AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.090.518
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
A da probas sa mailbox.de uzeti iz mindfactory? Vjerujem da bi ispalo jeftinije I brze bi doslo.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 18:13 (Patrick_cro).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...
A da probas sa mailbox.de uzeti iz mindfactory? Vjerujem da bi ispalo jeftinije I brze bi doslo.

 

Komplikacija je jer uzimam na firmu

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa dobis isto racun i firma bi to trebala bez problema proknjiziti.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zadnji amd procesor koji sam imao bio je amd dual core 6000.Prije sto godina. Od tada samo intel.I gledam sad novi procesor jer je ovu moju i5cu pregazilo vrijeme i jel moguće da je amd tako pogazio intel.Omjer cijene i performansi je debelo na strani amda.

Prvi moj izbor je bila najjaca i5 koja ima tj i5 9600k. No kad sam pogledao amd i malo bacio oko na youtube ostao sam paf.

 

Sada je moj pik ryzen 3600.Ima li ga itko i kakav je on uparen na rtx 2060

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 20:27 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...
Pa dobis isto racun i firma bi to trebala bez problema proknjiziti.

 

Racun mora biti na firmu a kad uzimam na njemackim web shopovima hardver na firmu - mogu platiti iskljucivo karticom firme. Ne dozvoljavaju mi da platim svojom karticom.

Na amazonu nema ta restrikcija ali je hardver skuplji

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Odličan CPU i svakako bolji izbor nego bilo koji i5, tako da kupi i vrati se na the dark side. 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da hoću.Još ne moram ni hladnjak kupovat jer vidim da je ovaj stock ok.

Kakva ploča bi bila dobra za njega

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 20:32 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Kill Frenzy kaže...

Zadnji amd procesor koji sam imao bio je amd dual core 6000.Prije sto godina. Od tada samo intel.I gledam sad novi procesor jer je ovu moju i5cu pregazilo vrijeme i jel moguće da je amd tako pogazio intel.Omjer cijene i performansi je debelo na strani amda.

Prvi moj izbor je bila najjaca i5 koja ima tj i5 9600k. No kad sam pogledao amd i malo bacio oko na youtube ostao sam paf.

 

Sada je moj pik ryzen 3600.Ima li ga itko i kakav je on uparen na rtx 2060

 Imam ga otkad je izašao, uparen s MSI B450 Carbon AC i nakon početnih mušica sve je popeglano prošli mjesec s zadnjim biosom a s 1080ti radi odlično, znači s rtx 2060 će također. Da danas kupujem proc i ploču uzeo bih najvjerojatnije Tomahawk Max koja je među najpopularnijim pločama a sve radi out of the box, ne treba flashati bios kao što sam ja na svojoj trebao prije spajanja proca i kao na običnoj Tomahawk ako ih uopće više ima u prodaji.

Ne zaboravi da trebaš i ddr4 ram.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 20:51 (vrinho).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nemoj bit lud, tvoja ploca je avion naspram tomahawk...

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Heh a moj prvi prvi pc bio amd neki sto mu turbo bio na 133mhz koji je kao pariro tarasnjem pentiumu 75. I mizda sam jos jedan athlon poslje toga imo.. Al znam da je zadnjih 9/10g intel kod mene. prije bio amd fan , kasnije posto fan best buya za mene a ne firmi..
R33mba#2892
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da pitam u ovoj aktivnijom temi :-)

Da li Ryzen 3200G daje sliku na VGA izlaz uz pripadajuču ploču (Asus Prime B450M-A)? Čitam i nalazim razne odgovore tipa: da, normalno daje sliku na vga...ne, AMD je izbacio podršku za analogne video izlaze...

Zna li netko možda ovdje odgovor?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

bok,

 

ja sam ga imao na Asrock B450 Fatality i na VGA je davao sliku normalno (UEFI instalacija Win10)

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

bok,

 

ja sam ga imao na Asrock B450 Fatality i na VGA je davao sliku normalno (UEFI instalacija Win10)

Odlično. Upravo sam saznao da im monitor ima i DVI pa nioje bitno toliko :-)

Ali baš ću isprobat i VGA čisto da znam za nekog drugog ako ga bude mučilo isto pitanje.

Hvala striko ;-)

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

Odlično. Upravo sam saznao da im monitor ima i DVI pa nioje bitno toliko :-)

Ali baš ću isprobat i VGA čisto da znam za nekog drugog ako ga bude mučilo isto pitanje.

Hvala striko ;-)

 nije mi jasno pitanje, zašto bi na ploči uopće bio d-sub ukoliko ne prikazuje sliku preko njega? ajde da je pitanje za dvi...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 15:05 (Louis Pluto).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Louis Pluto kaže...

nije mi jasno pitanje, zašto bi na ploči uopće bio d-sub ukoliko ne prikazuje sliku preko njega? ajde da je pitanje za dvi...

Nije ni meni jasno, ali išao sam provjeravat jer su neki rekli da nisu uspjevali dobit sliku preko istog pa bolje pitat :-)

Navodno da je VGA podržan samo za Athlone sa R7 grafikom na koji koriste AM4 socket. Međutim znam da ima i Athlon sa Vega grafikom (200GE) pa nemam pojma kako se i taj ponaša.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.10.2019 15:14 (Stobbart).
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stobbart kaže...

 Nije ni meni jasno, ali išao sam provjeravat jer su neki rekli da nisu uspjevali dobit sliku preko istog pa bolje pitat :-)

 to su oni koji su pokušavali dobiti sliku s procesorima koji nemaju integriranu grafiku... ljudi često nemaju pojma što kupuju 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobi, dobimo, dobite, dobe...
16 godina
odjavljen
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ploca i procesor ipak naruceni na amazonu. 3900x i Aorus Master - oko 1125 eura. Peripetije sa Computeruniverse nisu urodile plodom. Stigli su mi vec nova Noctua pasta i AM4 monuting kit za Noctuu.

Ploca navodno stize u ponedjeljak, proc bi trebao doci izmedju srijede i petka

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...

Ploca i procesor ipak naruceni na amazonu. 3900x i Aorus Master - oko 1125 eura. Peripetije sa Computeruniverse nisu urodile plodom. Stigli su mi vec nova Noctua pasta i AM4 monuting kit za Noctuu.

Ploca navodno stize u ponedjeljak, proc bi trebao doci izmedju srijede i petka

 E ko bi Reko da ce ikad AMD-ov Kombo ja Mainstream biti preko 1000 eurica..

Sad Kad dodje TR ploca proc ladno preko 2 milje...

Nista za procesore jedino po mojem ukusu su nove Platforme preskupe ili dobijes goli PCB.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

To nije mainstream combo. Otkud ti ideja da je ploca od 370 i vise eura mainstream?? To je combo za fanatike kao Friday koji moraju imati sve feature. 3900X je za cijenu jako dobar proc i po meni Intel tu nema konkurenta te je, ako uzmes maticnu za obicne smrtnike koji ne uzimaju na R1 pa se kurce na forumu, bolji odabir od TR comboa. Btw. za razliku od Intela, AMD ima akcije i gaming bundle na skoro sve proizvode u normalnim ducanima, npr. XBOX Game Pass u skoro svakom svapskom ducanu di se prodaje ista od AMD-a. Da ne velim kako imaju odlicne X370 maticne svako malo na akciji kao i Vega grafe, iako se to sve brzo rasproda.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa naravno da je 3900x odlican proc za te pare, i sigurno da je bolji od sadasnjeg mozda TR2920x isto 12 jezgri koji je i 100tinjak eura skuplji, ali opet to nije HEDT cip a AM4 platforma isto nije i onda je po meni cisti mainstream malo skuplji,a i razlika je u aplikacijama a i igrama kada imas quad naspram dual-a channela. A i iskreno AMD je 3900x reklamirao kao najbolje iskustvo gejming/streaming odjednom u jednom stroju, a 16 jezgri 3950x je ipak mozda i malo pretjerano za tu patformu(vjv se samo kurce da pokazu sta zna TSMC sve ugurati u taj komad silicija.

Samo kazem kako mi cijena nepada u ono sto ploce nude bas, a i nerazumijem AMD-a da b550 budu samo OEM ploce, vjv jer su nam dali kompatibilnost unazad od prve generacije, a kome treba vise pcie bandwitha ima 570 ploce, sve 5.

Novi ryzen je sigurno best buy trenutno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.11.2019 0:18 (HCgamingCRO).
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pozdrav imam par pitanja u vezi overclock cpu-a. 

Znaci msm da nevalja da se sam od sebe cpu oc.

Kod mene je da s 3.7 frkne na 4.25 ako dizem komp iz sleep mode.

Procesor je ryzen 5 1600 oc na 3.7 ghz. Temperatura bude dobra 66 c . Ali za igre bas npr.(fortnite nesteka ali bude kao da sam smanjio brzinu igre usporeno) . Poslije restarta bude sve po starom znaci cpu na 3.7 ghz i rezultat kako spada u cinebench cca 1215 . Dok kad se desi bug rezultat je 1433 . Ja msm da je do windowsa ali me malo zabrinulo posto tesko koji takav cpu na stock hladnjaku moze navuc blizu toliko ghz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

Pa naravno da je 3900x odlican proc za te pare, i sigurno da je bolji od sadasnjeg mozda TR2920x isto 12 jezgri koji je i 100tinjak eura skuplji, ali opet to nije HEDT cip a AM4 platforma isto nije i onda je po meni cisti mainstream malo skuplji,a i razlika je u aplikacijama a i igrama kada imas quad naspram dual-a channela. A i iskreno AMD je 3900x reklamirao kao najbolje iskustvo gejming/streaming odjednom u jednom stroju, a 16 jezgri 3950x je ipak mozda i malo pretjerano za tu patformu(vjv se samo kurce da pokazu sta zna TSMC sve ugurati u taj komad silicija.

Samo kazem kako mi cijena nepada u ono sto ploce nude bas, a i nerazumijem AMD-a da b550 budu samo OEM ploce, vjv jer su nam dali kompatibilnost unazad od prve generacije, a kome treba vise pcie bandwitha ima 570 ploce, sve 5.

Novi ryzen je sigurno best buy trenutno.

Nije možda nego jest bolji od 1920X, po svemu, otprilike između 1950 ili 2950X (16-core Threadripperi), ali zato je sad 1920X na velikim popustima, čak i kod nas ga ima po ~2k Kn (kome treba quad-channel i puno RAMa i PCI stazica, odlična prilika). Inače, 1920X je na početku koštao 799 a 3900X 499$.

U čemu je problem da postoji tako jak procesor i u mainstream kategoriji ? pa novi Ryzeni počinju sa 6/12 (ok, 6/6 ako računamo i 3500X za kinesko tržište), novi Intelov i3 (10100) će biti 4/8, kao nekad i7 ... to je napredak, HEDT je ionako samo marketinška izmišljotina. Tako su se čudili i kad je izašao prvi dual-core i 64-bit CPU (Athlon X2) jer do tada je cijeli mainstream bio single core a tko je trebao više je kupovao dual ili quad CPU serverske ploče (tada nije postojao HEDT kao kategorija).

 

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trebao bi uskoro u upgrade mašine, pa prije nego se bacim u naručivanje, da vas pitam ima li što pogrešno (ili loše), odnosno nešto što bi zamjenili u dole izlistanoj kombinaciji? (cijene su sa BiH trzišta)

 

 

ASROCK Fatal1ty B450 Gaming K4   (95 eura)

 

AMD Ryzen 5 3600  ( 200 eura)

 

CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16    (95 eura)

 

P.S. Namjena je uglavnom gaming

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 18:58 (AFARON).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da je R7 2700 za 165€ jako dobar deal.

Intel u tom rangu ima 6/6 procesor bez mogucnosti overclocka,

https://geizhals.at/?cmp=1804458&cmp=1968119

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...

Trebao bi uskoro u upgrade mašine, pa prije nego se bacim u naručivanje, da vas pitam ima li što pogrešno (ili loše), odnosno nešto što bi zamjenili u dole izlistanoj kombinaciji? (cijene su sa BiH trzišta)

 

 

ASROCK Fatal1ty B450 Gaming K4   (95 eura)

 

AMD Ryzen 5 3600  ( 200 eura)

 

CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16    (95 eura)

 

P.S. Namjena je uglavnom gaming

 mene isto zanima ima li netko asrock b450 gaming k4 ploču jerbo je namjeravam uzet za rajzena 3600

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
AFARON kaže...

Trebao bi uskoro u upgrade mašine, pa prije nego se bacim u naručivanje, da vas pitam ima li što pogrešno (ili loše), odnosno nešto što bi zamjenili u dole izlistanoj kombinaciji? (cijene su sa BiH trzišta)

 

 

ASROCK Fatal1ty B450 Gaming K4   (95 eura)

 

AMD Ryzen 5 3600  ( 200 eura)

 

CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16    (95 eura)

 

P.S. Namjena je uglavnom gaming

 Sve je ok, naravno provjeri da li ploca ima naljepnicu ryzen 3000 ready (trebala bi imat)...

Kill Frenzy kaže...
AFARON kaže...

Trebao bi uskoro u upgrade mašine, pa prije nego se bacim u naručivanje, da vas pitam ima li što pogrešno (ili loše), odnosno nešto što bi zamjenili u dole izlistanoj kombinaciji? (cijene su sa BiH trzišta)

 

 

ASROCK Fatal1ty B450 Gaming K4   (95 eura)

 

AMD Ryzen 5 3600  ( 200 eura)

 

CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16    (95 eura)

 

P.S. Namjena je uglavnom gaming

 mene isto zanima ima li netko asrock b450 gaming k4 ploču jerbo je namjeravam uzet za rajzena 3600

 Jedna od boljih B450 ploca... 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

i5-9400F vs 3500X vs 3600, obratiti pozornost na CPU usage (:

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Uspoređuju 6/6 sa 6/6 i 6/12 procesorom, ne znam kaj se imate čudit.

Prosjećnom korisniku to nije trenutno nimalo relevantan podatak, zanima ih samo ona brojka "fps" što je nekako za očekivat. S obzirom da su to igre koje i dalje mahom ovise o najbržem core-u , a da AMD konačno ovdje parira Intelu, ili ga čak i nadmaši, to je relevantni podatak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mali info o 3900x u pogonu... i PBO test

 

premiere pro:

full HD video od 35 min, export


PBO on:  11min 35sec temp je 75-81C

PBO off:  11min 45sec temp je 75-79C

 

ukupno opterećenje proca je od 66% do 90ak%

vent - Freezer 34 eSports DUO

 

EDIT:

postavlja se pitanje, uključiti PBO ili ne?

kako premiere nije baš full multithread optimiziran, dosta toga se još vrti na jednoj jezgri

mali test, rendering motion graphics efekta na timelineu:

 

PBO on: 1min 15sec CPU core 6 peak 4336 MHz

PBO off: 1min 18sec CPU core 6 peak 4353 MHz

 

sve u svemu za videoedit u premieru, PBO donosi 1-4% ubrzanja, koje je realno zanemarivo

barem meni, jer su projekti uglavnom fhd s vrlo malo 4k

lp

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.11.2019 14:55 (tommy5).
 
5 0 hvala 3
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice