Printer - preporuke izdvojena tema

poruka: 1.778
|
čitano: 788.796
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ja govorim ovdje isključivo o LAŽNOJ informaciji
Koja se ovdje prodaje kao ZAKON istina
Ništa više

A ukoliko se zbog toga digne toliko prašine onda je to nabolja potvrda da je ta Lažna Informacije vezana uz nekakav konercijalan interes.
Inače koga briga tamo za neki najnovij HP Laserjet. ukoliko ima doma istu stvar i još radi i ima 50% jeftinije zamjenske tonere. Kao na primjer oni HP 85 toneri na vagama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2017 16:38 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Arendelle kaže...

 

 

 

Zato valjda trebam laserski printer. Crno-bijeli, najjeftiniji a koliko-toliko pouzdan, tonera barem osrednjeg kapaciteta i ne suviše visoke cijene. Kvaliteta će ispisa biti dobra kakva god jest, nije da pritam išta osim teksta veličine 11-12 točaka. Fičuri poput visoke brzine ispisa, mogućnosti spajanja s lokalnom bežićnom mrežom, printanja s mobitela i sl. me ne zanimaju. Marka je, naravno, nebitna. Zapravo, bilo bi fora da ima mogućnost automatskoga obostranog ispisa, no to nije nužno ako previše podiže cijenu.

Imao sam iste zahtjeve pri kupnji i nakon puno proučavanja izbor je pao na Brother DCP-L2520DW  Printa do 27 str/min, ima duplex printing, wlan konekciju, fotokopirku... sve što ti može zatrebati a kod drugih se masno plaća. Ne znam zašto tu marku nitko ne spominje u ovoj temi, ali printer je kvalitetan i pouzdan.  Kod mene radi već više od pola godine sa sada već 3. tonerom bez greške (doduše nisam koristio zamjenske tonere, ali nisam po netu našao problem da nebi normalno radio i s njima). Moja preporuka!

9 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav ekipa moze preporuka za neki multifunkcijski printer za nekih cca 600-750 kn

Dakle ljeti bi ga ajmo rec redovito koristio 100-150 str na mjesec dok bi zimi vjerovatno kad mi zatreba a i uz to bi cura htjela da printer moze printat slike one 10x15

Po mogucnosti da ima jeftine zamjenske tinte ili punjenja

 

http://www.canon.hr/printers/inkjet/pixma/pixma_mg5700_series/

 

http://www.canon.hr/printers/inkjet/pixma/pixma_ip7250/ naletio sam na ova dva modela koji se moze nac za nekiih 600 kn pa me zanima dal bi to bio bolji odabir ili ako vi mislite da ima bolji volio bih da me savjetujete

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.3.2017 19:59 (zee_15).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Printer - preporuke

Pozdrav,

Imam printer HP 8610 već 2 godine. Printer troši jednako i 3 boje i crnu iako ja printam samo sa crnom... 800kn je cijena original boje za ovaj printer:bonk:

Ima li netko tko je uspio u ovaj printer staviti zamjensku tintu i kako?

Probao 2 puta kupiti zamjenske ali ne radi... Valjda na modelima prije ovoga "8600" radi, ali na 8610 nema opcije zamjenskih:misli:

Molim vas savjet ako netko ima informacije iz prve ruke!

Hvala

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Uzmi google + servis + neisplativ + "navedeni printer

 

i dobit ćeš sve odgovore

 

Zaključak: Ili troši na dalje originale ili ga sahrani sa jako poznatim i razvikanim zamjenskim tintama

 

Sorry više od ovoga ti ne mogu reći bez penaliteta

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.3.2017 18:23 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
maximilian kaže...
InkJet Artist kaže...
maximilian kaže...

 

Ovo je legenda malih laseraca, nepoderiv. Imaš zamjenskih tonera, bubanj izdrži 10.000 str. bez problema.

 

 

 Fake NEWS

 

Ovaj printer uopće nema nezavisan bubanj. Sve je u toneru

 

A u toneru ima 35 gr praha

 

A HP 13 15 49 itd  gdje zamjenski koštaju cca 70 kn više imaju 135 - 150 gr tonera

 

Znači za cca 135 -150 gr moraš kupiti 4 zamjenska tonera == 4 * 130 kn == 520 kn vs 200 kn

 

I naravno svi oni koji to ne žele čuti pjena će početi izlaziti na i na uši

I normalno jer da je igra tako postavljena

 

Hoćeš reći kad kemijaš po kazeti da mijenjaš i bubanj strankama?  Kako da ne. Trajnost bubnja sam napomenuo vezano uz zamjenske tonere koje uzimaju kućni korisnici (a i to može biti grda pušiona)

 

Svaki iole ozbiljniji poslovni korisnik kupovati će originalne tonere. Gramatura me ne zanima, zanima me broj ispisa/sigurnost. Kad se kolegi pokvario color laserac duplex prije 6,7 godina, valjda znaš koliko su tada koštali, zbog faking zamjenskih tonera (otpao komadić plastike s jedne kazete) za cijenu popravka + novi toneri = novi printer.

 

Ta vaša priča završila je prije 5,6 godina kad su korisnici shvatili da je u u konačnici jeftinije uzimati orginale.

 

End of story

 Nema teorije da je jeftinije na duži rok uzimat original tonere ( a bome niti na kraći ). 

Koristim već laserske cca 10 godina. Godišnje imamo cca 30k ispisa/kopiranja. Zamjenski toner me dođe za jedan printer 150kn ( cca 9000 ispisa ) dok za drugi oko 350kn ( 25 0000 ispisa ). Originali su nekoliko puta skuplji a s njima ne možep postić ni 10% više ispisa od zamjenskih. Znači isplativost kupnje originale je O bodova. Da ne bude zabune ovdje govorim o laserskim crno/bijelim printerima.

Isto tako sam bubanj nema APSOLUTNO nikakve veze sa korištenjem zamjenskih ili original tonera.  Meni za jedan printer ( canon ) treba mjenjat svakih cca 25 0000 ispisa, dok za drugi ( konica ) cca 120 000 ispisa. S time da postoje i zamjenski bunjevi koje izdže dosta manje ispisa.

I na navedenim printerima nisam imao nikakav kvar, samo zamjena bubnjeva ( traje 1 minutu )  i ''vozi '' dalje .

 

Za 1 original toner  kupim 3 zamjenska i printam skoro tri puta više ( kvaliteta gotovo ista originalu-neprimjetna razlika ).

 

Pametnom dosta.

 

A tko hoće bacat novcce na originale ,s amo naprijed. :)

 

Sasvim druga priča je sa Laserskim u boji, kod njih defintivno treba original jer u boji zamjenski su živa koma......

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Jeli u pitanju ovaj model lasera

 

Ovaj ovdje je naparvio svega 250 000 otisaka

I sve sa zamjenskim tonerima Made in Croatia

I naravno problem je u tome što nikome nije u interesu da se to dozna.

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke

Nisam na HP, tj. jesam ali samo za fax koristim i skeniranje :)

 

Za printanje kopiranje imam Konicu i Canon.  Konica ima trenutno 150k ispisa bez ijednog kvara, a Canon isto bez kvara oko 50k, sve sa zamjenskim tonerima.....

 

I nek mi neko ne pokušava prodavat maglu o original tonerima, jer sam i njih koristio na jednom printeru i to je doslovce bacanje novca.....

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
10 godina
offline
Printer - preporuke

Ma, ekipa ne vjerujte ovim kaj hoće da kupiti origi spremnike, mislim ak' ste nesposobni i želite plaćati ono kaj ne morate, samo dajte...nitko se nije na pametnom obogatio.

Redovito refilam svoj spremnik, tako da nema beda. 

Uštede su velike.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Koja Konica?

koji Canon ?

 

Jako jako je bitna receptura zamjenskog tonera

Nije svejedno koliki je odnos PVC a i silikata u toneru

 

Zašto?

 

Zato jer ukoliko ima više silikata onda silikat sprečava da se toner nakuplja na potisnom valjku u fjuzeru. I to se  kod Canona i HP pokaže kao fatalan problem upravo pri 45 - 50 K otisaka.  Jednostavno se teflonska folija zaljepi na nakupinu tonera na potisnom valjku i pukne.

 

I gotova prića

 

Dok ukoliko je u toneru malo veća koncentarcija silikatnog praha onda otisak nije baš toliko crn da bi bio idealan za filmove ali zato takav printer bez servisa doživi ovih 250 000 otisaka.

 

Dok ovom od 50K je zadnji tren za jedan servis fjuzera. Ili potražite jedan HP utili za čišćenej fjuzera. Ne može škoditi ali ne čisti stvar 100%

 

Odnosno evo kako izgleda nakupina zamjenskog tonera na potisnom valjku na Canonovoj mehanici  nakon nekih 40 K otisaka

9 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav ekipa moze preporuka za neki multifunkcijski printer za nekih cca 600-750 kn

Dakle ljeti bi ga ajmo rec redovito koristio 100-150 str na mjesec dok bi zimi vjerovatno kad mi zatreba a i uz to bi cura htjela da printer moze printat slike one 10x15

Po mogucnosti da ima jeftine zamjenske tinte ili punjenja

 

http://www.canon.hr/printers/inkjet/pixma/pixma_mg5700_series/

 

http://www.canon.hr/printers/inkjet/pixma/pixma_ip7250/ naletio sam na ova dva modela koji se moze nac za nekiih 600 kn pa me zanima dal bi to bio bolji odabir ili ako vi mislite da ima bolji volio bih da me savjetujete

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Printer - preporuke

Pozdrav ekipa!

 

Molio bih Vas za pomoć.

 

Trebao bih laserski printer+skener+copy+fax. Printanje u boji nije potrebno, koristi se na poslu do max. 300 stranica mjesečno.

Cijenovni rang 1500-2000 kuna.

 

Molio bih preporuku i pomoć ekipe koja se razumije u materiju :)

 

Unaprijed se zahvaljujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ne znam za nove i neraspakirane koji je od njih dobar, pouzdan i da radi na dugu stazu. Te da je isplativ za krajnjeg korisnika.

U principu to nitko ne zna.

Recimo ni jedan takav HP ne doživi duže od 2-3 godine a da ne krepaju kondenzatori na skener jedinici. Ili krepa skener lasera.

A  Koreanacima sigurno ne bi tako cvala ekonomija da je kojim slučajem svake 2-3 godine ne financiraju naši potrošači. Za istu stvar.

 

A od refubrish jedan od onih što zadovoljava sve ove gore kriterije je

Lexmark X340

Samo pazi: Ne provjerene zamjenske tonere ne smiješ koristiti u njemu ni u ludilu.

 

Zašto?

Zato jer da tome nije tako ne bi bio kod nas takvih refubrished uređaja sa malim brojem otisaka. Odnosno ne bi bilo potrebe za generalnim servisom. I korisnik bi ga koristio sve dok ne krepa nakon 5- 8 godina. A to je jakao puno otisaka.

 

Znači ukoliko koristiš originalan ili verificiran zamjenski toner za Lexmark onda već za 800 kn dobiješ istu stvar koja košta cca 2000 kn. Nažalost orginalni novi toner te jednako toliko košta pa si efektivno refubriš 100% ispravan printer bez tonera dobio gratis.

Kako je to moguće?

Lijepo prvo je netko u nekoj firmi  dobio njanoviju news letter sa super povoljnim zamjenskin tonerima za X340.  Koštaju par desteak kuna. Onda je nakon jednog takvog tonera sredio OPC jedinicu. Onda kako ne zna u čemu je štos onda je firma kupila originalni novi toner da vi vidjeli u čemu je riječ jer naravno ne mogu sa zamjenskim tonerima u Lexmark servis. I onda su čuli da ih servis košta  kao 50% printera.

 

I onda vi dobijete refubrish printer sa original tonerom za cijenu orginal tonera.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 9:08 (InkJet Artist).
12 godina
offline
Printer - preporuke

Zapeo mi danas ovaj prinetr za oko https://www.instar-informatika.hr/printer-epson-l386-akcija/EPS-2523/product/ zanima me kakva je kvaliteta slike kada se isprinta i gdje mogu naci boje za njega kada mi za "1-2.god. nestane"??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
Printer je odlican. Boja se je na nekih 5/6, a za to vrijeme bi na hp-u vec dva put mijenjao cartridgee. -doslovno!
Ispis je dobar, slike dobre(sve ovisi sta kome treba...).
Wifi povezivanje - sva racunala ga automatski prepoznaju na mrezi, mobiteli takoder...
Skener sam jednom probao i rezultat je odlican.
Ja sam dobio 3 godine garancije.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Printer - preporuke
SHELBY_09 kaže...
Printer je odlican. Boja se je na nekih 5/6, a za to vrijeme bi na hp-u vec dva put mijenjao cartridgee. -doslovno!
Ispis je dobar, slike dobre(sve ovisi sta kome treba...).
Wifi povezivanje - sva racunala ga automatski prepoznaju na mrezi, mobiteli takoder...
Skener sam jednom probao i rezultat je odlican.
Ja sam dobio 3 godine garancije.

 Vidila sam negdje da nude 3 godine ako se registriras na njihovu sluzbeno stranicu! Mene samo jos zanima koliko cca kostaju tinte za njega ako ponestanu? Nadam se da te bocice nisu skupe (valjda i one zamjenske mogu??!)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke
Miki_16 kaže...

 Vidila sam negdje da nude 3 godine ako se registriras na njihovu sluzbeno stranicu! Mene samo jos zanima koliko cca kostaju tinte za njega ako ponestanu? Nadam se da te bocice nisu skupe (valjda i one zamjenske mogu??!)

 Original 70ml 56 kuna po boji, imaš na nabava.net nađe se i jeftinije kod nekog

 

Link

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.4.2017 22:58 (Flying Dutchman).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Imaš i 110 ml za  35 kn. Kvaliteta provjerena u praksi. Printer stajo 8 mj na polici. Sve mlaznice rade isto kao i prvi dan..

Dakle 10*56/70 = 8  vs 10 * 35/110 = 3.1 kn za 10 ml. Ili 56 vs 21 kn za istu stvar. Ili zamalo  3 puta skuplje nego zamjenske kazete danas na akcijama za jednokratnu upotrebu recimo za Epson SX 115. Koji je mahanički robusniji uređaj od L serije.

 

Znači nije baš sve  tako sjajno kao se može nešto laštilom izpolitrati za komercijalne potrebe. 

 

Nego zanima me ona od 3 godine garancija. Jeli vrijedi i za one što koriste zamjenske tinte?

Ili je je to tipična CRO trgovačka podvala jer garancija vrijedi samo za ono što se neće pokvariti u 3 godine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 9:21 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Imaš i 110 ml za  35 kn. Kvaliteta provjerena u praksi. Printer stajo 8 mj na polici. Sve mlaznice rade isto kao i prvi dan..

Dakle 10*56/70 = 8  vs 10 * 35/110 = 3.1. Ili zamalo  3 puta skuplje nego zamjenske kazete danas na akcijama za jednokratnu upotrebu recimo za Epson SX 115. Koji je mahanički robusniji uređaj od L serije.

 

Znači nije baš sve  tako sjajno kao se može nešto laštilom izpolitrati za komercijalne potrebe. 

 

Nego zanima me ona od 3 garancija. Jeli vrijedi i za one što koriste zamjenske tinte?

Ili je je to tipična CRO trgovačka podvala.

 E to ne znam, trebalo bi pročitati. Ne vidim način kako da skuže da je u pitanju zamjenska tinta. Poslati će je na analizu? Uglavnom garanciju daje Epson, ne trgovina/osiguravajuća kuća...

 

Nisam skužio ovo boldano na što se misli.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.4.2017 10:06 (SHELBY_09).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Vidiš u tome je caka.

Uvijek moraš proći novu školu da bi naučio u čemu je nova fora.

 

Recimo uzmeš mobite lDobiješ 3 godine garancije. Onda ti kažu kad se pokvari da ti garancija ne važi zato što si sa mobitelom razgovarao ispod kišobrana. Pocrvenila naljepcica za kišovito vrijeme. Naravno to nigdje ne piše.

 

Tako i tu sigurno postoji neka kvaka koju ćeš doznati tek kad budeš imao nekakav problem.

 

Sve je to isto društvo i pakiranje samo da te navuku i uzmu novce.

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Vidiš u tome je caka.

Uvijek moraš proći novu školu da bi naučio u čemu je nova fora.

 

Recimo uzmeš mobite lDobiješ 3 godine garancije. Onda ti kažu kad se pokvari da ti garancija ne važi zato što si sa mobitelom razgovarao ispod kišobrana. Pocrvenila naljepcica za kišovito vrijeme. Naravno to nigdje ne piše.

 

Tako i tu sigurno postoji neka kvaka koju ćeš doznati tek kad budeš imao nekakav problem.

 

Sve je to isto društvo i pakiranje samo da te navuku i uzmu novce.

 U današnje vrijeme kad bih gledao i brinuo o tom, ne bi nikad ništa kupija. Baš ću probati naći "uvjete korištenja" za ove + 2 godine.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ajde potraži.

Baš me zanima šta to piše jako sitnim slovima na predzadnjoj stranici.

 

Ali možeš biti siguran, sigurno nećeš naći išta što će biti u tvoju korist.

 

Isto tako i ja i Epson dobro zna da se elektonika ne kvari. Osim ukoliko nešto namjeno ne skuriš. Znači to ti je jedina opcija za istjerivanje grancije osim ukoliko nemaju neku naljepnice koja pocrveni i za takve slučajeve.

Sve ostalao je potrošan dio ili je korisnik nešto nepažnjom potrgao.

 

15 godina
offline
Printer - preporuke

Jamstvo 1. godina - LINK

Jamstvo +2 godine - LINK

Nisam sve pročitao, ali uvijek pišu iste stvari tako da... 

Ovaj dio možemo protumačiti da se odnosi na tintu :
    "...pribora, dijelova ili potrošnog materijala koji nisu Epsonovi ili odobren..."

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Citat

 

"

Nećemo obaviti popravak ili zamijeniti proizvod ako je po našem mišljenju problem nastao zbog sljedećeg

"

 

TU SVAKA DISKUSIJA ZAVRŠAVA

Gdje si vidio nekog proizvođača da ima vlastito mišljenje suprotno vlastitom interesu

15 godina
offline
Re: Printer - preporuke
InkJet Artist kaže...

Citat

 

"

Nećemo obaviti popravak ili zamijeniti proizvod ako je po našem mišljenju problem nastao zbog sljedećeg

"

 

TU SVAKA DISKUSIJA ZAVRŠAVA

Gdje si vidio nekog proizvođača da ima vlastito mišljenje suprotno vlastitom interesu

 Hahhaaha, istina! Takva su vremena da ti i s garancijom nije ništa garantirano, tako da... Pogotovo u našoj državi!  Svjestan sam ja toga odavno, al eto kad piše 3 godine, bar se nadaš da bi moglo poći ako se nešto dogodi. Onako kad je nemaš , nemaš se čemu ni nadati...

14 godina
online
Printer - preporuke

Trebam preporuku printera koji se ne bude puno koristio, znači cca. 20 stranica mjesečno:

- do nekih 600kn

- samo crna boja

- jeftina zamjenska boja

 

Dodatni plus:

- multifunkcionalan - kopirka, skener

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Potraži na Njuškalu neki zamjenski Canon MF sa refil tintom u paketu. Proći ćeš 50% jeftinije za uređaj i dobit ćeš uz to refil Black  tintu 50 - 200 ml.

 

Znači i B&W printer i skaner i kopirka i kapacitet cca 10 zamjenskih tinti. Kanije isto tako možeš koristii zamjenske kazete od 20 ml za 20 kn ukoliko ti se ne da puniti kazete.

Ukoliko uzmeš novi canon + istu količinu tinte za refil + kazete za refil sve će te to doći jednako kao dasi uzeo neki Epson L serije

 

Dakle 300 - 1000 kn za istu stvar

Za 600 -800 dobiš samo novi printer sa start up kazetama koje potošiš nakon 200 otiska. A novi set te dođe 200 kn. tako da si za dva tiri mjeseca lakši za 1000 kn kako god okreneš.

 

 

 

12 godina
offline
Printer - preporuke

Je li ovo znaći da ću dobiti dodatne dvije godine jamstva ili ne??? https://www.svijet-medija.hr/art/printer-epson-l386-ciss-tank-wifi-mobilni-ispis-inkjet-3u1/76646

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Printer - preporuke

Dobit ćeš kad registriraš printer na njihovu stranicu.

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Printer - preporuke

Ukoliko znaš čitati između redova to ti znači da  da bi iskoristio tih 3 godine garancije. Ti budeš uredno kupovao Epsonovu original tintu za vrijeme te 3 godine. Po cijeni koja je 3 * skuplja od iste takve zamjenske tinte

 

Recimo da si dobio samo 6 mjeseci garnciju, onda bi ti i tu  tih 6 mjeseci kupovo uredno Epsonove tinte da kojim slučajem ne bi izgubio tih 6 mjeseci garanciju. Nakon tih 6 mjeseci bi sigurno kupio neke zamjenske kazete

 

Ovako si dobio virtuelnu ugovornu obaze od 36 mjeseci a da toga nisi ni svjestan. A Epson će kroz tih 36 mjeseci iz tebe izvući kroz tinte još jednu vrijenost prvobitne investicije. Samo zato da ti ne bi ostao bez one  gore spomenute virtuelne garancije.

A da si recimo uzeo

Epson XP 245 + Trajne kazete + Zamjensku tintu za CISS  Epson bi zaradio tek cca 300 kn. A 300 kn bi te došle trajne kazete + 4* 100 ml tinte. Dakle zamalo duplo jeftinije i 30% više tinte nego li uz neki L printer. A kasnije te opet ista tinta dođe 1/3 Epsonove.

 

A ovaj XP 245 i L 345 su identični uređaji osim  CISSA. A potrošnaja brzina i kvaliteta je identična

 

Ali zato nemaš onu garanciju ili ugovornu obavezu od 36 mjeseci.

Dakle ukoliko znaš čitati ovdje između redova  poučak glasi

 

Daš 1200 kn za nešto što funkcionalno kao roba košta 300 kn. Ostalo je potošan materijal ili 900 kn za CISS + tintu + ugovornu obavezu.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice