AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.089.868
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
Pa samo bi trebali isprogramirat da igra gleda jel prava jezgra , ne vjerujen da je to toliki problem?

 Uopće to ne bira igra. Operativni sustav dodjeljuje threadove jezgrama.

Nope.
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tonči kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
Pa samo bi trebali isprogramirat da igra gleda jel prava jezgra , ne vjerujen da je to toliki problem?

 Uopće to ne bira igra. Operativni sustav dodjeljuje threadove jezgrama.

 Koliko OS može znati šta je najbolje za takav softver?Da li je to razlog zbog kojeg igre tako dobro rade na konzolama jer programeri određuju šta če se izvršavati na kojem jezgru i kako a ne OS?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

konzola je zatvoren sys.. OS i sam CPU barataju jezgrama/opterećenjem/potrošnjom/hlađenjem .. ne sama app (ali sve se može, jer sve je to soft, tad je to 'prljavo programiranje', davno bilo popularno..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako uzmem 1700 i 3200 ram koju B350 plocu preporucate?

9 Asus ROG Strix B350
1 Asus Prime B350
0 MSI B350 Tomahawk
0 MSI B350 Gaming Plus
1 Gigabyte AB350 Gaming
0 ASRock Fatal1ty AB350 Gaming K
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ekipa naručio sam si ryzen 5 1600 ASRock AB350 Pro4 i Corsair 8 GB DDR4 2400MHz CMK8GX4M1A240C14 rame E sad gledao sam i jos uvijek gledam tesko naci neke rame koji su na nekoj dobroj listi. Ima li tko iskustva s slicnom kombinacijom ili istom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Lista Link

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Ekipa naručio sam si ryzen 5 1600 ASRock AB350 Pro4 i Corsair 8 GB DDR4 2400MHz CMK8GX4M1A240C14 rame E sad gledao sam i jos uvijek gledam tesko naci neke rame koji su na nekoj dobroj listi. Ima li tko iskustva s slicnom kombinacijom ili istom?

 https://www.amd.com/system/files/2017-06/am4-motherboard-memory-support-list-en_0.pdf

 

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Opet ih ne nalazim na listi tj nalazim ih iste s istim speckama samo imaju drugaciji broj iza ove koje sam ja uzeo imaju 14 na kraju CMK8GX4M1A240C14 a ove na listi koji su apsolutno isti imaju taj c16 o cemu je rijec? takoder ja za ove svoje ne mogu naci nikakav review

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jer to jedan stick od 8 gb ili 2x4gb? Inace puno bolji izbor ti je crucial sport 2400 jer je micron na njemu i ide bez beda na 3ghz dok je kod ovih najvjerojatnije hynix. Tek od 3200mhz imas samsung b die module od corsaira

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Patrick_cro kaže...

Jer to jedan stick od 8 gb ili 2x4gb? Inace puno bolji izbor ti je crucial sport 2400 jer je micron na njemu i ide bez beda na 3ghz dok je kod ovih najvjerojatnije hynix. Tek od 3200mhz imas samsung b die module od corsaira

 

imam jos samo ove na izbor : AX4U3000W8G16-SRD

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gdje kupujes? uglavnom ta ryzen najbolje kupiti b die memoriju ali i crucial sport je odlicna za male pare a dobro se oc. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izaslo je brdo bios update-a za memoriju u zadnjih 15 dana, tako da ce dosta njih ici na 3ghz sad

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nekako sumnjam da ce odjenom hynix proraditi kako spada na ryzenu, eto jer se tebi sta popravilo sa updatom? 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znacu sutra, cekam vikend da ce poigram malo 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DaShip kaže...
Tonči kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
Pa samo bi trebali isprogramirat da igra gleda jel prava jezgra , ne vjerujen da je to toliki problem?

 Uopće to ne bira igra. Operativni sustav dodjeljuje threadove jezgrama.

 Koliko OS može znati šta je najbolje za takav softver?Da li je to razlog zbog kojeg igre tako dobro rade na konzolama jer programeri određuju šta če se izvršavati na kojem jezgru i kako a ne OS?

 Jedino OS i može znati što je najbolje za što kad imaš konkurentno pokrenute aplikacije. Postoje načini da ručno podesiš afinitet i po jezgri i po tome je li virtualna ili prava i sl., ali na PC-u je situacija malo drugačija, nego na konzoli, nije baš idealno da biraš jezgre.

Nope.
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo mene u Ryzen familiji. (r5 1600)

Promijenio sam cijeli setup

 

CPU, MBO, GPU, RAM, DISK(jos nisam upogonio moram smislit kak prebacit podatke i koje s ukupno 3tb diskovlja), PSU sam nedavno mijenjao, SSD i Kuciste sam ostavio.

Mislim da ce cpu biti super s gtx 1080 jer se igram na 4k rezi pa bn-a nebi trebalo biti apsolutno nikakvog.

Ram mi kuca na 2666mhz od mogucih 3000mhz.

Cpu takt trenutno nisam dirao.

 

Evo slike u fazi radova :)

Moj PC  
19 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Taj cooler koji dođe sa ryzenom nije lagan....mali ali dinamitan.

 

Imam neka pitanja,možda pogrešno sagledavam stvari,nebih znao.....Prešao sam na r7 1700 na nagovor a i planiram još jednu mašinu sa ovim 1600x,jučer sam postavio proc,nije da sam bio presretan sa manjim radnim taktom,ponajviše zbog monitora.Sa 1600x sve je išlo bez problema,uvijek je stajao na 3.7ghz,istina,sa memorijom se moralo na "drugačiji način" - sve latencije ručno unijeti i dodatno DDRVPP postaviti na 0.608 i onda nije bilo problema;default auto settings nije radio dobro.Takođe imam Hynix proizvođača memorije,potrebno je postaviti DDRAM napon na 1.380v.

 

Međutim,jučer kada sam stavio 1700 i birao Profile 1,cijeli setting memorije je na Auto,memorija radi na 3200mhz,nema crashanja niti resetiranja.Morao sam zavoliti ovu ploču jer nakon 3 pokušaja ako nešto nije uredu onda samo defaultno vrati postavke dijela koji ne radi dobro,ne resetira cijeli BIOS.

Uglavnom,ostavio sam brzinu procesora na 3.7ghz,i nemogu razumjeti zašto je u svim testovima brži od 1600x na istom taktu,fps u igrama takođe u prosjeku 5-15fps-a više.Takođe nema potrebe za offsetom temperature,bios i software (Argus) ispravno registriraju temperature.Ali kada sam tek bootao windowse,sa tim offsetom,temp. od -9c bila mi je prihvatljiva.

Trenutno radi na 38.50ghz na 1.2750v,stabilno,nije onaj tip oc-a kada radi na više ghz a performanse manje nego na stock.

U čemu je razlika da dva procesora na istom taktu imaju različite rezultate na istim benchmark programima?Slike u prilogu.

 

 

 

 

 

1600x@3.7ghz 1600x@3.7ghz
1700@3.7ghz 1700@3.7ghz
1600x@3.7ghz 1600x@3.7ghz
1700@3.7ghz 1700@3.7ghz
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 22:08 (Viator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

https://www.3dmark.com/search#/?mode=advanced&url=/proxycon/ajax/search/cpugpu/spy/P/2227/1127/500000?minScore=0&cpuName=AMD Ryzen 5 1600X&gpuName=NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti

 

https://www.3dmark.com/search#/?mode=advanced&url=/proxycon/ajax/search/cpugpu/spy/P/2220/1127/500000?minScore=0&cpuName=AMD Ryzen 7 1700&gpuName=NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti

 

koliko vidim, kod svih su nesto zesci rezultati sa 1700, nego sa 1600x...ovaj 1600x vjerojatno ima neku specijalnu mogucnost, inace ne vjerujem da bi ovako slicne snage procesore izbacili...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 22:29 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Viator kaže...

Taj cooler koji dođe sa ryzenom nije lagan....mali ali dinamitan.

 

Imam neka pitanja,možda pogrešno sagledavam stvari,nebih znao.....Prešao sam na r7 1700 na nagovor a i planiram još jednu mašinu sa ovim 1600x,jučer sam postavio proc,nije da sam bio presretan sa manjim radnim taktom,ponajviše zbog monitora.Sa 1600x sve je išlo bez problema,uvijek je stajao na 3.7ghz,istina,sa memorijom se moralo na "drugačiji način" - sve latencije ručno unijeti i dodatno DDRVPP postaviti na 0.608 i onda nije bilo problema;default auto settings nije radio dobro.Takođe imam Hynix proizvođača memorije,potrebno je postaviti DDRAM napon na 1.380v.

 

Međutim,jučer kada sam stavio 1700 i birao Profile 1,cijeli setting memorije je na Auto,memorija radi na 3200mhz,nema crashanja niti resetiranja.Morao sam zavoliti ovu ploču jer nakon 3 pokušaja ako nešto nije uredu onda samo defaultno vrati postavke dijela koji ne radi dobro,ne resetira cijeli BIOS.

Uglavnom,ostavio sam brzinu procesora na 3.7ghz,i nemogu razumjeti zašto je u svim testovima brži od 1600x na istom taktu,fps u igrama takođe u prosjeku 5-15fps-a više.Takođe nema potrebe za offsetom temperature,bios i software (Argus) ispravno registriraju temperature.Ali kada sam tek bootao windowse,sa tim offsetom,temp. od -9c bila mi je prihvatljiva.

Trenutno radi na 38.50ghz na 1.2750v,stabilno,nije onaj tip oc-a kada radi na više ghz a performanse manje nego na stock.

U čemu je razlika da dva procesora na istom taktu imaju različite rezultate na istim benchmark programima?Slike u prilogu.

 

 

 

 

 

 Kod firestrike-a fizici igraju uloge i broj jezgri a imaš malo i veći score na grafici i sve to daje ukupni score veći. U time spy ista stvar broj jezgri odnio prevagu. De odradi benčmarke sa 1700 sa brojem jezgri i tridova koje ima 1600X 6/12 pa vidi dal je do toga.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa koliko vidim, grafički rezultati su ti gotovo jednaki, unutar normalnih varijacija fire strika. Ne možeš gledati ukupni score jer 8c će imati bolji cpu rezultat pa zbog toga i veći ukupni rezultat. Ako zanemarimo broj jezgri, razlika u fps-u može biti ako si koristio različite taktove/latencije rama.

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zaboravio sam napomenuti da su rezultati na slikama gore napravljeni bez G-Sync-a jer program upozorava prije testa da se isključi G-Sync i rezultat nije valid.

@Mirzet...ne vidim tu opciju te neznam kako smanjiti broj jezgri prilikom testa.

 

@marko - latencije RAM-a su jednake u oba slučaja,osim što kod 1700  nisam imao potrebu ručno ih unositi,pravilno su prepoznate (16-18-18-18-36).Konfiguracija je ista,samo proc je novi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.9.2017 22:43 (Viator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...

Evo mene u Ryzen familiji. (r5 1600)

Promijenio sam cijeli setup

 

CPU, MBO, GPU, RAM, DISK(jos nisam upogonio moram smislit kak prebacit podatke i koje s ukupno 3tb diskovlja), PSU sam nedavno mijenjao, SSD i Kuciste sam ostavio.

Mislim da ce cpu biti super s gtx 1080 jer se igram na 4k rezi pa bn-a nebi trebalo biti apsolutno nikakvog.

Ram mi kuca na 2666mhz od mogucih 3000mhz.

Cpu takt trenutno nisam dirao.

 

Evo slike u fazi radova :)

Nakon update biosa probaj ukucati tajminge sa plocice i stavi veci napon, da u startu eliminises jel do toga u tvom slucaju.
Znaci 1.5V je safe najvise iznad nemoj ici.

 

Vise info ovdje

 

da ti detaljno objasni sta i kako

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stavio sam bio tajmnizi u redu nije htio bootat prvi puta i vise mi se neda zezat..

kada sluzbeno vele da svaka memorija moze na 3000mhz onda cu se igrati..

 

Ovo mi je super stabilno, sistem cijeli radi i vise nego dobro..

Ovaj Wraith cooler ne mislim mijenjati cak mislim da necu niti probati ocati proc..

na 4k ne vidim nekog pretjeranog smisla a gtx 1080 obavlja svoj posao mi dosta bolje nego gtx 1070 ili fury x na 4k...

 

Ak nista drugo maknuo sam se od vode i sve zivo mi je novo pod garancijom iducih 3 godine osim HDD-a koji ima 2 godine jamstvo i memorije koja ima lifetime.

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel neko igra PUBG na ryzenu i radi mu cudno? mislim curi dosta fps zna dropati sa ryzen 1700 i gtx 1080 na 1080p kak je to moguce dok se meni na starom i7 4770k koji nije ni OC ne dešava?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam kod mene radi savršeno.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...

Jel neko igra PUBG na ryzenu i radi mu cudno? mislim curi dosta fps zna dropati sa ryzen 1700 i gtx 1080 na 1080p kak je to moguce dok se meni na starom i7 4770k koji nije ni OC ne dešava?

 takt buraz takt.

Ryzen na 1080p zbog nizeg takta ne moze parirati niti starijim intelima kao sto je tvoj bivsie i7 4770k

 

Koja ti je razlika u taktu izmedu ta dva procesora? A ako bas nije neka onda je razlog drugdje.

pls updajtaj si svoj pc.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 7:55 (toxic).
8 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
toxic kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Jel neko igra PUBG na ryzenu i radi mu cudno? mislim curi dosta fps zna dropati sa ryzen 1700 i gtx 1080 na 1080p kak je to moguce dok se meni na starom i7 4770k koji nije ni OC ne dešava?

 takt buraz takt.

Ryzen na 1080p zbog nizeg takta ne moze parirati niti starijim intelima kao sto je tvoj bivsie i7 4770k

 

Koja ti je razlika u taktu izmedu ta dva procesora? A ako bas nije neka onda je razlog drugdje.

pls updajtaj si svoj pc.

 Jel možeš zamjetit razliku između bivšeg i7 3770k i ovog što sad imaš ?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Glavas_ZG kaže...
toxic kaže...
Nvidia GTX 680 kaže...

Jel neko igra PUBG na ryzenu i radi mu cudno? mislim curi dosta fps zna dropati sa ryzen 1700 i gtx 1080 na 1080p kak je to moguce dok se meni na starom i7 4770k koji nije ni OC ne dešava?

 takt buraz takt.

Ryzen na 1080p zbog nizeg takta ne moze parirati niti starijim intelima kao sto je tvoj bivsie i7 4770k

 

Koja ti je razlika u taktu izmedu ta dva procesora? A ako bas nije neka onda je razlog drugdje.

pls updajtaj si svoj pc.

 Jel možeš zamjetit razliku između bivšeg i7 3770k i ovog što sad imaš ?

 ne, al nemam niti istu grafu nist nemam isto..

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 8:14 (toxic).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...

Jel neko igra PUBG na ryzenu i radi mu cudno? mislim curi dosta fps zna dropati sa ryzen 1700 i gtx 1080 na 1080p kak je to moguce dok se meni na starom i7 4770k koji nije ni OC ne dešava?

Digni ryzen bar na 3.7ghz, ram na kojoj ti brzini radi je isto bitan pogotovo za 8core + tako jaku grafiku 

 

btw zadnji patch od prije par dana je dobro sjebao FPS svima, imas tonu kuknjave na forumima o tome 

Super igra, ali sta rade od optimizacije je sprdnja 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.9.2017 9:43 (chaselol).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nvidia GTX 680 kaže...

Jel neko igra PUBG na ryzenu i radi mu cudno? mislim curi dosta fps zna dropati sa ryzen 1700 i gtx 1080 na 1080p kak je to moguce dok se meni na starom i7 4770k koji nije ni OC ne dešava?

 Ja sa svojom kompom pod moj pc tjeram pubg na 100 fps high postavke tu i tamo zna dropat na 70fps ili recimo kada skacem iz aviona na 40 ali jednom kada sletim ne pada ispod 70fps.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice