Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.430
|
čitano: 1.661.846
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
matija656 kaže...

 upitna kvaliteta, a i sama veličina, tj tu mislim dubina njih samih

ovi su provjereno kvalitetni, odlični, dovoljno duboki da ne smetaju za uho

a i sa druge strane, slušalice imam/imaš svaki dan po nekoliko sati (subjektivno) na glavi, pa stoga bolje da imam nešto što je provjerena kvaliteta nego nešto tamo iz kine za par $

Druze to je spuzva  nije rocket science i 20$ cijena je stvarno smijesna

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
chaselol kaže...
matija656 kaže...

brainwavz jastučići su trenutno na sniženju, sa 25 na 21$, pa tko hoće kupit ima toplu preporuku od mene, pogotovo što se tiče cloudica

http://www.brainwavzaudio.com/collections/accessories/products/pleather-headphone-pad?variant=4755809349

:)

21$ za komad spuzve i vjestacke koze 

pa na aliexpresu su po 1-5$ da ih biras 

 aj molim te link-aj koji da vidimo

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Samo ukucaj headphone pad u pretrazivac izbacice ti tonu, evo ti par primjeraka

1

2

3

4

 

Lupio sam 4 random, imas ih da biras koliko hoces, glupo mi je dati 20$ za komad spuzve koja ne vrijedi ni 0,50$ i nesto malo materijala okolo 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

https://www.mall.hr/naglavne-slusalice-bez-mikrofona/sennheiser-slusalice-hd-201 
Vidim ove su još na akciji...

Kakve bi one bile što se samog zvuka (i u igrama i glazbi) i udobnosti tiče naspram npr Plantronics Gamecom 388? Uzeo sam si ih, međutim, šta ja znam, nekako mi nisu udobne (prvotno zbog naočala), a i taj četvrtasti mi ne odgovara nikako... Jedino je mikrofon brutala 

Siky1234
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Imao ih dvije godine dok nisam zapeo nogom i strgao kabel (čak i nakon toga je desna radila :D). Ne znam kakav je PG388, ali te senhajzerice su poprilično udobne (imao sam ih s 2-3 modela naočala i nisu stvarale nikakav pritisak na uši, jer idu kompletno oko ušiju), a relativno dobro izoliraju vanjski zvuk. Mislim da za tih 150kn nećeš naći bolje (ako uzmeš u obzir kvalitetu izrade, zvuk, udobnost itd.), a s moje strane svakako preporuka u tom cjenovnom rangu.

10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav svima. Pitanje za one koji su naručivali sa gearbesta Superlux HD681..za koliko dana su stigle? Za moje piše da su poslane 2.11. i još ih nema pa mi je sad već malo sumnjivo

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Arto kaže...

Imao ih dvije godine dok nisam zapeo nogom i strgao kabel (čak i nakon toga je desna radila :D). Ne znam kakav je PG388, ali te senhajzerice su poprilično udobne (imao sam ih s 2-3 modela naočala i nisu stvarale nikakav pritisak na uši, jer idu kompletno oko ušiju), a relativno dobro izoliraju vanjski zvuk. Mislim da za tih 150kn nećeš naći bolje (ako uzmeš u obzir kvalitetu izrade, zvuk, udobnost itd.), a s moje strane svakako preporuka u tom cjenovnom rangu.

 E super, zahvaljujem 
Još kad bi uspio nekako zamjeniti reklamacijski u linksu, pošto je cijena ista kao i PG388, a nema ni 10 dana od kupovine... Znam da je off topic, ali jel ima mozda netko iskustva s tim?

Siky1234
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
prasac kaže...

Pozdrav svima. Pitanje za one koji su naručivali sa gearbesta Superlux HD681..za koliko dana su stigle? Za moje piše da su poslane 2.11. i još ih nema pa mi je sad već malo sumnjivo

Otidji na 

http://www.sky56.cn/english/track/index

upisi broj za tracking i vidi gdje su :)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
chaselol kaže...
prasac kaže...

Pozdrav svima. Pitanje za one koji su naručivali sa gearbesta Superlux HD681..za koliko dana su stigle? Za moje piše da su poslane 2.11. i još ih nema pa mi je sad već malo sumnjivo

Otidji na 

http://www.sky56.cn/english/track/index

upisi broj za tracking i vidi gdje su :)

 CROATIA, the transfer of customs-- 26-Nov-2016 01:04 PM 

 

Hvala, eto vec tjedan dana su kao u Hrvatskoj..sad mi je još više sumnjivo :)

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Zapele na carini kao i moje :)
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
prasac kaže...

 CROATIA, the transfer of customs-- 26-Nov-2016 01:04 PM 

 

Hvala, eto vec tjedan dana su kao u Hrvatskoj..sad mi je još više sumnjivo :)

Meni jutros stigle ne skidam ih s glave, zvuk je vrhunski, veoma su udobne i prije sam imao kratko hyperX core i sad ove, mogu reci da se hyperX apsolutno ne isplate pored ovih, jer je zvuk vrhunski a svidja mi se kako se moze kabl mijenjati po potrebi jer ima jack odma kod sluski, sto je vrhunsko za mene, nekad 3m a nekad 1.5m 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
chaselol kaže...

glupo mi je dati 20$ za komad spuzve koja ne vrijedi ni 0,50$ i nesto malo materijala okolo 

a nije to bas tako kolega, da imas ispred sebe ove brainwavz jastucice i jedne od ovih sto si linkao vidio bi/osjetio i cuo razliku, osim udobnosti oni imaju i velik utjecaj na sami zvuk
mozda tebi ne igraju nikakvu ulogu ali ima osoba kojima samo jastucici cine razliku u zvuku te su za zeljenu promjenu spremni dati i ovih po tebi precjenjenih 20 i vise $
ni sam nisam shvacao to dok se nisam osobno uvjerio kako iste slusalice mogu zvucati drugacije ako se koristi drugaciji materijal jastucica tipa ''pleather'' i ''velour'', debljina istih dali je driver blize ili dalje od uha, dali je driver prekriven dodatnim komadom spuzvice itd.
to su zaista sitnice koje nekome nemaju ama bas nikakvog smisla dok drugima kao sto vec rekoh cine veoma osjetnu razliku u samom dozivljaju zvuka :D

11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Čitajući ovu temu sam se odlučio za cloudice II, i evo stigle su. Hvala vam na informativnim postovima.

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
chaselol kaže...
prasac kaže...

 CROATIA, the transfer of customs-- 26-Nov-2016 01:04 PM 

 

Hvala, eto vec tjedan dana su kao u Hrvatskoj..sad mi je još više sumnjivo :)

Meni jutros stigle ne skidam ih s glave, zvuk je vrhunski, veoma su udobne i prije sam imao kratko hyperX core i sad ove, mogu reci da se hyperX apsolutno ne isplate pored ovih, jer je zvuk vrhunski a svidja mi se kako se moze kabl mijenjati po potrebi jer ima jack odma kod sluski, sto je vrhunsko za mene, nekad 3m a nekad 1.5m 

 

Cloudice su u svim segmentima za koplje iznad, zbog takvih priča ja sam iz radoznalosti i kupio HD 681 EVO i iskreno sad kad sam vidio šta su Cloudice u usporedbi sa njima sad mi je žao, ne novca nego vremena za koje sam korstio daleko lošije slušalice a nisam bio primoran na to heh.

Kad uzmeš Cloud u ruke imaš dojam da su superlux slušalice od 30kn kolika je razlika u kvaliteti izrade, zvuk je isto puno bolji, jasnije se sve čuje, dosta su glasnije, na glavi ih uopće ne osjetim dok superlux dobrano stišću i umaraju glavu.

Moj zaključak da se apsolutno ne isplate pored Core i kome god 200kn razlike nije problem ne treba uopće dvojiti između tih dvaju slušalica.

Nisam neki expert ali sam korstio superlux više od godinu i nakon 2 dana sa Cloud su dojmovi takvi, superlux su ok za nekog tko jedva skuca 200-300kn za slušalice, onaj tko se može protegnut nema razloga za ne uzet Cloud jer budimo realni ukupno gledano superlux su "socijalne" slušalice u usporedbi sa njima.

 

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Kod mene su 668B ne 681 EVO, osjetna je razlika izmedju ta dva modela 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pozdrav,

ovako trebao bi mi gaming headset pa su mi upale u oko Hyperx cloud gaming. Isplati li se dat tih 500kn pošto su mi malo izvan buđeta i zahtijevaju li neku posebnu zvučnu ili nešto pošto imam malo stariju matičnu(ASUS p5qpl-am)?

i još da pitam jesu li dobre za slušanje muzike na pc-u ili na mobitelu(pošto kolko sam shvatio imaju malo veću impedanciju za mobitel).

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 1:01 (crveni34).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Isplati se. Ne zahtjevaju. Ploča ti je OK. Dobre su za slušanje glazbe i na PC-u i na mobitelu, iako imaju impedanciju 64Ohm nisu teške za tjerati.

Naravno, s boljom zvučnom ili još bolje nekakavim solidnim AMP/DAC uređajem imao bi i bolji zvuk, kao i s bilo kojim drugim slušalicama koje ne dolaze do poptpunog izražaja s lošom zvučnom (recimo tu se ubrajaju sve dobre slušalice).

Twitter: @191x7
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Reći za Brainwavz da je komad spužve ti je otprilike kao da si reka da je Taylor gitara komad drveta i da u peveca imaš istu za 350kn. S razlogom košta toliko. Na redditu ih svi audiophili koriste i na svakoj ozbiljnoj recenziji audioslušalica se koriste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Bombilakus kaže...
Zapele na carini kao i moje :)

 aha..pa jel ce mi doc onda uopce na kucnu adresu ili moram ic po njih? platio sam ih 18$ tako da nebi trebalo biti problema niti s carinom niti s pdv-om

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Mislim da će ti doći na kućnu adresu, ja cekam da mi pošalju obavijest da im mailam račun jer me izašlo malo više od onoga šta se ne carini :) 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Aha puno havala još da pitam dobije li se produžni kabel u core verziji jer ovaj 1m će mi biti malo prekaratak?

16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Pronašao sam još jednog člana Takstar Pro80 obitelji (uz QPad QH-90 i Kingsron HyperX Cloud).

Predstavljam vam - Lioncast LX 50 Gaming Headset. Više o njemu na:

http://technikblog.net/lioncast-lx-50-gaming-headset-vorgstellt/

https://www.lioncast.com/lx50-gaming-headset/

Prema viđenome, djeluje dobro, no nije dostupan kod nas.

 

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Već duže vrijeme moje Plantronic GameCom 388 odumiru ali stalno odgađam kupnju jer nikako da se odlučim između slušalica+ modmic ili Headseta. 

 

Danas sam se informirao malo bolje o HyperX Cloud i odlučio uzeti njih. Ali tu je došlo do još veće dileme nego prije. Prvo sam bio zbunjen varijacijom cijena navedenih slušalica

te sam na kraju shvatio da postoje 3 verzije. Cloud Core, Cloud I i Cloud II.

 

Nakon podužeg informiranja o tome koje su bolje sam htio uzeti Cloud II jer razlika u cijeni nije prevelika naspram Cloud I te dobijem USB zvučnu karticu upitne kvalitete ali ajde super je imati

jer ni moja matična nije bajna. Strašno me razočaralo kad sam shvatio da Cloud II ima samo jedan kabel koji se uštekava u USB dongle te čak u kompletu ne dolazi spliter koji je ubačen čak i u 

eco verziju Cloud Core.

 

Može neki savjet vezano za taj problem jer sam jako skeptičan vezano za to kaj mic i audio nisu odvojeni te USB konekciju.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ako ti treba kabel kojim bi taj jedan jack razdijelio na 2 (odvojeno slušalice i mikrofon), takav kabel možeš kupiti svugdje i košta 10-20 Kn.

I meni je glupo što ga nisu uključili u paket s opremom, ali što se može...

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Deseti dan na carini :) Još ni pismo nisu poslali. Sviđa mi se učinkovitost HR carinskog sustava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Bombilakus kaže...

Deseti dan na carini :) Još ni pismo nisu poslali. Sviđa mi se učinkovitost HR carinskog sustava.

 Moje su sad već 11. dan. Ne razumijem u cem je problem, ovo mi je prvi put nakon 30+ takvih malih narudžbi da mi se to dogodilo

11 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Što je duže kod njih to im više platite...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta
Pa isti mi je k. Zva sam ih ne jebu ni dva posto, napisa sam im mail nista ne odgovaraju. Nemam pojma vise sta da radim.
12 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Update: Zvao sam carinu da mi pronađu paket po imenu, nema ničega. Prvi puta da me gearbest zajebao izgleda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za izbor gaming slušalica/headseta

Ja sam svoje cekao 40 dana..... gearbest od onda za mene prekrizen. Innije bio problem u tome sto sam cekao nego kreteni nisu ni poslali do dok nisam zaprijetio paypalom

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice