Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.067.111
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Grof-LZS kaže...
Clark kaže...

Ugrađuju li se u koji laptop SSD-ovi na PCIe ?

Ako jesu, u koje ?

Je li to netko probao ?

Jesu li (osjetno) brži od onih sa standardnim SATA SSD-ovima ?

 

Evo, stigla mi je danas ova pila:

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-A515-51G-58HH-NXGT1EX017-prijenosno-racunalo-1248728.aspx

 

Ukratko došao je s ugrađenim M2 SSD 256 diskom (Micron MTFDDAV256TBN), pa se u njega lako ugradi još jedan hard po potrebi.

 

 

da li mozes nabaciti kakav review ... zanima me kvaliteta laptopa (fizicki elementi) .. ne toliko sam hardware

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
Grof-LZS kaže...
Clark kaže...

Ugrađuju li se u koji laptop SSD-ovi na PCIe ?

Ako jesu, u koje ?

Je li to netko probao ?

Jesu li (osjetno) brži od onih sa standardnim SATA SSD-ovima ?

 

Evo, stigla mi je danas ova pila:

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-5-A515-51G-58HH-NXGT1EX017-prijenosno-racunalo-1248728.aspx

 

Ukratko došao je s ugrađenim M2 SSD 256 diskom (Micron MTFDDAV256TBN), pa se u njega lako ugradi još jedan hard po potrebi.

 

 

da li mozes nabaciti kakav review ... zanima me kvaliteta laptopa (fizicki elementi) .. ne toliko sam hardware

 

Hah, gle, fizički gledano, tastatura, touchpad i ploča oko tipkovnice su OK. Ploča je aluminijska, pa ležanje ruke djeluje čvrsto i meni ugodno. Tasteri na tastaturi djeluju OK iako bih rado da ima i backlit tipkovnice.

Poklopac s ekranom mi je onak - pomalo jeftilen. Osjeti se pri otvaranju laptopa jer imaš osjećaj kao da se svija pri otvaranju. Ne opasno po ekran, ali djeluje pomalo jeftilenski. Tako djeluje i vanjska plastika covera. Nije me baš ne znam kako dojmila iako u ovoj izvedbi s laganom nazubljenošću bar ne ostavlja tragove od prstiju pri nošenju laptopa.

Sve drugo djeluje prilično OK, bar koliko sam na prvu loptu jučer uspio doživjeti. 

Bacim kasnije koju fotku, pa ako vas zanima pokoji detalj, lako pofotkam. ;) 

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok, zanima me vaša preporuka oko laptopa za mamu do 3000 kn.

Gladao sam malo po forumu i naišao na ovo

https://www.ekupi.hr/Acer-Aspire-3-A315-31-P3XF-NXGR5EX004-prijenosno-racunalo-1225972.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Taj laptop bi bio iskljucivo koristen za surfanje neta, gledanje videa uglavnom nista preintenzivno te bih iz tog razloga volio da ima sto veci ekran (17.3) ako je to moguce.

Nisam siguran ako je ovaj procesor u rangu s i3 koji se moze dobiti za slicne pare, a volio bi da bude sto brzi pa me zanima vase misljenje oko toga, je li bitniji ssd ili brzi procesor za takvu uporabu.

 

Unaprijed hvala!

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razmotri i ovaj, jer dobiješ procesor najnovije generacije koji usto ima i 4 fizičke jezgre i FHD IPS AG ekran i GPU s 2GB GDDR5 memorijom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na prijedlogu, taj proc zvuci super, a ostalo, ips i graf mi nije neophodno

Vec sam s vostrom dobro se protegnila s cijenom, a za ovaj acer bi jos trebala kupovat dodatni RAM

A i dusa bi me bolila da ga uzmem po ovoj cijeni, kad je bio tijekom BF oko 4300 cini mi se :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
freon kaže...

Hvala na prijedlogu, taj proc zvuci super, a ostalo, ips i graf mi nije neophodno

Vec sam s vostrom dobro se protegnila s cijenom, a za ovaj acer bi jos trebala kupovat dodatni RAM

A i dusa bi me bolila da ga uzmem po ovoj cijeni, kad je bio tijekom BF oko 4300 cini mi se :D

IPS kad probas ne gledas drugo, jer je razlika ogromna i oci ce ti biti zahvalne 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Razmisljam o kupnji novog laptopa za posao znaci workstation , ovak cisto privatno sa strane freelance jobs.

 

znaci 3d modeliranje - Solidworks, Zbrush i rendering KeyShot.

 

doma imam komp koji mi sluzi za igranje i modeliranje ali mislio bi uzet dodatno nesto profi kad se ide na put itd .

 

mislio najbolje ovaj model , kad se modelira sa large assembly mislim da nema bolje 

 

Dell Precision 7720 workstation 

 

CPUIntel Xeon E3-1535M v6 ili i7 Intel 

 

RAM 8GB ili 16 gb 

 

Hard Drive Size256GB

 

Hard Drive TypeM.2 PCIe SSD

 

Display Size 17.3 

 

1920 x 1080

 

Graphics Card Nvidia Quadro P3000 w/6GB GDDR5

 

Video Memory 6 GB ili Quadro M1200 4 GB

 

sad imam Hp pavilon, najvjerojatnije cu ga prodat 

 

HP Pavilion 17

 

i7-6700HQ (Intel Core i7)

 

NVIDIA GeForce GTX 960M - 4 gb

 

16 gb rama 1300 MHz, DDR4, PC4-17000, Dual-Channel, 2x SODIMM

 

Display 17.3 inch 16:9, 1920x1080 pixel 127 PPI, IPS,

 

StorageSanDisk Z400s SD8SNAT-128G, 128 GB 

 

, Secondary: HGST HTS721010A9E

 

evo molim komentar ili preporuka za neki drugi model 

 

Hvala

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

mm
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 13:13 (devouring).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz , treba mi laptop do 3000kn s mišom i nekim slušama za skype  . Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz. Da li se za 5000, 5500 moze naci solidan laptop koji bi sluzio vecinom za surfanje i gledanje videa/filmova te da moze pokrenuti neke toliko ne zahtjevne pc igre (Wot). Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, trebam neki laptop do 3000-4000kn max, preko toga nikako. Laptop je namjenjen za internet, tu i tamo koji film, word, excel i slično. Preferiram Lenovo i Toshibu, ali može i neki Asus, HP, DELL. i3 bi bio poželjan. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
game789 kaže...

Pozz. Da li se za 5000, 5500 moze naci solidan laptop koji bi sluzio vecinom za surfanje i gledanje videa/filmova te da moze pokrenuti neke toliko ne zahtjevne pc igre (Wot). Hvala.

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-5-nx-gt1ex-001-core-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-geforce-mx150-15-6-fhd-g-lan-bt-kamera-hdmi-usb-c-windows-10-sivo-014650296?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

hYpeR_YeaH kaže...

Pozdrav, trebam neki laptop do 3000-4000kn max, preko toga nikako. Laptop je namjenjen za internet, tu i tamo koji film, word, excel i slično. Preferiram Lenovo i Toshibu, ali može i neki Asus, HP, DELL. i3 bi bio poželjan. 

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-5-a515-51g-3303-nxgs4ex003-156__53828531

6 godina
protjeran
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav!

Trebam savjet za kupnju laptopa za studiranje (strojarstvo); cjenovni rang od 3500 do 4000 kuna.
Namjena: rad u programima oblikovanja računalom: Autocad, SolidWorks, pretraživanje interneta, gledanje videa, uređivanje teksta.
Dovoljna klasična veličina od 15 inča, nisu potrebni instalirani Windowsi.
Hvala unaprijed! 



.
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Preslaba grafa za vrtit 60 fpsa na tom ekranu, imao bi oko 50 u dx11 igrama. Ako to nije problem, uzmi, nije nesto posebno skup.
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lenovo Miix 2 11 -> 2 u 1

 

Lenovo laptop 15'

 

Pozdrav, kako sam gore postavio 2 primerka trenutno na nekoj akciji na ebayu, zanima me jesu li dobar buy i cini mi se da je cena poprilicno jeftina u odnosu na cene kod nas?
Ako sam dobro procitao na forumu iz Amerike kada narucimo NOVI proizvod placamo 25% poreza i poštarinu? 

Ako neko ima bolji predlog od ovoga za isti novac, molio bih. 
Isto tako i neko misljenje vezano za ovo, hvala !

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi,

 

ovako molio bih preporuku za laptop do 4000 na kojem bih surfao i igrao lol, ne treba mi nista extra, nalazim se u zagrebu tako da moze bilo koja poslovnica, plaćao bih gotovinom ako je to bitno, i hvala unaprijed. :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav,trebao bih laptop za kolegicu znaci samo za surfanje i gledanje filmova i serija
max budget do 2700, mozda se rastegne do 3000.Hvala
Battlelog: LtMoNkK
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Reci kolegici da gleda neki sa intel n serijom procesora. Recimo n3050 ili jaci. To su slabiji procesori koji bez problema mogu otvorit 20 tabova i vrtit flash i filmove, a griju manje od shibice i laptop moze drzat u krilu, plus sto ne trose skoro nis bateriju. Bilo koji brend ciji joj se dizajn svidja. Toshiba je najstarija na tom trzistu, acer postaje sve popularniji, hp je malo u padu.
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji je ducan ovako cijenama najreprezentativniji? Znam da sve ovisi o modela do modela, no znam da su recimo instaru napucane cijene. Konkretno ciljam na lap od 5-6k kn, sto prenosiviji, ne mora nuzno bit ultrabook. Osim toga vazno bi mi bilo da SSD ima.

As I walk through the valley of the shadow of death I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka laptopa za 3500kn--uglavnom bi sluzio za najosnovnije radnje surf,fil,word,muziku,pohranu slika :D

Bitno je da se kupi u Instar infor jer bi tamo mogli uzeti bez pdva...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo za promjenu, umjesto upita jedan rezultat :)

Frend je tražio nešto sa i5, 15.6" ekranom, SSD + HDD i Windowsima ... do 7k.

Nakon kopanja po web-stranicama naših shopova (od kojih neki imaju suvislo a neki nikakvo pretraživanje :)) izbor je pao na Lenovo V510-15IKB, konkretno 80WQ00KXSC

Ukratko, i5-7200U, 4GB, 256GB SSD, 1TB HDD, 15.6" IPS 1920x1080, R5 M430, HDMI i VGA izlaz, DVD, Win 10 Home ... oko 6.500 Kn, u usporedbi sa ostalima, čini mi se povoljno.
Kupljeno je odmah još 8GB (~500 Kn), ali ugradnja je malo pita :), treba skidati cijeli donji poklopac, 11 vijaka i strpljivo odvajati dok svi zubići ne popuste.

 

Lap mi se čini dosta tanak i lagan u odnosu na ostale a ono što mi se posebno svidjelo, u paketu dolazi i druga baterija u obliku DVDa, odnosno DVD se može zamijeniti dodatnom baterijom i tako dosta produžiti autonomija (po reklami do 12 sati, u živo vjerojatno manje). Za nekakvu ozbiljniju ocjenu je naravno premalo vremena, ali eto, možda nekom skrati vrijeme traženja i filtriranja.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Odlicna kupnja, s tim da winsi obicno dignu cijenu za keku kuna, pa je preporucljivo nabavit bez i negdje za par eur kupit key.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gorstak79 kaže...
Odlicna kupnja, s tim da winsi obicno dignu cijenu za keku kuna, pa je preporucljivo nabavit bez i negdje za par eur kupit key.

Baš je htio Windowse jer je za firmu, a sličan bez Windowsa je bio ili sa 120GB SSDa ili nedovoljno jeftiniji ili pak kod HPa, jako mali izbor SSD+HDD opcija ... uglavnom, ovo je ispalo best-buy.

Office zato ide "refurbished", ne mora baš toliko pomagat dragi M$ :)

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pametno. U svakom slucaju odlicna kupnja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

HGSPOT daje 20% popusta na lenova, pa za 6300 imate Legion Y520

 

ili za 5400:

 

LENOVO IdeaPad 520 i3-7100U/8GB/256GB SSD/GF940MX 4GB/15.6"/Win10, sivo (80YL00HCSC)

 

e to je dobra kupnja

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 9:33 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

Osobno za te novce ne bih previše razmišljao, pogotovo ako ti treba 17.3" ekran (kao meni npr, fakat ne mogu raditi na 15.6") + 1050ti grafika, uključen SSD, torba - apsolutni best buy.

Ne znam da li se štogod sličnog može naći za te pare.

 

Osobno bi uglavio još 8gb memorije unutra i to bi bilo savršeno.

Fuck me I am famous.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice