AMD FX Club izdvojena tema

poruka: 5.910
|
čitano: 793.517
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD FX Club
Griz kaže...

Nešto se gadnije ovdje događa.

 

Sa biosom resetiranim na default, dakle frekvencije i voltaže sve na stock svejedno dolazi do rušenja kompa pod prime blend testom. Koji se vrag događa? Temperatura ne prelazi 45C. Grafa je na stock frekvencijama. RAM nisam dirao - upaljen je samo XMP profil.

Maticna kolega,ak imas rev.1 maticna jednostavno puno varira sa voltazom proca,nekaj je tu sprckano sa faznom regulacijom na tim plocama,to je barem moje misljenje.Moguce da je i do softvera na maticnoj.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
11 godina
offline
AMD FX Club

Kako ljeto polako ali sigurno dolazi meni treba hladjenje, ovo stock je previse bucno :|

Nasao sam Raijintek Aidos i Themis, kostaju po 30eur sto je realno neka cifra koju bih izdvojio za hladjenje.
Sta mi vi preporucujete ili koji od ova dva? 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD FX Club

Evo ga danas sam se malo zezo i veceras pa da pokazem svoj clock  koji sam uspio naci stabilan.

http://valid.x86.fr/p3c2z8 Moze ici jos gore medjutim prilikom ponovnog stavljanja vodenog bloka kad sam skidao sa stare ploce jedan vijak mi se poceo vrtjeti u ovoj plastici  tako da ga nisam uspio dobro stegnuti.

Sto se tice paste neku no-name sam postavio trenutno sam bez novaca da si uzimam skuplje cim mi placa bude to cu sredjivati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.3.2014 4:05 (dreadmoore).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Je li jaca jezgra Phenoma od jezgre Vishera procesora? Core vs core na istom taktu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...

Je li jaca jezgra Phenoma od jezgre Vishera procesora? Core vs core na istom taktu.

phenom

 

 

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
Almin94 kaže...

Je li jaca jezgra Phenoma od jezgre Vishera procesora? Core vs core na istom taktu.

Vishera ima blagu prednost od nekih ~5-9% u single core testu, procesori na istim frekvencijama!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club
Pozdrav, primjetim na ovoj temi da vas dosta ima FX 8320, u čemu je štos za razliku od npr. 8350 kojeg ja imam, jeli to nesto do OC-a ili razlike između njih dvoje u cijeni?
Steam, online igre, ostale stranice, Buby_24 čisto da se zna. :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD FX Club

 Pa manje više jedina razlika je ta što FX 8350 ima nešto vieće taktove tvornički. Inače su to potpuno identični procesori. Još se za 8350 smatra da bi trebao biti iz boljih wafera pa da se malo bolje clocka no to je sve lutrija. Za sve redom koji ne ganjaju neke vesoke clockove je bez sumnje pametnije kupiti FX 8320 nego FX 8350.

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Nisam ni ja imao namjeru OC-ti a niti imam uopće, jer za mene to nema potrebe, 8350 uzeo najviše zbog cijene od 1300kn sa računom i garancijom, te ča isprva mislio uzeti 8150 no eto naletih na ovaj i uzeo što prije.
Steam, online igre, ostale stranice, Buby_24 čisto da se zna. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Posjedujem FX8320 i zadovoljan sam bez problema sam ga OC na 4.5Ghz s tim da mu to nije max pošto u takvim okolnostima zahtijeva ozbiljnije hlađenje.Naspram FX8350 nema potrebe iči dalje od njega(FX8320) pogotovo ako ste prosječni korisnik,osim ako imate para ili ste zagriženi OC-er pa pucate na 5Ghz ali to u konačnici i nema nekog velikog smisla.
AMD FX8320@4.5 Ghz,MSI 990FXA GD80 v2.2
11 godina
offline
AMD FX Club

ako si prosjecan korisnik bilo koji fx6xxx ti je i vise nego dovoljan danas realno.......

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD FX Club

I ja sam uzeo fx 8350 samo zbog dobre cijene nista vise mene je izasao 345KM u 8 mjesecu prosle godine trenutno sam ga klokao na 4.6ghz

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD FX Club

8320 platio 1100 kn i prezadovoljan sam. Prethodni Q8200 sam platio isto toliko i potrajao mi 4-5 godina. Prodao i nadoplatio za novu platformu. Očakujem jednako dugu aktualnost, ako ne i dužu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX Club

Samo pitanje dali utječe na napajanje koliko matična ploča ima faza - 4 +1 ili 8 + 2 za cpu i chipset, toj mogu li sa Ms 450W normalno držat fx 6300. Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.4.2014 22:24 (Fabijan89).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
Držati će ga. Samo je pitanje koliko jaku grafiku imaš i koliko troši. Ali držati će. Sve do neke granice koju ćeš ti sam vidjeti.

Inače te fazne regulacije su ti više za OC nego nešto drugo u vezi napajanja.
Optimizam je nedostatak iskustva.
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX Club
Hvala, inače imam gtx 560 i zasad nemam nikakvih problema evo već godinu ipo.
10 godina
offline
Re: AMD FX Club

Pozz imam jedno pitanje tj potražnju..tražim polovni fx 8350..uvjet da je full bundle i da ima garanciju...hitno mi treba i kupujem od najboljeg ponuđača...hvala unaprijed

10 godina
offline
Re: AMD FX Club

kupujem fx 8350...uvjet da je pod garancijom i full bundle..uzimam od najboljeg ponuđaća...hitnooo

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
mataFX kaže...

kupujem fx 8350...uvjet da je pod garancijom i full bundle..uzimam od najboljeg ponuđaća...hitnooo

jarane nije ti ovo pijaca

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: AMD FX Club

znam..ali ovdje ću najlakše pronaći proc(po mom mišljenju) na njuškalu ih nema..pa rekoh da pitam tu...ako vam ne smeta

10 godina
offline
AMD FX Club

Evo da se i ja priključim vašem klubu.

 

nicky.sl
Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD FX Club

Dobrodošao u naš klub!

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
6 0 hvala 1
11 godina
offline
AMD FX Club

Znam da je offtopic ali nadam se da se neće ljutit . Imam AMD Athlon x4 750k i proc je na stock frekvenciji i u turob modu mu je voltaža na 1.5v a znak otić i na 1.528v . Jel to normalno ili ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD FX Club

mojem fx 6300 ode u turbu do 1.425, mozda 1.45, ali iznad toga ne tako da je to definitivno previse

11 godina
offline
Re: AMD FX Club
ashcro kaže...

mojem fx 6300 ode u turbu do 1.425, mozda 1.45, ali iznad toga ne tako da je to definitivno previse

Kako to da obuzdam ? 

12 godina
offline
Re: AMD FX Club

ja ti zbilja nemam neko znanje za taj odgovor, mozda ce netko iskusniji odgovorit
sto bih ja napravio je, ugasio turbo i samo clocknuo ga na frekvu od turba bez diranja napona, trebalo bi biti stabilno

11 godina
offline
AMD FX Club

Ugasis turbo mode i cao. Moj fx 6300 stoji na 3500 i zaista nemam potrebe da ga clockam

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
5 0 hvala 2
11 godina
offline
AMD FX Club

evo resetiro bios i sada je na 1.328v max. kako je i bilo . Oprostite na offtopicu i smetnji :) 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD FX Club

planiram uzeti 8350 pa me zanima koju matičnu bi preporučili uz njega i nekakav cooler za isti kako bi ga mogao overclockati

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX Club
VWalentino kaže...

planiram uzeti 8350 pa me zanima koju matičnu bi preporučili uz njega i nekakav cooler za isti kako bi ga mogao overclockati

Gigabyte 990fxa ud3 ili ud5, Asus Sabertooth 990fxa R2.0. Cooler noctua nh-d14 ili neko vodeno crossair, coolmaster,thermaltake moje misljenje oko vodenog da ides na opciju 240mm radijator.

Opet sve ovisi koliki klok zelis ako si mislio ici nekih 400 mhz onda ti nista od navedenog netreba to mozes cak i sa stock.Mada stock cooler je jako bucan kao da ti je ves masina u sobi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.4.2014 8:49 (dreadmoore).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice