AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.947
|
čitano: 5.090.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Meni nece gskill trident z prekob2800 na xmp..3200su

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mozda jer si OC-ao CPU?
Probaj stavit CPU na defaultne postavke pa vidi ako ce ti onda RAM preko XMP profila doci na 3200MHz.

Ako ne uspijes onda manualno upisi timings od RAM-a u BIOS, trebali bi ti pisati na samim RAM-ima (nesto kao 16-18-18-38).

 

UPDATE:

Jel to ovaj RAM: F4-3200C16Q-32GTZR

 

BTW: jesi updejtao BIOS?

 

Evo jedan video za tvoju MBO:

 

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 23:13 (djigibao).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

S obzirom na najave o izlasku Ryzen+ procesora da li je pametno sada kupovati trenutne Ryzen procesore.

U fazi sam prikupljanja para za kupnju ali sad nisam siguran da li kupiti ili pričekati.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrgud1 kaže...

 

U fazi sam prikupljanja para za kupnju 

 

Onda svakako moras pricekati do iduce faze 

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrgud1 kaže...

S obzirom na najave o izlasku Ryzen+ procesora da li je pametno sada kupovati trenutne Ryzen procesore.

U fazi sam prikupljanja para za kupnju ali sad nisam siguran da li kupiti ili pričekati.

 

jedan je prova pa se usra!

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mrgud1 kaže...

S obzirom na najave o izlasku Ryzen+ procesora da li je pametno sada kupovati trenutne Ryzen procesore.

U fazi sam prikupljanja para za kupnju ali sad nisam siguran da li kupiti ili pričekati.

 Ako ćemo malo bolje sagledati situaciju, uvijek postoje najave za sljedeći model proizvoda. Dok je na policama jedan model tek izašao, drugi je na proizvodnoj liniji već. Teško da možeš s tim držat korak, al čim si kupio već si zastario. Pomiri se s tim. 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hrvooje kaže...
mrgud1 kaže...

S obzirom na najave o izlasku Ryzen+ procesora da li je pametno sada kupovati trenutne Ryzen procesore.

U fazi sam prikupljanja para za kupnju ali sad nisam siguran da li kupiti ili pričekati.

 Ako ćemo malo bolje sagledati situaciju, uvijek postoje najave za sljedeći model proizvoda. Dok je na policama jedan model tek izašao, drugi je na proizvodnoj liniji već. Teško da možeš s tim držat korak, al čim si kupio već si zastario. Pomiri se s tim. 

 

 To mi je jasno. Nije da moram sutra kupiti. Imam komp koji kolko tolko služi svrsi te ako bi Zen+ donio puno više za približno istu lovu rađe bi pričekao par mjeseci.

7 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hm, ovako nešto: :D

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 15:55 (3zero3).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Stavio sam na ryzena 1200 Rgb spire od 1700 koji mi je kolega Viator velikodušno poklonio, hvala još jednom, temperature su  5 stupnjeva niže

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj cb test izgleda fake, da ispadne tako onda bi potopili intela samo tako jer tako jer 8700k na 4.7ghz ima nekih 206cb. Bilo bi super da nas tako iznenade 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
klapna kaže...

 

Neće ti taj pci-e 4.0 dugo doći, barem mainstream. Iz AMD-a su rekli da mjenjaoju socket za ddr5, odnosno najranije 2020 i poslije zena 3

 a jbga, koliko sam čitao neke su najave ddr5 za sljedeću godinu, druge pak za 2019., pa ćemo vidjeti kako će to ispasti

ono što mislim da možemo očekivati od amd-a je da će im novi procesori biti kompatibilni sa starijim matičnim pločama dok god to bude moguće tehnički izvesti i da im drastično ne poskupljuje proizvodnju

 

za razliku od intela, koji umjetno blokira kompatibilnost prema starijim pločama kako bi izmuzao što više love - pretpostavljam da proizvođači matičnih ploča plaćaju hebački harač i da zato intel toliko insistira na mijenjanju ploča, ne samo harač na socket, nego i na intelove tehnologije unutar svake ploče, poput primjerice intel lana i slično

 Vijesti su govorile da će nagodinu biti određen JEDEC standard, a ne da će biti samih ddr5 rama za kupovinu, odnosno da će postojati platforme za ddr5 standard za desktop pc

 

Što se tiče ovog cinebech videa to je teški fake, nemojte se zamarati sa time

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2017 12:50 (klapna).
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pošto nije žurba, sačekaš kraj siječnja (?) pa ako zen+ razočara, uzmeš tad (predpostavljam) već jeftiniji "stari" ryzen.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma vraga će to biti u siječnju, vjerojatno ožujak, pa opet možda budu samo 8c16t pa se odulji još više za maistream modele itd. Tako bi se moglo stalno nešto čekati, ajd tko je čekao dolazak ryzena jer je fakat poremetio tržište na bolje, ali sad tu pola godine čekati radi nekog refresha ne znam baš...

 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

MS-ov zadnji update je donio neku optimizaciju. Mnogi su prenijeli vijest o 20% boosta u GTA5

http://digiworthy.com/2017/10/19/amd-ryzen-fall-creators-update/

 

...ali GN kaže da nema veze s Ryzenom, vjerovatno je do optimizacije Vege

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Mislim da sam jedan od sretnika, malo sam googlao i vidio da dosta ljudi su kupili ryzen 5 1600 sa 2 dodatne jezgre i 4 dodatna threada. Bome sam i ja taj sretnik :D

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 18:32 (Tommy_123).
Moj PC  
21 0 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Tommy_123 kaže...

Mislim da sam jedan od sretnika, malo sam googlao i vidio da dosta ljudi su kupili ryzen 5 1600 sa 2 dodatne jezgre i 4 dodatna threada. Bome sam i ja taj sretnik :D

 Čestitam!

 

Gdje si kupio cpu i koji je batch (piše na procesoru)?

11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad upalis i upogonis ryzen stavis slikicu da ti svi cestitamo...cpu z or it dident happen lol...😉

razorblade
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Kad upalis i upogonis ryzen stavis slikicu da ti svi cestitamo...cpu z or it dident happen lol...😉

 

 

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD napada laptope s Raven Ridge APU-ima R7 2700u, R5 2500u. GPU performanse i mal tdp obećava. FreeSync na laptopu?

 

Skoro duple grafičke performanse od igpu 620 Skoro duple grafičke performanse od igpu 620
 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.10.2017 13:59 (hrvooje).
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

koji se proc vise isplati uzeti r5 1600 ili i3-8100 za gaming?? i upariti ga s gtx 1060  ili rx580??

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

r5 1600

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Za te kartice ti je dovoljan i r3 1200, uzmi malo brzi ram (dobro se raspitaj koji) i neku solidnu b350 maticnu pa danas sutra kad ces stavljat jacu karticu po potrebi stavis i neki jaci cpu gore.

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

r5 1600

 a koja grafa bi mu bolje legla? 1060 g1 gaming 6gb ili xfx rx580 8gb? i koja maticna B serije?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sve ti ovisi koje ces naslove igrati a opet i cijena mada je rx 580 za nijansu bolja od gtx 1060 sto se tice dx12 naslova

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

SP vecinu, treba nadoknadit vecinu propustenoga, bf1 MP i planiram uzet cod ww2 za sad

 

12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

U novoj nagradnoj igri "Preko vode do slobode",poklanjam prvom brzoprstom forumašu AM4 retention kit za Arctic Liquid Freezer 240,kopiju računa kupnje hladnjaka molim na mail.

Hlađenje sam uzeo prije skoro dva tjedna,poslao na support .pdf računa te sam dobio poruku da je kit poslan.Ali avaj,precizni Deutsche Post poslaše kit u Portugal,greška poradi sličnih imena ovih dvaju država...

I tako sam opet kontaktirao support pa su poslali express poštom drugi kit;na kraju je stigao i ovaj iz Portugala.

 

I kao što je Vakula negdje 2011-2012 u sedmom mjesecu rekao da bura grije more,tako i Arctic Liquid Freezer 240 savija logike čelik pa ponovo vari, temperaturama manjim od sobne 

 

 

 

P.S.

Isprike svima kojima kasnim sa odgovorima u vezi prodaje 2500k - posao neće se obaviti sam a ja većinom ganjam pokemone po firmi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 16:24 (Viator).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
draš1 kaže...

SP vecinu, treba nadoknadit vecinu propustenoga, bf1 MP i planiram uzet cod ww2 za sad

 

 U tom slučaju RX580 je bolja opcija.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ovako

igram se sad malo sa voltažom i clockovima, i primjetio sam dvije stvari

 

1. naime, dok imam složen clock na 3.825ghz, dakle završava na kvartalnom 1/4 broju, frekvencija mi mi se skalira sve do 1.5 ghz dok je procesor u slabom loadu, voltaža isto tako, pada do 0.5v dok procesor radi malo, vidljivo u bilo kojem programu za monitoring (hw monitor, sysinfo, task manager)

a dok stavim clock na 3.8 ghz, dakle okrugli broj, u hw monitoru i sysinfo mi pokazuje samo promjenu voltaže (pada do 0.5v), dok frekvencija ostaje ista, možda 1ghz manje od zadane

ali zanimljivo mi je to da task manager pokazuje smanjivanje frekvencije, odnosno njeno skaliranje, vidljivo sa slike, iako doduše ne ide ispod 3.4ghz

volio bi se radije držati 3.8ghz, jer mi treba manje voltaže za to, ovaj korak od 0.25mhz mi traži dodatno dizanje voltaže, za 2-3 koraka, i tu onda već lagano ulazim u 1.38v vcore regiju....

čemu da tu onda vjerujem točno, tak manageru ili hw monitoru ??

vjerujem da prije task manageru, ali nisam ni sam pametan

dali mi može netko tko ima clock procesora na okrugli broj, reći dal imaju isto tako situaciju / bug ili što već, ili im hw monitor normalno prikazuje skaliranje frekvencije ??

u obje situacije je upaljen c'n'q i global c-state control, jedino što je isključeno je core performance boost i svm

 

2. zašto mi se clock diže iznad onog koji sam mu zadao stalno ??

znam da ryzen ako ima dovoljno hladan proc i dovoljno voltaže na raspolaganju, diže takt

to mi se događa od kad sam ga kupio, a nigdje nisam našao neku informaciju o tome zašto se to događa i zbog čega, i zbog toga jer mi se frekvencija diže, diže se i voltaža, najviše što sam vidio je bilo 1.42v, a imam zadano da bude na 1.35v...

sumnjam da je do core performance boost opcije, koju u biosima imam ugašenu da mi se ne radi boost na već clockani procesor, ali koliko vidim, to mi se opet kako god radi

napominjem da mi se to dešava obično dok je procesor i idle i dok mu padne temperatura, očekivao bi to za stock postavke, ali ne razumijem zašto se to dešava ako mu ja zadam do kojeg clocka da ide

jedino da probam upalit taj core perforamnce boost pa da vidim kako će se sa tim ponašati...

 

ima tko kakvu informaciju ??

link za veću sliku - https://imgur.com/a/nACt4

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 17:10 (matija656).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
meni je radilo probleme na 4.0 pa sam boota na 4025 i vratia na 4.0 sve u redu, bios je teška beta još..
12 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ako ti je LLC na auto podizati ce napon iznad zadanog,ukoliko stavis LLC na High biti ce nesto manji vdroop i opet ce podizati napon iznad zadanog ali ne previse preko,taj dio mozes pogledati pod PC healt u bios-u.

Postavke Turbo ili Extreme ce drzati stalan zadani napon ali i poprilicno dizati napon pa treba paziti da se ne premasi sigurnosni limit napona.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice