobro, pokušam popodne kad dođem kući, pa ako zapnem javim, hvala! 

12 godina
neaktivan
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

evo moj OC

AMD FX 8120 na  4,8GHz

planiro sam ga podici do 5,0 ali sam odusto..temperatura CPU-a je bila 70c a jedan senzor na matičnoj je pokazivo 80+  tako da sam odusto ,mozda na zimu kad sobna temperatura ne bude ovakva

http://valid.x86.fr/tle4u4

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.6.2017 13:46 (Drky1991).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Electroroll kaže...
_mark0_69 kaže...

Što točno gledamo na toj slici?

 

i mislio sam da sam falio, rekli su mi da instaliram msi afterburner da provjerim kompatibilnost procesora i grafičke, ja sam laik za to...

 Kupio sam novi procesor fx 8320 i radio klok na 4,3 Ghz, međutim GPU usage i dalje stoji zacementiran na 16 % cijelo vrijeme :/

Rekli su mi odmah da ću morati raditi overclocking radi bottlenecka, al nije mi jasno zašto i sada ne mrda gpu usage...

 

 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Electroroll kaže...
Electroroll kaže...
_mark0_69 kaže...

Što točno gledamo na toj slici?

 

i mislio sam da sam falio, rekli su mi da instaliram msi afterburner da provjerim kompatibilnost procesora i grafičke, ja sam laik za to...

 Kupio sam novi procesor fx 8320 i radio klok na 4,3 Ghz, međutim GPU usage i dalje stoji zacementiran na 16 % cijelo vrijeme :/

Rekli su mi odmah da ću morati raditi overclocking radi bottlenecka, al nije mi jasno zašto i sada ne mrda gpu usage...

 

 

To je Usage u menu-u, kako stvari stoje u igri?

Upali neku igru tipa BF,CoD,Mafia,Fallout pa vidi kako stvari stoje

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 17:56 (ibme74).
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Imaš sliku iz Global offensiva, usage 16 %, a fps između 100 i 200...

14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f

Našao rješenje, vidim da dosta ljudi na msi afterburneru ima problem sa tim, objašnjenje je na slici:

 

 

- uglavnom usage gpu mi je na ovako klokanom procesoru do 50% na football manageru i 60 fps, te od 100 preko 200, sa gpu usageom do 90 posto na global offensiveu. 

Da li je potrebno još dirati voltažu ili cpu ratio, tj. da li je možda bolje da malo i spustim ukupnu brzinu? (ako sve radi optimalno?)

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 18:36 (Electroroll).
16 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Tesko da ces izvuci vise od toga sa tom plocom jer ima slabu faznu regulaciju za 8 core cpu, a i vrm se dosta grije. Mozda da probas puknuti neki vent i na vrm da hladi. Ja bih se rijesio te konfe cim prije i prosao na nesto novije

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Patrick_cro kaže...

Tesko da ces izvuci vise od toga sa tom plocom jer ima slabu faznu regulaciju za 8 core cpu, a i vrm se dosta grije. Mozda da probas puknuti neki vent i na vrm da hladi. Ja bih se rijesio te konfe cim prije i prosao na nesto novije

Nije ta ploca toliko ni losa ali nije ni bas za neke extreme...Do 4.4 Ghz drzi bez problema sve preko toga ili imas overvolt ili pregrijavanje v-rama pogotovo ako je starija revizija...

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.8.2017 20:34 (Tomo53nja).
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Tomo53nja kaže...
Patrick_cro kaže...

Tesko da ces izvuci vise od toga sa tom plocom jer ima slabu faznu regulaciju za 8 core cpu, a i vrm se dosta grije. Mozda da probas puknuti neki vent i na vrm da hladi. Ja bih se rijesio te konfe cim prije i prosao na nesto novije

Nije ta ploca toliko ni losa ali nije ni bas za neke extreme...Do 4.4 Ghz drzi bez problema sve preko toga ili imas overvolt ili pregrijavanje v-rama pogotovo ako je starija revizija...

 

Meni extremi ne trebaju, zato sam praktički i ostao na ovoj ploči, jer ne igram najnovije i zahtjevne naslove, a na CS:GO-u priko 100 fps-a mi se čini više nego dobro. Jedino otkad sam sve spojio jedan od ventilatora mi užasno bučno vrti, nisam još ustanovio da li je od procesora ili od napajanja 

 

Može li mi netko reći da li trebam manualno korigirati CPU/NB offset voltage ili da ostavim na auto?
Također, nije mi jasna ova memorija frekvencije, samo 1151 Mhz, a imam čipove od 1600 Mhz?

 

 

16 godina
offline
Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,fx)

Nisam ja ni rekao da ti trebaju extremi, ali sa g4560 + b250 plocom bi dobio veci fps nego sa ovom zbog loseg ipc. Treba se nekih stvari rijesiti jos dok mozes izvuci neku lovu za to, a i noviju platformu uvijek mozes nadograditi + nova garancija. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Patrick_cro kaže...

Nisam ja ni rekao da ti trebaju extremi, ali sa g4560 + b250 plocom bi dobio veci fps nego sa ovom zbog loseg ipc. Treba se nekih stvari rijesiti jos dok mozes izvuci neku lovu za to, a i noviju platformu uvijek mozes nadograditi + nova garancija. 

 

Razumijem u potpunosti tvoju ideju, meni nije toliko bitno izgubiti nešto love kad se odlučim promijeniti platformu i za sada mi to previše vremena uzima. Prodam sve na letgo kad mi dopizdi i to je to 

 

Zna li itko kako da utišam bučni ventilator, tj, koji od napisana dva je vjerojatnije da je pod prevelikim opterećenjem? :)

15 godina
offline
Re: Overclocking AMD procesora (dual,triple,quad,f
Electroroll kaže...
Patrick_cro kaže...

Nisam ja ni rekao da ti trebaju extremi, ali sa g4560 + b250 plocom bi dobio veci fps nego sa ovom zbog loseg ipc. Treba se nekih stvari rijesiti jos dok mozes izvuci neku lovu za to, a i noviju platformu uvijek mozes nadograditi + nova garancija. 

 

Razumijem u potpunosti tvoju ideju, meni nije toliko bitno izgubiti nešto love kad se odlučim promijeniti platformu i za sada mi to previše vremena uzima. Prodam sve na letgo kad mi dopizdi i to je to 

 

Zna li itko kako da utišam bučni ventilator, tj, koji od napisana dva je vjerojatnije da je pod prevelikim opterećenjem? :)

 Vjerovatnije je da je CPU ventilator bučniji (posebno ako je stock ventilator) jer je pod većim opterećenjem, a možeš isprobati tako što ćeš staviti prst ili gumicu na sredinu ventilatora i zaustaviti mu na kratko vrtnju i tako ćeš čuti da li je do njega ili do napajanja.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice