Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.118.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
7 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Onda mu je bolje za armu i3 7350
11 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Zna li se hoće li intel na coffeelejku koristit stari ili novi "raspored" cachea?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Ma naravno, 8 jezgri je ipak 8, 6 je manje. Stvarno mi za posao ne treba 8, barem za sada..čisto sumnjam da je i za igre više od 4 trenutno korisno. Ryzen je svakako pogodniji kad je u pitanju novac, onda je logičnije uzeti 8 jezgri umjesto 6 za iste novce. Samo želim reći da coffee lake ne mora ispasti neisplativ i beskorisan. Ovisi naravno i o cijenama, no sad će se dosta toga iznivelirati po pitanju performansi između najboljih uzdanica obje tvrtke kad je u pitanju mainstream.
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_mark0_69 kaže...

Zna li se hoće li intel na coffeelejku koristit stari ili novi "raspored" cachea?

 Navodno da ce biti stari raspored

 koji jekoliko sam ja shvatio pogodniji za gaming.

15 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Jel' itko objavio delid alat za novu seriju? 

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Mozda ce ubrzo kod ovoga biti ako vec nije u proizvodnji link, treba vidjeti i kod derauera u casekingu link 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Patrick_cro kaže...

Mozda ce ubrzo kod ovoga biti ako vec nije u proizvodnji link, treba vidjeti i kod derauera u casekingu link 

 Od 30.8. ali caseking ne dostavlja u HR... https://www.caseking.de/der8auer-delid-die-mate-x-fsd8-020.html

Nope.
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo bas sad gledam zadnje te postove oko paste i nacina razmazivanja po procesoru kako je dobro kako lose itd.Sad me zanima ja sam pastu stavio kao zrno rize i namontirao hladnjak a imam ove temperature u full loadu mislim stim da su ventilatori na nekih 50-60% brzine jel ovo za ocekivati ili to moze nize drugim nacinom razmazivanja a pasta je noctua koja dodje uz nh-d14.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Pa ventovi ti ne prelaze 800RPM, imaš visok napon i takt, a što bi ti? To je još super zapravo.

 

Nope.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Kako ne dostavlja, vec mi dva paketa dosla u zadnje vrijeme, uvijek daju neke bomboncice u paketu.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...
Patrick_cro kaže...

Mozda ce ubrzo kod ovoga biti ako vec nije u proizvodnji link, treba vidjeti i kod derauera u casekingu link 

 Od 30.8. ali caseking ne dostavlja u HR..https://www.caseking.de/der8auer-delid-die-mate-x-fsd8-020.html

 

Jakovp kaže...
Kako ne dostavlja, vec mi dva paketa dosla u zadnje vrijeme, uvijek daju neke bomboncice u paketu.

 Pa nije jos 30.8 ;)

15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
Kako ne dostavlja, vec mi dva paketa dosla u zadnje vrijeme, uvijek daju neke bomboncice u paketu.

 Stvarno? Fora! 

Nope.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Da, pol ovog kompa sam uzeo od tamo 😀
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

 A koliko je dostava ??

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
itomic009 kaže...

 A koliko je dostava ??

Mislim da ispod 20 eura nije, samo više.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Od nedavno nude i treću opciju slanja koja je ~95kn. DHL international ako se ne varam.

11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Valentin17 kaže...
itomic009 kaže...

 A koliko je dostava ??

Mislim da ispod 20 eura nije, samo više.

 

AMD Ryzen 7 1700 3,0 GHz (Summit Ridge) Socket AM4 - boxed

 

 

Shipping costs (DHL)

12.50€*

 

20 i vise eura je za GLS i UPS 

 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
_mark0_69 kaže...

Od nedavno nude i treću opciju slanja koja je ~95kn. DHL international ako se ne varam.

Istina, baš sam sada išao gledati. 

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Jakovp kaže...
Da, pol ovog kompa sam uzeo od tamo 😀

 Ja nisam, ovaj novi je sve drugi dućani, al' delider moram.

Nope.
7 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

 Ja nisam, ovaj novi je sve drugi dućani, al' delider moram.

preglasni su ti ventovi da bi ga drzao na temperaturama na kojima zelis, pa ces zato delid?

14 godina
odjavljen
offline
Intel i7/i9 Club

Kad sam ja uzimao najjeftinija poštarina je bila oko 22 eura, ali drago mi je da su uveli jeftiniju opciju!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
X3M kaže...
Tonči kaže...

 Ja nisam, ovaj novi je sve drugi dućani, al' delider moram.

preglasni su ti ventovi da bi ga drzao na temperaturama na kojima zelis, pa ces zato delid?

 Na stocku ovaj CPU hvata 90°C pod opterećenjem, a ja živim u uvjetima gdje je ambijentalna 28-35°C. Čak i klimatizirano je na 26-27°C. A planiram overclock. Delid je suvislo rješenje s obzirom na smeće od paste. Ide voda na sve ionako.

Nope.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club

90°C, kažeš? Bome je intel to dosta uprskao.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club

Na kojim latencijama i naponu držiš rame?

7 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Di je sad onaj clanak di neki kloker upitnog poznavanja termodinamike opravdava smecarsku pastu mikro pukotinama na lemu na subzero torturi. Koliko puta sam dobia taj link kad i di god bi govoria protiv paste ispod ihsa lose mi je pocelo bit vec.

Ihs gubi finkciju tj prestaje bit heat spreader kad se pasta nalazi izmedju,znaci sluzi u ovom slucaju samo ko zastita cipa.

@ Barba Tonci bilo bi vam bolje narucit od ekipe sa silicon lottery dot com vec delidan cpu nego riskirat kupit novi izgubit garanciju i mozda slomit cip. doduse neznam jeli imaju u ponudi ove nove.
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

 Na stocku ovaj CPU hvata 90°C pod opterećenjem, a ja živim u uvjetima gdje je ambijentalna 28-35°C. Čak i klimatizirano je na 26-27°C. A planiram overclock. Delid je suvislo rješenje s obzirom na smeće od paste. Ide voda na sve ionako.

 što se zajebavaš s tim, pređi na ryzen 

13 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
picajzla0707 kaže...

 što se zajebavaš s tim, pređi na ryzen 

LOL.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D ps. pomoći ću svakome najbolje što mogu i znam. :D
15 godina
odjavljen
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dabar_solta_V2 kaže...
Di je sad onaj clanak di neki kloker upitnog poznavanja termodinamike opravdava smecarsku pastu mikro pukotinama na lemu na subzero torturi. Koliko puta sam dobia taj link kad i di god bi govoria protiv paste ispod ihsa lose mi je pocelo bit vec.

Ihs gubi finkciju tj prestaje bit heat spreader kad se pasta nalazi izmedju,znaci sluzi u ovom slucaju samo ko zastita cipa.

@ Barba Tonci bilo bi vam bolje narucit od ekipe sa silicon lottery dot com vec delidan cpu nego riskirat kupit novi izgubit garanciju i mozda slomit cip. doduse neznam jeli imaju u ponudi ove nove.

 Već dugo nemaju šjor Dabre, 7900X. :) Inače, da, pametnije je nego kupovina i manualno, ali gdje je zabava u tome?

picajzla0707 kaže...

 što se zajebavaš s tim, pređi na ryzen 

 I mislim, ali zasad sam uzeo ovo, lako to ide dalje kasnije. Čekam jesen za Threadripper.

 

Ovi procesori su zapravo glupost bez delida, katastrofa je.

Nope.
11 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Tonči kaže...

 što se zajebavaš s tim, pređi na ryzen 

 I mislim, ali zasad sam uzeo ovo, lako to ide dalje kasnije. Čekam jesen za Threadripper.

 

Ovi procesori su zapravo glupost bez delida, katastrofa je.

ne moras biti njezan, slobodno reci da su smece :), 

 

ovaj 6950X im je vrh, i dugo nece napraviti tako dobar i zaokruzen proizvod koji manje vise nema nikakvih sranja

kada rjesis rippera obavezno usporedba sa ovim tvojim 6950X, bas me interesira

 

sretno sa delidanjem, mada ti ni to ne bude pomoglo da ga dignes u nebesa, jer su stvarno uzas procevi  

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.7.2017 19:15 (Timo).
11 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Tonči intel fan boy,cek al ozb zakaj si iso na 7900x pored 1800x?

http://steamcommunity.com/id/BluePill/
Moj PC  
0 1 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice