Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori izdvojena tema

poruka: 11.738
|
čitano: 1.609.083
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
4mal kaže...

koliko monitora imas sada 

samo 5!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Stjepanj

Dojmovi?? Neki vele jednom 144Hz nikad vise 60, istina yes no?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
The_Fichek kaže...

Stjepanj

Dojmovi?? Neki vele jednom 144Hz nikad vise 60, istina yes no?

 Također bi volio znati dojmove jer imam u planu neki 144 hz monitor.

RIP Šaban (21.6.2016)
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Bez bijesnog procesora( citaj najnovijeg) i najjace trenutne single gpu kartice nebi preporucio 144+, zasto?!

desava se isto sranje kao i na 60hz monitorima kad ti fps padne ispod 60, tako i na 144hz kad ti fps padne ispod 140+, ljudske oci+mozak su jednostavno savrsen organ koji ne trpi nikakav lag, bilo koji oblik stutteringa  itd...

Nisam probao freesync jer nemam Amd grafu no sama cinjenica da doticna tehnologija bas "popravlja" taj problem je super (koji je neugodan i drasticno umanjuje fluidnost kad je fps nizi od nativnog osvjezenja ne:)

Monitor je inace odlican i kad se forsira 4k reza preko Vsr-a izgleda jako ljepo i ostro u igrama, no velim ako nemate dovoljan hw da to vrtite u min 140+fps-a dabe vam 1ms i 144hz panel cak i na FullHd rezoluciji!

Kaj se tice pak TN panela i njegovog kontrasta i boja vs Dell ips 4k onda je to katastrofa, no kad ga usporedim s VA panelom nije uopce toliko los koliko neki pišu o tome, crna je dovoljno crna za igranje, kut gledanja je dovoljan i kad vas cca 4 sjede jedan pored drugoga a da se s bojama ne desava nesto pretjerano primjetno lose!

Eto ako vas jos kaj zanima samo pucajte...

 

ps. i ne, ne vrijedi ona kad jednom probas da nema nazad

mozda to vrijedi onima koji su to prvi put probali s 2xgtx1080 pa nikad nisu vidjeli kako taj monitor radi kad ima ispod 140fps-a

lp

 

 

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 16:55 (Stjepanj).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

Bez bijesnog procesora( citaj najnovijeg) i najjace trenutne single gpu kartice nebi preporucio 144+, zasto?!

desava se isto sranje kao i na 60hz monitorima kad ti fps padne ispod 60, tako i na 144hz kad ti fps padne ispod 140+, ljudske oci+mozak su jednostavno savrsen organ koji ne trpi nikakav lag, bilo koji oblik stutteringa  itd...

Nisam probao freesync jer nemam Amd grafu no sama cinjenica da doticna tehnologija bas "popravlja" taj problem je super (koji je neugodan i drasticno umanjuje fluidnost kad je fps nizi od nativnog osvjezenja ne:)

Monitor je inace odlican i kad se forsira 4k reza preko Vsr-a izgleda jako ljepo i ostro u igrama, no velim ako nemate dovoljan hw da to vrtite u min 140+fps-a dabe vam 1ms i 144hz panel cak i na FullHd rezoluciji!

Kaj se tice pak TN panela i njegovog kontrasta i boja vs Dell ips 4k onda je to katastrofa, no kad ga usporedim s VA panelom nije uopce toliko los koliko neki pišu o tome, crna je dovoljno crna za igranje, kut gledanja je dovoljan i kad vas cca 4 sjede jedan pored drugoga a da se s bojama ne desava nesto pretjerano primjetno lose!

Eto ako vas jos kaj zanima samo pucajte...

 

ps. i ne, ne vrijedi ona kad jednom probas da nema nazad

mozda to vrijedi onima koji su to prvi put probali s 2xgtx1080 pa nikad nisu vidjeli kako taj monitor radi kad ima ispod 140fps-a

lp

 

 

 

 Ne znam na kojoj si grafulji, ali ako je rang 980ti, 1070 onda recimo jedan bf4 bez beda vrtis na 144fpsa pogotovo na 1080p. Sad, ako ti nije problem prijeći natrag na 60fps onda mi je stvarno čudno. Vjerojatno si probao ali ajd vidi opet. Ako ti nije fps lockan na 144 smanji par detalja da dobiješ lock i onda alt tabaj i u riva tuneru lockaj fps na 60. Nekako mi je teško povjerovati da ti nije problem vratiti se na 60hz. Osobno volim fps igre i tu nema teorije da bi se vratio na 60hz. Ostale igre tipa rts ili nešto što igram gamepadom, 60 hz mi je i dalje prihvatljivo ali jedva. Ajd probaj malo koju pucačinu, čim brža to bolje, pa javi dojmove. 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Gtx1070, nije uopce problem u 60hz vec je problem kako odrzavati min fps na 144hz...mislim da sam sve ljepo objasnio, sve ispod toga se vec gubi fluidnost u prikazu!

Gtx1070 to nemre drzati u niti jednoj igri, za gta5 valjda treba cekat jos 2 generacije da to vrtim na tom minimalculp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...

Gtx1070, nije uopce problem u 60hz vec je problem kako odrzavati min fps na 144hz...mislim da sam sve ljepo objasnio, sve ispod toga se vec gubi fluidnost u prikazu!

Gtx1070 to nemre drzati u niti jednoj igri, za gta5 valjda treba cekat jos 2 generacije da to vrtim na tom minimalculp

Mislim da nisi ubra šta želim reć. Ne znam kakav si tip, odnosno smeta li ti više tear tj. stutter, ili manji refresh rate. Meni osobno više smeta manji refresh rate na igrama gdje se trebaš češće okretat i gdje ti trebaju refleksi, a to su uglavnom sve multiplayer pucačine. Dok sam vozio 144hz 1080p nije mi smetao pad sa 144 na 100tinjak fps-a koliko istrzanost na 60hz.

 

PS čini mi se da ti je 1070ka u bottlenecku na toj i5ici ... jer evo zavrtio bf4 na ultra sve stavke osim AA post koji mi blura previše pa ga gasim - i rezultat je upravo 144fps lock, kartica na 85% uglavnom. Na 1440p smanjim lightning i effects na high i ne pada ispod 100tke, doduše g-sync ispegla dropove pa mi je svejedno. Ali da 1070ka nemre držat NIJEDNU igru na 144 lock mi je malo nevjerojatno. GTA i takve igre ne profitiraju puno kod monitora sa višim refreshom, al baš zato sam spomenuo MP pucačine gdje je po meni do daljnjega sljedeći moto: manji detalji i više hz > ultra detalji i 60hz. Ajde odvozi bf4 na 1080p ultra, pusti gta 5. Uostalom, i gta 5 moš vozit na 90ak frejmova bez beda, samo da je amd u matičnoj pa bi varijabilni refresh rješio to stuttera i teara.

 

 

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
14 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Da ne kazem da se u mreznim shooterima namjerno smanjuju detalji radi cisceg prikaza i bolje preglednosti. Bez problema se sa 1070 drzi 144 fps lock, al ne sa i5 na niskom taktu ko sta je stjepkov...

11 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
ansha kaže...

Da ne kazem da se u mreznim shooterima namjerno smanjuju detalji radi cisceg prikaza i bolje preglednosti. Bez problema se sa 1070 drzi 144 fps lock, al ne sa i5 na niskom taktu ko sta je stjepkov...

 Uuuuuuu.... Evo idem po kokice

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
eywa33 kaže...

Mislim da nisi ubra šta želim reć. Ne znam kakav si tip, odnosno smeta li ti više tear tj. stutter, ili manji refresh rate. Meni osobno više smeta manji refresh rate na igrama gdje se trebaš češće okretat i gdje ti trebaju refleksi, a to su uglavnom sve multiplayer pucačine. Dok sam vozio 144hz 1080p nije mi smetao pad sa 144 na 100tinjak fps-a koliko istrzanost na 60hz.

 

PS čini mi se da ti je 1070ka u bottlenecku na toj i5ici ... jer evo zavrtio bf4 na ultra sve stavke osim AA post koji mi blura previše pa ga gasim - i rezultat je upravo 144fps lock, kartica na 85% uglavnom. Na 1440p smanjim lightning i effects na high i ne pada ispod 100tke, doduše g-sync ispegla dropove pa mi je svejedno. Ali da 1070ka nemre držat NIJEDNU igru na 144 lock mi je malo nevjerojatno. GTA i takve igre ne profitiraju puno kod monitora sa višim refreshom, al baš zato sam spomenuo MP pucačine gdje je po meni do daljnjega sljedeći moto: manji detalji i više hz > ultra detalji i 60hz. Ajde odvozi bf4 na 1080p ultra, pusti gta 5. Uostalom, i gta 5 moš vozit na 90ak frejmova bez beda, samo da je amd u matičnoj pa bi varijabilni refresh rješio to stuttera i teara.

 

 

 i7 2700k je u pitanju!

"pad perfomansi monitora" je ocigledan kad fps padne ispod 140+!

i zasto bi uopce ista usporedivao s 60hz? ako bas zelis da usporedba izgleda gore uzmimo onda 30hz? mislim bezveze!

Velim monitor je super, super je kad sve leti ultra fluidno, no minimalno 144fps nemres drzati da si isus! nezelim smanjivati previse detalja osim AA filtera jer igre izgledaju koma, i ovo je 1080p monitor pa da to izgleda finije moras i malo podebljati neke detalje, ponekad aa na 2x ili fxaa itd!

i ti imas g-sync pa onda neznam kaj ti nije jasno, jebe se tebi ti nemas tih problema na monitoru kad ti fps dropa!lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Jos gore, sam si utvrdio koliki ti je 2700K bottleneck sa 1070-kom a sad pricas da je 1070-ka problem...

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
ansha kaže...

Jos gore, sam si utvrdio koliki ti je 2700K bottleneck sa 1070-kom a sad pricas da je 1070-ka problem...

 jel ti u iti jednoj igri imas min 144fps?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Stjepanj kaže...
ansha kaže...

Jos gore, sam si utvrdio koliki ti je 2700K bottleneck sa 1070-kom a sad pricas da je 1070-ka problem...

 jel ti u iti jednoj igri imas min 144fps?

U najpopularnijim shooterima ka CS i Overwatch bez problema. U BF ne znam jer nisam probao..

U raznim DOTA-ma i LOL-ovima isto bez problema..

11 godina
odjavljen
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Bio sam čini mi se dvi godine na 144 bez gsynca i 80 fpsa mi je bilo bolje nego 60 sa lockom.  Zato pitam sta ti je draže, lock ili viši fps/hz. Meni je potonje, bez obzira na tear ili stutter. A o 1070ki, ako ne može držat bf4 na 144lock onda je definitivno bneck, jer meni na 1450/7800 980ti ima lock. Vez beda. A sad da ti je problem spustiti detalj dva za lock je definitivno znak da ti 144 ne znači puno ili bi trebao u okuliste.

 

Inače nema tipa koji je probao 144 i rekao da mu je teško spustiti detalj za što viši fps. Odreda svi koje znam. Evo ako ima još tko neka da mišljenje.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
12 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

@Leopard_st

 

Kakav je osjećaj imati najbolje napajanje na svijetu ? ili da te pitam kad stigne račun za struju :P

Pro audio equipment
16 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

pa s obzirom sto sve ima mislim da mu nije problem racun 

12 godina
protjeran
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
4mal kaže...

pa s obzirom sto sve ima mislim da mu nije problem racun 

 hahhaha!Leo je najveci hw car na balkanu!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2016 22:55 (Stjepanj).
16 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

balkan tech-er 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Nikacc kaže...

ili da te pitam kad stigne račun za struju :P

 Kakve to veze ima?

11 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Račun će biti manji sa boljim (u smislu učinkovitosti) napajanjem.

12 godina
neaktivan
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ma sve mi je jasno. Zato i ima onaj smajl :P

Pro audio equipment
16 godina
odjavljen
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
_mark0_69 kaže...

Račun će biti manji sa boljim (u smislu učinkovitosti) napajanjem.

 Da, ali onako postavljeno pitanje je zvučalo kao da očekuje 1500W potrošnje s obzirom da je tolika snaga napajanja.

11 godina
offline
Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

nicky.sl

 

Grafa nema dodatno napajanje?

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
pilgrim_23 kaže...

nicky.sl

 

Grafa nema dodatno napajanje?

 Nema

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Odlična kupnja, za te novce je skoro poklonjena.

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
_mark0_69 kaže...

Odlična kupnja, za te novce je skoro poklonjena.

 Ja zadovoljan 

13 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
_mark0_69 kaže...

Odlična kupnja, za te novce je skoro poklonjena.

 Svakako, naime 825Kn je skoro poklon, praktički se te pare nađu na cesti pa ono. Čestitke nickyu na finoj grafi s obzirom na novac, ali ne bih se složio da je to ne znam kako dobar pick. Na nabavi RX460 kreću od 949Kn, a taj model od 1.029Kn, nije uopće da je skoro džabe. Da je kartica u dućanu 1.500 i više kuna, onda bismo mogli pričati da se radi o stvarno turbo ponudi i da je, samo s obzirom na cijenu u dućanu, skoro džabe. Druga stvar, te RX460 su vrlo šarene entry-level kartice ne baš nekih performansi, GTX950 grafa brža je i jača od 4GB-nog modela tako da... Ne znam, nije to to nekako.

Hvala Bogu koji je ovom forumu podario Arendelle koja nasmijava i uveseljava sve vlastitim postovima; Bože, vrati nam Vladu da nastavi gdje je stao i sreći te zadovoljstvu neće biti kraja :).
10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
Caesar et Brutus kaže...
_mark0_69 kaže...

Odlična kupnja, za te novce je skoro poklonjena.

 Svakako, naime 825Kn je skoro poklon, praktički se te pare nađu na cesti pa ono. Čestitke nickyu na finoj grafi s obzirom na novac, ali ne bih se složio da je to ne znam kako dobar pick. Na nabavi RX460 kreću od 949Kn, a taj model od 1.029Kn, nije uopće da je skoro džabe. Da je kartica u dućanu 1.500 i više kuna, onda bismo mogli pričati da se radi o stvarno turbo ponudi i da je, samo s obzirom na cijenu u dućanu, skoro džabe. Druga stvar, te RX460 su vrlo šarene entry-level kartice ne baš nekih performansi, GTX950 grafa brža je i jača od 4GB-nog modela tako da... Ne znam, nije to to nekako.

 Znam ja da nije to to ali meni je zatribala grafa za moj pomoćni komp koji nije namjenjen za igre a nisam opet htio totalno nemoćnu grafu. Ova je negdi u rangu sa starom HD5850 na kojoj sam se svojevremeno fino naigrao. Gledao sam polovnjake tipa r7 260(x), 360 pa cijenom a ni snagom ne odudaraju od ove.

Najvažnija stavka zašto sam baš nju odabrao je to što mi se jako sviđa onako bijela a kućište u koje ide je bijelo s nikakvim napajanjem a ona vuče struju kroz PCI-E slot tj. nema dodatnog napajanja. Totalno je nečujna što je također važno s obzirom da je taj komp upaljen nonstop. 

11 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori

Ako zanemarimo single fan grafe, radi se o 20% popusta što je prilično dobro za robu iz trgovine.

10 godina
offline
Re: Slike vaseg hardwera-Pitanja & odgovori
_mark0_69 kaže...

Ako zanemarimo single fan grafe, radi se o 20% popusta što je prilično dobro za robu iz trgovine.

 Upravo to, zanemarimo single fan grafe jer imam averziju prema njima i potencijalnoj buci.

Doduše i ne mora single fan grafa bit bučnija od ove s dva fana al ja se još svježe sjećam HD 5770, HD 5850, HD 5870 koje su mi odreda bile s jednim ventilatorom i poprilično su se čule tako da je više nikad neću uzet grafu s jednim ventom. 

Drugo je onaj moj komp s i7 2600k i s r9 290 na kojem je Corsair h100i koji se solidno čuje ali dok on radi sluške su na glavi pa me zaboli za buku, ovaj u koji ide ova 460-ka je gotovo stalno upaljen tako da mora bit tih. 

Prije mi buka nije smetala al kako godine idu tako mi to sve skupa počinje ić na živce. 

Stariiiii seeeee

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slike vašeg Hardvera
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice