Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.531.771
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Po vdsl bi trebalo radit 20 Mbit bez problema
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Pozdrav,
na koji način provjeriti dostupnost vdsl-a?
A da se ne zove SZK.

ZAhvaljujem
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
zvrk159 kaže...
Pozdrav,
na koji način provjeriti dostupnost vdsl-a?
A da se ne zove SZK.

ZAhvaljujem

 Osim tako,

a) znat susjeda ako ste ista zgrada (u zgradi si) koji ima vdsl na tom provideru

b) uhvatit tehnicara kad dodje u centralu na koju si spojen (ako znas gdje si, a cesto se nezna) i pitat ga

 

naravno, najjednostavnije je preko szk (iako to, barem u tcoma, cesto nije updateano pa se dobijaju krive informacije)

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav,

 

dobio info od SZK (tcom) da je vdsl dostupan.

Kako sad natjerati vip da mi to podigne na 20Mbit?

 

Ili da opet prelazim sa vip-a na tcom? Ili možda iskon?

 

Zahvaljujem.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
zvrk159 kaže...

Pozdrav,

 

dobio info od SZK (tcom) da je vdsl dostupan.

Kako sad natjerati vip da mi to podigne na 20Mbit?

 

Ili da opet prelazim sa vip-a na tcom? Ili možda iskon?

 

Zahvaljujem.

 Pa ako imas onaj ugovor za brzinu od 5 do 50 samo ih traži da te prebace na VDSL i trebao bih imati veću brzinu.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
zvrk159 kaže...

Pozdrav,

 

dobio info od SZK (tcom) da je vdsl dostupan.

Kako sad natjerati vip da mi to podigne na 20Mbit?

 

Ili da opet prelazim sa vip-a na tcom? Ili možda iskon?

 

Zahvaljujem.

 Ako je vdsl dostupan na tcomu nemora znacit da je na vipu. Neznam dal oni imaju pakete preko tcom infrastrukture.

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
De mi hitno napisite kako da udjem u internet posle resetovanja speed touch modema, resetovao sam i fali mi zadnja zelena lampica, kontam da treba da negdje upisem usernem i lozinku i da udjem onda u net, a nezznam gdje, trebam pomoc
miki12345
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Da udjes u internet? Nemas ti sto upisivat, to modem sam kupi, a ionako te podatke ne dobijes od ispa vise. Barem ne kod nas (hr).

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
A sto onda neradi ta cetvrta lampica i nemog na net???? a wifi radii, i to sve odkad sam ga resetovo!??
miki12345
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Kako ne. Ako sam ga dobro shvatio to su username i pass za uspostavljanje PPPoE konekcije, a to se normalno daje korisnicima. Moguće da mu modem nije pokupio podatke pa ih mora sam unijeti. Druga stvar da je isključen pa mu se zato ne uspostavlja PPPoE

Noob na koob ;)
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Tako je, izgleda da nije pokupio podatke pa trebam upisati ali neznam di da upisem to mi recite.
miki12345
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Molim ocjenu moje parice posto non stop imam problema sa netom. Radi se o Optimi

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Oce mi neko reci sta da radim, di da upisem podatke???? hitno mi je
miki12345
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
De mi molim te napisi gdje da upisem podatke!!!
miki12345
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
192.168.1.1, logiras se, ljepo imas tami DSL connection imas i Internet di ti sad pise da si diskonektan i tamo negid upises. Neznam sad napamet jer nisam taj modem koristio vec godinama.
Ali zi bi trebi tvoj operater udaljeno moc rijesit.
Moguce samo da imas krivi pppoe pasa u acs upisan ili da ga nema uopce.
Zovi SZK
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Najlakše ti je preko mojT portala odvrtit ono moj virtuali tehničar pa ti on sam postavi u acs i odmah u router user i pass.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Grozni_Zabac kaže...

Kako ne. Ako sam ga dobro shvatio to su username i pass za uspostavljanje PPPoE konekcije, a to se normalno daje korisnicima. Moguće da mu modem nije pokupio podatke pa ih mora sam unijeti. Druga stvar da je isključen pa mu se zato ne uspostavlja PPPoE

 Ja to nisam dobio. Al da, imam to u ugovoru upisano pogledao sam pod podatke na portalu, al cim mu nije povuklo automatski nece mu povuc ni ostale stvari. Al da, nema on i dalje sto upisivat, to se nazove isp (ili rjesi preko portala) da to poprave.

miki12345 kaže...
Tako je, izgleda da nije pokupio podatke pa trebam upisati ali neznam di da upisem to mi recite.

 Jel uopce znas sto treba upisat? Zovi SZK i reci da ti to rjese. Inace jedino to sta dobijes upisujes tu

  al ako ti automatski to nije pokupilo, zovi szk.

eliah84 kaže...

Molim ocjenu moje parice posto non stop imam problema sa netom. Radi se o Optimi

 Kakvih problema? Jako si malu sliku stavio, al koliko vidim imas vdsl atenuaciju od 14, maximum od nekih 74mbita. Kakvih to problema imas? Ne bi na ovoj parici smio imat nikakvih problema.

9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

rijesio sam, ulogovao sam se na speed touch i tamo upisao podatke, jednostavno nije bio pokupio podatke kad sam ga resetovo i to sam morao upisati i conect.

miki12345
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

O tome se i radi. I meni sve izgleda dobro na "papiru" ali brzina varira od 0.5 do 40 mbita, upload uvik stabilnih 7. Prominjen i router ali ista stvar. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
eliah84 kaže...

O tome se i radi. I meni sve izgleda dobro na "papiru" ali brzina varira od 0.5 do 40 mbita, upload uvik stabilnih 7. Prominjen i router ali ista stvar. 

 Uzmi sliku kad ti bude tih 0.5 (ili kad imas taj probelm). Mozda su dat skroz drugaciji parametri. Uglavnom, po prikazanom ne bi smjelo varirat. Koji si provider? Vip?

10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
eliah84 kaže...

O tome se i radi. I meni sve izgleda dobro na "papiru" ali brzina varira od 0.5 do 40 mbita, upload uvik stabilnih 7. Prominjen i router ali ista stvar. 

 Uzmi sliku kad ti bude tih 0.5 (ili kad imas taj probelm). Mozda su dat skroz drugaciji parametri. Uglavnom, po prikazanom ne bi smjelo varirat. Koji si provider? Vip?

 Optima je u pitanju. Kad uvatim lose stanje javim. Hvala na pomoci.

12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Danas namjeravam promijeniti kućne instalacije, jer su trenutne rezane na par mjesto zbog ranije ugradnje splittera i sličnih stvari. Namjeravam potegnuti CAT5e kabel od izvoda do rutera. Da li je to dobar kabel ili treba bolji te da li se na njega može u budućnosti krimpati RJ11 konektor ako će to novi ruter zahtjevati. (Trenutno imam Gigaset SX763, ali ne radi baš najbolje, tj. često se zablokira, a tehničar je rekao da su tome krive instalacije. Još jedno pitanje, da li na izvodu zalemiti žice ili ih samo zamotati skupa i zaštititi izolirkom. I da u prilog ide slika trenutačnog stanja linije. Kada promijenim instalacije da li mi se isplati resetirati ruter te tražiti restar porta na centrali od tehničke službe. Hvala. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Kukec kaže...

Danas namjeravam promijeniti kućne instalacije, jer su trenutne rezane na par mjesto zbog ranije ugradnje splittera i sličnih stvari. Namjeravam potegnuti CAT5e kabel od izvoda do rutera. Da li je to dobar kabel ili treba bolji te da li se na njega može u budućnosti krimpati RJ11 konektor ako će to novi ruter zahtjevati. (Trenutno imam Gigaset SX763, ali ne radi baš najbolje, tj. često se zablokira, a tehničar je rekao da su tome krive instalacije. Još jedno pitanje, da li na izvodu zalemiti žice ili ih samo zamotati skupa i zaštititi izolirkom. I da u prilog ide slika trenutačnog stanja linije. Kada promijenim instalacije da li mi se isplati resetirati ruter te tražiti restar porta na centrali od tehničke službe. Hvala. 

 Po trenutnoj atenuaciji ti je odlicna veza. Sad, ako ti je ta atenuacija produkt losih instalacija, situacija ce se poboljsat, al izgleda mi da si ipak dosta daleko od centrale pa ako je tako, nece ti instalacije nista pomoc, osim ako ti stvarno instalacije nisu u banani (neznam zasto bi rezao instalacije na par mjesta da ugradjujes splitere al oke) pa ti drasticno atenuacija padne. Router ti se gasi jer je star (nece se router zablokirat radi instalacija :)). Ovo s instalacijama je jos jedna glupost koja se koristi kao "odgovor na sve" uz one "radi ti po jednoj grani". Kad neznas sto je, reci tako nesto i to je to. To je bila boljka tih routera koji su jedni od najboljih sto je tcom davao, ali nakon nekog vremena se pokvare te se pocnu pregrijavat i tada ih moras resetirat svako neko vrijeme jer gube vezu. Imao sam ga pa znam. Cat5e ce bit dovoljan ako ne mislis da ce tako skoro ubacivat optiku od 1 gb/s i slicno, ili mislis da ce ti ovakve veze trebat po kuci jer ces imat sve umrezeno kao neki sci fi. Ukratko, dovoljno. Lemit il ufrikavanje, nece bit prevelike razlike ako se napravi kako treba.

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 13:23 (sandokan111).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Daleko jesam, sigurno preko 5km. Nisam se ni nadao da će biti neko poboljšanje, ali ću barem sada imati temelja da mi zamijene ruter. Instalacije su spajane na par mjesta u kući, pa bih sada stavio direktno kabel od izvoda do rutera. Bio bih stretan da uspijem navući 10mb, ali znam da je to nemoguće. 

10 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kako bi trebao izgledati mrezni setup, imam kabal koji ide do krova ( DSL kabal ) i sada bi na tavanu trebao nesto napraviti da od tamo imam u 2-3 sobe poseban zicni internet. Kako bi to trebalo izgledati? A da ne moram ostavljati ruter u krovu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2016 20:16 (tireN1337).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Provuc UTP od rutera do tavana, na tavan stavit swirch i povuc utpe do soba.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

S netom u zadnje vrijeme imam problema, imam 20 Mbps paket na optimi i dešava se da jedno vrijeme margina padne na 0.1 dB, kupi ogromne količine CRC grešaka, a da ima neta. A nekada samo počne stvarati CRC greške i nema neta.

U većini slučajeva pomogne reset modema, tako da koliko god zvao SZK (jave se studentice koje vide samo koliko mi je pušteno) nemam osnovu prijava za kvar jer se to dešava cca jednom tjedno, a nekada je u jednom danu više puta

 

U prilogu je redom stanje što mi se sinoć desilo, prve četri slike pokazuju sta se meni dešava, nije pomoglo ni 2-3 restarta, tek se ujutro ustabililo na 10 dB margini, atenuaciji 14.5 i max brzini oko 14.5 Mbps. Peta slika pokazuje normalno stanje ujutro nakon restarta modema.

margina+0.9db margina+0.9db
margina+0.1dB margina+0.1dB
pukla+veza pukla+veza
veza+nakon+sinkronizacije,+nakon+toga+opet+pad+margine veza+nakon+sinkronizacije,+nakon+toga+opet+pad+margine
normalno+stanje normalno+stanje
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 9:25 (ivan.busic).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Naravno da nebude valjalo kad kreteni pustaju 20 po adslu, treba te stavit na vdsl i radit ce bez greske.
Ta njihova logika mi nije jasna, ljudi koji su blizu dobiju 20 po adsl a oni koji su na 30 i bise dB gusenja njma prodaku vdsl koji neradi.
I inda imas da ne rade ni ovi ni oni.
A ovi blizu bi super radili po vdsl, ovi dalje po adsl do 10 Mbita.
I svi sretni
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
PC - stručnjak kaže...
Ta njihova logika mi nije jasna, ljudi koji su blizu dobiju 20 po adsl a oni koji su na 30 i bise dB gusenja njma prodaku vdsl koji neradi.

U procesu sam nabavljanja VDSL-a (trebam dobiti modem ovih dana). Po pročitanom na netu i ovdje, mislim da neće raditi, u optimi tvrde suprotno. Tko je u pravu?

 

S time da brojke stalno variraju, SNR se mijenja i sada je 3.9

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 12:38 (HaNI).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ivan.busic kaže...
U prilogu je redom stanje što mi se sinoć desilo, prve četri slike pokazuju sta se meni dešava, nije pomoglo ni 2-3 restarta, tek se ujutro ustabililo na 10 dB margini, atenuaciji 14.5 i max brzini oko 14.5 Mbps. Peta slika pokazuje normalno stanje ujutro nakon restarta modema.

 Nesto se tu zbugalo jer tebi veza izgleda odlicno. Normalno da ti stvara ogromne crcove na 0.1db margine, to je cudo da uopce radi s tim da odma ne pukne. Zasto ti se uopce margina toliko spusta pretpostavljam jer je netko lose namjestio profil da se ta margina moze snizavat koliko god hoce (ideala jeli 0db margine), a veza ti je kvalitetna te sustav to rusi non stop od target margine (nek je target 6) i onda nije dobro namjesteno pa rusi do 0.1, a na 0.1 tesko da ijedna veza realno moze radit i onda pukne link, i po novom syncu povuce ponovno target postavke dok automatika opet ne rusi tu marginu. To sve naravno ako nije router krepao i otiso u bananu.

Uglavnom, ti imas problem jer ti je veza ocito predobra, a tehincar ce vjerojatno to pokusavat popravit na nacin da je veza losa jer nece razumjet sto se dogadja pa drzi fige da nesto ne sjebe. Nadalje, ne vidim kako mislis da nemas mogucnost osnove prijave ako ti se desava jednom tjedno :) To je i vise nego dovoljno, zato ti samo prijavljuj gresku i kad dodje pokusaj mu ovo rec mozda te bude htio slusat pa shvati u cemu je problem, iako pretpostavljam da ce kad vidi malu marginu zakljucit da ti "veza nevalja" sto naravno nema veze s vezom.

Trece, odi na vdsl ako mozes, po prikazanom nemozes furat 20mbita po adslu neznam zasto su te na to stavili, a na vdslu mozes i vise.

 

HaNI kaže...

U procesu sam nabavljanja VDSL-a (trebam dobiti modem ovih dana). Po pročitanom na netu i ovdje, mislim da neće raditi, u optimi tvrde suprotno. Tko je u pravu?

S time da brojke stalno variraju, SNR se mijenja i sada je 3.9

 Radit ce, zasto ne bi radilo, samo neces se usrecit prelaskom radi prevelike udaljenosti pa ce ti brzina ostat vjerojatno ista. Ako ti veza drzi s tako niskom marginom onda ce ti i vdsl drzat pa nece bit problema, mozda dobijes eventualno veci upload.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice