Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.626.177
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
picajzla0707 kaže.

kao da se sjećam da si prije drukčije govorio za amd hladnjak

...ali nebitno je to, koji si intel odabrao za kupiti

 

anshu si tjednima pilao da radi od jezika lopatu i raspitivao se jel spakirao kantu, da vidimo sad kako ćeš ti izvršiti obećano

Na E seriji zaista ako ne clockas temperature ne idu gore, koristio sam ga par dana i nisam ga cuo ali ga isto tako nisam ni clockao.

 

Sto bih uzeo intela kad nisu nista dokazali komentarima i ponovicu, intela boli patka za gamerima.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Pravis se grbav, vidim :)

Nema veze, imat ces cime snijeg cistiti :P
15 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

https://www.xda-developers.com/intel-claims-next-chip-generation-ahead-samsung/

 

Kaby Lake im je 0% napretka, imaju očajnu pastu ispod spreadera pa im delid daje 30°C manje temp. , kasne sa svime godinama, 10nm nije trebao bit spreman do 2018., ali oni u proljeće 2017. šire babaroga priče po medijima kako su zakon. Ako to nije panika, ne znam što je. 

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
16 godina
offline
AMD Ryzen CPU

fino .... fino,,,,,,

 

https://www.computerbase.de/2017-03/amd-ryzen-naples-x390-x399/

 

ajd da i tu seriju vidimo kako ce povuci snazne Ryzene...

ili mi se cini,,, da x390 zamjena za prethodnu generaciju 990FX ma naglas frljam ,,,slicnost s brojem. onaj u strudu, ne...

-->-->--@
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Bulldozer kaže...
_mark0_69 kaže...

Giga K7 (kao i taichi) ima external base clock generator za razliku od gaming 5.

 Da, a da te pitam jel ti treba ? 

 

Ja se zajebavam sa clockanjem pa mi dosta šta nudi tipa 3900, 3925, 3950, 3975, 4000

 

 

 Nije toliko potrebno za sam procesor koliko za više taktove memorije, no u svakom slučaju nije ga loše imati i smatram da je vrijedan dodatnih 150kn onom tko želi izvući maksimum iz komponenti.

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...
picajzla0707 kaže.

kao da se sjećam da si prije drukčije govorio za amd hladnjak

...ali nebitno je to, koji si intel odabrao za kupiti

 

anshu si tjednima pilao da radi od jezika lopatu i raspitivao se jel spakirao kantu, da vidimo sad kako ćeš ti izvršiti obećano

Na E seriji zaista ako ne clockas temperature ne idu gore, koristio sam ga par dana i nisam ga cuo ali ga isto tako nisam ni clockao.

 

Sto bih uzeo intela kad nisu nista dokazali komentarima i ponovicu, intela boli patka za gamerima.

 Da li prvo se moras nekako rijesiti onog fx-a ja sam jednom vec spominjao da je ga trebalo puno prije prodavati nego kad izadje ryzen pogotovo kad izadju r5 modeli fx ce otici u zaborav 300-400kn ce biti tad.Jos pogotovo kad ga dere ono govno malo od intela za 470KN u gejmingu

14 godina
offline
AMD Ryzen CPU

https://community.amd.com/community/gaming/blog/2017/03/30/amd-ryzen-community-update-2

 

After just a week or two of work, we’re pleased to report that a new build (v2.11.x) of Ashes of the Singularity is hitting Steam™ today with performance optimizations for the AMD Ryzen™ processor. Compared to version 2.10.25624 featured in the initial reviews for the AMD Ryzen 7 processors, this optimized build averaged a whopping 30% faster when we put it through our labs on the AMD Ryzen 7 1800X CPU.

 

Let’s talk BIOS updates

 

Finally, we wanted to share with you our most recent work on the AMD Generic Encapsulated Software Architecture for AMD Ryzen™ processors. We call it the AGESA™ for short.

 

As a brief primer, the AGESA is responsible for initializing AMD x86-64 processors during boot time, acting as something of a “nucleus” for the BIOS updates you receive for your motherboard. Motherboard vendors take the baseline capabilities of our AGESA releases and build on that infrastructure to create the files you download and flash.

 

We will soon be distributing AGESA point release 1.0.0.4 to our motherboard partners. We expect BIOSes based on this AGESA to start hitting the public in early April, though specific dates will depend on the schedules and QA practices of your motherboard vendor.

 

BIOSes based on this new code will have four important improvements for you

  1. We have reduced DRAM latency by approximately 6ns. This can result in higher performance for latency-sensitive applications.
  2. We resolved a condition where an unusual FMA3 code sequence could cause a system hang.
  3. We resolved the “overclock sleep bug” where an incorrect CPU frequency could be reported after resuming from S3 sleep.
  4. AMD Ryzen™ Master no longer requires the High-Precision Event Timer (HPET).

 

We will continue to update you on future AGESA releases when they’re complete, and we’re already working hard to bring you a May release that focuses on overclocked DDR4 memory.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 4:03 (X-Wind).
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

hehe, stvari sjedaju na mjesto, intelu pada večernji suton na oči

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ma pada mu vraga još ako ubrzaju sa 8 generacijom opet će držati monopol.Naravno mi korisnici ćemo to kupiti pod paprenom cijenom osim ako se AMD ne potrudi i da više za manje novaca.Kako je poznato Amd uvjek zaostaje.Mozda se probude iz zimskog sna pa budu u koraku sa intelom

16 godina
online
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Ma pada mu vraga još ako ubrzaju sa 8 generacijom opet će držati monopol.Naravno mi korisnici ćemo to kupiti pod paprenom cijenom osim ako se AMD ne potrudi i da više za manje novaca.Kako je poznato Amd uvjek zaostaje.Mozda se probude iz zimskog sna pa budu u koraku sa intelom

Da ne piše 8 generacija Intela, mislio bih da je post iz 2014. :)

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Ma pada mu vraga još ako ubrzaju sa 8 generacijom opet će držati monopol.Naravno mi korisnici ćemo to kupiti pod paprenom cijenom osim ako se AMD ne potrudi i da više za manje novaca.Kako je poznato Amd uvjek zaostaje.Mozda se probude iz zimskog sna pa budu u koraku sa intelom

 Koje ti gluposti pricas, ako ponudi vise za manje novca... Aj ti fino plasiraj nesto svoje na trziste pa to prodaj po 50% cijene od konkurentnog proizvoda, da vidimo koliko ce bit zivotni vijek tog projekta 

Ja sam i dalje siguran da kad izade 6/12 i 4/8 varijente , ispeglaju se biosi i sve ostalo da ce ryzen bit dovoljno blizu intelu da ga se smatra opasnom i zdravom konkurencijom za isto/manje novca. Na nama je samo da odlucimo za sta sluzi cpu i trebamo li jak single thread, multithread ili neka kombinacija toga.

Ako cijena 6/12 bude prihvatljiva (~1800kn) a nudi vise od jednog i5 k verzije onda je to super, imas vise jezgri za istu cijenu i mozda malo slabiji single core. 

Nadam se da ce intel izbacit nesto novo, a ne samo mijenjat ime nove linije proizvoda. Uvijek je dobro kad imas izbora sta kupit a na njima je da na ovaj ili onaj nacin privuku svoje kupce.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Ma pada mu vraga još ako ubrzaju sa 8 generacijom opet će držati monopol.Naravno mi korisnici ćemo to kupiti pod paprenom cijenom osim ako se AMD ne potrudi i da više za manje novaca.Kako je poznato Amd uvjek zaostaje.Mozda se probude iz zimskog sna pa budu u koraku sa intelom

 Prodaj tu kantu dok još pare možeš dobit

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen CPU
BOOMboy kaže...

 Prodaj tu kantu dok još pare možeš dobit

Za razliku od tvoje kante, njegova jos uvijek nesto vrijedi...

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
ansha kaže...
BOOMboy kaže...

 Prodaj tu kantu dok još pare možeš dobit

Za razliku od tvoje kante, njegova jos uvijek nesto vrijedi...

 Meni moja kanta još uvijek vrijedi. :)

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
BOOMboy kaže...
ansha kaže...
BOOMboy kaže...

 Prodaj tu kantu dok još pare možeš dobit

Za razliku od tvoje kante, njegova jos uvijek nesto vrijedi...

 Meni moja kanta još uvijek vrijedi. :)

 Vrijedi sentimentalno ili ... ?

ništa mi se neda
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nicky.sl kaže...
BOOMboy kaže...
..

 Meni moja kanta još uvijek vrijedi. :)

 Vrijedi sentimentalno ili ... ?

zašto kad su te napali da ti 6950 ne vrijedi pored ryzena reka si da vrijedi tebi(sentimentalno) a sad kad se radi o amdu onda sprdaš ćovika
možda si ipak malo fanboj.

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nicky.sl kaže...
BOOMboy kaže...
ansha kaže...
BOOMboy kaže...

 Prodaj tu kantu dok još pare možeš dobit

Za razliku od tvoje kante, njegova jos uvijek nesto vrijedi...

 Meni moja kanta još uvijek vrijedi. :)

 Vrijedi sentimentalno ili ... ?

 Ako dokaže da njegova išta vrijedi više, ja mu prodam svoju s 50% popusta. 

 

Najjača je fora kako sad ništa od Intela više ne valja. :) Malo sutra.

prodajem jednu od mašina (onu za veš)
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 9:51 (Tonči).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dreadmoore kaže...

Ma pada mu vraga još ako ubrzaju sa 8 generacijom opet će držati monopol.Naravno mi korisnici ćemo to kupiti pod paprenom cijenom osim ako se AMD ne potrudi i da više za manje novaca.Kako je poznato Amd uvjek zaostaje.Mozda se probude iz zimskog sna pa budu u koraku sa intelom

 

govori u svoje ime

ja cu kupiti ryzena 

 

sjecam se koliko su ljudi pizdili na amd zbog rebrandinga njihovih grafickih

intel radi slicne stvari pa ljudi to uzimaju zdravo za gotovo

e pa ne budu - X370+Ryzen 5 1600 (2 jezgre vise nego i7 od 3000+kn)=adio intel

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 9:54 (Fanu).
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...

zašto kad su te napali da ti 6950 ne vrijedi pored ryzena reka si da vrijedi tebi(sentimentalno) a sad kad se radi o amdu onda sprdaš ćovika
možda si ipak malo fanboj.

Ima on 6850, 6950X nema konkurencije od AMDa, još. Ali slažem se da se vidi plava (hadezenjarska ) solidarnost između anshe, nickya, fridaya i ostalih lajkera - kako sprdaju BOOMa a gornji nebulozni fanbojevski postić ignoriraju.

My pleasure darlin
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 10:17 (Jim Raynor).
11 godina
offline
AMD Ryzen CPU

Ljude je uhvatio popizditis poprilicno, isprepadali su se bez razloga

Ovo je odlican video koji ti pokazuje da i ako imas intela iz druge generacije ili fx-a da realno nemas potrebe upgrade raditi ako imas grafu tipa gtx 1060/rx 480, premala je razlika, najveca razlika je min fps sto je odlicno kod zadnje generacije ali koliko je to isplativo zamjeniti citavu platformu to je pitanje. Ja sam prodao svoju masinu prvenstveno jer mi treba laptop i tu cu istresti malo vise love (ROG Asus najvjerovatnije), inace ne bih nista mijenjao.

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 10:05 (chaselol).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen CPU

Ja sam primjetio razliku sa G4560 u odnosu na FX 4.3 mhza u Fallout 4 gdje imam puno bolji fps, zadnji Dark Souls gdje i je FPS sa 45 skočio na zaključanih 60 i u X COM 2 gdje je FPS barem duplo bolji. Ostalo kaj sam probao manje više ide podjednako. Ali bez obzira na to najviše sam zadovoljan jer sam na novoj nadogradivoj platformi koja je se uopće ne grije, hladnija od laptopa  Svakaome sa FX-om ako se sa njime služi sa samo za igre i multimediju bi preporučio prelazak na isto pod uvjetom da ga ne košta ništa, ili nekaj sitno tj. ako mogu FX-a i ostatak dobro prodati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 11:03 (XXX).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Pa ti ces mozda kupiti to po paprenoj cijeni, ali pametni ljudi nece.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen CPU

Ne kužim na koju paprenu cijenu si mislio.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...

Ljude je uhvatio popizditis poprilicno, isprepadali su se bez razloga

Ovo je odlican video koji ti pokazuje da i ako imas intela iz druge generacije ili fx-a da realno nemas potrebe upgrade raditi ako imas grafu tipa gtx 1060/rx 480, premala je razlika, najveca razlika je min fps sto je odlicno kod zadnje generacije ali koliko je to isplativo zamjeniti citavu platformu to je pitanje. Ja sam prodao svoju masinu prvenstveno jer mi treba laptop i tu cu istresti malo vise love (ROG Asus najvjerovatnije), inace ne bih nista mijenjao.

 

 Sve stoji, meni osobno na mom kompu jedino sta valja je ovaj cpu, trebao bi uzet vise rama, novu graficku a time i bolje napajanje. E ali me kopka to sta u slucaju da mi rikne maticna novu je gotovo pa nemoguce nac za neke pristojne novce, ljudi prodaju z77 ploce za 700-1000kn a nove pred 4 god su bile 150kn skuplje... Osobno cekam 9 mj jer mi preko ljeta komp ne sluzi za nista osim ako cu iznajmit sobu u svrhu saune. I onda se nadam da ce se cijela situacija na trzistu stabilizirat, bugovi popravit, i cjelokupna ponuda ce bit veca pa onda ubost neki cpu-mbo-ram a gpu cekat da izadu cak i nove generacije zelenih i crvenih.

7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen CPU
Jim Raynor kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

zašto kad su te napali da ti 6950 ne vrijedi pored ryzena reka si da vrijedi tebi(sentimentalno) a sad kad se radi o amdu onda sprdaš ćovika
možda si ipak malo fanboj.

Ima on 6850, 6950X nema konkurencije od AMDa, još. Ali slažem se da se vidi plava (hadezenjarska ) solidarnost između anshe, nickya, fridaya i ostalih lajkera - kako sprdaju BOOMa a gornji nebulozni fanbojevski postić ignoriraju.

 Smisao mog posta je na nebulozu, piknut nebulozom. 

10 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen CPU

1155 plocu Z68 sam ja neki dan prodao za 400kn. Evo i jos jedan oglas slican onome sto sam ja prodavao:

http://www.njuskalo.hr/maticne-ploce/asrock-z68-extreme3-gen3-i5-2500k-2x4gb-g-skill-ripjaws-x-1600-mhz-oglas-22084902

 

Za 1080 gaming 1155 konfa (2400 nadalje), FX 8300, ili G4560 koji je nevjerovatna vrjednost za te novce, su sve dobre opcije, koje uz solidnu grafu 470, 480 obavljaju posao dobro.

 

Nova generacija, Skylake, Kaby Lake i Ryzen, daju pomak od 20 - 40 posto u odnosu na stare procesore zavisno do igre i sve price da to nije osjetno su glupe. Definitivno se osjeti razlika. Moje trenutno iskustvo sa r7 1700 u odnosu na stari 2600k u dvije igre - rade kao putar, max fps je dosta veci, i sto je najbitnije minimalni je visok, nema dropova. U nekim igrama starijim - npr Insurgency 2600k je stucao u situacijama sto sam ja pripisivao losem enginu, no sada znam da to nije bas bilo tocno.

 

No da kupujem dns budget Pc samo za gaming na 1080 rezi - iako je za male novce npr Sandy Bridge i dobra grafa (480) solidna opcija, potegnuo bi tisucu kuna vise i uzeo Msi B350 Tomahawk, i upario ga sa nekim r5 1500. Sto je novo je novo. Za soma kn vise bi dobio slicne average fps-e i bolje i stabilniji minimalni fps, i naravno future proof.

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
dabar_solta_V2 kaže...

 Vrijedi sentimentalno ili ... ?

zašto kad su te napali da ti 6950 ne vrijedi pored ryzena reka si da vrijedi tebi(sentimentalno) a sad kad se radi o amdu onda sprdaš ćovika
možda si ipak malo fanboj.

 Otkud meni 6950 ??? Ja to nikad nisam ni vidio uživo. 

Realno gledano da ja prodam mog precijenjog Intela i njegovu ploču mogao bih uzet tog vašeg šampiona zvanog Ryzen 7 1700 i odgovarajuću ploču a što on može uzet za svoju ??? Možda ono kako ga zovete "govance" i pazi fore govance od Intela 

ništa mi se neda
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU

On kao ni ti nema razloga da prodaje, osim ako ga ne zuljaje novcanice i hoce da baci pare 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
chaselol kaže...

On kao ni ti nema razloga da prodaje, osim ako ga ne zuljaje novcanice i hoce da baci pare 

 Upravo tako ali pošto je tema puna podbadanja na račun "klanova" volim se i ja povremeno uključit 

ništa mi se neda
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen CPU
nicky.sl kaže...
chaselol kaže...

On kao ni ti nema razloga da prodaje, osim ako ga ne zuljaje novcanice i hoce da baci pare 

 Upravo tako ali pošto je tema puna podbadanja na račun "klaUnova" volim se i ja povremeno uključit 

there, i fixed that for you

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice