Intel i5 Club zaključana tema

poruka: 3.606
|
čitano: 543.437
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Jonja kaže...

 Jesi mu mogao linkat nesto manje isplativo?

Kupi nesto u rangu Scythe Mugena, duplo jeftinije of noctue, a hladi i vise nego dovoljno dobro za tvoje potrebe prvog overclockanja. Mozes ici i jos jeftinije...

 Misliš ovako nešto KILK. Ovo mi je već bolje :) Htio bih samo malo probati OC da vidim ima li toliko razlike u u igrama nakon OC-a te hoće li se bolje ponašati ova nova grafička :)

Frka85
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club

Tocno tako, jer Noctua NH D14 koja je duplo skuplja nece hladit duplo bolje, zapravo nece hladit ni 25% bolje, a tebi je ovo jos k tome i prvo OC iskustvo. Vodena hladjenja su pogotovo kriminalna po isplativosti, a da ne govorim da zracno traje sve dok se ne mijenjaju rupe na maticnoj (citaj vjecno), dok vodeno ima i pumpu koja moze crknit. Za kraj, mislim da ti Mugen 4 bolje hladi od Mugen maxa pa pogledaj malo benchmarke po internetu. Mozda cak i nadjes neki koji je bolji od mugena u cjenovnom rangu. Trebas pazit na dimenzije jer su ovi hladnjaci jebeno veliki.

LoL acc THCJoshi
16 godina
offline
Intel i5 Club

___________

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 12:22 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club

Nije se pokazao kao dovoljno dobar hladnjak da bi ga se preporučilo, a i za te novce možeš uzeti scythe fumu/ninju/mugena u trgovini.

7 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

da se pridružim klubu, imam i5 3570 i i5 4460, mislio sam prelaziti na kaby lake, no kako iskoristio puni potencijal ovih to će još malo pričekati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Icemansb kaže...

da se pridružim klubu, imam i5 3570 i i5 4460, mislio sam prelaziti na kaby lake, no kako iskoristio puni potencijal ovih to će još malo pričekati.

Nemaš potrebe za jači procesor ako ti je najzahtjevnija namjena gaming, bolje nadogradi GPU na neki jači model.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Pozdrav,

Znaci imam i3 3220 i msi gtx 1050ti (nadogradjeno sa gtx 650) i u igrama je vidljiv bottlenck (bf1 uglavnom igram) i sad me zanima koji procesor kupiti a da ne mijenjam maticnu jer nemam bas novaca na bacanje.

Znaci maticna mi podrzava 2 i 3 gen intelovih procesora

Mislio sam i5 3gen neki sto se namece kao logican izbor ali nigdje u hrv nemogu naci novi jer su stari, a vani su dosta skupi.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2017 20:40 (Valentin17).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Ovaj i5 3470 bili bneckao gt 1050ti
I kako mogu provjeriti jeli sve ok sa procesorom prije narudzbe?
Hvala
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel i5 Club

 Stari moj, koje su to sve debelo napuhane cijene, k modeli max po meni 100 eura, mozda 800 kn, ovo drugo max 600 kn, prije tjedan dana prodao i5 2320 za 570 kn skoro nekoristen

7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Znam ali opet nigdje ih drugo nemogu naci
I isplati li mi se uopce taj upgrade tj hoce li se vidjeti dosta veliko unaprjedjenje
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Mislim posto je to star procesor vjv 3+ godine
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
xXZoMbIeHaCkErXx kaže...
Znam ali opet nigdje ih drugo nemogu naci
I isplati li mi se uopce taj upgrade tj hoce li se vidjeti dosta veliko unaprjedjenje

 u bf1 ces imati ogroman skok u perfomansama, no nisi rekao koju plocu imas, ako je neki low end onda maximalno i7 2600/3770

ako pak imas plocu s boljim cipsetom onda razmisli o i5 i i7 K modelima...ostalo ti se nista ne isplati, eventualno neki ultra jeftin i5 2500/3570!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Intel i5 Club
hrčak kaže...

 Stari moj, koje su to sve debelo napuhane cijene

Tome služi pregovaranje.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Kompjuter sam uzea prije 2.5 god slozeni vec i ima PB75M LX PLUS Asrock
Ne podrzava OC-anje
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Ispravak
P8B75M LX plus
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Ima ikoga:)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

meni pronalazi samo asus plocu  ak ti neznas koju plocu imas kako cemo mi...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2017 19:39 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Daaaaaa Asus isprike:)

Bitno je da podrzava 3 gen intelovih cpu-a

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Intel i5 Club

Sad mi je veci problem sto nemogu znati kad kupujem preko njuskala jeli proizvod ispravan.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i5 Club
xXZoMbIeHaCkErXx kaže...

Sad mi je veci problem sto nemogu znati kad kupujem preko njuskala jeli proizvod ispravan.

 Kupovanje preko Njuškala ako nije moguća proba je opčenito gledano rizik oliti kupovanje mačka u vreći.

neda mi se
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i5 Club
Jeli iko kupovao od ovoga DinoBill mozda?
Vidim lik ima dosta oglasa i cini mi se onak okej.
Hvala
 
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

da se pridruzim i5 klubu :)

 

prodao fx-a 8350 i sabericu te jos neke nepotrebne sitnice te imao taman za i5 6600k i asus z170-a novo zapakirano sa 3god gare jedino sto sam ulozio je ram g.skill ripjaws V 8gb 3000mhz

 

nije mi se dalo cekat ryzen, doci ce vrijeme i za njega ali ne jos, sad je vrijeme da se proba intel

 

sad mi ostalo proucit bios buduci da isto ima brdo opcija, pa da ga malo kloknem

 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Po meni pun promasaj, pogotovo sada kad je jako blizu izlaska r3 i r5 procesora, ali ako imas viska love i volis cesto mijenjati super, za ostale preporuka ako se ne moze cekati h110+ g4560 i i onda u 5mj vidjeti razvoj situacije.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
7 godina
odjavljen
offline
Intel i5 Club

promasaj? tebi mozda je no za mene je pun pogodak

 

za moje potrebe je ovaj proc odlican i ne treba mi nikakav ryzen te nisam u onom "hype train" pa da moram imati najnovije

Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i5 Club
Patrick_cro kaže...
Po meni pun promasaj, pogotovo sada kad je jako blizu izlaska r3 i r5 procesora, ali ako imas viska love i volis cesto mijenjati super, za ostale preporuka ako se ne moze cekati h110+ g4560 i i onda u 5mj vidjeti razvoj situacije.

 Pa bas tim odabirom sto mu ti preporucujes bi bacio lovu, placao 2x, to sto je uzeo ce da mu melje igre sljedecih 3g...do tada taj r3 i r5 nece vrijediti 100$ kao ni taj i5!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
offline
Re: Intel i5 Club
phanteks kaže...

da se pridruzim i5 klubu :)

 

prodao fx-a 8350 i sabericu te jos neke nepotrebne sitnice te imao taman za i5 6600k i asus z170-a novo zapakirano sa 3god gare jedino sto sam ulozio je ram g.skill ripjaws V 8gb 3000mhz

 

nije mi se dalo cekat ryzen, doci ce vrijeme i za njega ali ne jos, sad je vrijeme da se proba intel

 

sad mi ostalo proucit bios buduci da isto ima brdo opcija, pa da ga malo kloknem

 

 

 Jako slicno kao i kod mene , sve nam je isto osim memorije :)

ma jasta nego kloknit hehe  . Kad sam tek kupio , konto sam nekad kasnije , ali evo vidis nisam dugo izdrzao :D .

Svaki je slucaj za sebe , neki traze vise , neki manje napona , ali manje vise  vise svi idu na 4.4 -  4.5  .  Ja sam krenuo po  ovom videu 

  , postavio , testirao dalje   i trazio sweetspot  brzine , temp i voltaza .

Nakon testiranja i testiranja dobio ga na  : 4.5 GHz , 1.275 V  (adaptive , offset + , Auto ) , LLC 4 . Temp pod opterecenjem ne racunajuci stress testove ugl  ne prelaze  60C .  meni dosta , zadovoljan  :) 

 

EDIT : Pade mi na pamet jos nesto vazno .  fabricki BIOS  na mojoj ploci  je bio dosta  nestabilan i bugovit . Sa stranice skinuo najnoviji 3007 , preko Ai Suite ga fleshao i  dobio dosta bolje rezultate i vecu stabilnost prilikom OC-a . sretno 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 4:22 (error_666).
16 godina
offline
Re: Intel i5 Club
Stjepanj kaže...
Patrick_cro kaže...
Po meni pun promasaj, pogotovo sada kad je jako blizu izlaska r3 i r5 procesora, ali ako imas viska love i volis cesto mijenjati super, za ostale preporuka ako se ne moze cekati h110+ g4560 i i onda u 5mj vidjeti razvoj situacije.

 Pa bas tim odabirom sto mu ti preporucujes bi bacio lovu, placao 2x, to sto je uzeo ce da mu melje igre sljedecih 3g...do tada taj r3 i r5 nece vrijediti 100$ kao ni taj i5!lp

 Nebi bacao nikakvu lovu,izgubio bi minimalno jer te dvije komponente su cca 900kn, a 5 mj je blizu i r3 bi mogao imati jako dobru cijenu cca 1k kn za razliku od i5 k modela

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Intel i5 Club

i sta ce onda kupovati i5 koji se nemre klokati, razlika u perfomansama zanemariva, tko zna sta ce intel do dada ponuditi, bacen novac i nista vise! zamisli odjednom ce pogrijesiti ak uzme intela za igre vidim na balkanskim forumima svi odjednom rendering masteri nakon 10g partijanja po lolu i wowu s dualcimalp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
6 0 hvala 2
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel Club (opća tema o procesorima)
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice