Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 13.727
|
čitano: 2.117.040
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Gledam computeruniverse.de za nove i7, i9, budući je danas release. Epic fail... i7 9700k je naveden sa 600€, i9 9900k je 700€ (doduše cijene za Njem. za RH nešto više radi višeg poreza i shipinga). Nije li i7 9700k trebao bit zamjena za i7 8700k i doć po istoj (sličnoj) cijeni? S time da je i7 8700k cijena napumpana zbog nestašice (480€)? Iste nestačice koju je dolazak nove generacije trebao riješit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Intel i7/i9 Club

Na Alzi je 9700k 566 eura. Očekuje se 12.12.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 9:42 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

Samo mali heads-up - reviewovi su live u 15:00 sati po našem vremenu. 

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Samo mali heads-up - reviewovi su live u 15:00 sati po našem vremenu. 

Ma da, već sam mislio naručiti procesor po 700€, ali budem ipak pričekao 15:00 da budem siguran da je to zaista ono što želim učiniti

 

Mislim 700€ je do nedavno bilo dovoljno za MBO+CPU+RAM+cooler (govorimo o i7 k procu), sad je to i9 (doduše u mojoj glavi oni pišu i9, to je i7... i7 9700k je okrljašteni, nekvalitetni i9)

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Ma da, već sam mislio naručiti procesor po 700€, ali budem ipak pričekao 15:00 da budem siguran da je to zaista ono što želim učiniti

 

Mislim 700€ je do nedavno bilo dovoljno za MBO+CPU+RAM+cooler (govorimo o i7 k procu), sad je to i9 (doduše u mojoj glavi oni pišu i9, to je i7... i7 9700k je okrljašteni, nekvalitetni i9)

 Okrljasten je u smislu sto nema ht, al sto se tice samog cipa i napona koji mu treba ne bi bas bio siguran, recimo 8600k je u prosjeku trebao manje napona za isti clock nego 8700k.

15 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Pa da, makneš jednu od ključnih funkcionalnosti i radi stabilnije na nižem naponu.

Isto što je AMD radio prije koju godinu kad je x4 procesorima zaključao jednu jezgru pa su kao X3 radili stabilno i sa nižim naponima...

 

To su okrljašteni, nekvalitetni chipovi kojima je dio koji je predviđen da radi zaključan, pa onda ono što ostane radi stablilno, pa čak moguće i bolje i lakše se kloka - zaista čudno, budući da efektivno obavlja pola posla u istim uvjetima.

"Samo ht" je efektivno razlika između 8 i 16 logičkih jezgri... ne bi to svatko rekao "samo". Možemo eventualno raspravljat koliko ti zaista trebaju u gamerskom računalu i kako je puno bolje 8c8t od 4c8t (što bi logički gledali kao istu količinu coreova), ali na žalost uspoređujemo 8c8t i 8c16t.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže...

Pa da, makneš jednu od ključnih funkcionalnosti i radi stabilnije na nižem naponu.

Isto što je AMD radio prije koju godinu kad je x4 procesorima zaključao jednu jezgru pa su kao X3 radili stabilno i sa nižim naponima...

 

To su okrljašteni, nekvalitetni chipovi kojima je dio koji je predviđen da radi zaključan, pa onda ono što ostane radi stablilno, pa čak moguće i bolje i lakše se kloka - zaista čudno, budući da efektivno obavlja pola posla u istim uvjetima.

"Samo ht" je efektivno razlika između 8 i 16 logičkih jezgri... ne bi to svatko rekao "samo". Možemo eventualno raspravljat koliko ti zaista trebaju u gamerskom računalu i kako je puno bolje 8c8t od 4c8t (što bi logički gledali kao istu količinu coreova), ali na žalost uspoređujemo 8c8t i 8c16t.

 

Pa efektivno obavlja puno vise nego pola posla, jer Intelova logicka jezgra u idealnim uvjetima daje 30% onoga sto daje fizicka jezgra ak se ne varam.

 

8/8 i 8/16 ti usporedujes, medutim tu se radi o cipovima koji su predvideni za razlicite namjene i potrebe.

 

Ono sto bi se moglo usporedivati je 8700k i 9700k da se vidi kako se u istim scenarijima ponasa 6/12 i 8/8 procesor iste arhitekture.

 

 

15 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
war3_tft kaže...
Rhodin kaže...
...

 

Pa efektivno obavlja puno vise nego pola posla, jer Intelova logicka jezgra u idealnim uvjetima daje 30% onoga sto daje fizicka jezgra ak se ne varam.

 

8/8 i 8/16 ti usporedujes, medutim tu se radi o cipovima koji su predvideni za razlicite namjene i potrebe.

 

Ono sto bi se moglo usporedivati je 8700k i 9700k da se vidi kako se u istim scenarijima ponasa 6/12 i 8/8 procesor iste arhitekture.

 

 

Kako su točno  i7 9700k i i9 9900k predviđeni (dobro da nisi rekao rađeni) za različite potrebe i namjene, kad su to efektivno IDENTIČNI chipovi, kod čega je zbog loše kvalitete, prilikom testiranja ispravnosti chipa, i7 9700k zaključana funkcionalnost ht kako bi chip radio na tim naponima i frekvencijama.

Padate na Intelovu marketinšku foru - radili su 8c 16t chip kao novi flagship i konkurencija AMD-u. Kad su shvatili da su im yieldovi loši i da je kvaliteta takva da na jako malom postotku chipova mogu na 5GHz imat ht uključen sa "pristojnim naponima i temperaturom", oni su rekli "ajmo okrljaštit chip, taj bu i7, a onaj stvarni i7 bumo nazvali i9 i zalijepili premium cijen u na njega".

 

I to jedino tako treba gledat.

 

Zakaj bi uspoređivao i7 8700k i i7 9700k? Intel jest zalijepio takve nazive na njih, ali zbog gore opisanih razloga.

 

S time da možemo diskutirat o kvaliteti novih i7 i i9, moguće da bi svi ti chipovi mogli radit na 4 GHZ i klokat se na 4.6 i da bi gotovi svi radili uredno, samo to nije Intelu bio cilj... cilj je bio 5GHz na "stock" postavkama... i to sada plačamo.

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
Rhodin kaže..

Kako su točno  i7 9700k i i9 9900k predviđeni (dobro da nisi rekao rađeni) za različite potrebe i namjene, kad su to efektivno IDENTIČNI chipovi, kod čega je zbog loše kvalitete, prilikom testiranja ispravnosti chipa, i7 9700k zaključana funkcionalnost ht kako bi chip radio na tim naponima i frekvencijama.

Padate na Intelovu marketinšku foru - radili su 8c 16t chip kao novi flagship i konkurencija AMD-u. Kad su shvatili da su im yieldovi loši i da je kvaliteta takva da na jako malom postotku chipova mogu na 5GHz imat ht uključen sa "pristojnim naponima i temperaturom", oni su rekli "ajmo okrljaštit chip, taj bu i7, a onaj stvarni i7 bumo nazvali i9 i zalijepili premium cijen u na njega".

 

I to jedino tako treba gledat.

 

Zakaj bi uspoređivao i7 8700k i i7 9700k? Intel jest zalijepio takve nazive na njih, ali zbog gore opisanih razloga.

 

S time da možemo diskutirat o kvaliteti novih i7 i i9, moguće da bi svi ti chipovi mogli radit na 4 GHZ i klokat se na 4.6 i da bi gotovi svi radili uredno, samo to nije Intelu bio cilj... cilj je bio 5GHz na "stock" postavkama... i to sada plačamo.

 9700k i 9900k namjenjeni su za one kojima je potrebno manje i onima kojima je potrebno vise threadova, jako jednostavno. 

 

8700k i 9700k bi trebali biti cipovi slicni po snazi, a usporedivali bi ih da se vidi kakve su tocno razlike te da vidimo kojeg je isplativije uzeti, opet jako jednostavno i logicno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 13:11 (war3_tft).
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Nisu 9700K losiji cipovi, skupo i neisplativo bi bilo svaki cip testirat pa odvajat bolje za 9900K. Sve je to isto samo se nekima hardwareski onemoguci HT i drukcije ih se nazove.

 

Da HT ima tolko utjecaja na clock i stabilnost, onda bi se procesori s HT-om znacajno bolje clockali kad im onemogucis HT, sta nije slucaj.

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Jako zanimljiv video 

 

Ukratko temperature na 9th genu su katastrofa, umjesto da lemom poprave stvar oni su ih dodatno pogorsali zato sto su iz nekog razloga podebljali die na cipu, covjek sve lijepo objasnio zasto je to tako. Takoder je isao vidjeti sto se dogodi kad ispolira die na manju debljinu i temp su znatno pale dole. Postavlja se pitanje da li je bilo pametno traziti lem od Intela posto ispada da je majoneza bila bolja. 

 

Radi se o der8aueru koji naravno zgrce novce od deliding kitiva i slicnih stvari, ali sumnjam da bi on tako prljavo igrao i sve skupa izmislio. Na kraju krajeva uskoro cemo vidjeti na kakvim temp se vrte cipovi kod drugih recenzenata.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 14:57 (war3_tft).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Opet fail znaci iz generacije u generaciju fail za failom lemljeni procesor moras delidati skinuti lem turpijat ga 2h uz to sve moliti boga da nisi nesto sjebao poslje toga opet majnozu naljepis i imas 10°C nize temperature i to sve dobijes za 500$  how yes no.

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel i7/i9 Club

KAD GA MLATNEŠ NA 5.5 ghz

 

Overclocking these 8-core parts to 5.1 GHz wasn’t easy, it required 1.375v and a massive liquid cooler, you aren’t hitting this frequency with a 240mm closed loop cooler, 5 GHz is probably off the table as well, but we will talk about thermal performance soon.

 

Looking at the multi-threaded results the 9900K saw an 8% performance boost while the 9700K saw a 7% boost. I should also note that I have two 9900K samples and both struggled with the 5.1 GHz overclock. They could boot into Windows at 5.2 GHz and run a few basic tests but anything more would result in the blue screen of death, even at 1.45v.

 

 

 

When it comes to operating temperatures I have nothing but bad news. these 8-core CPUs might have a STIM pack, I mean soldered thermal interface, but you wouldn’t necessarily know it. Stock out of the box with either a premium air-cooler or a recent closed-loop liquid cooler you’re look at load temps well into the 80’s and overclocking is basically out of the question. Sure 5 GHz might be okay for games but if you’re placing all 8-cores under prolonged stress temperatures will hit 100c, and I was testing in a relatively cool room inside a well ventilated case.

 

#YOLO
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 15:35 (AdR03).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Anandtech-ov primjerak 9700K ide na 5.3ghz sa 1.325V sta je super...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Anandtech-ov primjerak 9700K ide na 5.3ghz sa 1.325V sta je super...

 Morali su nekom i dat hand picked golden chip da boostaju hype.

 

Baš čudno što GN i Hardware unboxed koji su unbiased imaju šupske čipove koji neće iznad 5.1 

#YOLO
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Anandtech-ov primjerak 9700K ide na 5.3ghz sa 1.325V sta je super...

 Oni su ga turpijali 4h i hladili sa dusikom 

AMD AntiBoy
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Evo ga uradio benchmark samo me zanimam kako a da mu se nije ugasio u po frke 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Dosta mixani reviewi. 

 

Nekako mi se čini da su HU dobili namjerno lošiji čip zato što su srali po Intelu .

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...
ansha kaže...

Anandtech-ov primjerak 9700K ide na 5.3ghz sa 1.325V sta je super...

 Morali su nekom i dat hand picked golden chip da boostaju hype.

 

Baš čudno što GN i Hardware unboxed koji su unbiased imaju šupske čipove koji neće iznad 5.1 

Da to rade onda bi i njima dali golden sample-ove...

12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

 

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
ansha kaže...

Anandtech-ov primjerak 9700K ide na 5.3ghz sa 1.325V sta je super...

 chekiraj ovo

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_core_i9_9900k_processor_review,23.html

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_core_i7_9700k_processor_review,23.html


Što reći, koju posluku porati ?

 

Izgleda da su HU na shit listi.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 16:10 (DarthMarkus).
14 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Najbolji gaming procesor duplo skuplji od konkurencije 1fps vise daje stvarno napredak 

AMD AntiBoy
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 16:15 (dreadmoore).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...
ansha kaže...

Anandtech-ov primjerak 9700K ide na 5.3ghz sa 1.325V sta je super...

 chekiraj ovo

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_core_i9_9900k_processor_review,23.html

 

https://www.guru3d.com/articles_pages/intel_core_i7_9700k_processor_review,23.html


Što reći, koju posluku porati ?

 

Izgleda da su HU na shit listi.

 nije do HU, pa ni jednom normalnom CPU retaileru nije u interesu da daju nekom usran procesor i da on performa usrano i da reviewer napiše loš review.

 

HU pogotovo jer su oni uz GN najpoštovaniji u cijelom reviewerskom svijetu.

 

Gdje god sam pročitao svi reportaju ogromne temperature dok je kod njih na prime 95 procesor na 60 stupnjeva, po meni tu nešto smrdi...možda je golden chip, možda su svi ostali namjerno dobili shit chipove.

 

Time will tell kada počnu ljudi testirati retail verzije. 

 

#YOLO
12 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
dreadmoore kaže...

Najbolji gaming procesor duplo skuplji od konkurencije 1fps vise daje stvarno napredak 

 1fps nije sigurno

 

 

O isplativosti....eh....da...

 

Mislim da će onaj der8auer svršavati sa svojim izvedbama koje će prodavat po soma eura.

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 16:24 (DarthMarkus).
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Ovi tukci na techspot-u tj. HW unboxed nisu testirali procesor na stocku i zato imaju takav power draw i temperature.

 

Treba znat nesto o onome cim se bavis...

Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Intel i7/i9 Club

Nemoj flameati isto kao što ne želiš da se to radi u Ryzen temi. 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel i7/i9 Club
DarthMarkus kaže...

Nemoj flameati isto kao što ne želiš da se to radi u Ryzen temi. 

 Ja sam za apsolutno konstruktivnu raspravu (baziranu na činjenicama - reviewovima), pa prvi sam osobno bio u redu za kupiti 9th gen 

 

Da sam ga preorderao sad bi ga cancelao i opet bi komentirao i šalio se na sve ovo sada.

 

Launch i performanse ove generacije procesora su komične. Mislim da će bilo kakav intelaš koji nije zadrt se složiti sa istim. Malo šale na intelov račun nikome osim najzadrtijim fanboyima nebi trebalo smetati.

 

 

Shintel Shintel
#YOLO
14 godina
offline
Re: Intel i7/i9 Club
AdR03 kaže...

Ide zima treba se opremit!

 sprej kod kucista mu stoji da ga jos bolje razgori ako se bude gasio 

AMD AntiBoy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel i7/i9 Club

Pogledajte sta Skylake-X radi kad software intenzivno koristi AVX2/AVX512 instrukcije..

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Intel i7/i9 Club

upravo kloknuo svoj i9 7900X na 4.5GHz, max temp. 81'C te radi na 1.210v.

 

odradio sam Stress CPU u Aida programu na pola sata, nije mi se nista chrashalo niti slicno. 

 

te sam odvrio Cinebench 15.

 

stock score : 2084

 

OC score : 2364

 

ja zadovoljan,

 

lp.

IG: _itsmoriarty
Moj PC  
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice