Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.609.320
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
12 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

A moram malo

13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
zagy15061984 kaže...

Insomia

I kakav si napredak time dobio. Presao si s s " krave na bika" ili obrnuto.. 

Dobio sam tisu i hladniju karticu, a najvaznije u ovih par dana koliko sam vidio nesto brzu i puno stabilniju karticu.290-ka je max isla 1170/1500, a 970-ka sa boostom preko 1500/2000, te u ovih par igara koje trenutno igram tipa GTA V, DL, PCARS imam veci FPS i sto je najvaznije nemam velikih padova FPS-a te ucestalog crashanja drivera.U zadnjih 18-tak + godina ovo mi je bila treca ATI/AMD-ova grafa(izmeđi njih je bilo mislim 6 nvidia, a ovo je 7-ma,te davno prije jedna Voodoo 2 i neka Matroxica), prva je bila ATI 8500( sjecam se takodjer sam imao problema sa driverima), zatim vruca i nestabilna 4850 koju sam imao prije par godina, te sam ponovno prije nesto manje od godinu dana odlucio vratit povjerenje AMD-u i uzeo 290X, nadajuci se da se nesto promjenilo.Nazalost skoro se nista nije promjenilo. Odmah nakon instalacije graficke pocinju problemi, windowsi se nece dici, te sam primoran napraviti novu instalacija windowsa. Zatim se pocinju pojavljivati problemi s rusenjem drivera, i nakon pokusavanja svega i svacega, nista nisam uspio napraviti. S vremena na vrijeme sam imao pojave zacrnjenog ekrana, gdje pomaze samo reset, neobjasnjivi padovi FPS-a, cesto doma radim pripremu za obradni centar u SolidCAM-u te su mi se i u njemu svako malo rusili driveri, te sam zbog gubio dosta vremena.Ova 970-ka je doslovno plug&play, obrisao AMD-ove drivere, stavio zadnje nvidi-ine i u ovih tjedan dana sve radi savrseno, bez ikakvih reinstalacija i cackanja.Nakon ovoga mislim da ce opet proci neko dulje vrijeme, prije nego im nakon ovoga opet vratim povjerenje i kupim AMD-ovu grafu.

9 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
290x na 1170/1500 ? i ruše se driveri, dali su se na stock rušili driveri?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
dabar_solta kaže...
290x na 1170/1500 ? i ruše se driveri, dali su se na stock rušili driveri?

 Naravno, rusili su se i na stocku i kad je bila clockana, nije bilo pravila.Ovo sam naveo max koliko je isla, i nije cijelo vrijeme bila na tim taktovima, tu i tamo bi ih digao.

9 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
ma meni je još misterij ovih skoro 1200mhz na zraku na 290x. neznam jedino šta mi pada napamet je da nisi koristia recimo sapphire trix nego neki drugi tipa gpu tweak ili afterburner, pa da iz toga nastaje problem , bar meni je to radilo problem proba san i trix i afterburner na asus kartici i nije bilo dobro a na onoj s turbinom je radia afterburner dobro nije trix ni gpu tweak. mislin da su ćipovi šta kontroliraju regulatore dosta razlićiti., e da radilo mi problem i bez overkloka.
12 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

@kruskar!

Imam jedan stari komp. Daj pogledaj ako imaš nešto s čim bi ga mogao nadograditi (Memorija, CPU, disk..)

Ili čak i generaciju novije komponente (MBO, CPU, MEM....)

 

CPU: XP Athlon 1900+ (Socket A (Socket 462))

MBO: Gigybyte GA-7N400

RAM: 2 x 256MB (DDR 400)

GPU: Gainward FX5900XT (AGP)

HDD: IDE 40GB i 60GB

 

Hvala

 

EDIT:

Gledam ovaj Athlon 64, godina proizvodnje 2001.

Ovdje piše da su se počeli proizvoditi 2003 :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Athlon_64

 

Isto kao i onaj Sempron u AM2 iz 2005, a taj socket se počeo proizvoditi 2006-e :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Socket_AM2

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.7.2015 8:46 (CyberDemonVZ).
13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
CyberDemonVZ kaže...

@kruskar!

Imam jedan stari komp. Daj pogledaj ako imaš nešto s čim bi ga mogao nadograditi (Memorija, CPU, disk..)

Ili čak i generaciju novije komponente (MBO, CPU, MEM....)

 

CPU: XP Athlon 1900+ (Socket A (Socket 462))

MBO: Gigybyte GA-7N400

RAM: 2 x 256MB (DDR 400)

GPU: Gainward FX5900XT (AGP)

HDD: IDE 40GB i 60GB

 

Hvala

 

EDIT:

Gledam ovaj Athlon 64, godina proizvodnje 2001.

Ovdje piše da su se počeli proizvoditi 2003 :)

https://en.wikipedia.org/wiki/Athlon_64

 

Isto kao i onaj Sempron u AM2 iz 2005, a taj socket se počeo proizvoditi 2006-e :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Socket_AM2

 Ovako ispred sebe imam 3 keksa od 256mb ddr400 rama ako može poslužiti,grafulja hmmm moram vidjeti tu tvoju pa ako ima šta jače lako se dogovorimo :P

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
9 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Bubily kaže...

Stigao keksić RAMa od 8gb DDR3 za laptalo. Totalno nije bila patnja isusova kompletno rastavit mašinu da bi se došlo do slotova za keksiće 

 

 

 zanimljivo kako su se stari laptopi mogli lako rastavit u odnosu na ove moderne, iako moran priznat da još nikad nisan vidi da sve triba rastavljat za ram vadit, koji je to laptop ?

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ima hrpa novih laptopa kod kojih se lako dodje do RAMa i ostaloga, jednostavno on nema jedan takav.

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
dabar_solta kaže...
Bubily kaže...

Stigao keksić RAMa od 8gb DDR3 za laptalo. Totalno nije bila patnja isusova kompletno rastavit mašinu da bi se došlo do slotova za keksiće 

 

 

 zanimljivo kako su se stari laptopi mogli lako rastavit u odnosu na ove moderne, iako moran priznat da još nikad nisan vidi da sve triba rastavljat za ram vadit, koji je to laptop ?

 mogao je i napisati o kojem je laptopu rijec...

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
The_Fichek kaže...

Ima hrpa novih laptopa kod kojih se lako dodje do RAMa i ostaloga, jednostavno on nema jedan takav.

 ima da jedino acer nikako da shvati da treba imati servisni poklopac...

9 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
neznam baš, za minjat pastu ili nedajbože ventilator , triba sve raskopat , ćak su sad poćeli lemit direkt na ploću i cpu i gpu dok na starijim se sve to moglo bez problema minjat , samo poklopac i moglo se sve skinut, dok je ovaj slažem se ipak specijalni neki ni ram nemoš prominit.
zato me i zanima koji je to laptop.
14 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

@kruskar: fascinantna kolekcija. Ajd sad, primi se čišćenja i složi bar jednu konfu od svega toga, neki stariji Linux ili Xp gore i zezati se s njime. Barem bi ja tako.

11 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

@Almin94 Ova gigabytica samo sto ne pukne ili mi se to samo cini na slikama  ,btw odlicna konfa.

nista to....
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Dagy kaže...

@Almin94 Ova gigabytica samo sto ne pukne ili mi se to samo cini na slikama  ,btw odlicna konfa.

 A tako je to, ne znam zasto. Kod vecine ostalih forumasa je ista situacija. Mozda je samo placebo, ali ja kontam da je kuciste prilagodi sebi jer vjerovatno nije bas u pravcu sa pcie slotom. 

 

Btw hvala :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 18:49 (Almin94).
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Almin94 kaže...
Dagy kaže...

@Almin94 Ova gigabytica samo sto ne pukne ili mi se to samo cini na slikama  ,btw odlicna konfa.

 A tako je to, ne znam zasto. Kod vecine ostalih forumasa je ista situacija. Mozda je samo placebo, ali ja kontam da je kuciste prilagodi sebi jer vjerovatno nije bas u pravcu sa pcie slotom. 

 

Btw hvala :D

I moja obicna wf3oc je sva uvrnuta(nazalost posljedica lose izrade i nekvalitetnih materijala), i ta g1 je koma koliko vidim, pasivni hladnjak je sav spigan, jos ta zica koja strsi na sve strane...e moj gigabajtu danas ti barem 50% kartica izlazi u 2 ili 3 revizije.

Daj mi reci jel tvoja kartica spigana na svakom djelu gdje su sarafi na pcb? inace konfa izgleda cist uredno

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2015 20:19 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

I moja obicna wf3oc je sva uvrnuta(nazalost posljedica lose izrade i nekvalitetnih materijala), i ta g1 je koma koliko vidim, pasivni hladnjak je sav spigan, jos ta zica koja strsi na sve strane...e moj gigabajtu danas ti barem 50% kartica izlazi u 2 ili 3 revizije.

Daj mi reci jel tvoja kartica spigana na svakom djelu gdje su sarafi na pcb? inace konfa izgleda cist uredno

 Nije uvrnuta grafa, provjeravao sam. Samo kada se pricvrsti za kuciste, onda ovako izgleda. O kakvoj losoj izradi ti pricas, kakva spiganost, sta to znaci?

12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

pa pogledaj kak je pasivni hladnjak spigan? vidi se iz aviona, pogotovo dio kod vrm-a...pitao sam dali ti je pcb savinut gdje su vijci od hladnjaka i backplatea zasarafljeni? nije prva ni zadnja koju sam tako vidio da izgleda!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

pa pogledaj kak je pasivni hladnjak spigan? vidi se iz aviona, pogotovo dio kod vrm-a...pitao sam dali ti je pcb savinut gdje su vijci od hladnjaka i backplatea zasarafljeni? nije prva ni zadnja koju sam tako vidio da izgleda!

 Nije nista spigano, citas li sta pisem hahahaha. Jao koji si ti lik majke mi, za medalje. 

12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Adict, , ako ce ti temp biti nesto vise(tj ako nebus prezadovoljan) ta grafa je kao stvorena za bocni vent na kucistu ako imas mogucnosti(bok gpu-a je totalno otvoren za extra hladenje)lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 0:23 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

Adict, , ako ce ti temp biti nesto vise(tj ako nebus prezadovoljan) ta grafa je kao stvorena za bocni vent na kucistu ako imas mogucnosti(bok gpu-a je totalno otvoren za extra hladenje)lp

 To "bok" hladjenje vise odmnogne nego pomogne. Samo remeti protok zraka u kucistu.

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Nisi ti njega skonta, nije on mislio da otvori bok kućišta nego je mislio da kartica ima ima otvoren bok za bolje hlađenje.

Na ovaj dio sa slike je mislio (ako se ne varam) ovo di se hladnjak jako dobro vidi s boka kartice

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 8:07 (nicky.sl).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

Adict, , ako ce ti temp biti nesto vise(tj ako nebus prezadovoljan) ta grafa je kao stvorena za bocni vent na kucistu ako imas mogucnosti(bok gpu-a je totalno otvoren za extra hladenje)lp

 temperatura 75 dok igram GTA V na very high . A nemam mogucnosti staviti taj bocni ventilator , Imam jedan u kucistu tj na mjestu di idu Dvd ili CD citaci . Ali je star i nikakav , morat cu uzet novi . 

Graficka je cisti sex ;) jedva cekam da mi smjena zavrsi da idem doma igrat ;) 

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Adict kaže...

jedva cekam da mi smjena zavrsi da idem doma igrat ;) 

Je... to, uhvati ženu ako je imaš, ako nemaš, nađi curu, pa se onda "igrajte" zajedno.

ps. bolja "igra" ne postoji.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2015 15:07 (Valentin17).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Valentin17 kaže...
Adict kaže...

jedva cekam da mi smjena zavrsi da idem doma igrat ;) 

Je... to, uhvati ženu ako je imaš, ako nemaš, nađi curu, pa se onda "igrajte" zajedno.

ps. bolja "igra" ne postoji.

Igra cura dok sam ja na poslu GTA V a onda se mi igramo kad dodem doma 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
nicky.sl kaže...

Nisi ti njega skonta, nije on mislio da otvori bok kućišta nego je mislio da kartica ima ima otvoren bok za bolje hlađenje.

Na ovaj dio sa slike je mislio (ako se ne varam) ovo di se hladnjak jako dobro vidi s boka kartice

 Nisi ti mene skontao, gdje sam spomenuo otvarnje kucista? Mislio je za vent na bocnoj strani kucista da hladi grafu jer je prozracna sa bocne strane, kao sto je i napisao. Ja kazem da taj vent odnosno bok hladjenje kako vi kazete, samo remeti protok zraka u kucistu i ne pomaze. Testirao sam milion puta. Moram bezveze ponavljati samo zbog toga jer ne citas. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Onda si imao "zatvorene" kartice i dobio lose rezultate, ja sam dobivao i do 10st razlike kao i ostali forumasi koju su tako napravili na moj savjet.. Da bi se poremetio protok zraka u kucistu potrebno je daleko veci i extremni rpm-ovi! Ovo kaj mi imamo po kucistima je cisto reda radi...:)lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...
Onda si imao "zatvorene" kartice i dobio lose rezultate, ja sam dobivao i do 10st razlike kao i ostali forumasi koju su tako napravili na moj savjet.. Da bi se poremetio protok zraka u kucistu potrebno je daleko veci i extremni rpm-ovi! Ovo kaj mi imamo po kucistima je cisto reda radi...:)lp

 Ok, svaka cast. Mozes i na ovaj post dati TD, feel free. :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Almin94 kaže...
Stjepanj kaže...
Onda si imao "zatvorene" kartice i dobio lose rezultate, ja sam dobivao i do 10st razlike kao i ostali forumasi koju su tako napravili na moj savjet.. Da bi se poremetio protok zraka u kucistu potrebno je daleko veci i extremni rpm-ovi! Ovo kaj mi imamo po kucistima je cisto reda radi...:)lp

 Ok, svaka cast. Mozes i na ovaj post dati TD, feel free. :)

 zbog cega? ja na post s kojim se vecim djelom ne slazem jedino lupam td... uzivaj!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ajde molite mi objasni stjepane zasto si kolegi dao TD radi sata !?!?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice