Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.660.396
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Ako je tebi OK, ko smo mi da ti to osporavamo, uzivaj.

 
6 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Ako je tebi OK, ko smo mi da ti to osporavamo, uzivaj. 

 

A čuj sad sam zadovoljan samo sa cijenom i ponudom u ovim paketima .

A što se tiče kakva će usluga bit i kakvo će mi bit stanje parice ( imo sam renoviranje stana i sređene su moje instalacije i nova telefon priključnica prije 10tak godina) kako stabilan net i sliku na TV to još moram vidit i pronjuškat kad me spoje. Sad mi je bilo najbitnije da konsolidiram svoje kućne financije i režije sa ovim sa profitirao za oko 150kn mjesečno manje na 2godine nakon 2 sljedi ponovo raskid  pa da vidimo tad ko šta nudi hhh

 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 18:15 (Seki001).
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Moras biti svjestan da ce ti vjerojarno malo pasti kvaliteta prikaza SD TV programa u odnosu na ono sto ti je davao B.net.

 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Moras biti svjestan da ce ti vjerojarno malo pasti kvaliteta prikaza SD TV programa u odnosu na ono sto ti je davao B.net.

 

Vrlo vjerovatno da si u pravu.Znam što je coax kabel ali vjerujem da će i na ovim novim MAxtv prijemnicima usporedno sa uključivanjem i totalnim prebacivanje na HEVC kodiranje te razlike bit minimalne a da ču zato još više profitirat na ovim FullHD kanalima.Šuška se nešta da će ponudit i oni ubrzo veće brzine preko vectoringa ali samo na 17a profilima bilo bi bolje preko 30a ili 30b profila ali šta je tu je. Svakako javim ovdje dojmove kad me fino spoje kako sam obećeao i stipestu na drugom forumu i pokažem razlike i usporedbu SD i HD kanala Maxtv vs Bnet a tako usporedbu i net-a. ps. A za UEFA ligu prvaka nebrinem to se bum snašel kako i dosad ili preko KODiija ili nekakvih za 5-6 eur plaćenih samo sportskih iptv listi.

 

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 20:48 (Seki001).
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

O bozek sto tiskaju, evo samo nakon 5 dana ponovo zvali i traze da mi zamjene STB.

A na koga prijeci, jedini koji imaju mogucnost kartice je EvoTV, a kod njega bez opticke vidljivosti odasiljaca i dobre antene na krovu nema ni dobrog signala i dobre slike, tako da neznam...

 O bozek, bozek ovi iz VIP-a su stvarno nemoguci navalili ko bos na trnje, nakon sto su me jucer drugi put zvali evo danas opet zovu treci put, ono halo kad mozemo doci zamjeniti STB, "ja velim meni je ovako dobro imam modul i karticu u TV-u i meni je tako OK", a on veli dobro ja pisem tako pa dok vam traje traje, budu vas opet zvali.

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stakor kaže...
Bugov moljac kaže...
Znaci osim sto su zvali mene zovu i ostale, ok bar znam da nisam samo ja na tapeti, a sto se tice povlacenja LAN kabela nije uvijet to se moze rijesiti i preko koaksijalmog kabela (koji od uticnice ili razdjelnika ide do TV-a) i dodatnog routera kod TV-a uz dodatni razdjelnik TV signala.
Na koji dan si dogovorio zamjenu STB-a.

 
Nisam dogovorio jos nista, a ovo rjesenje s modemom mi se takodjer ne svidja previse jer bi opet zahtijevalo intervencije po stanu (presjecanje kabela u hodniku i stavljanje dodatnog razdjelnika signala). Terrakom jedini nudi "normalni" DVB-C, ali iz nekog samo sebi znanog razloga ne zele podrzati bridge mode.

 Dali su te ponovo zvali i trazili da ti zamjene STB.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.3.2018 10:40 (Bugov moljac).
6 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Imam stari Thomson modem već godinama . Produživao sam ugovore uz insistiranje da mi niko neće uć u kuću po njega i TT-ejca . Produžio sam dva puta ugovor  sa onim starim brzinama od 10 -12 . Sad imam svakodnevnih problema sa pucanjem veze i svašta nešto . U biti ono što sam do sad želio je privatni dlink router sa još jednim repetitorom u hodniku. Sada izgleda to više nije problem jer se može Color pretvorit u modem . Ostaje mi problem kartice koja je u CAM-u u telki tako da nisam TT ejca nikad ni montirao. Može li se promjenit Thomson u noviji modem/router da mi ne diraju autorizaciju kartice darekt u TV u , ne treba mi još jedan daljinski po stolu. I kako su ukinuli one neke kanale a Hakom je rekao da se može zbog toga raskinut ugovor bez posljedica, mogu li to napravit još uvijek . Pozz

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ipak se gasi analogija od 01.05. . Prvo će ići manja mjesta ,a onda veliki gradovi. Oko Splita prvo Šibenik , Zadar i Solin , a onda Split.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 1:42 (stipest).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
yaesu kaže...

Imam stari Thomson modem već godinama . Produživao sam ugovore uz insistiranje da mi niko neće uć u kuću po njega i TT-ejca . Produžio sam dva puta ugovor  sa onim starim brzinama od 10 -12 . Sad imam svakodnevnih problema sa pucanjem veze i svašta nešto . U biti ono što sam do sad želio je privatni dlink router sa još jednim repetitorom u hodniku. Sada izgleda to više nije problem jer se može Color pretvorit u modem . Ostaje mi problem kartice koja je u CAM-u u telki tako da nisam TT ejca nikad ni montirao. Može li se promjenit Thomson u noviji modem/router da mi ne diraju autorizaciju kartice darekt u TV u , ne treba mi još jedan daljinski po stolu. I kako su ukinuli one neke kanale a Hakom je rekao da se može zbog toga raskinut ugovor bez posljedica, mogu li to napravit još uvijek . Pozz

Kao sto si vidio iz mojih gornjih postova zacrtana politika VIP-a je promjeniti sve stare TTC-e sa karticama za novi STB KAON VM1200 i to trebaju napraviti do 01.05.2018.god.

U ovoj situaciji zatraziti bilo kakvu promjenu automatski znaci i da ce ti tu zamjenu STB-a napraviti odmah prije nego sto ti naprave to sto si zahtjevao.

To sto je rekao HAKOM okaci macku o rep.

Ocekuj da ce te uskoro zvati za promjenu STB-a i imanje 2 daljinska na stolu, nazalost.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 10:23 (Bugov moljac).
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
stipest kaže...

Ipak se gasi analogija od 01.05. . Prvo će ići manja mjesta ,a onda veliki gradovi. Oko Splita prvo Šibenik , Zadar i Solin , a onda Split.

Ako je tako onda je znaci ZG zadnji, najzadnjiji.

Kompa jel to 100% sigurno, cekamo sta ce reci dado16.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 10:27 (Bugov moljac).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Ocekuj da ce te uskoro zvati za promjenu STB-a i imanje 2 daljinska na stolu, nazalost.

 Ja na MaxTV-u nikad nisam trebao dva daljinska. Stari su se dali isprogramirati da pale TV, a novi STB ima CEC pa se TV pali kad upalim i MaxTV. Pa sigurno tako nešto postoji i na Kaonu.

 

Uostalom, pričate o tome kao da će vam izvaditi bubreg, a ne kao da će trebati još jedan daljinski. Pa i inače imam po jedan daljisnki za TV, jedan za pojačalo i jedan za bežičnu utičnicu i stvarno mi nije jasno što je tu takav veliki problem.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
JozoBozo121 kaže...
Bugov moljac kaže...

Ocekuj da ce te uskoro zvati za promjenu STB-a i imanje 2 daljinska na stolu, nazalost.

 Ja na MaxTV-u nikad nisam trebao dva daljinska. Stari su se dali isprogramirati da pale TV, a novi STB ima CEC pa se TV pali kad upalim i MaxTV. Pa sigurno tako nešto postoji i na Kaonu.

 

Uostalom, pričate o tome kao da će vam izvaditi bubreg, a ne kao da će trebati još jedan daljinski. Pa i inače imam po jedan daljisnki za TV, jedan za pojačalo i jedan za bežičnu utičnicu i stvarno mi nije jasno što je tu takav veliki problem.

Komocija koju kartica pruza, kartica je u modulu, modul utaknut u TV-u, kako ja imam samo TV programe  od B.net-a oko TV nema nicega, nista mi ne blicka, nemam router-modem (iskljucio ga i spremio u njegovu kutiju na ormar) , nemam STB (spremio ga u njegovu kutiju i stavio na ormar) , prava milina, nadalje sa daljinskim od TV-a upravljam sa jos nekim stvarima kao sto je npr. pustanje filmova/serija sa PC-a (preko DLNA) usprkos tome sto KAON-ov daljinski ima tu mogucnost da upravlja i nekim funkcijama na TV-u (ali ne na svim TV-ima), meni ce nedostajati cisti pogled prema TV-u i komocija, ko nije probao nemoze o tome suditi.

A ja sam probao imati STB Albis 9300 na 3 mjeseca i srecom sticajem okolnosti uvalili-zamjenili mi Albis 9300 za TTC-a sa karticom, ja presretan .

 

Problem je sto jedini karticu djeli EvoTV ali njegovi TV programi nisu bas nesto, za priznati je da najbolju SD TV sliku od svih provajdera daje B.net.

6 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Interesiraju me iskustva s pristupom internetu preko VIP/BNET HFC-a, konkretno, latencija. U VIP/BNET ističu kako su brzine prisupa garantirane, pa da npr. download neće ići ispod određene granice, ali ne spominju latenciju, koja je bitna za npr. on line gaming i bilo koje druge operacije osjetljive na latenciju.

 

S obzirom da je HFC "shared" konekcija i ako više korisnika istovremeno pristupa, u teoriji mogu zagušiti link. Da li je netko imao loša iskustva po tom pitanju, pa da je baš osjetio pad performansi prilikom pristupa internetu, u bilo kojoj varijanti (gaming, voip, video streaming, itd.)? Hvala.

 

Razmišljam o prelasku na taj tip konekcije, zbog veće reklamirane brzine, ali se dvoumim, jer nije u brzini pristupa sve...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Bok svima,

 

iman objekt sa 6 tva i trenutno u b.neta imam 2 osnova tv paketa (po starom) i 2d paket (internet+tel).

Odlučia sam produžiti ugovor tako da 2d paket + 1 osnovni tv paket zamjenim 3d turbo paketom.

U tom 3d turbo paketu dolazi turbo tv( po novom, sa više programa), pa mene sad zanima kako će to funkcionirat sa ovim starim tv paketom, na kojim tv-ima će se vrtiti koji programi?

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

A koliko STB-a sad imas.

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ako nema više analogije , nestaje zadnji razlog da mi svi drugi operatori ne budu isti. Ovo je bilo nešto šta mi nitko nije mogao ponuditi , razvod analogije po sobama i stožerna TV u boravku . Ciao Bnet . Prilikom sklapanja ugovora analogna TV je bila dio deala i velika dodana vrijednost (bar za mene) . Ako operator tijekom trajanja ugovorne obveze uskrati dio ugovorenog prekršio je naš dogovor.  A TT ejca i Thomson modem ne dam , niko mi neće uć u kuću do isteka igovora.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

to su ovi kao prijamnici od bneta?

ne koristim tu ni jedan, pa će mi valjda onda ispostaviti ovaj jedan za 3d paket.

preko kabelske antene "vatam" programe

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
xDISORDERx kaže...

to su ovi kao prijamnici od bneta?

ne koristim tu ni jedan, pa će mi valjda onda ispostaviti ovaj jedan za 3d paket.

preko kabelske antene "vatam" programe

Koliko sam shvatio, kad se ugasi analogija u petom mjesecu, bit će koliko STB-ova, toliko TV-ova. A koliko vidim na B.net stranici, dodatni prijemnici se svaki plaćaju mjesečno ekstra.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Alt323 kaže...

S obzirom da je HFC "shared" konekcija i ako više korisnika istovremeno pristupa, u teoriji mogu zagušiti link. Da li je netko imao loša iskustva po tom pitanju, pa da je baš osjetio pad performansi prilikom pristupa internetu, u bilo kojoj varijanti (gaming, voip, video streaming, itd.)? Hvala.

 Sve znas. O zagusenju i da li bi imao problema ces najbolje znat ako imas nekoga oko sebe tko se bavi igranjem da bi ti znao reci. Znaci ako imas kojeg frenda u okolini na bnetu. Ja sam se cesto susretao s ljudima koji s tim imaju problema, ali evo, citajuci tu po forumu ne vidim bas da ljudi imaju problema, pa mislim da je najbolje da pokusas vidjeti u svojoj okolini kako je.

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
xDISORDERx kaže...

to su ovi kao prijamnici od bneta?

ne koristim tu ni jedan, pa će mi valjda onda ispostaviti ovaj jedan za 3d paket.

preko kabelske antene "vatam" programe

 Najvjerojatnije ces morati uzeti za svaki TV po jedan STB ako zelis da se gledaju svi TV programi ponudjeni u Osnovnom digitalnom paketu na svakom TV-u.

11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
JozoBozo121 kaže...
xDISORDERx kaže...

to su ovi kao prijamnici od bneta?

ne koristim tu ni jedan, pa će mi valjda onda ispostaviti ovaj jedan za 3d paket.

preko kabelske antene "vatam" programe

Koliko sam shvatio, kad se ugasi analogija u petom mjesecu, bit će koliko STB-ova, toliko TV-ova. A koliko vidim na B.net stranici, dodatni prijemnici se svaki plaćaju mjesečno ekstra.

 e to nije dobra vijest, to mi stvarno neodgovara nikako, koće to sve po plačat.. sad već nemam pojma šta učiniti

 

Bugov moljac kaže...
xDISORDERx kaže...

to su ovi kao prijamnici od bneta?

ne koristim tu ni jedan, pa će mi valjda onda ispostaviti ovaj jedan za 3d paket.

preko kabelske antene "vatam" programe

 Najvjerojatnije ces morati uzeti za svaki TV po jedan STB ako zelis da se gledaju svi TV programi ponudjeni u Osnovnom digitalnom paketu na svakom TV-u.

 ma želim samo da imam one analogne programe (oko 40+), kao šta i sad imam. To su mi tv-i za goste, bitno je samo da nešto ima

ali evo kolega iznad spominje gašenje analogije u 5 misec, pa sad nemam pojma šta činit, ali znam da za svaki tv neću plačat stb

15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

A cuj dok je trajalo, trajalo je.

Ako su ti gosti stranci morat ces im dati da gledaju neke strane TV programe (nemozes im pustiti TV signal s naseg odasiljaca), znaci da ces morati riskirati i za svaki TV uzeti STB a sta drugo, kod svih provajdera ce ti biti isto, jedan TV jedan STB.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

ma rađe neću imat tv nikakav, to su ogromni troškovi radi glupe televizije..

evo sad sam zva službu da bih pitao vezano za gašenje analogije. Prespajali su me tri puta da bi doša do nekog odogovra i rečeno mi je da bi kao do kraja godine trebalo trajat, ali opet s rezervom kao, ako se šta desi u međuvremenu, to mi nemogu potvrditi.

pa sad ti budi pametan..

15 godina
online
Re: Bnet - iskustva općenito ?
xDISORDERx kaže...

ma rađe neću imat tv nikakav, to su ogromni troškovi radi glupe televizije..

evo sad sam zva službu da bih pitao vezano za gašenje analogije. Prespajali su me tri puta da bi doša do nekog odogovra i rečeno mi je da bi kao do kraja godine trebalo trajat, ali opet s rezervom kao, ako se šta desi u međuvremenu, to mi nemogu potvrditi.

pa sad ti budi pametan..

 A onda nemoj nista mjenjati i cackati pa dokle bude trajalo nek traje, a onda ces se odluciti sta ces dalje.

10 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

sta je sa upload speedom ? do prije nekih mjesec dana je bilo normalno, oko 9-10-11, danas radim speedtest i ne ide iznad 2,3 (http://prntscr.com/ixgokc)... inace brzina treba biti 70/10

 

edit: nema veze, speedtest je bio postavljen na krivi server... sad daje 70/10 ( http://prntscr.com/ixgro4 )

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 12:11 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
xDISORDERx kaže...

ma rađe neću imat tv nikakav, to su ogromni troškovi radi glupe televizije..

evo sad sam zva službu da bih pitao vezano za gašenje analogije. Prespajali su me tri puta da bi doša do nekog odogovra i rečeno mi je da bi kao do kraja godine trebalo trajat, ali opet s rezervom kao, ako se šta desi u međuvremenu, to mi nemogu potvrditi.

pa sad ti budi pametan..

 Do kraja godine sigurno ne,prije 5 mj

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

 A onda nemoj nista mjenjati i cackati pa dokle bude trajalo nek traje, a onda ces se odluciti sta ces dalje.

 ma nema se tu šta čekat, samo odgađanje nečega što će doći prije ili kasnije, a sezona samo šta nije krenila.. jednostavno triba pronać bolje rješenje

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
xDISORDERx kaže...
Bugov moljac kaže...

 A onda nemoj nista mjenjati i cackati pa dokle bude trajalo nek traje, a onda ces se odluciti sta ces dalje.

 ma nema se tu šta čekat, samo odgađanje nečega što će doći prije ili kasnije, a sezona samo šta nije krenila.. jednostavno triba pronać bolje rješenje

 Analogija je prahistorija, jednostavno nema drugog rješenja, jedino evo tv sa svojim trulim izborom kanala....cak ni sat nejde na vise tv-a bez dodatnog prijamnika

battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
online
Bnet - iskustva općenito ?

Tocno da je analogija prahistorija ali nemora onda VIP cicati od svojih korisnika 60 kn po dodatnom STB-u, neka spusti cijenu za to neka bude prihvatljivih 20 kn.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bugov moljac kaže...

Tocno da je analogija prahistorija ali nemora onda VIP cicati od svojih korisnika 60 kn po dodatnom STB-u, neka spusti cijenu za to neka bude prihvatljivih 20 kn.

 Slažem se, trenutno je za prvi dodatni prijamnik 30 kn 12 mj a onda 12 mj 60 kn....trenutno nema boljeg riješenja....nadajmo se da ce biti :)

battletag:MasnaKrvavic#2275
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice