Savjet oko printera

poruka: 45
|
čitano: 36.461
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
protjeran
offline
Re: Savjet oko printera

Znači garancija vrijedi uz prvi toner ili 12 mjeseci.  Ili 500 otisaka.  I onda ga bacaš. I kupiš novi uz garanciju od 12 mjeseci. Jeli tako ?

 

Pa pod takvim uvjetima  i za tu  istu lovu lako možeš nabaviti recimo jedan refubrished HP LaserJet 6L ili HP LaserJet 1020 ili sl Ali u startu sa 3000 - 2000 otisaka. Znači 6 ili 4 puta više.  Za jedan toner + garancija nije problem za takve printere. Problem je kad ti porastu apetiti pa bi ti kasnije htjeo  Hrvatsku garanciju i jeftinije zamjenske Bugarske tonere. E to ne ide zajedno. Pa to ne prolazi ni kod HP a i ni kod Xeroxa.

 

Znači lijepo ti netko zablombira printer i garancija od 12 mjeseci ili garacija za jedan toner kao kod onog Xeroxa tada uopće nije nikakav problem.

 

Ali to se takvima sigurno ne sviđa jer više nema prostora za muljanje.

 

Sorry ali za HP LaserJet 1300 i sl to ne funkcionira jer je to profesionalna klasa printera  a ne konzumer klasa, i koja budala uzima profesionalnu klasu da bi potrošila samo jedan toner u 12 mjeseci. Znači opet se radi o nadmudrivanju sa figom u đžepu ili o Bugarskim tonerima na lageru za koji se traže provjereni i kvalitetni printeri uz Hrvatsku garanciju. Znači ne može. Neka ti Bugari daju i printer i tonere i garanciju. E naravno onda ti toneri više nisu jeftiniji od ovih Hrvatskih uz garanciju na printer.

 

I opet nam se ni to ne sviđa jer nema više prostora za muljanje.

 

Znači za mulajtore nitko ne daje granciju.

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
13 godina
offline
Savjet oko printera

Zamolio bih sve korisnike printera bilo multi funkcijskih ili standardnih ink jet printera da mi pomognu oko boja za printer i njihove zamjene.

 

Ja sam prije koristio Canon printere i normalno kad je nestala crna, on je pokazao da je nestala. Ali je printao dalje ali u dostupnoj boji tog trena. U večini slučajeva je printao crvenom.

No kako sad koristim Epson sx 125 multifunkcijski, on tu takvu mogučnost uopče nema. S tim da dotični printer ima 4 katrice za boju. Dok je stari Canon imao samo 2.

 

Mene kopka, što je sa ovim novim printerima koji imaju te 2 katrice (crna i multi boja). Kako se oni ponašaju kad nestane primjerice crvena boja ili crna? Da li on nastavlja printat u boji dostupnoj od druge boje ili štrajka dok ne promjenim boju koja fali?

 

Malo mi nema logike ako on štrajka i sad si mislim ona jedna katrica koja ima boje u sebi (crvena-žuta-plava ''tak nekak'') Kad nestane crvena boja (primjer), a žute i plave u toj istoj imam. Ja moram promjenit tu katricu sa netaknutim drugim bojama?

 

Primjer printera:

Canon Pixma iP2850

HP DeskJet Ink Advantage 1015

 

Bilo tko ima kakvi novi printer doma da je ink jet, i da ima ta 2 spremnika samo nek mi kaže kako se kod njih ponaša.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Savjet oko printera

Mislim da razmišljaš na pogrešan način.

 

Naime koliko vidim žao ti je zamjeniti jednu tri kolor kazetu ukoliko je u njoj ostalo još boje.

 

Međutim to u suštini nema smisla jer svi ti printeri između ostalog i crnu rade iz boje kako bi ti imao što bolji kvalitetniiji i ljepši otisak. Nije svejedno dali neki otisak štampaš sa recimo 300 ili 600 mlaznica.

 

Jedino pametno rješenej je da uzmeš neku verificiranu tintu za punjenje na tvom pisaču i probaš puniti svoje kolor kazete.  Druga stvar koliko ćeš imati uspjeha jer to zavisi od puno parametara.

 

Zato ti je od svih ovih opcija najpametnije uzeti  za Sx125 trajne kazete pa onda više ne razmišljaš o ovoj problematici.

 

Ili za probu uzmi za 25 kn neki mikro refil kit u 3 boje ili sa 3* 10 ml za 3 punjenja  pa pogledaj dali ti to možeš realizirati u praksi. U tom slučaju lako iskoristiš onu zaostalu tintu u kazetama koja te je i navela na ovo pitanje

 

Znači zaključak: Svoj problem na brzaka možeš riješiti kod Canona ili HPa za 25 kn + PDV a kod Epsona cca 10 puta skuplje ali to rješenje je dugoročno isplatljivije.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
13 godina
offline
Savjet oko printera

Ja kužim da je printer kad tad istroši količinu boje. No mene zanima da li ovi novi printeri imaju mogučnost daljnjeg printanja nakon nestanka neke boje (dotični printeri sa 2 spremnika).

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Savjet oko printera

uglavnom imaju ali na kratku stazu.

 

Zašto?

 

Zato jer i dalje nastave koristiti sve tri boje zbog gore opisane kvalitete otiska.

 

I 'pošto su sve to termički uređaji čiji grijači se hlade tintom onda kad nestane tinte onda nema hlađenja grijača. A grijač kojeg ne hladi tinta ubrzo pregori. I gotova priča.

 

Kupuješ novu kazetu zajedno sa novim grijačima naravno ukoliko nisi baš obdaren prevelikom pameću. A oni koji to jesu drugi puta odmah uzmu novu glavu u paketu sa refil tintom i dobro paze da im ponovo neka boja ne presuši kako ne bi ponovo pregorjeli grijači.

 

OK?

 

Isad kad netko napravi takav paket, znači nova glava + tinta za punjenje, onda se oni prvo spomenuti javljaju i viću >> To je vuk to je vuk.

 

Ništa novo na ovom svijetu.

 

 

https://www.facebook.com/adriatix.hr
13 godina
offline
Savjet oko printera

Ovo pod glavom misliš na glavu printera što ide vam-tam. Gledam to iz perspektive jedne, jer prvi printer u boji je bio Canon koji je radio 9 godina, nakon njega došao Canon i120 ja mislim i on je radio 6 godina ali mu mehanizam otišao više se nije pokretao. No printalo se na njega dosta, i bilo mi je dosta praktično kad je printao pa i nestala crna onda je printao u crvenoj boji. To mi nije uopče smetalo. I nakon što mi on crko, kupio sam pred 2 godine sx125 i isprintam 50 stranica crne i kaže gotovo je a u katrici ima još 1/4 boje i neželi nastavit printat.

Mislim, nije boja skupa kupujem i zamjensku od Orinka koju sam davao i u Canon i nikad problema. Ali epson mi je postao picajzla sa tim bojama. Blinka za crnu, ok promjenim crnu i odma nakon toga on se sjeti i blinka za rozu. Koja do tada nije trebala.

Zato pitam jel ovi novi dotični printeri sa 2 spremnika imaju isti problem da nakon nestanka neke boje štrajkaju. Jer mi je Canon bio mila majka.

I nije mi važno što on počne printat u drugoj boji i slabije kvalitete.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjet oko printera

Ma nemaju tu mogućnost, kad potrošiš bilo koju od boja printer ne printa više dok ne zamjeniš boju, to je prolazilo prije, više ne, baš iz razloga koje je i Adriatix napisao...

 

Također mislim da ti se za SX125 ukoliko ga već imaš i ukoliko je ispravan, isplati uzeti trajne kazete koje puniš jeftinom tintom iz bočice i to bi ja napravio na tvom mjestu.

 

Što se tiče tipa koji printer uzeti, uvijek je isplativije imati svaku boju odvojeno nego 3-color kazetu, 3-color imaju samo jeftiniji printeri i po meni to je najgore rješenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2015 17:14 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Savjet oko printera

stari  Canoni su na glavi imali keramičku pločicu koja je služila kao  hladnjak za grijače. Nakon ovog tvog iskustva očito je Canon zaključio da mu se to više ne isplati. Znači novi Canoni više nemaju tu keramiku a ti i tebi slični ni u ludililu nebi uzeli jadan takav stari Canon iP 4000 koji nema CHIPOva i i možeš ga puniti i sa destiliranom vodom ukoliko nemaš love za tintu.

 

Znači mi živimo u jednom skroz naopakom svijetu. Čovjek nema lovu za tintu a ima lovu za novi printer koji ne radi bez nove tinte.  A o onom što može i na destiliranu vodu neće ni da čuje je nije novi.

 

Što ti misliš da je Canon blesav i da ti bude rekao ukoliko oćeš štamapti za siću uzmi neki naš Canon iP 4000 ili BJC 2000 koji štampaju i sa destiliranom vodom.

https://www.facebook.com/adriatix.hr
16 godina
offline
Savjet oko printera

Adtiatix fulao si ceo futbal... ja nisam nikad rekao da nebi uzeo neki refurbished uređaj, ali mi se uvjeti koje ti nudiš ne sviđaju jer me taj uređaj kod tebe košta više od novog u trgovini.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2015 19:45 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjet oko printera

Ma to me najviše zanimalo od svega toga, znači nerade više po tom sistemu. Da li oni mogu printat ili nemogu. Ja nikad nisam kupio printer da ga koristim i pazim-mazim. Uvijek sam koristio pun potencijal njega i nisam stao dok nije pregorio. Tu su se Canoni pokazali kao izdržljivi printeri.

Imam ja love za kupovat boju ali mi je to postalo bedasto da svakih par tjedana trčim radi jedne boje. Dok sa starim printerima sam išao po boju jednom u 2 mjeseca.

 

A to znači da nemože se niti programski ih namjestit da zaobiđu tu blokadu...

 

Jel mi može se samo reći koliko su isplativi crno-bijeli laserski, razmišljam o njima da uzmem kroz neko vrijeme. Ali neznam kako se vrte cijene tih laserskih patrona- original i zamjenskih...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 11:57 (tonik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjet oko printera
tonik kaže...

Ma to me najviše zanimalo od svega toga, znači nerade više po tom sistemu. Da li oni mogu printat ili nemogu. Ja nikad nisam kupio printer da ga koristim i pazim-mazim. Uvijek sam koristio pun potencijal njega i nisam stao dok nije pregorio. Tu su se Canoni pokazali kao izdržljivi printeri.

Imam ja love za kupovat boju ali mi je to postalo bedasto da svakih par tjedana trčim radi jedne boje. Dok sa starim printerima sam išao po boju jednom u 2 mjeseca.

 

A to znači da nemože se niti programski ih namjestit da zaobiđu tu blokadu...

 

Jel mi može se samo reći koliko su isplativi crno-bijeli laserski, razmišljam o njima da uzmem kroz neko vrijeme. Ali neznam kako se vrte cijene tih laserskih patrona- original i zamjenskih...

 

Ja sam nedavno uzeo jeftini Xerox 3040 za 400kn (toner za 700str se isporučuje s njim), zamjenski toner je 120kn/2200str. 

 

Nek ispišem s njim taj početni toner i još 3-4 ova zamjenska i može na otpad jer će se isplatiti.

 

Al ja ne printam puno, oko 15-20 str/mj. Ako printaš jako puno onda trebaš ići na neki robusniji model koji se može i "održavati".

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2015 13:13 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Savjet oko printera

Kako kad, nekad printam do 60 stranica mjesečno a nekad samo 10-20. nema previše pravila.

A ovi u boji? Oni su garant i skuplji, a što se tiče boja? kako se vrti cijena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjet oko printera
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjet oko printera
Postovanje!
Imam jedno mozda glupo pitanje. Imam epson 3u1,ali odavno smo izbacili kutije od komp. Imamo tablete,laptope,mob.i sad me zanima da li bas samo preko kompa mogu spojit printer?
Unaprijed hvala na odgovoru
Pozdrav
6 godina
neaktivan
offline
Savjet oko printera

Dobar Dan, Dali mi netko može pomoc na ovo pitanje dakle ovako, imam digitalnu fotokopirku Canon IR2018 i sad bi trebao napuniti kazzetu sa prahom ali ja ne znam di bi uopce kupio taj prah i koji je prah za njega kompatabilan imali smo prije kopirku Canon IR1020 i imamo jos kilu praha za njega dali se može to koristit u Canon IR2018? htio bi si sam puniti toner dok mogu kao sto smo i prije radili. Unaprijed hvala na pomoci.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice