Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.067.035
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...

Ista je jezgra, ali GTX860m ima bolju propusnost memorije i vise GFLOPS-a što nemožes dobiti overclockanjem.

 

Kolko ja znam glavni "grijači" na laptopu su CPU i GPU (njih se jedine aktivno hladi) tako da zamjena HDDa ne bi trebala utjecati na temperature. Ako se u prijašnjem postu čini da impliciram kako će se ugradnjom SSD-a smanjit core temp od CPUa ili GPUa, ispričavam se.

 

Prodao sam sad svoj "stari" Acer pred tjedan dana, jedan od razloga prodaje je bio i to što je po ljeti bilo nemoguće koristit laptop na duže vrijeme. Možda je bio jedan od lošijih modela što se hlađenja tiče, ali meni su se prsti pržili nakon 2-3 sata igranja. Drugi problem kod Acera mi je što većina modela ima vrlo loš pristup komponentama unutar laptopa osim ako ga potpuno rastaviš pa je teško stavit novi thermal paste/čistit ventilatore.

 

Imam osjećaj da se cijelo vrijeme vraćamo na ekrane. Znam da IPS ima manju potrošnju energije, ali osim toga čini mi se da je većina problema sa TN displayevima preuveličana. Slabiji kutevi gledanja nisu problem za jednu osobu, ispranost boja je moguće donekle srediti konfigurirajući BRG i white balance, a TN displayevi imaju i bolji response time od IPSa. Postoji li neka velika mana TN displayeva koju sam zaboravio?

Sve to stoji sto si rekao za TN ekrane, al to tak obicno pocinje sa laptopima blize 5000kn jer u laptop sa jacim specifikacijama najcescce dodje i nest kvalitetnija ili puno kvalitetna TN matrica, ista fora je i sa 17.3" vs 15.6" laptopa ako oba dolaze sa TN u tom srednjem i jeftinom cijenovnom rangu. Jeftini laptopi oko 3000kn znaju imat jako lose TN matrice i zato uvijek vrijedi reci da se dodatno informira o tome bilo u izlogu ducana ili preko youtube. Znam da E1-570 acer ima jako dobre kuteve vidljivosti horizontalno, ali vertikalno cim malo podignes ili spustis glavu boje uopce nisu iste. Mislim da je to dosta ispravljeno sa E5 serijom (youtube vise videja), ali uzivo je opet najbolje provjerit ak je moguce. Nadalje to sto jedan E1 acer ima takve i takve kuteve vidljivosti neznaci da cijela serija ima istu matricu, matrice zavise ili u tom nizem rangu jako zavise od modela do modela.

 

Znaci te isprane boje se daju kako tako kalibrirati samo ako imas malo kvalitetniju TN matricu, to je jos jedan dodatni razlog zasto se preporucuju laptopi koji se preporucuju, a ne preporucuje npr. Dell 3542, iako jos jednom velim sta got neko uzeo najbolje pogledati ako je moguce u izlogu ducana koji drzi isti laptop s windowsima.

 

Sto se SSD-a tice nemas se kaj ispricavat lol. Samo sam roby-a htio prizvat da malo pojasni tu pricu :D Reko mozda bi ti se nesto spustie temperature ako bi isao na Lenovo pa da to upises kao dodatni plus.

 

To za memoriju vrijedi, ali i vrijedi to da DDR3 nasuprot DDR5 laptop grafa u vecini slucajeva dodju vise clocknutog takta jezgre. Na temi "Lenovo g510" je jedan forumas jako dobro pojasnio cijelu tu pricu sa grafickama i zakljucak je bio da kod laptop grafa i nije tak velika razlika izmedju GDDR5 i DDR3, a razlika se sitno pojacava sa jacim grafama. Isto tak ima i GDDR5 verzija 850m, al ta je puno rijedja i mislim da je nema kod nas. Na game-debate se razlika izmedju 860m 4gb Maxwell vs 850m 2gb GDDR5 smanji za 7% u odnosu kada se gleda vs 850m DDR3..

 

Mislim da ces najbolje znati sto ti odgovara jednom kad vidis TN matricu Lenova i IPS bilo n550jk, g550jk, g551 kojeg vec Asusa. Vrijedi reci i da Asus i skuplji Aceri imaju matt prevlaku preko matrice, dok se Lenovo i kod y50 i dalje drzi glossy prevlake pa je prvenstveno slabiji za koristenje po vani dok je suncano naravno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 0:47 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Y50 ima matte display, barem tako kažu na stranici Lenova.

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...

Y50 ima matte display, barem tako kažu na stranici Lenova.

Mislim da sam negdi na netu vidio da nema, no naravno da to nemora nist znacit neg se prvenstveno gleda opis u lenovo store-u da. Sorry.

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Y50 ima matt ekran osim u touch screen izvedbi sto se i podrazumijeva. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo da se pohvalim, ja sam kupio Asus X550LB-XO026D u Instaru za 3699 kunića i mogu Vam reći da me jako ugodno iznenadio. {#}

Brz je, nečujan, IceCool tehnologija stvarno radi, ekran nije nešto naočito no vidi se na njemu što treba, tipkovnica je čist oke sa malo uvijanja no nesmeta, touchpad mi je čist oke, one geste sve super brzo rade. Igrice još nisam probavao ili neke teže zahtjevne aplikacije, no sve ovo "standard" radi bez greške. USB 3.0 port stvarno brzo prijenosi podatke sa USB sticka, Wi-Fi mi lijepo hvata (ja sam na katu, router dolje i imam prosječno 4,4 Mb/s dok na kompu na istoj poziciji sa Wi-Fi adapterom imam 3,9). {#}
Ovi zvučnici koji su doslovno ispod tipkovnice, e u vezi toga sam bio skeptičan kako će se to čuti, i to me (naravno ugodno) iznenadilo. {#}

Ovih dana ću vidjeti kako će se baterija nositi s mojim načinom rada (malo malo fejs, neke igre, muzika sa YT, itd) pa javim. {#}

Ako nešto nekoga zanima, slobodno mi pišite ili što već želite.. {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 15:14 (Zylvio).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav svima,prijateljica mi uskoro ide na faks,pa trazi nesto laptopa do 3500-4000 kuna,koristio bi se jos za zavrtiti WoW ponekad i koju stariju igru kao i da ima sve potrebno za dnevni posao brucoša,prednost imaju poslovnice u splitu(il links) ne treba imat instaliran windows il office...Pa ako ima netko preporuku bio bih zahvalan...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nitro233 kaže...

pozdrav svima,prijateljica mi uskoro ide na faks,pa trazi nesto laptopa do 3500-4000 kuna,koristio bi se jos za zavrtiti WoW ponekad i koju stariju igru kao i da ima sve potrebno za dnevni posao brucoša,prednost imaju poslovnice u splitu(il links) ne treba imat instaliran windows il office...Pa ako ima netko preporuku bio bih zahvalan...

Placa li na rate ili gotovinom? Dolazi li u obzir kupovina preko weba, npr. kupovina u Portio koji je web shop Linksa? Je li bitno da moze samostalno pocistiti, tj. lako raskopati laptop? Je li bitan matt (nebljestav) ekran? 15.6" ili 17.3" ili svejedno?

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 18:52 (The_Fichek).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
Nitro233 kaže...

pozdrav svima,prijateljica mi uskoro ide na faks,pa trazi nesto laptopa do 3500-4000 kuna,koristio bi se jos za zavrtiti WoW ponekad i koju stariju igru kao i da ima sve potrebno za dnevni posao brucoša,prednost imaju poslovnice u splitu(il links) ne treba imat instaliran windows il office...Pa ako ima netko preporuku bio bih zahvalan...

Placa li na rate ili gotovinom? Dolazi li u obzir kupovina preko weba, npr. kupovina u Portio koji je web shop Linksa? Je li bitno da moze samostalno pocistiti, tj. lako raskopati laptop? Je li bitan matt (nebljestav) ekran? 15.6" ili 17.3" ili svejedno?

gotovina,moze portio,al prednost dajem samom linksu,nije bitno oko cistćenje,matt ima prednost kao i 17.3,

zahvaljujem

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nitro233 kaže...
The_Fichek kaže...
Nitro233 kaže...

pozdrav svima,prijateljica mi uskoro ide na faks,pa trazi nesto laptopa do 3500-4000 kuna,koristio bi se jos za zavrtiti WoW ponekad i koju stariju igru kao i da ima sve potrebno za dnevni posao brucoša,prednost imaju poslovnice u splitu(il links) ne treba imat instaliran windows il office...Pa ako ima netko preporuku bio bih zahvalan...

Placa li na rate ili gotovinom? Dolazi li u obzir kupovina preko weba, npr. kupovina u Portio koji je web shop Linksa? Je li bitno da moze samostalno pocistiti, tj. lako raskopati laptop? Je li bitan matt (nebljestav) ekran? 15.6" ili 17.3" ili svejedno?

gotovina,moze portio,al prednost dajem samom linksu,nije bitno oko cistćenje,matt ima prednost kao i 17.3,

zahvaljujem

http://www.notebookshop.com.hr/default.aspx?pid=28050 Preporucujem ti najbolji 17.3" laptop u tom i skupljem rangu sa matt ekranom. Radi se o web shopu jednako dobrom kao Portio :)

 

Ak bas mora bit Links onda:http://www.links.hr/artikl-014.620.088 Nije 17.3", nije matt, al ima jaci procesor od kojeg ionak nece imat prevelike koristi. Grafa unutra je rebrand 8750m, nista jaca od iste. SSHD je dobra stvar ako zeli imat bilokakav SSD bez vadjenja optike jer se SSD-ovi obicno ugrade na mjesto optike kod laptopa, ak se ne zeli vadit HDD.

 

Sad neznam za neke druge posebne poslovnice u Splitu, ako ima nekih zvucnih ducana mozes mi linkat web stranice istih.

 

*Check jos ovo, ako ces ici gledati u Links malo sta imaju u izlogu: http://www.links.hr/artikl-014.610.114 Taj ima matt ekran, 15.6", pola centa tanji od lenovo g510. Dodje s jednako dobrim i5, a grafa je nesto slabija. Taj ima slabiji pristup komponentama od lenovo g510 i probook 4xx. Kako te to ne briga predlozio sam ga cisto radi matt ekrana i da se pogleda u ducanu skupa sa lenovom ako je moguce. Links nazalost ne drzi HP probook modele.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 19:27 (The_Fichek).
12 godina
odjavljen
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

u splitu znam samo jos za www.technomarket.hr/stores i links,ak netko zna jos koji bio bih zahvalan,a da nisu kvazi ducani tipa procesor i hgspot

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok..Koji bi mi laptop preporucili za igrice do 4500kn?Gledo sam ovog? KLIK

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
punk94 kaže...

Bok..Koji bi mi laptop preporucili za igrice do 4500kn?Gledo sam ovog? KLIK

Nije lose, ali je lose jer tu ima laptopa sa malo slabijim procesorom (i5-4210U), a jacom grafickom - 840m. Ako ti nije hitno toplo preporucujem da sacekas nove acer modele sa gtx850m grafom i i5 nestedljivim M procesorom koji je jaci za igre od takvog stedljivog i7. Njihova cijena bi mogla biti oko 5000kn i ako tako bude bit ce ogromni best buyevi za igranje. Vrijedi reci da je gtx850m grafa na razini stare gtx765m, a 8750m se moze usporediti sa 740m. 840m je pak bliza performansama 750m. A razlika izmedju 750m i 850m je razlika izmedju fluidnog igranja na medium i high settings. 

 

Reci mi ako ti je hitno pa cu ti predlozit nesto kako sam napisao, no opet bi ti u tom slucaju preporucio da protegnes budzet za 300kn jer se osim i5 i 840m pojavljuju laptopi sa FHD rezolucijom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 0:36 (The_Fichek).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može neki laptop do 3500 kn...student sam tako da mi ne treba nešto zvjerski....glavno mi je da nije jako bučan te može biti i bez windowsa.
Koristio bih ga većinom  za faks(skripte i ta sra*a) i za neke manje zahtjevne igre.

neznam šta da napišem
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
car kaže...

Može neki laptop do 3500 kn...student sam tako da mi ne treba nešto zvjerski....glavno mi je da nije jako bučan te može biti i bez windowsa.
Koristio bih ga većinom  za faks(skripte i ta sra*a) i za neke manje zahtjevne igre.

Ak oces 17.3":

Lenovo g710 - moguc malo kvalitetniji ekran od probooka iako i on ima kvalitetan ekran za taj rang

HP Probook - cenat tanji, alu finish (funkcionalno nist ne znaci), usb port vise, matt a ne glossy ekran, ono glavno - ima jacu grafu

Lenovo je bolji ak se ide na placanje ratama, inace bih preporucio Probook model

 

Ak oces 15.6":

Lenovo g510

Lenovo z50-70 ili Asus -u odnosu na ostale preporucene oba imaju stedljivi procesor i njih preporucam ako zelis cim dulje trajanje baterije (cca 5-6h za surfanje i obicnu namjenu, sa ostalima to ide do 3h za istu namjenu). Oba imaju jacu grafu od 8750m, ali procesor koji radi te stedljivosti osakacuje performanse u nekim igrama stoga je kombinacija i3 M proca i 8750m grafe bolja za procesorski zahtjevnije igre ili online MMORPG-evi, MOBA zanr, COD i BF multiplayer.. Za vecinu igara koje se igraju single player, 840m je unatoc slabijem procesoru bolji odabir.

Sto se tice usporedbe samog z50-70 i Asusa valja napomenut da je z50 puno bolji sto se tice pristupa komponentama ispod poklopca i za samostalno ciscenje. Lenovo ima 0.2Ghz jaci procesor sto je vise manje neznatno za obicno namjenu, ali radi razliku u igrama. Asus ima god jamstva vise i aluminijski finish te vjerojatno nesto manje temperature.

 

Sto se jamstva tice ono se lagano moze kasnije produljiti, dok got ne istekne predzadnji mjesec redovne garancije ili drugim rijecima dok ne krene zadnji mjesec. Produljenje na 3god jamstva gotovo jednako kosta kao kod Asusa (500kn) i Lenova (550kn) dok je to malo skuplje kod Probook serije (600kn)

 

Najveca mana svih predlozenih laptopa je TN matrica ekrana no to ce biti jos neko vrijeme tako i u puno skupljem rangu. Kod 17.3" modela osim vece rezolucije redovito dolazi kvalitetnija TN matrica, iako se ne radi o prevelikoj razlici (nesto veci kontrast, malo bolje crne boje, malo veca max. svjetlina..)

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 1:43 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz!Jel moze pomoc pri odabiru gaming laptopa za 8000kn?Placam gotovinom.Jedini uvjet je da laptop nije manji od 17".Hvala svima :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IvanRacanski kaže...

Pozz!Jel moze pomoc pri odabiru gaming laptopa za 8000kn?Placam gotovinom.Jedini uvjet je da laptop nije manji od 17".Hvala svima :)

Ovo je jedini odabir za sada: Acer v3-772g Model se nalazio za 7000kn, neznam koja je fora sa podizanjem cijene. Mozda jer se iscekuju novi Lenovo y50 i g551 Asus u tom rangu. Oni su 15.6" no kad uskoro dodju bi mogli spustit cijenu tog Acera. Mozda dodje i neki novi 17.3" Asus ili ponuda Acera sa 860m grafom pa ti preporucujem da sacekas par tjedana dok se ne rascisti situacija u tom skupljem rangu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Thx!Onda mozda sacekam do kraja 9 mjeseca pa cu se onda javit.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...
IvanRacanski kaže...

Pozz!Jel moze pomoc pri odabiru gaming laptopa za 8000kn?Placam gotovinom.Jedini uvjet je da laptop nije manji od 17".Hvala svima :)

Ovo je jedini odabir za sada: Acer v3-772g Model se nalazio za 7000kn, neznam koja je fora sa podizanjem cijene. Mozda jer se iscekuju novi Lenovo y50 i g551 Asus u tom rangu. Oni su 15.6" no kad uskoro dodju bi mogli spustit cijenu tog Acera. Mozda dodje i neki novi 17.3" Asus ili ponuda Acera sa 860m grafom pa ti preporucujem da sacekas par tjedana dok se ne rascisti situacija u tom skupljem rangu.

acer nitro 17" sa 860m grafom, i7 4710HQ, 16gb ram i mislim da 128gb ssd + 1tb hdd (nisam siguran) ce kostat oko 10500 - 11000kn.

mislim da drugi modeli nece dolaziti odmah, ako i uopce, al naravno nikad se ne zna :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 2:29 (sHOCKRE).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IvanRacanski kaže...

Pozz!Jel moze pomoc pri odabiru gaming laptopa za 8000kn?Placam gotovinom.Jedini uvjet je da laptop nije manji od 17".Hvala svima :)

Za malo vecu cifru imas i bolje opremljen Acer V3 772 

9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Prvo mi je uvaj bio u planu ali neznam hocu li uspijet sakupiti 1500 kn vise http://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-g750jm-republic-of-gamers-g750jm-t4040d-asus-rog-torba/asus-g750jm-t4040d

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

di bas nadjes instar ;-) evo ovdje jeftinije klik

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Haha thx :) Ovo bi mogo kupit do kraja mjeseca.A kakav je inace laptop?Jel valja to ista?

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IvanRacanski kaže...

+10fps razlike na high settings u odnosu na 850m se ne isplati skoro 2000kn razlike tim vise sto nisam opazio jos bolji model kojeg je roby linkao. Ne isplati se pogotovo s obzirom na to da je 860m overclockana 850m, no overclockat 850m je malo opasno na laptopu ako si neiskusan. Ajd da taj Asus ima IPS matricu ekrana, al nema. Puno isplativiji Asus u tom skupom rangu je onaj sa 870m grafom - klik, a s obzirom na cijenu nije los ni Asus sa 880m grafom, iako je razlika izmedju 880m i 870m puno manja nego izmedju 870m i 860m.

 

Edit: nisam vidio ovo zadnje kaj ti je roby linkao. Po meni se opet ne isplati dati 1100kn vise, pogotovo ne sto je produljenje jamstva kod acera na 3god 300kn a kod asusa 550kn. To mozes kad oces produljit, ali kazem samo. +4gb rama i 500gb vise na hardu isto nadodaje vrijednost Aceru.

Evo ti review nabrijane starije verzije acera v3-772g sa gtx765m grafom koja se grije nesto vise od 850m. Cist sumnjam da je izrada unazadjena sa novijim modelom.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 3:08 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala ti na odgovoru opet.A nista onda se vracam na to da ustedim jos 2000n i uzmem taj sa 870m.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 3:12 (IvanRacanski).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da samo kaj su 870m i 880m kepler verzije ali svejedno bestije od kartica, acer je malo glupo usporedivati sa asus rog serijom koja ima odlicno rijeseno ispusne ventove odozada, sama izrada, nagib tipkovnice, konektori, da sad ne nabrajam. 

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Tesko se stvarno odlucit sto da kupim.Kad vec dajem tolke novce onda zelim da je to kak spada.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Asus ima odlično hlađenje, nema straha od posljedica da bi došlo do eventualnog throtlanja nakon dugih sati gejmanja

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zylvio kaže...

Evo da se pohvalim, ja sam kupio Asus X550LB-XO026D u Instaru za 3699 kunića i mogu Vam reći da me jako ugodno iznenadio. {#}

Brz je, nečujan, IceCool tehnologija stvarno radi, ekran nije nešto naočito no vidi se na njemu što treba, tipkovnica je čist oke sa malo uvijanja no nesmeta, touchpad mi je čist oke, one geste sve super brzo rade. Igrice još nisam probavao ili neke teže zahtjevne aplikacije, no sve ovo "standard" radi bez greške. USB 3.0 port stvarno brzo prijenosi podatke sa USB sticka, Wi-Fi mi lijepo hvata (ja sam na katu, router dolje i imam prosječno 4,4 Mb/s dok na kompu na istoj poziciji sa Wi-Fi adapterom imam 3,9). {#}
Ovi zvučnici koji su doslovno ispod tipkovnice, e u vezi toga sam bio skeptičan kako će se to čuti, i to me (naravno ugodno) iznenadilo. {#}

Ovih dana ću vidjeti kako će se baterija nositi s mojim načinom rada (malo malo fejs, neke igre, muzika sa YT, itd) pa javim. {#}

Ako nešto nekoga zanima, slobodno mi pišite ili što već želite.. {#}

Evo da dopunim.
Instalirao sam Watch Dogs i pokreće mi na medium uz lagano trzanje. Kada stavim detalje na high a ostalo kombiniram na low i medium, lijepo se da igrati (ali moramo u Power4Gear Hybrid staviti Performance način rada). {#}
Također sam testirao i bateriju. Znači, fejs, youtube, instalacija Watch Dogs-a, igranje, driveri i to sve (nisam ga štedio {#} ) i izdurao je 4 sata (kombinirao sam Power Saving kada nisam igrao i Performance kada sam igrao).

EDIT: Sada sam testirao samo igru Watch Dogs. Skinut je sa punjača, stavio sam Performance mod uz spojen TV preko HDMI-a i tako je baterija nakon sat i pol došla na 10% i nije bilo nikakvog lagga-a. {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 15:44 (Zylvio).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiran kupit laptop za potrebe faksa i za neizostavno surfanje tu i tamo, do nekih 3000 kuna, 3500 max max max. Pošto ću ga često nosit od doma na faks/knjižnicu, razmišlja san o nekom manjem modelu uz što dužu bateriju.

 

Dosad san ima 2 laptopa, oba 15.6" ekran, prosječne težine i nije ih baš ugodno nosit na leđima, pogotovo kad tu još ubacim punjač. Vidin da su manji modeli 13.3" ili još manji 11.6". Jel ima tko iskustva sa ičim takvim i jel može reć koliko je ugodno radit na njima? Mislim na pisanje word dokumenata, programiranje, surfanje i jesu li im ekran/tipkovnica dovoljno veliki da čovjek ne pomisli "šta bi da da mi je malo veći ekran/tipkovnica". 

 

Druga stvar koja mi je bitna je duga baterija. Ova 2 šta iman su već na izdisaju jer su stari preko 6 godina, ali ni u najbolje vrime in baterija ne bi izgurala više od 3-4 sata. Jel se može za ovu cijenu nabavit neki model sa recimo 6+ sati baterije? 

 

Dakle, što manje dimenzije/što lakši, do 3000 kuna poželjno, 3500 ako užican od matere i brata, baterija koja može izdržat jednu radnu seansu programiranja, surfanja i čitanja pdf-ova i to bi bilo to. Nemam preferiranih marki, dućan može bilo koji u Hrvatskoj ako je pouzdan i ako šalje u Split.

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

15.6 je najmanje što bi ja uzeo za test editing/coding. Probaj naći neki ultrabook ako ako ti je težina problem.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice